Rady do začátku

Jsem úplný nováček, během několika hodin se mi stalo, že detík jasně označil, že v zemi něco je, ale přesto se mi nepodařilo nic vykopat.
Do jak velké hloubky má smysl kopat? (mám LP Zero 30) Jak velkou jámu?
Je nezbytně nutné mít dohledávačku?
Může detektor mylně označit místo dík tomu, že je v zemi třeba nějaká hornina nebo něco podobného?
Jsem z Ostravska a šutrama, struskou a pod.se to tu jen hemží.

děkuji moc za rady :-)

založil Milan.z.HB 11.9.2016 13:41

Zdar, mam taky zero30, a bere celkem do hloubky. vetsi zeleza klidne kolem pul metru. pokud je nekde neco kontamininovaneho - ja rikas struska, zrezly odpad - napr. rozpadla dratenka v lese, tak to bude vydavat velmi kratke rychle signaly -jako prozvuky. Ale jestli ti to jasne oznacilo jeden cil, tak kamo kopej, protoze tam neco je. hlavne ze zacatku ma cenu kopat vsechno. abys vedel co, jak, v jaky hloubce, jak je otoceny, jak moc zrezly, atd... zni!

Když ti zmizí signál,může to být tím,že ti propadne hlouběji věc kterou kopeš a det ji pak už nevidí. Párkrát se mi stalo,že jsem nález vyhodil dál než hlínu,když to byla droboť a párkrátjsem měl minci nalepenou na lopatce ;-)přeji hodně nálezů

Taky se mi stává, že když je železo v diskriminaci, udává detektor jasně barvu, ale po odebrání zeminy začne správně detekovat železo, ale protože máš zaplou tu diskriminaci, tak jakože ztratíš signál.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru