Poradí mi někdo dobrej detektor na drobné předměty,zlato mince atak?prostě ten co veme všechno v dobrý hloubce a hlavně citlivost na drobný cíle.Díky

Nevím kterej pořídit...Lobo?Tejon?XP deus?GM4? nebo další?prosím o rady .díky

v kategorii Nezařazené, založil Morsy 30.1.2014 18:01

Ahoj, s Tesoro Lobo H.O.T. jsem hledal 3.roky a můžu ho s klidným srdcem doporučit jako velice citliví a rychlí detektor a díky minerálním filtrům jsem mohl hledat opravdu všude. Tesoro Tejon se sondou Ultimate chodí luxusní hloubky i na ty nejmenší cíle. Další výhodou je druhá diskriminace. Malinkou nevýhodou je, že tyto detektory jsou jednotónové a chvíli trvá, než se naposlouchají. Deuse znám jen z vyprávění, ale to co jsem viděl na polích při společném hledání, tak bych řekl, že je zbytečně drahý a určitě se nevyplatí ho kupovat bez jednotky. GM4PRO je další rychlí a hluboko dostupný analog, multitón, ruční odladění půdy. Z těchto detektorů bych zvolil GM4PRO, pro případ, že je v okolí větší množství minerální půdy, volil bych Tesoro Lobo, nebo Nokta Velox One. Přeji šťastnou ruku při výběru.

Ahoj, s Lobem ST chodím asi 2,5 roku a pokud chceš hledat hlavně drobotinu tak na to je Lobo stavěné. Často tahám třeba jednotlivé broky a to už je hodně malá záležitost. Pokud máš navíc okolí s mineralizovanou půdou tak tam Lobo taky exceluje. Pokud by jsi chtěl hledat větší věci (třeba válku) ve větších hloubkách, tak tam Lobo (alespoň subjektivně) trochu ztrácí oproti třeba zmíněnému GM4. :-)

Pod komentáře Zipsyho a Feeka se klidně taky podepíšu. Navíc GM4,lobo a tejon jsou pod zmiňovaných 20 000.

Zipsyho pozámka o mineralizaci je přesná - Nokta totiž nikdy nezklamala na opravdu vysoce zaneřáděné lokalitě čedičem. Pokud ale hledáš v místech, kde je čediče tak nějak v normě, je GM4 PRO z detíků do dvacky nejlepší. Měl jsem jak noktu, tak GM4PRO (nyní) a chodím Šlukovsko, kde je čediče relativně dost, ale nemám s tím problém. Dříve jsem měl i GMAXX II od XP, na droboť hlouběji ani prd. Deus droboť celkem zobe, ale nemá zas nijak zvlášť super dosahy. Bez jednotky a možnosti programování vlastních režimů bych do Deuse taky nešel. Jsem s GM4 PRO spokojený maximálně.

díky chlapi,nevím no s tím cortesem mě nějak malý cíle utíkají...no zkoumal jsem lobo a gm4pro a nevím no :)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru