Smrt číha v zemi- aneb nebezpečná válečná munice

Ahojky kolegové,
a zase jsem tu s jednou žádostí:pokud jste při svých výpravách našli válečnou nebo jakoukoliv munici a máte foto, zašlete prosím na mail desy.v@seznam.cz, připravuji pár přednášek pro ZŠ a letní tábory s čím vším se děti mohou i dnes v přírodě potkat.
Mějte se všichni fajn a jen sluníčko nad hlavou :-)

v kategorii Munice, zbraně a bojiště, založil desy 5.4.2011 19:00

Já bych potřeboval vědět něco u náboji do kulometu ráže 12,7mm. Našel jsem ho na jednom posledním bojišti 2. světové. Většinou tam jsou jenom střepiny. Jeden jsem našel celý.

Ahoj, pokusím se ti nějak pomoci, můj brácha má ve válečné munici celkem přehled.
pošli mě pár fotek na mail, zkus pořádně zaostřit spodní část nábojnice v oblasti kapsle ať se na to můžu pořádně mrknout,změř mě délku nábojnice i s kulkou.
jak něco zjistím dám ti hned vědět.Desy ;-)

Bohužel mám jenom kulku. Špička je ohnutá asi jak narazila o kámen, ale neroztříštila se a ani nevybouchla. V pátek to nafotím a pošlu.Zatím děkuji.

ok, počítám s tebou.měj se :-)

Mám to nafocené, ale nevím jak to poslat.Be

strelivo 12,7x99...(cal.50)napr.za ww2 asi najviac pouzivala americka armada,do tazkeho gulometu (Browning M2)touto zbranou boli vybavene bombardéry napr.B-17,B-24...ale aj obrnené vozidla a tanky..vlastne kde bol potrebny tazky gulomet,tak tam M2..ale urcit presne povod,sa da iba z daného streliva,znacenia a pod...

Děkuji za pomoc. Pokouším se dá foto na net tak snad se dozvím ještě trošku více.

Ahoj.Na Bouzovsku sem vyhrabal panceřovou pěst,tak pošlu nějaky fotky.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru