Specialista na mořské pláže

Jaký detektor vybrat na lov u moře a v moři v malé hloubce u břehu? CS1MX má super dosah i citlivost, ale strašlivé prozvuky, jelikož nejde odladit zem. Detektor nemusí být vodotěsný, ale nějaká ta kapka by neměla vadit (jako CS1). Další podmínky jsou dobrá diskriminace (min. jako CS1), co nejlepší skladnost (aby se vešel do kufru do letadla) a v ideálním případě odpojitelný box elektroniky. Čím levnější, tím lépe :-)

Původně jsem tipoval jako vítěze AT Pro od Garrettů, ale ten má podle dosavadních ohlasů pár mušek a navíc bych radši kolečka místo tlačítek. Pak jsem koukal na Tesora s ručním odladěním země (Vaquero) - ale ten prý na slané pláži nebo ve vodě také neexceluje. Kdybych oželel diskriminaci, přichází v úvahu CS4PI - ale ten má neskladnou tyč...jak z toho ven?

v kategorii Lokality, založil kremator 8.2.2011 22:26

Povedlo se mi najít nastavení, při kterém začly být prozvuky odlišitelné od signálů. Odladil jsem zem tak daleko, jak to šlo (tedy negativní maximum), citlivost asi na 5. Prozvuky a "horké kamínky" byly stále jasně odlišitelné a v blízkosti vody jsem vykopal úspěšně několik signálů, většinou zbytky Al plechovek, podařila se ale také věc, co vypadá jako otvírák na pivo:) Chtělo by to nějaké síto, jak se díra plní vodou, tak už to lopatkou moc nejde.

V suchém písku ESII jednoznačně kraluje. Jelikož jsem povrch skoro vysbíral jinými detektory, už rovnou hrabu hluboko. Většinou stačí na šířku lopatky, zaměření je přesné. S detektorem jsem maximálně spokojen, lepší by v těchto podmínkách byl už asi jen PI speciál - ale to bych zase musel kopat všechno. Zvuková identifikace je super - jakmile to zabručí, tak je to železo nebo zátka od piva. Kvákavý tón jsou fólie, trhátka přecházejí z vysokého do kvákavého, mince s dírou uprostřed kváknou. Už se zase těším domů na louky a do lesů 8-)

Až najdu něco, co by v mokrém písku a v mělké vodě fungovalo ještě lépe, dám zase vědět.


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru