Zkušenosti a nálezy s detektorem kovu zn.Csope CS3MX

Přátelé,jelikož jsem se rozhodl pro pořízení tohoto levného analogu se zajímavou pracovní frekvencí,tak by mě zajímaly zkušenosti těch,kteří tento přístroj vlastní.Zajímají mě drobné předměty z nizkovodivostních kovů a jejich dosažené hloubky... 8-)

v kategorii Detektory - netříděné, založil DECIMUS 31.3.2010 19:53

Mohu jedině doporučit. Umí takovou drobotinu, jako stříbrné střípky, či jednotlivé broky. Hloubka záleží na půdě, ale 15-20 cm není nic neobvyklého. :-)

No,levný digitál to je,pač když si ho teď nechám poslat z UK,tak i s dopravou vyjde na 6900 kč :-).CS3 chci hlavně kvůli možnosti připevnění jednotky na opasek,poněvadž jsem na to zvyklý z XP a člověk se tak nemotá do sluchátek.Měl jsem CS5MX,ale nemožnost demontace jednotky mi tam dost vadila,tak šel dál...

Cena nového detektoru v UK je 269 GB což je dnešním kurzem 8070kč. Doprava do ČR přijde na 19 GB včetně pojištění. Informace s dá snadno ověřit: http://www.csmetaldetectors.com/

Toto jsou oficialní stránky výrobce! Takže bych dal pozor na to co kupuješ a od koho.

To samé platí i o CS1MX cena v UK 199 liber. Dnešním kurzem 5970kč bez dopravy 19 liber (570kč). Znovu se dá informace snadno ověřit na http://www.csmetaldetectors.com/

No nevím,odkud mi to kolega objednával,nicméně ve středu,kdy odesílal objednávku to bylo ještě 6893 Kč sakum pikum :-).Budou to určitě jiné stránky,protože si odtud objednával i XP bezdráty.A vím,že v USA se taky ceny Tesor liší u ofiko stránek výrobce a prodejců..

Tak pak napiš zda přišla sakum pikum nová CS3MX (myslím letošní model - černý) :-)

Môže byť... nová v Regtone 249 GBP, a ak natrafil na ex-display machine, mohlo ísť tak 30 % dolu.

a tak co kdy fungl za napr.mesic povi amen???kde se to bude raklamovat...reklamace do GB..a posta vyjtde tolik ze treba koupite detik vyhodnej u keroktniho prodejcu ve vnitrozemi...a mate jistotu(muj nazor)...

no jo,nesmí po měsíci povědět ámen ;-).Oprava by se dala vždy domluvit,ale ne grátis - samozřejmě.Toť docela podstatná nevýhoda zahraniční koupě..To víš,člověk musí doufat.

Elmara: ahoj,tak včera dorazila CS3MX z UK - vše OK,nový černý model,cena sakum pikum 6850 Kč..

Nálezy s tímto detektorem jsou podle mě slušné,už mám za letošek tři pidi mincičky z 15stol.a 2vídeňské feniky(jeden byl 2x přeložen).Můj velkopáteční říman,foto v nálezech, mluví za vše...:)

Abdrushin: ahoj,můžeš mi popsat,jaké nastavení používáš a jak bys hodnotil signály třeba těchto pidiminciček?Díky

Ahoj,tres.mám na práh slyšitelnosti a diskr.max.do 2. abych právé ty prcky nepřešel.Určo to chce sluchátka..V mém věku už mám dojem,že všechna barva zní stejně :). Ještě se mi u tohoto d.nestalo,že když nahlásí b.kov,aby tam nebyl,bohužel třeba m.týden,to byla 3x zápalka z rozpadlého brok.náboje,a hluboko :(...

Ještě k hloupce,mám lopatku fiskars,zabořím,vyhodím,tak že odhadem 20cm žádný problém...jak začnu kopat zákop je to železo :).Ale z rádla z 9 století měli v Mikulčicích taky radost...

U sluchátek jsem ukroutil konektor hned při prvním hledání :-(,holt blbě umístěná zásuvka na spodní straně jednotky..Jinak nastavení mám stejný,tak uvidím,co tahle mašinka najde..Díky

Taky se mi to zdá blbé,koupil jsem asi za 50kč 1m prodlužku,zbytek na 3x omotám kolem jednotky a spokojenost. Asi by stačilo tak 30cm,aby to nesundávalo sluchátka při pokládání d.na zem...

U detektoru které ji mají konektor na horní straně boxu si zase hledači stěžují že jim kabel leze do potenciometrů. Je to těžký, lidi nejsou nikdy spokojení :-D

sluchatka mam taky a taky zasuvku dole pri zapojeni a minute hledani sem je sundal protoze by to dopadlo stejne, ale premyslel sem a udelam si na ne kratkou prodluzku, ktera by to mohla vyresit, zkousel ste to nekdo? ;-)

Já jsem si umístil zásuvku 3,5 JACK do ucpávacího špuntu za loketní opěrkou. Přijde mi to o dost lepší než zespodu jednotky.

Právě proto jsem se zbavil CS5...Protože měla konektor až na konci tyče v krabičce a bylo to úplně na prd,pač jsem byl neustále zamotanej do kabelu.Ovšem pokud si dáš řídící jednotku na pas,tak není kabel od sluchátek neustále namáhán a napínán a je to OK..

Pánové, jinak mé první dojmy z detektoru najdete zde:http://www.testy-detektoru.cz/c.scope-cs3mx.a4.html

;-)

Dnes jsem ukroutil i tu prodlužku...:),...:(

tak to nase.. , tak uz jen setrit na bezdrat 8-)

Další pokus,v OBI jsem koupil za 79.-kroucenou prodlužku,tak doufám,že aspoň měsíc vydrží...

Já mám tento detík 2 měsíc,takže se ještě spolu seznamujeme.Jedním negativem,nevím jak u ostatních je že s novými baterkami cca 2 hodiny chození je hodně nestabilní a citlivý na ťukance o terén ale po té je to v pohodě,to samé se opakuje když jsou slabé baterie.Co se týče kopání ,pokud nekopete můžete přijít o nález,ale to je na každém jestli kopat či nekopat . ;-) :-D

Pokud chceš něco opravdu napořád, doporučuji například Koss UR29 atd. Sluchátka jsou to ale za cca 1000kč?

tak kossi sem mel pecky na mp3 a byly super taky za 1000kc, ale asi ty ur29 nebudou bezdraty, ale za 1000kc dobry :-)

Tak já už pomalu mohu říct že CS3MX byla pro mne dobrá volba. První měsíc jsem sice měla mozoly od věčného kopání ale pak jsem se s ním celkem skamarádila ;-)Mám ho asi tři měsíce a vzhledem k mé práci toho moc nenachodím, ale i přes to se mě nahromadila slušná kupa mincí včetně AG Leopolda a Pražského groše, plno různých knoflíků, odznáčků plomb a jiné drobotiny co je v mém okolí. Neříkám že občas nekopnu železo nebo jinou šepleť po lidských čuňátkách (především složené alobaly nebo víčka) ale to mě nevadí. Detektor mě splnil to co jsem očekávala, pořádnou procházku krajinou a trochu adrenalinu při pěkném signálu o:-)

No, přátelé, tento detík už nepustím dál.Vytáhl mi ze země bílý peníz Rudolfa II. a kdo takovou mici nedržel v ruce, tak si snad ani neumí představit, co za pidi tenoučký plíšeček to je :-).Ovšem neříkám, bude to na úkor hloubky..

CS3MX mozem tiez len doporucit. Som s nim nad mieru spokojny. Najde v pohode aj tie najmensie mincicky. Pozri moje nalezove stavy. Sluchatka mam tiez ale moc ich nepouzivam pretoze potom nic nepocujem co sa okolo mna v lese deje. Mame tu dost lesneho zverstva:-)

Já hledám hlavně podkovy. Ale najde i opravdu malé věci. Broky, náušnice, titěrné kousky alobalu. Dokáže ale odfiltrovat i stovku hřebík. Jen u mého staršího modelu vidím jako problém uhelný koks. To pak to jeden může zabalit, pokud je rozvláčený po celém poli. A hliníková poválečná víčka od piva. To je na nasrání. Baterky vydrží tak 48 hodin. To je dost. Dobrý levný detektor. Řekl bych. 8-)

Zdravím všechny ve spolek, chci se zeptat, jak rozeznáte jaký kov máte pod cívkou, když je tenhle detík jen jednotónový? Když to beru podle toho na jakým stupni mám diskriminaci, tak mi to velké kusy stejnak neodfiltruje ani na osmičku..

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru