Pole - jak se po něm pohybovat a kde hledat?

Přátelé a kolegové, koupil jsem si detektor a znalý rad z místního fóra vyrazil jsem "na pole" v přesvědčení, že batoh na mých zádech bude již brzy cinkat stříbrem a zlatem... Když jsem ale po třech hodinách táhl k autu čtvrtou lištu od kombajnu a v zavazadlovém prostoru auta jen marně hledal místo k jejímu uložení mezi rezavými ojnicemi, maznicemi, ocasními křídly od práškovacího letadla, lopatami od pluhů a pytli plnými patron a zátek od piva (až pozdě jsem si všiml, že hledám přímo pod posedem), pochopil jsem, že to asi nebude jen tak... takže bych prosil o radu, jak se na poli pohybovat? Chodíte podél krajů, nebo kolem remízků? Nebo prostě kam vás cit navede? Poraďte! 8-)

v kategorii Lokality, založil ShaiCZE 30.9.2018 13:30

Vem to podle citu.Nález může být kdekoli.Prohlédni staré mapy,kde vedla stará cesta z vesnice do vesnice,která je dnes dávno rozoraná apod.Neboj ono to příjde,musíš vydržet.Musíš si to užívat,hledání detektorem není jen o nálezech cenných věcí.Hlavně měj radost s každého nálezu,ať se Ti daří ;-)

Co vám poradím, tak když najdete víc mincí vedle sebe tak je třeba prohledat okruh je dost možné že se tam svážel hnůj v kterém skončil i smetený obsah z dvorku. ;-) ;-)

Chodim cik cak na pasblink a mám to samé co ty ale mezi tim i třešničku v podobě mince, knoflíky, pruvlecky, patrony, vicka zkrátka všechno co dá obstojny signál tak to na polich je tak ať se daří :-P :-P

Pole je nejlepsi vzdy na okrajich kde rolnici odpocivali,80.procent nalezu mam z kraje kazdeho pole ;-)

Rolníci na kraji pole odpočívají jen posledních 60 let, přečti si něco o zemědělské činnosti v druhé polovině 20.st.

Jo,proto mam jak 200.let stare mince tak i jednu stredovekou prevazne z okraje pole..... ;-)

Nereagoval jsem na mince ale na okraje polí a odpočívající rolníky. Samozřejmě, že budou mince a artefakty i na okraji pole při komunikaci či podél lesa ale úplně stejně budou kdekoliv v prostoru. Historická souvislost se zemědělskou činností po r. 1948 se probírá na ZŠ.
To je poslední věc, kterou jsem chtěl napsat, dál se tím nebudu zaobírat.

Asi jsi nepostrehl ze jsem ve skotsku a je to tu i s historii trochu jine priteli ;-)

Ano, nepostřehl. Nelustruji před diskusí diskutující „protivníky“. V tom případě skotští rolníci odpočívají jak jsi popsal a já se omlouvám.

V poho,taky jsem si to na pocatku neuvedomil ty leta komunizmu dekuji za omluvu,at to pipa ;-)

Taktéž, hezký podzim.

hlavně si uvědom že má namor pravdu,to žes náhodou našel 3kousky na kraji nic neznamená.

Takze,namor uz se omluvil,jsem ve skotsku,ne v cechach,tady ten komunisticky bordel nebyl a uz 700.let je to tu stejne(myslim s tim odpocivanim na boku poli)na kazdem poli jsou spoty kde se odpociva.o.k?!

A navic ne par kousku ale skoro vsechny cca 30. ;-)

Takze,namor uz se omluvil,jsem ve skotsku,ne v cechach,tady ten komunisticky bordel nebyl a uz 700.let je to tu stejne(myslim s tim odpocivanim na boku poli)na kazdem poli jsou spoty kde se odpociva.o.k?!

a kdo tam odpočívá? Traktoristi?říkáš 30mincí?já jich najdu když se daří kolem 10ti za hledačku,namor tuším 800ks

Otázka jestli bylo lepší otrokářství, komunismus, kolonialismus apod je na jinou diskusi. Všude se dá něco najít, větší šance bude na místech, kde se něco dělo. Tedy pracovalo, chodilo, setkávalo, randilo... Po stezkách v krajině chodili zemědělci, řemeslníci, vojáci, obchodníci, věřící do kostela a tak dále. Žádný hospodář není rád, když se mu pocestní promenádují prostředkem pole, proto vedly stezky zpravidla po krajích gruntů, které byly v nížinatých zemědělských oblastech často vymezeny stromořadím.
Kostelní věže jsou nepřehlédnutelnými orientační body v krajině a stojí stovky let pořád na stejném místě. Kostely byly velmi dlouhou dobu středisky společenského dění na vesnicích a proto může dávat smysl hledat na spojnici dvou věžiček kostelů.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru