Ochrana proti klíšťatům

V tuto dobu je aktuální, při pobytu v přírodě setkání s klíštětem.Bylo by dobrá vědět, jak se kdo chrání proti tomuto cizopasníkovi.
Jaké máte třeba zkušenosti.
Někde jsem četl, že jako možná ochrana prý funguje (mimo různé chemické postřiky), pojídání vitamínu B a nebo česneku.
Co vy na to? ;-)

v kategorii Komáři, klíšťata atd., založil Kozajda 10.4.2011 18:17

Nepouzivam ted nic. Lokality Mikulovsko, jizni Cechy nebo Jeseniky. Zadne kliste jsem nechyt, nic se mi po hadrech neplazilo a to jsem myslim letos prolezl housti, travin a lesiku dost. Chodim v maskacich a pokud jdu les, tak i kdyz je horko beru kabat.

Jo to klosi jsou jina verbez. Loni na podzim jsem si v Orlickych udelal pipaci vikend a klosi me pekne sezrali. Posledni den kalamita. Nepomohl ani sprej proti klistatum a komarum. Dokonce bych rekl ze se jich zacalo sletavat vice, kdyz jsem ho pouzil. Zacalo mi to zalizat pod bluzu a pod ksiltku. Musel jsem utect doslova. Bluzu vcetne trika dolu vytrepat a mazal jsem k autu. Klosi mi lezli ve vlasech, stipali, lovil jsem je jeste pul hodiny cestou autem na chatu. Pomohla az sprcha. Postipany jsem byl na hlave a velmi neprijemne to svedi, kdyz se to hoji.
Jinak na komary ty spreje celkem fungujou. V lese tak dve tri hodinky at si pisou na spreji hausnumera jake chteji...


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru