STV 1 Reportéri - Reportáž o detektoristech na Slovensku

http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14102/189223#272

v kategorii Spolupráce s archeology, založil radsl 4.6.2019 07:32

Ty muzejni kradeze to je vazne masaker, na to bych ani ve spatnem snu nepomyslel.

Mě fascinuje ta umanutost a rétorika celé reportáže. Vrazi, zloději, násilníci.....ne, největší kriminální živel je majitel detektoru. Počítám že po odvysílání se linky policie potýkaly s náporem hlášení od uvědomělých občanů kteří konali svou povinnost a nahlásili další a další podezřelá individua courající se lesem s detíkem.

Správnéj přístup, krást se musí 8-)

to caviar: a to v tej reportáži je len zlomok toho čo bolo a už sa stratilo a tu je mýtus všetko hodit na niekoho iného ved dáme trestné oznámenie,na smiech vodu kážem vínko pijem,a to ma prekvapuje že nebola spomenutá taká Nitra atd. čo viem len tak na okraj.A pán od Trenčína si musi pozametať doma aby nemal prázdne vitríny nie tu šíriť demagógie o sústavnom vykrádaní áno ale múzeí načo by si chodil po lese keď to máš v múzeu v tom má úplnú pravdu len je lepšie problém hodiť na aj detektoristu a ostatné takticky zahmliť a dat to na krk polícii. :-/

No já doufám, že ty naše zákonodárné pitomce nenapadne něco podobného jako u našich východních bratrů a sester. Stalo by se asi to, že ti co to nyní dělají proto, aby vydělali a nějakým způsobem se obohatili, to budou dělat dál , jen s větším rizikem dopadení a ti co to dělají pro zábavu, buď pověsí detík na hřebík, nebo budou hledat s větším strachem a v místech, kde budou co nejmíň vidět. Teď, když něco odevzdáš archeologům tak pokud není vyložený prudič tak ok. Pokud by se to změnilo, tak dle mého názoru bude dost detektoristů se strachem chodit dál a odevzdalo by se nula nula prd, protože by se lidi báli postihu.

A samozřejmě by se neohlašoval ani nález munice na PČR, aby na sebe člověk neupozornil.

Nízke platy a v zaprášených šuplíkoch kadečo :-)Myslím že reportáž je celkom nepríjemná pre obe strany.Ten mlady muzejník čo prevzal múzeum a začal robiť poriadok a podavať trestne oznámenia na svojich to riadne rozvíril a že je nasratý na všetkých okolo sa mu ani nečudujem.

No ono hlavne neustále sa omiela dokola to čo je všetkým jasné... archeo lokality a hradiská sa majú a aj sú postihované, či je hľadanie dovolené alebo nie. Diskusia by mala prebiehať o tom čo lesy,lúky a polia, ktoré archeo niesu, kde sa behom pár rokov akurát všetko zaleje betónom a postavia sa tam sklady, prípadne väčšinu čo je v zemi zničí orba.. O tom by mala prebiehať diskusia a nie len o extrémoch.

Souhlasím, chodit na archeo lokality je svinstvo. Ale ruku na srdce, kdo na tyto lokality chodí? Ten kdo má detektoring jako hobby? Zase jsme u toho že je to právě to mizivé procento hledačů, co se chce snadno obohatit.

A tady archeologové nehodnotí každého zvlášť, prostě nás hodí všechny do jednoho pytle.

Ale ty vlastně děláš to samé, neřekneš tento archeolog, ale Ti archeologové. Tohle je problém na obou stranách. Ta největší legrace ale je, že tyhle dvě skupiny s opravdovým zájmem o historii a archeologii, by měli setsakra spolupacovat jelikož většinovou společnost to vůbec nezajímá.

Napsal jsem archeologové , protože jsem poukazoval na jednoho, který chodil v reportáži venku a pak na toho mladého v muzeu a oba se vyjádřili proti detektoringu a v podstatě nás všechny označili za zloděje. Za to to množné číslo. Taky vím že jsou archeologové kteří by detektorink zakázali úplně a pak jsou tací, kteří jsou v tomto ohledu benevolentnější. Nesoudím je všechny stejně a jsem toho názoru, že každý z nich má svým způsobem pravdu.

Když už tak proti detector huntingu, pokud potřebuješ používat Aj. ;-) Ničemu podobná vyjádření nepomáhají. Stejně jako ten archeolog šel do všech hledačů i těch co tady roky s archeology v podstatě zadarmo zachraňují (u pokud se bavíme o pohyblivé půdě - polích tak bych na slově záchrana opravdu trval) co se dá. Tak zase ty hodíš do jednoho pytle i archeology, kteří považují spolupráci hledači za nejlepší cestu jak se pohnout dál. Přes jejich vyjádření jim tam ale hledači evidentně pomáhají. (Ostatně tam mám několik známích, kteří celé roky s místními archeology dělají)

Realita je taková, že Slovensko přijalo velice přísný zákon, který ale nikdo nerespektuje a taky ho takřka nikdo a nikdy nevymáhá. Je to jako ze spoustou všech dalších zákazů. Zákonů by měla bý tak desetina a ty by se měli dodržovat. Celé roky tady posloucháme, kolik že se přijalo nových zákonu a ještě se poslanci podle toho kolik toho namatlají hodnotí (jako že hodně paragrafů, pracující borec). Chtěl bych, aby tady konečně přišel někdo, kdo řekne, začneme všechny ty zbytečné paragrafy rušit.

No lenže v každej sfére sú takí ľudia čo nerešpektujú pravidlá a robia si čo chcú :-D... to by sa potom mohlo zakázať rybárstvo, lovenie vysokej, motorky/štvorkolky,zbrane atď.. Tí čo nerešpektujú pravidlá a morálne zásady ich nebudú rešpektovať ani v tejto chvíli, ani v budúcej... Smiešne mi príde hlavne to rozprávanie o tých peniazoch :-D kde pomaly milionárov robia z detektoristov :-D... strašné rozprávky, je to jasne stratový koníček ako akýkoľvek iný. Treba sa na veci pozrieť trošku z širšieho uhla pohľadu a nie vidieť len to 1% čo robí jamy na hradiskách.

By som chcel vidiet co ma doma v obyvacke vystavene ten archeolog co vypada jak krizenec Loyda christmasa a Ivana z mrazika :D

Prichadza obdobie ked bude zas aspon raz za tyzden v spravach reportaz o detektoristoch. Dneska na markize bola o nejakych idiotoch co hladali priamo na hrade. Takymto idiotom sa to prepecie a nejakemu chudakovy ktoreho chytia na posratom poli zo socialistickymi korunami naparia aspon podmienku. Takychto kktov mam plne zuby ked uvidim niekoho s detektorom na hradisku alebo zamku hned ho nahlasujem. Robia hanbu vsetkym slusnym co to maju len ako hobby. To je dovod preco to u nas nikdy nebude ako v anglicku.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru