Minelab Equinox 800 a 600

Vlákno určené pro všechny majitele detektorů kovů Minelab Equinox 600 a 800

Návod pro detektory kovů Minelab Equinox: Návod Equinox 600 a 800

Testy detektorů kovů Minelab Equinox: Testy Equinox 600 a 800

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.3.2018 12:28

Na válku je snad i zlutak dobrej . Frakvence malá a s dobrou cívkou i dosah 8-) ;-)

Ahoj chlapi, mám dotaz jestli někdo zkoušel 600 na drobné zlato, třeba rybník nebo koupaliště. Má někdo nějakou zkušenost?

Program pláž je na rybník nebo koupaliště perfektní. 600 se chovala absolutně klidně a co signál ,to barva. Diskriminace fungovala nadherně.Bere neskutečnou droboť. Zlaté prsteny, silnější řetízky a větší zlaté předměty chytneš. Drobnější předměty a řetízky bohužel ne. Myslím že má v základním nastavení tento program nastavenou disc.od nuly. Tak nemusíš na zlato nic dolaďovat. ;-)

Drobnější předměty a řetízky bohužel ne sem samozřejmě myslel zlaté. :-).

:-P

Tak můj první dojem z noxe je takovej , že jsem z něho magor o:-) :-D :-D
Naprosto jednoduchej stroj , kde není problém jej zapnout , naladit ,odladit , doladit a to aj bez knížečky , ale pro lidi , co nejsou zvyklý na mineho lab prostě pro začátek trochu chaos v číslech i tónech . Hlavně pro mě jako železáře bylo hrozné to zvukové potlačení železa a musel sem si trochu víc pohrát s vyladěním zvuku , abych ho vůbec slyšel . Jinak naprostá přesnost v rozlišení materiálu a po první hodině už jsem bez problému rozeznal každej vršek od piva ( sice sem je stejně kopal , ale už jen pro to , že se snažím naučit si být jistej každým tónem) . Drobet mi vadí , že i když samotnej váží nula nula prd, tak cívka dává ruce stejně zabrat , ale to bude možná taky jen o zvyku, protože je opravdu lehoučkej .
Další negativní první dojem byl v prozvucích při každém ,,navlečení cívky na výhonek" .
Mile překvapil jistým tónem a stupnicí i při opravdu hlubokých nálezech a hlavně co se týká barvy . ;-)
Prostě na dnešní léčebnou hledačku , kdy sem opravdu nechtěl nic řešit , ale jen zapnout a jít se vypotit maximální spokojenost . Úmyslně jsem si vybral lokalitu , kde mi už i relic hlásí jen bordel , abych nemusel nic kopat a jen si ověřit , že tam už nic nenajde ani nox. Noa to sem se drobet spletl, protože nox tam ještě našel plnou hrst barvy (dokonce i čtyřkrejcar , kterej mi nokta už dávala jen jako hódně nejiste pípinknutí ) a jeden ocas minometky a jednu kompletní ( nepočítám normální železo , jako sou sekerky klínky klíče a podkovy , který mi nokta už taky hlásila jen jako hřebík ;-)
Takže , na to , že sem šel jen protrpět kocovinu jsem za noxe zatím mle překvapen a spokojenej 8-)

Kdysi jsem měl Whitese DFXko bezpečně poznával světlice a jinej bordel dal jsem ho pryč ...a ted koukám na EQ...ale kurva já nevim co chci,prachy musim pustit jinam ,jedině ,že bych to ojebal a potom by to šlo ,ale chlapi možná ještě počkám o:-) :-D :-D :-D :-D :-P

Testoval jsem zatím pouze doma, ale musím říct, že citlivost detektoru výrazně ovlivňuje hloubku dosahu. Když je pěkně vyšponovaná, tak detektor tahá pěkné hloubky ;-)

Ano, to mohu potvrdit. Přijde mi, že z noxe citlivost ovlivňuje hloubku mnohem víc, než u jiných detektorů. Proto je důležité mnohem víc než u jiných strojů chodit vždy s citlivostí vyšponovanou co nejvíc, kdy ještě není nestabilní a nemá prozvuky. Tady se to opravdu vyplatí.

Nevíte někdo jak nastavit Nox 800 na čedič, byl sem na čedičovym kopci a některý kameny šli do barvy.

Mávej nad tím a ručně přepínej kanály na odladění interferencí, měl by si najít kanál, na kterém se ti čedič neozve. Ahoj

Díky.Ahoj

Když si dáte ucho k jednotce, taky vám lehoučce hučí?

Mám sice 600 ale dělá to též. Nejspíš je to v pořádku,je to téměř neslyšitelné.

Co si mám přesně představit pod tím, když mi to u cíle ukáže ID cca kolem 21 až 22, následně zapnu All Metal, a ke zmíněným hodnotám se přidá ještě cca -1 až -4...co mám vlastně pod cívkou; barvu nebo železo? díky za info

Co takhle to vykopat a podívat se ;-)

Byl jsem s ním včera poprvé, a u 80% cílů mi to takhle skákalo, krásná barva, a při přepnutí do All Metalu to házelo i železné hodnoty. Vždycky to byl bordel. Ale obávám se, aby mi to třeba nedělalo i u hlouběji uložené nebo lehce zkorodované mince(?). Byl jsem na louce, a zem byla pěkně tvrdá, tak jsem stáhl citlivost, abych nekopal velké hloubky.

Obáváš se správně, některé barvy na hranici dosahu přeskakujou až do železa.

A na kolik máš danej Iron Bias?

Iron Bias mám ve výchozím nastavení, tzn. na 0.

V tom je taky háček ..Je to super na separaci a hluboké předměty , ale vlastně tím detektoru říkáš ,že co se nemůže rozhodnout mezi barvou a železem , aby to dal do barvy..
;-)

Bude to větší železo, ale nejlíp uděláš když si takový cíl párkrát vykopeš aby sis udělal představu sám.

Mám ve všech programech stále otevřené -1až-4 takže to nemusím ověřovat v ALL a hned to vidím. Elmara opravdu dobře poradil.

Dělám to taky tak. Ze začátku jsem chodil v all metal než jsem zjistil, že je zbytečné poslouchat i malá želízka.

Někdo tady psal něco s odladěním - je fakt, že s tím bojuju i já... o:-) Je to daný tím, že mi to na každým kroku (v all metalu) ukazuje železo (-9 až -7). A to jak před odladěním, tak po odladění.

Ale i přes to hledá krásně - ta identifikace cíle je fakt perfektní. Člověk na 100 % pozná, do čeho se chystá rejpnout. 8-) A že mi občas zabéká i když by neměl, na to jsem si zvyk. :-D

dotaz pro náčelníka,je možno koupit náhradní napájecí kabel a za kolik?

Ahoj, ano je. Ještě není v eshopu, ale cena je 480 Kč. Pokud by si jej potřeboval, pošli objednávku emailem. Momentálně čekáme na dodávku. Tacud

Moc díky za info

Lukyno řešení je jednoduché,při odlaďování stáhni citlivost klidně na 15-16

I když ladím na 10 nebo na 5. Stejně tak mám-li zapnutý multi, nebo jakoukoli jednotlivou frekvenci.

Co jsem koukal na youtube, nebo četl různý fóra (ať už naše, nebo zahraniční) nikdy jsem se přesně s tímhle nesetkal.

Kdo nebyl zvyklý na minelab tak přechod z jiného dotiku je dost velký rozdíl. Já měl zero a potom makro racer 2. Trvalo mi minimálně 50hodin než jsem si zvykl na equi a naposlouchal si ho. Kdo nevydrží,potom prodává. Za mně maximální spokojenost. :-)

No já prodal své GM 4 Pro stím,že pujdu do Equinoxe 600(reklamní masáž),ale začínám mít smíšené pocity...jestli to nebyla chyba.Jestli se za ty prachy někam posunu,jestli to stojí za to.Mám dilema ,jaký stroj pořídit o:-)

No vidíš a to je alfa omega všech dohadů. Něco vidím, slyším a mám nějaká očekávání. Otázkou je, zda jsou ta osobní očekávání reálná. Vždy je pak nejlepší před takovým rozhodnutím, kdy chceš svůj stávající detektor vyměnit za jiný, přijet a vyzkoušet. Pak se asi lépe dokážeš rozhodnout, zda je to v Tvém případě ta pravá volba a zda Tě to někam posune. Prostě ukázaná platí a tomu se nikdy nebráníme ;-)

Taky jsem přešel z GM4. Byl jsem s ním hodně spokojen, ale po letech s analogem jsem chtěl prostě vyzkoušet digitál a změny určitě nelituju. Neměl jsem žádné přehnané očekávání a i když má Eq i nějaké ty mušky tak celkově mě příjemně překvapil a vyloženě mi sednul. Na bazaru se ten můj objeví jenom v případě, že přijde něco opravdu revolučního co by mi ukázalo přesnou velikost, tvar a složení cíle pod sondou :-D

Myslím,že pro začátek by stačily mapy on - line pro civilní využití.GPS jak plavou ryby v rybníce bylo už před deseti lety.Takže za pár let detektor nebude třeba.

Tak já Ti nevím, mě by to už pak asi nebavilo. Ten adrenalin při vykopávání je pro mě cennější, ale jsem holka, takže to mám asi jinak ložené :)

To anjel... dotycny, ktory predava ten equinox-ma dost detektorov ...a hodnoti Equinox velmi kladne...Ja sam mam tiez dost dobrych detektorov na to ,aby som potvrdil ze equinox je vyborny detektor...

To ...tacud...Uz sa vie kedy dojde na predajnu 6" cievka na Equinox..?

To Elnino77: jsou objednané, ale zatím dorazily pouze krytky. Mělo by to být co nejdříve, ale pevné datum bohužel zatím nemáme :(

Dovoluji si prosím reagovat na poutavou diskusi Tacud a Anjela.
Též jsem vystřídal hodně strojků a s polárním chladem mohu konstatovat, že Equinox je to nejlepší, co jsem zatím držel v pazourách. A jak někdo zmínil, tak s tímto velice zajímavým strojkem to chce trochu trpělivosti. Předešlý strojek jsem se učil cca rok, u tohoto též kopu téměř vše a POSLOUCHÁM, učím se a bude to pravděpodobně též dlouhá štreka... ;-)
Tak všem mnoho zdaru a trpělivosti při studiu tohoto strojku! 8-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru