Dvě novinky, jedna Tesoro a jedna od Nexus

Kategorie: Akční nabídky, novinky

Jak již bylo avizováno, je na trhu nový model detektoru kovů Tesoro Mojave. Detektor je určený pro začátečníky a první detektory, by zde měli být cca. za 2 až 3 týdny. Nějakého ostříleného vlčáka asi neoslní, maximálně zamáčkne slzu, když si vzpomene na svoje začátky. A ono vlastně přesně o tohle jde. Tesoro stále nenaskočilo na módní vlnu levných číslicových detektorů a Mojave svojí konstrukcí představuje přesně to, co si v Tesoro myslí, že by měl začátečník dostat jako první přístroj.

Pokud bych to měl shrnout. Detektor Vás nebude obtěžovat přeskakující odpovědi na LCD ani v tónu, diskriminace je přesná a účinná. Separační vlastnosti jsou tradičně skvělé, ale tady i díky nové 7” (18 cm) cívce se Tesoro překonává.  Video, na které se můžete podívat točil jeden z nejznámějších hledačů v USA, který zároveň prodává detektory Tesoro. Je na něm docela hezky vidět, co Mojave umí.:-)

Detektor se dá doporučit všem co začínají, chtějí si odpočinout od všeho číslicového. Navíc hledají přístroj, který jim bude sloužit roky a roky.

Technický popis

Detektor kovů Tesoro Mojave

Přepínač typů půdy

Nové Mojave pracuje na frekvenci 12 kHz a u detektoru máte k dispozici přepínač pro dvě různá půdní prostředí. V prostředí s nízkou a střední mineralizací nastavujete “low”. Nastavení “hight” pak Vašemu detektoru přinese stabilitu ve vysoce mineralizovaných půdách i na slaných plážích.

Nová cívka Precision 7"

Sonda má velice tenký profil a je ideální pro oblasti s velkým množstvím odpadů. Spolu s rychlou reakcí detektorů umožňuje doslova chirurgicky od sebe odlišovat jednotlivé cíle. Dohledávání předmětů v půdě je s také velice snadné.

Diskriminace

Mojave používá diskriminátor AD 180 a nově přehledné identifikační rozdělení. V podmínkách České a Slovenské republiky můžeme pak doporučit nastavovat diskriminátor maximálně do první poloviny bílého pole, tak jak je to na fotografii ovládacího boxu.

Krátké video s ukázkou separace

Nexus MP model 2017

Možná škoda, že Nexus modelu MP 2017 nedal nějaké nové jméno. Vzhledem k tomu, že detektor slibuje u řady cílů výrazný nárůst dosahu, by si to možná přístroj zasloužil. Ovládání detektoru se nijak nezměnilo, ale přístroj je nyní osazený novou 13” cívkou. Jak mohu uvést z popisu hlavního inženýra G. Chausheva, dosah detektoru raženou Ag minci o průměru 18 mm je nyní v půdě 30 cm... . Ostatně vzhledem k ceně 46 000 Kč by měl detektor opravdu něco předvést.:-)

Sondy

A teď ještě pár lahůdek. Továrna letos k MP přijde s několika cívkami na různých pracovních frekvencích. Především by to měli být 13” na 14 kHz, 10” na 18 kHz a 9” na 22 kHz. To jsou cívky určené pro takříkajíc normální hledače. Ale Nexus letos přijde i z něčím co lze označit minimálně za “exotické”. Dvě nové cívky postavené na šasí z uhlíkových vláken 20” (50 cm), 26” (66 cm) a extrémní 1 metrovou cívku.

Technická data

Nový Nexus Standard MP je vybaven extrémně rychlým automatickým laděním a indukčně balančně laděnými (99%) hledacími sondami. Díky originálním Nexus technologiím má tak detektor skvělý dosah a velice přesnou diskriminaci, které lze v současných vědeckých podmínkách vůbec možné dosáhnout.

Box detektoru kovů Nexus MP

Vlastnosti detektoru

 • Nové 2D High Energy sondy využívající vysílače na 124 voltech. Nové sondy mají navíc daleko delší životnost, než všechny cívky vyráběné na bázi pryskyřice.
 • Nová funkce Auto – ta ovládá prahový tón, diskriminaci a vyvážení půdy. Nemáte tak žádné problémy s nastavením!
 • Nový Bi barevný DDM ukazatel pracující na technologii LED. Používá dvě barvy, červenou pro neželezné cíle a modrou pro železa.
 • Nový filtrační režim Silent Motion -  je navržen tak, aby odstranil všechny nežádoucí objekty
 • Nová vysoce odolná třídílná konstrukce

 Ovládání

 • Hlasitost v kombinaci se zapnutím přístroje
 • Citlivost
 • Diskriminace
 • Ground Balance – odladění vlivu půdy se zámkem polohy ovladače
 • Dual Tone s nastavitelnou frekvencí
 • Hrubé nastavení kontroly mineralizace
 • Jemné nastavení kontroly mineralizace, se zámkem polohy ovladače
 • Přepínač režimů mineralizace
 • Test baterií
 • Audio Mode přepínač. Mění provoz detektoru mezi tři základní režimy provozu: Standard, odfiltrování železa a Turbo Audio.

Technické parametry

 • Operační frekvence: 6 až 18 kHz
 • Použitelné typy sond: 2D a dvojité koncentrické sondy
 • Váhy doplňkových sond: duální 9” a 13”2D – 650g, 10”2D – 540g; 6” duální koncentrická – 450g; 4” duální koncentrická  – 380g, 7”2D – 350g
 • Váha detektoru (bez sondy): 1.0 kg
 • Konstrukce sond:  ABS a skelná vlákna
 • Audio: plně nastavitelné
 • Audio výstup: 6 mm stereo jack
 • Napájení: 15V (10 AA alkalické baterie)
 • Operační módy: All-Metal, diskriminační a automatický.
 • Optimální pracovní teplota: -15° to +60° C
 • Optimální vlhkost: 0 až 85%
 • DETEKTOR JE OSAZEN NOVOU 13" (33cm) 2D sondou

Článek je zařazen v kategoriích:

KomentářeTo je talíř. :-O :-O :-O

Nexus nabízí už dlouho půlmetrovou o cívku tvaru osmičky, ale chtějí za ní 30 tisíc. :-D To bude tahle tak za 50 až 70 předpokládám. o:-) A měli by na tu cívku montovat po stranách dvě kolečka jak na tříkolku.

:-D :-D :-D

S tou metrovou bych chtěl jeden den chodit .... :-D :-D

tak takové kolo bych chtěl, s malejma nemá cenu chodit ;-)
už s ACE 250 jsem honil BIG Nel a teď mám na Makru hloubkovou 33,5x40

Tak to je slušnej pavouk!!! :-D

Míro to už by jsi si na tu cívku šlapal ;-)

ta by měla mít popurne kolečka :-P

Mega talir :-)s tim.musi byt radost chodit

Tak páni kolegové , s tou ,, ufometrovicí,, se bude nádherně bubnovat do kmenů smrků a na poli hrát hádej hádej grešličku..... :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D už bolí smíchy břicho, takovvej záchvat smíchu jsem letos ještě nedostal :-D :-D :-D to je dost ulítnutý :-D :-D :-D

Jojo, taková nenápadná cívka :-D :-D :-D.To musí být paráda s touto sondou kopírovat terén. :-)

No nechtel bych to,chtel bych videt jak by to vzalo treba obolek ve dvaceti cislech,myslim bez sance :-P

TWL tak s tím musí chodit člověk nahej a lopatu a všechno ostatní kovové za sebou tahat na 5m provaze. Jsem si stříkl do trenek smíchy. :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Kdy bude ten Minelab bezdrát by mě spíš zajímalo. 8-)

tak to už je mooooc! :-D :-D :-D :-D

Hujer: cca 7 dní :-)

Re Elmara - kolik ta srandička bude koštovat??? Já jen kolik máme nabrat na ten týden , než to přifrčí přesčasů v Kolbence :,-( Časy jsou zlé Kamile, ale máš pěkný boty :-D :-D :-D

Elmara kdy bude v prodeji golden mask 5+??

Ta cena ?? A bude se to teda nejdřív testovat??

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru