Zaseté nebo jen uvláčené pole? Jak to poznat?

Nějaký tip nebo fígl, jak rozeznat jestli už je pole oseté? Samozřejmě se chci osetému vyhnout. Zrovna dneska sem jel kolem pole, který sem měl v merku na víkend. Během týdne ho stihli zorat a uvláčet. Na vlastní oči sem viděl, jak tam jezdí traktor, který to pole urovnával, ale nesil.. Chtělo by to se trochu vyznat v zemědělských postupech.. :-)

v kategorii Lokality, založil ppp_1 22.9.2011 21:43

stačí na dvou třech místech hrábnout do země osivo možná kromě řepky pokud nejsi slepý uvidíš, záleží jak a čím ho rovnali taky se mi v sobotu stalo že kluci na traktorech byli velmi rychlí a pole už "rovnali" hned po setí

joo ben má pravdu stačí jednou rýpnout a hned víš načem jsi ;-) :-P

Asi to jinak nepůjde. Rýpání je už trochu devastační :-D Jednou dvakrát jsem to zkoušel. Prvně mi hned bylo jasno. Podruhé to bylo horší. Člověk má pak blbý pocit, i když žádné semeno nenajde... :-D

Jono, taky mám špatnej pocit, když chodím po tom krásně povláčeném poli a hrabu jim tam. Na takové pole moc nechodím. :-)

dnes jsem našel své oblíbené políčko zaseto takže konec hledání.

Zdravám .)
Jen doplním, že se nemusí hrabat do země aby člověk poznal zaseté pole. Mezi uvláčeným a zasetým polem je zásadní rozdíl.
Uvláčené ( jedno jestli bránama nebo kompaktorem) pole je jako když vezmete hrábě a sem tam začnete jezdit po hlíně, písku atd. čáry jsou sem tam a někdy nejsou ani zřetelné.
Kdežto zaseté pole, na tom je krásně vidět jakoby bylo učesané hřebínkem. Malé ,, brázdičky ,, od sečky vedou rovně přes celé pole a vše je to také úhledné :-O

to máš pravdu, záleží na půdě, vlhkosti, dešti atd., obecně hrábnu do hlíny a hned vím na čem jsem - kopu nebo jdu jinam.

K tomuto tématu mám jeden dotaz, co zemědělci sadí touhle dobou? Sadí se něco i před zimou?

co třeba ozim ? :-P ;-) základní škola to už neučí ? :-D :-D

Joe , zřejmě ne . Onehdá sem četl článek jak se v Praze ptali dětí do deseti let jak se dělá chleba a jeden jim odpověděl že roste v Kauflandu :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

aha , tak potom už mlčím o:-) :-D :-D :-D :-D

No, ne... představte si, že to nevím. Do doby, než jsem si koupil detektor mi to bylo vlastně i fuk. Nějak mě to ani nezajímalo, co se kdy jak a čím sadí. Možná se to na ZŠ učí, ale pardon že si to už nepamatuji. Udělal jsem si namátkou u 10ti lidí kontrolu, co se sadí na podzim a nevěděl to nikdo. No, ale proto je opakování matkou moudrosti. ;-)

No, ne... představte si, že to nevím. Do doby, než jsem si koupil detektor mi to bylo vlastně i fuk. Nějak mě to ani nezajímalo, co se kdy jak a čím sadí. Možná se to na ZŠ učí, ale pardon že si to už nepamatuji. Udělal jsem si namátkou u 10ti lidí kontrolu, co se sadí na podzim a nevěděl to nikdo. No, ale proto je opakování matkou moudrosti. ;-)

tož ze základky si pamatuju aj kdy a proč sem dostal od kterýho učitela po tlamě :-D
ale je fakt , že sem musel traktorystovi z JZD vysvětlovat, že brambory se nadají sázet po svahu dolů :,-( :,-( :-D ;-)

Taky mám ze základky spoustu podobných zážitků (hlavně se většinou netýkají učiva! :-) ) i když je fakt, že to už je 30let, ale zemědělské praktiky a techniky šly vždy mimo mě. Tenkrát se na to možná ještě kladl důraz, kdy v televizních novinách byla hlavní téma kolik kde sklidil pšenice. Asi proto jsem tyhle agro věci ignoroval.
Jako chápu, že to je asi oblast všeobecných znalostí ale nejsme holt dokonalí, tak či tak bych nerad JZDákům kopal do posetého pole, už jen ze slušnosti a úctě.

No jo tady na dědině sme to jako kluci řešili a hlídali, etli dělají vše jak mají :-D ;-)

Mno jo... tak moc jsme na tom nebazírovali. Asi jste byli dobrý oddíl no ;-). Naší metou bylo jen svezení na kombajnu, proto ty znalostní nedostatky :-)).

tož nám to právě ti uvědomělí učitelé docela dost nekompromisně vtloukali do hlavy takovou tou metodou cukru s bičem , no a většinou ten cukr byl asi dost drahej :-D :-D když sem si kružítkem vyšťoural v lavici díru a chytl sem si muchu a držel ji v té díře pod pravítkem a čučel co dělá , tak mi ze zadu přiletěla do hlavy jedna tichá , ale průbojná petelice , že sem po cestě sebral s tou naší lavicí i tu před nama i s kámošema no a mucha samozřejmě utekla , což sem tomu učiteli do dnes nezapoměl :-/ :-D :-D ale byl ztrestán vyšší mocí a stal se z něho buzerant ,což mu přeju :-P ;-) :-D o:-)

Mno jo... tak moc jsme na tom nebazírovali. Asi jste byli dobrý oddíl no ;-). Naší metou bylo jen svezení na kombajnu, proto ty znalostní nedostatky :-)).

Repka, psenice, jecmen, triticale, zito, peluska a hrach. Termin srpen az listopad.

:-)) Dobrý.

OK, díky... třeba my hrách na zahradě seli vždy až na jaře.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru