Přísečnice - archeozóna

Ahoj, kamarády dneska vykázala PČR od přehrady Přísečnice z důvodu vzniku nové archeozóny. Prý už to platí 3 měsíce ale neřekli jim hranice zóny, žádný podrobnosti. Nevíte náhodou někdo něco přesnějšího?

v kategorii Lokality, založil bradleyS 30.8.2012 14:36

To slyším popré že by v okolí Přísečnice vznikla archeozóna, poslední výzkumy zde probíhaly právě při stavbě této přehrady, ( něco v okolí - http://www.uappmost.cz/html/vyzkumy.htm#vt_k%3Cbr%3Ehamry ). Jinak si mysdlím důvod vykázání tetno, přímo cituji " Protože je vodní dílo Přísečnice vodárenskou nádrží se stanoveným ochranným pásmem 1. stupně, je do okolí vodního díla zakázán vstup. Zakázán je i vstup na hráz a přístupovou komunikaci". Více toho o okolí nevím. ;-)

Co to je archeozona ???? Pokud vím žádný nový zákon neprošel a starý tenhle termín nezná čili kde se to vzalo ??? :-O

A já tam chodím tak rád. Archeo zóna je pomalu každé větší staveniště, které by mohlo navždy zamést stopy minulosti, proto si myslím, že zde probíhal výzkum pouze při stavbě hráze a nejnovější výzkum byl při stavbě větrných elektráren. Ale zákaz z důvodu, že se zde někdy konal archeologický výzkum neznám. To by ta daná místa musela být chráněná území či jiná rezervace.

To bradleyS: V pohodě nic se neděje ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru