Co za vysvědčení do 5.000 Kč

Kategorie: Akční nabídky, novinky

Pokud se Vaše drahé dítko zhlédlo v hledání a nebo prostě chcete synka či dcerku vytáhnout od PC do přírody, je tento článek určen právě Vám. Předpokladem je, že do detektoru se nechystáte investovat žádnou horentní částku a přístroj je určen pro dítě ve věku od 8 do 12 let.

Výběr v ceně do 5.000 Kč není nijak impozantní, ale vybrat se dá. Přístroje to budou jednoduché a s nijak omračujícím dosahem, přesto to budou detektory kovů. Samozřejmě se dá na různých aukčních portálech pořídit také řada různých obměn stejných “Číňanů”. Jsou často za “parádní peníz”, navíc vystupují pod různými profesionálně a západně znějícími názvy. Lákají na dosahy, které jsou na úrovni snů i pro ty, co používají to nejlepší na trhu. Těmto přístrojům bych se tedy vyhnul. Nejsem nijak zvlášť vyhraněný proti asijským výrobcům, ostatně se tam dělá kde co. U detektorů je asi problém v tom, že výrobci jsou to malí a tomu odpovídá i jejich úroveň reversního inženýrství :). Pár podobných přístrojů se nám dostalo na servis a ono dokázat sladit cívku, kde vinutí je zajištěné tavnou pistolí je sice možné, ale při dalším klepnutí cívky můžete začít znovu. Podobných věcí by se dalo vyjmenovat více, ale jelikož je asijští výrobci nabízejí po 20 USD kus... asi je třeba to brát spíše jako dekoraci. My se každopádně budeme věnovat přístrojům zavedených renomovaných výrobců. Není zde problém servis a také se nemusíte bát, že prodejce po tom, co rozprodal kamion detektorů, automaticky neukončil činnost.

Co se dá najít v nabídce do 5.000 Kč

Nejlevnější variantou je Bounty Hunter Junior a Junior ID. Tyto detektory jsou určeny pro ty nejmenší děti asi do 7 let věku. Pokud bych takový přístroj kupoval, asi bych se plácnul přes kapsu a vzal rovnou verzi Junior ID, která je podstatně lepší než starší typ, navíc má i opravdu funkční diskriminaci. Dosah detektoru je tak cca 10 cm na větší minci. Je to dobře, jelikož 7miletý klouček se opravdu hlouběji neprokope. Nejlepší možnost kam si s takto starými dětmi jít zahledat je vždy písečná pláž. Tam je to baví, jelikož se k nálezu nakonec sami prokopou.

Detektor kovů BH Junior cena 2290 Kč s DPH

 

 

Detektor kovů BH Junior ID cena 2730 Kč s DPH
 

 

 

Pokud je Vaše dítko ve věku 7 až 12 let, je třeba sáhnout již k "opravdovému" detektoru. Do 5.000 Kč se v současnosti dají pořídit detektory tři: Minelab GoFind 20, Bounty Hunter Lone Star Pro a Minelab GoFind 40. Všechny tři detektory už může s klidem použít  dospělý i když samozřejmě je to třída začátečnických detektorů.

Lone Star Pro je klasický začátečnický detektor s jednoduchým ovládáním a váhou 1 kg. Detektor je tak schopno každé dítě zvládnout. Jako největší klad se dá hodnotit docela slušně rychlá reakce. Minelab GoFind 20 je hodně zajímavý detektor právě pro použití pro takto staré děti. Skládací konstrukce, jednoduché ovládání a váha pod 1 kg je ideální. Dá se také vypíchnout dosah detektoru, který není vůbec špatný a pokud je dítko menší klidně bych snížil citlivost, aby byl dosah menší. Tento typ detektoru ostatně používají i naši kluci a je to přístroj, který je k hledání přitáhnul. Minelab GoFind 40 používá větší sondu a má také více funkcí, včetně možnosti použití aplikace v mobilním telefonu. Větší sonda s větším rozsahem nastavení citlivosti znamená také větší dosah. Detektor bych tak volil pro dítě, které to jak se říká „ukope“.

Jak je vidět, do 5.000 Kč je výběr poměrně úzký. Řada dalších slušných detektorů, včetně analogových je pak ve třídě o 1.000 Kč dražší. Jak bylo ale již napsáno úvodem, taková magická číslovka je pro mnohé rodiče částka 5.000 Kč a také dotaz zněl jasně... do 5.000 Kč s DPH :)

Detektor kovů Minelab GoFind 20 cena 3990 Kč s DPH
 

 

 

Detektor kovů Bounty Hunter Lone Star Pro cena 4990 Kč s DPH
 

 

 

Detektor kovů Minelab GoFind 40 cena 4990 Kč s DPH

 
 

 

Pár rad pro rodiče malého hledače

Pokud jste se už rozhodli a nějaký přístroj zakoupili, snad Vám pomůže několik rad získaných tvrdou praxí :). Při hledání s dítětem vyhledávajte pláže a pole. Louku nebo les Vaše dítě neukope a vy sami sebe odsoudíte v podstatě k nekonečné asistenci u každého pípnutí. Dítě by při hledání mělo vždy používat rukavice, bude se přehrabovat v půdě a úplně stačí, že po pár hodinách na poli vypadají jako hnědí sněhuláci.

Děti mají podstatně větší problém s dohledávkou cílů, pokud vidíte, že se trápí, půjčte mu dohledávačku. S tou jim to jde daleko lépe. Pokud je cílů málo, děti se rachle začnou nudit. Pak mohu poradit vlastní malý trik, kdy prostě klukům najdu pár povrchových cílů a nechám je, aby si je dohledali a vykopali. Většinou pak kroužím okolo, po očku sleduji jak jim to jde a sám si trochu zahledám.

Když by se náhodou podařilo najít s dětmi nějaký kousek archeologie, je to přesně chvíle, kdy by měly děti vidět, jak se má postupovat. Nález nafotit, alespoň pomocí GPS v mobilu zaměřit a následně kontaktovat archeology. Pokud nevíte kam volat, můžete kontaktovat LP, není problém poslat kontakt na archeology, kteří už mají s hledači zkušenost. I z tohoto důvodu bych pak doporučoval chodit především pláže a pole. U nálezu z pláže je šance na archeologii opravdu blízká nule a při nálezu v ornici, nepoškozujete žádné nálezové okolnosti, jelikož předmět se v poli "motá" už pár staletí. Ono vzhledem k tomu, jak intenzivně se dnes na polích hospodaří, lze nafocený, zaměřený předmět donesený archeologům považovat jednoznačně za zachráněný.

Ostatně pro děti je i samotný poklad něco úplně jiného, než si představují dospělí. Zatímco hledači se nejvíce těší na nějaké to Agečko nebo odznak, u dětí, zejména těch menších platí, že čím větší věc, tím lepší. Občas tak budete muset vláčet kusy radlic, jelikož to je ten poklad a tedy v žádném případě se to nemůže vyhodit. To jsou ale věci, které si už každý musí vybojovat sám. :)

Článek je zařazen v kategoriích:

KomentářeSuprovej článek,sice děti nemám ale dokážu si představit jejich nadšení když něco najdou, už se těším až sviště mít budu a budu s nima loupit pole ;-)

Já bral sebou na pole hellery a krejcárky, které jsem mladýmu zašlapával do cesty. Doporučuji, jinak ho to přestalo brzy bavit.

vidim v tom presne situaci kdyz sebou hledat vezmu nekoho kdo nikdy nehleda, kazdej signal musim kopat at se deje co se deje a kazdy zelezo je hnedka poklad :D

Já občas malou do toho nenápadně zkouším dostat.Baví ji čistit.A chodit jí baví jen chvilku(možná proto ze jsou ji teprve 4 roky ;-).)Když byla menší tak jsem ji měl na ramenou a hoďku na louce to šlo vydržet. To už ji víc baví magnet.Nedávno jsem vytáhl pořádný gril tak to se jí líbilo.

Super článek ale poslední odstavec přesně sedí i na moji drahou polovičku :-)

Super :-)

Chtěl jsem udělat radost dcerám ale ani jedna nejeví zájem.

Já pořád čekám, kdy ten dolar zase bude 17,60 jak si to pamatuji.... . :-)

Mara :-D :-D

Malá má brzo 6let, čištění ji baví, ale když dojde na věc tak zrovna nemá čas :-D druhá má 2roky, tak snad jedné někdy koupím takový prdítko ;-)

Pravda :-) :-) ;-)

Ja skoro v 50-ti taky po par hodinach hledani vypadam jako hnedy snehulak :-D :-D :-D ;-)

Občas sebou dceru beru. Dám jí dohledávačku a ona si pak vyštourává nálezy z předkoplých děr. Ale vydrží tak hodinu a pak už jí to taky nebaví.

Malé děcka jsou super. :-) Synovec 6 let. Kopat ho baví tak max 3 dírky a pak jenom mávat. Radost z každého bordelu, protože je to minimálně kus tanku. Teďka ho bere hodně operace Anthropoid a zná o ní věci, které Vám neřekne ani dospělý. Minule na poli kus plechu, pro něho kus letadla. A když se ho zeptám co se stalo, že spadlo a my jsme ho našli. Tak tam teprve začínají ty správné pohádky. Vrtulník sestřelil letadlo, které chvíli před tím bylo tankem. A když se zeptám, jak to že to ví, tak s klidem odpoví, že u toho byl. 8-)

zavidím

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru