Detektor kovů Minelab X-Terra 705

Zdravím, pořídil jsem si detektor Minelab X-Terra 705, a už jsem s ním nachodil zhruba 10 hodin. Jsem s ním nadmíru spokojený, ale chtěl bych se zeptat na jednu věc. Zatím používám mód "Mince" a nastavení mám na All metal. Přijde mi ale divný, že sem třeba nenašel ani jeden hřebík, šroub, podložku či matku, proto by mě zajímalo, zda mám fakt takový štěstí, že nekopu takovou droboť nebo je to otázkou nějakého dalšího nastavení... Jinak kopu na poli řětězy,panty, petlice, zátky od piva atd...Takže zatím mám smůlu na něco pořádnýho... Díky za odpověď

Odkaz na testy detektorů kovů řady X-Terra: Testy detektorů kovů řady X-Terra
Návod pro detektor kovů Minelab X-Terra 305: Návod X-Tera 705

Detektor se již nevyrábí. Nahradila ho řada Minelab Vanquish

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 7.7.2010 20:18

Taky mi někdy udělá nějaký psí kus, je to holt elektronika ;-) ... ale to že se vypla je divný.pokud to je jednou moc bych to neřešil,mohl tam být třeba jen blbý kontakt když ti stačilo vyhodit baterky a jela dál. Máš sluchátka? Máš na ní kryt proti dešti?

Ahoj, s krytem proti dešti chodim pořád. To vypnutí se mi stalo po výměně baterek, vyměnil jsem, zapnul..a asi po 20 min z ničeho nic vypla. Coz to zatim neřešim akorád ten sound příležitostně zlobí, přece jenom je to nová mašinka tak přemejšlim zdali soudruzi z minelabu neudělali někde chybu. :-O Jo se sluchátkama zatim nechodim, ale přemýšlím o nich.

Zkus to bez krytu když bude pěkně, u mě tera má s krytem i jiný zvuk , takovej nakřáplej jakoby. Ten obal je knop a asi na to nějak tlačí. S tím co popisuješ to možná nesouvisí ale já teď taky chodil bez, protože tam byl celkem rozdíl.

Zdravim, dotaz pro Elmaru. Chtěl bych se zeptat na určování velikosti předmětu pomocí sizing? A stabilizátoru ID předmětu. Nemůžu tomu přijít na kloub, když mi terka hází dřeba ID 16 28 36 nebo 8 na předmětu. Tak zapnu sabilizátor ID rosvítí se křížek, že je v chodu... tak si říkám že by se to mělo stabilizovat třeba na ID 24 a ono prd pak mam s toho ješté větší guláš.

Zdravím,
potřeboval bych poradit, před půl rokem jsem si na LP koupil Terru 705 s cívkou 7.5kHz 26cm 2D, jsem s detektorem hodně spokojenej.Na vánoce uvažuji že se koupím "doplňkovou" cívku. Uvažoval jsem o vyšší frekvenci (18,75 kHz). Chodím všude, hlavně pole když je možnost. Koukal jsem na testy a líbí se mi Nel Hunter 18,75 kHz 31x22 cm. S čím kdo chodíte, nebo co byste doporučili... ? díky za názory

Zdravím. Letos jsem si pořídil XT 705 se základní koncentrikou a zvažuji zakoupení nové cívky, pravděpodobně DD, abych se posunul někam dál. Chodím obvykle po polích a zaměřuju se na mince a jiné neželezné drobotiny (nábojnice atd.). Přečetl jsem už vícero článků (v CZ i EN), ale zatím stále nemám jasno, pro kterou variantu se rozhodnout, co se týká tvaru, velikosti a frekvence. V podstatě se nabízí cívky od výrobců NEL a Coiltek, přičemž bych šel klidně do dražšího Coilteku, pokud bych věděl, že za to ten příplatek oproti NELu (a základní cívce) stojí. V prospěch Coilteku mluví hlavně to, že spolupracuje s Minelabem, předpokládám tedy že nabídne nejlepší možný "výkon". Na cívky NEL jsou také vcelku pozitivní recenze, nejsem si však jistý kompatibilitou (to se nedávno řešilo i zde).

Na Minelabu jsem četl článek, kde autor popisuje, jak podle hodnoty Ground Balance rozlišuje, kde je lepší použít DD sondu a kde koncentriku. Nevím ale, zda to chápat tak, že při hodnotách GB nad 28 bude i ta základní koncentrika vhodnější, než jakékoliv DD. Autor používá sondu od Coilteku, a na mince se mu osvědčila frekvence 3 kHz (navzdory mým dosavadním informacím, který říkají, že na drobný předměty je lepší volbou 18,75 kHz).

Dokážete mi podle těchto informací poradit, pro jakou cívku se rozhodnout? Očekávám od ní větší dosah a alespoň stejnou přesnost, jako má cívka základní. Vím, že jde i o nastavení a další podmínky. Hmotnost pro mě nehraje až tak zásadní roli. Koncentriku bych si pak nechal pro hledání v lese a na zahradách, kde se uplatní její menší průměr.

Tiez uvazujem o kupe novej cievky, rozhodujem sa medzi Nel Storm a Nel Hunter 18kHz. No 3kHz cievka moze byt vhodna tak akurat na americky Ag dolar.Chcelo by to viac ohlasov na Nel cievky ohladom stability. Hm a s koncentrikou do lesa?

jak už jsem tu někde psal, mám originál 18,75 DD a tu stejnou na 7,5. Kámoš našel ag mincičky, fakt malinký, jak nehet. Měl jsem tam obě cívky zrovna tak jsem mu řekl ať to hodí na zem. Právě obutá 7,5 kHz je na vzduchu neviděla ani z 10 ti cm. Přehodil jsem na 18,75 a ta už se chytla. 3 kHz jsem neviděl takže nemůžu soudit.

...měl jsem NEL Tornado, sonda se chovala stabilně a to dokonce i pod el. vedením, zpracování kvalitní, možná šla i o nějaký ten cm hlouběji jak 26 cm 7khz DD, můj problém byla ale váha, takže jsem ji nakonec prodal, takže moje hodnocení je spíše kladné :) hodně se povedla taky ta základní konc. 7 Khz, velice klidná, dosah není tak špatný, ale hlavně to vyvážení super !! Jinak si myslím, že na mince a hlavně Ag spíše 18 Khz jak 3 !

Tak všem spoluhledačům s X-Terrkou 705 přeju móóóóóóc krásných nálezů a ať to pípá i v novém roce. :-)

díky a Tobě též kolego ;-)

ENVIRO:Chodil jsem nyní asi sedm let s terkou 70,základní koncentrika šla velice rychle po zakoupení origo 10,5 DD 18,75 kHz na druhou kolej,velká 26cm velký záběr a dosah,pocitově trochu těžší oproti základu,ale krásně se dá zvyknout.Tahle cívka se se mnou v létě rozloučila a tak jsem chtěl jít do Huntera od NEL,ale nebyl na skladě,tak jsem vzal tornado,váha téměř stejná jako origo DD 10,5,dosah větší,pokrytí větší,chodím lesejky na náhodu a tak spokojenost.Před třemi týdny jsem si půjčil do ruky terku z cívkou storm.Ta už je ale opravdu těžká a ten nárust hloubek již není tak velký,do té bych již nešel.

díky Ti za poznatky ;-)

Píšeš že chodíš lesy, na poli jsi s tím nebyl? V lese je klid, tam se dá chodit na maximum ale pole, to je trochu jiná.

..taky jsem nepostřehl nějakou změnu při té stabilizaci, člověk se musí stejně rozhodnout podle tónů :)

S terou 70 jsem chodil stabilně senzitivita 24 z třiceti,jak pole tak les,hodně jsem četl u tohoto detíku o promáčknutých tlačítkách,takže proč zbytečně pokoušet osud.Jinak na poli dobře vyzobávala i grešle,ag jednokrejcary i z tornadem,srázek letos na podzim na Moravě a 7 ag,tuším nejlepší výsledek z bandy,ale je to i o štěstí i když to velké pokrytí dělá hodně,chce jí to nachodit a odvádí dobrou službu.

Pokud se promáčklo tlačítko, tak to dohledávací. Nevím ale o nikom komu by se to povedlo pokud používal krytku. Nestane se to totiž používáním, ale hlínou na rukou. ;-). Terka je zatraceně dobrý klacek ;-)

Jo, ještě AM se může theoreticky přiodřít. Pokud jde o 705, tak bych ji nijak nepodceňoval. Trošku na ní pracuju... :-)

,,Terru 305,705 GP jsem používal dva roky a jen chvála, velice stabilní, na promačkání tlačítek jsem byl taky upozorněn, ale za celou dobu jsem s tím neměl jediný problém, požíval jsem kryt jednotky, ale ani jsem to nepostřehl u nikoho jiného kdo měl tuto mašinku, takže bych se toho nebál :)

Pár těch tlačítek se měnilo, ne že ne. Ono to ani není zase tak drahé, tak to není žádný velký problém. Sloupne se folie a tlačíta se dají nová, servis na 5 minut práce. Odhadem za celou dobu tak 5 kousků. Problém byl ale vždy stejný, pinpoint rozmasakrovaný od hlíny. Pak se stane že se + začne cpát do - ;-)

koupil sem si x-Teru 705 hloubkovej set ale tu sondu od NElu sem šel zatim jen jednou zvažuju teda prodej plně mi dostačuje ta 7.5 kHz tak když by měl někdo zájem dal bych jí za 3300 možná i za 3000 když budu mít dobrou náladu :-D mám jí od září letošního roku

omlouvám se za špatné umístění inzerátu na prodej a po konzultaci z jedním hodným hledačem jí na jaře nasadím a začnu poslouchat tu od NELu přeju hezké svátky

Mrkněte na to,něco od litra http://www.detektory-vychodni-cechy.net/products/a4-sondy-na-minelabech-x-terra/ super ;-)

Zajímavej článek. Škoda, že k tomu neni video.

Zdravím Minelabáci :-) Když dám do detektoru nové aku,tak se mi sám po chvilkách vypíná,stává se vám to taky?? Zásobuji ho bateriemy,které tam mají být,tak nevim :-/

Xterru uz nechodim, ale... Kdyz tam das 4 nove, kvalitni, alkalicke baterky, tak se ti sama vypne? Za jak dlouho, napise neco na displeji? Dival ses do baterioveho prostoru, vycistil jsi kontakty? Je v zaruce? Pokud neni a jsi trochu radioamater, otevrel bych box a zkontroloval a promeril privody napajeni. Muze tam byt studenak.

Já bych poradil radši ten servis , než se v tom vrtat ;-)

Přesně tak.Dám tam 4 nové baterie (mám vyzkoušeno,že to dělaj jak alkalické,tak obyčejné) a prostě se vypne každých asi pět minut,to trvá tak 2 hodinky a pak už to šlape. Bez žádnýho varování,žádné ,,zprávy" na displeji a prostě se vypíná. Detík už v záruce není,ale já tomu moc nerozumím,jediný na co jsem koukal,byl bateriový prostor a tam jsem žádnej problém neviděl.

Hmm. Podle toho co píšeš to vypadá na problém s napájením, které skokově zmízí. Mohl by to být problém s kontaktem v bateriovém prostoru, s přívodem nebo studeňákem na plošňáku. Vypne se i když je detík v naprostém klidu, položený? Amatére, to myslím přezdívku 8-), pokud tomu nerozumíš, tak do toho fakt nevrtej a volej SOS Elmarovi. 8-)

V tom klidovém stavu jsem to ani nezkoušel. Jsem amatér se vším všudy,takže si myslim,že SOS linka bude jistější volba,než se v tom šťourat :-) Každopádně díky za rady.

Mě je jen divný,že detektor se vypíná pouze když tam jsou nové nebo čerstvě nabité baterie. po 2-3 hodinách chození,když už stratěj částečně svoji kapacitu,tak už to šlape v pohodě.

Elmara: jak to vypadá s montáží bezdrátů do terry?

Bezdrátový set na X-Teře chodí jako víno. Můžeš přijet otestovat ;-)

Mám to trošku z ruky. Na zástavbu modulu se používá externí vysílač GM TR 350 nebo jiná jednotka?

Ahoj Horste, na pobočku do Bojkovic to máš cca 25 km, klidně si je dojeď vyzkoušet, není problém. Ahoj ;-)

http://www.moraviadetect.cz/

Já je mám, ale na podzim v UB Elmara říkal, že plánuje montovat vysílač dovnitř terry, že tam to místo je a využilo by se i napájení detektoru. Tak jsem chtěl vědět, jestli to nějak pokročilo.

V tom je bohužel problém a není možnost to takto dělat. Je to ale fuk, vysílač je na více než 30 hodin provozu. Nijak neomezuje a budeš ho moci používat na všech svých detektorech. ;-)

Zdravim Velkého náčelníka. Měl bych dotaz, zdali neplánujete test sondy od coiltek 18,75 Khz a jetli pak už vznikl video test prospecting modu? Po sondě už tak trochu pošilhávám, ale zajímal by mě hlavně rozdíl proti nelce, jestli se coilteku platí hlavně za značku a monopost minelabu, nebo je tam vyšší dána lepšímí výkony?

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru