stříbrna mince nejde dočistit

Už x-tý den mám stříbrný 10 krejcar ve šťávě vymačkané z citronu a stále se nedaří pořádně dočistit v ruce, kartáčkem a pravidelnou výměnou citronu. Po několika hodinách je šťáva zbarvená do zeleno/modra. Stále však zůstavají na minci tmavé až černé skvrny a většina zbylého povrchu je zašedlá/tmavší. Jsou na ni i místa, která jsou dobře vyčištěna (uprostřed, a to rub i líc), takže je právě poznat ten kontrast. Mám se dál snažit namáčet do citronu (Bukvič píše i několik dnů) nebo zkusit jinou metodu? Rád bych sjednotil stav viz.stav uprostřed mince anebo vše na ten tmavší odstín okolo. www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/mince-54080
Nebo co s tím? Takto bych nerad zakonzervoval.

v kategorii Čištění a focení, založil Chalitd 10.10.2014 08:36

Díky za rady, Bukvice mám ve své knihovně a občas se s ním poradím, máčet v citronce dlouhodobě
mince s obsahem pouze 50 % stříbra bych opravdu nikomu nemohl doporučit, viz vznik tzv. "houbového"
efektu vylouhováním mědi, sporák nebo teplovzdušku zvažuji jako poslední možnost, mám již nalezenou
minci, která prošla podobným zakalením asi při požáru a je zde obava, jak výše uvedeno, před obdobným
zkurvením


Zpět do chatu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru