Equinox očima Brandona Neice

Kategorie: Akční nabídky, novinky, Minelab - recenze a testy

Video stojí určitě za shlédnutí. Je to takové stručné představení funkcí, tedy všechny ty pokročilé tam nejsou, ale to nic nemění na tom, že je to velice hezky udělané. Navíc Brandon Neice je opravdový nadšenec, žijící v Idaho. Poznali jsme se minulý rok v USA a on hledáním opravdu žije.:-)

Návod pro detektory kovů EQUINOX 600 a 800

Návod je ve formátu pdf, a můžete si ho stáhnout poklepáním na obrázek. Zatím je pouze v Aj verzi. Českou tentokrát neděláme u nás, jelikož se o to postarají přímo v Minelabu. Nám ji pouze pošlou ke kontrole (to samé platí i pro ochrané fólie, které by měli mít také České popisy ovládání). I z návodu v angličtině je ale vidět, jak velice jednoduché a přímočaré ovládání detektorů EQUINOX.

Článek je zařazen v kategoriích:

KomentářePřesně jak píšeš, nádherně udělaný video.
Už se těšim na příští rok, až našetřim nějakou tu kačku, prodam AT pro a pořídim si tenhle úžasnej detektor. 8-)

je to hezky ale malodko tomu rozumi:(

Hezkej stroj. Jen se zeptám jaké nastavení na les? Stejný jako park nebo jako pole?

stella, tak nastavovat budeš jak u jiných detektorů.
Podle půdy, zamoření odpadem,rušení, dle toho co hledáš atd. ;-)

Park - Les je to samé :-)

Není nad nestranné testovací video, každý ví o co jde v reklamních spotech ;-). Jinak z toho co jsem viděl, tak na multi frekvenci mi přijde že detektor má dosti zpožděné reakce, což je pro přesné zaměření předmětu výrazný problém...

Nevím, školy nemám, ale nepíšou náhodou u režimu Park,že je vhodný pro rekreační prostředí s vysokým znečištěním odpadem ? Tedy nehledě na uživatelské úpravy, bych si dovolil tvrdit, že to asi v továrním nastavení nebude nejvhodnější program do většiny hvozdů u nás ... :-)

To mokromedas: ale je, pokud se ti bude zdát, že cílů je opravdu málo, mužeš si posunout časovku a dostat se na doslova nesmyslné dosahy :-).

To Delta: ne, EQUINOX se prostě povedl a tak se nediv, že si to Minelab trochu užívá a vychutnává. V hoby detektorech se ale miliony opravdu netočí. To by jsi se musel asi podívat do úplně jiných oborů. Ta skupina lidí, co se baví běháním po polích je prostě příliš malá. Proto taky žádný významný výrobce elektroniky detektory kovů nedělá.

Hezké video, návod stručný, přehledný, symboly funkcí se mi moc líbí, i v angličtině jasné, pokud už někdo od Minelabu detektor měl a používal. ;-) Jestli nebude poruchový a vydrží zacházení jako s E-Tracem, tak si myslím, že nás čekají dobré zážitky. :-D
Snad by mě ještě zajímalo jestli bude možné vyměnit baterii třeba doma a jaká asi bude její cena. Je jasné, že nic nevydrží věčně. :,-( ;-) Výdrž 12 hodin je asi dostatečná, ale kapacita stářím trochu klesat bude. ;-)

Baterii doma vyměnit půjde. Výrobce tedy doporučuje, že by to měl udělat autorizovaný servis, aby se zaručila vodotěsnost. Na druhou stranu australani nemohou vědět, co zvládne český kutil. Cenu baterie neznám, ale řešila se v UK a tam jasně padlo, že jak baterie v detektoru, tak power banka, která se začne prodávat někdy v lednu nebo v únoru, má mít cenu co nejnižší. Neměla by to tak být žádná raketa. :-)

Díky, náčelníku ! Jsi šikula a už aby to bylo tady ! Kruciš, já se těším na studia, jak malý synek na nanuka. :-D
Jednu věc ale měli v Minelabu udělat jinak, ten display otočit na ležato, my starší kluci máme přeci jen raději trošku větší čísla. A to se netýká jen detektorů. :-D ;-)

No reklamka dobrá. Jednoduchost obsluhy téměř stejná jako go find a z toho vyplývá že to má být stroj pro každého. Jinak ale zatím nic ověřeného, vše jsou jen předprodukční vzorky ;-)

zkouknul jsem to video... pokud bude jen z 80% pravda, co tam ukazují a tvrdí, pak jsem strašně zvědav na ten slibovaný update ctx... protože takhle to vypadá, že mu to E800 nandá v rychlosti i na hmotnosti, slibují dosahy i super diskriminaci. Takže ctx jakoby má výhodu jen ve smartfind, v gps a barevném displeji. To není úplně hezké od Minelabu. Jsem zvědav, čím udrží vlajkovou loď stále vlajkovou lodí. :-)

Já akorát nerozumím tomu nastavení pole-les u pláže jeto jasný slaná voda písek ale pole- les snad citlivost hloubka musí být stejná nebo ne.

mluví tam o tom, že pole je citlivější, na malé mince...

No jsem zvědavej . Je to příjemné video ale dokud ho neprojdu a neotestuju přímo venku je to těžké . Už jen měsíc a kousek a bude doma . CZ návod bude jistě vhod ale není nad to si to prostě projít sám a na hulváta . ,omentálně jsem natěšen ale i strach převládá . Vždy když jsem šel pro detík již bylo hodně popsáno , otestováno a mohl jsem říct jo to za to stojí . Ale at to dopadne jak chce tak můj názor je , že bude za tu cenovku dobrej společník a ostatní jako poruchovost atd ukáže čas 8-) .

Ale stejne je asi jedno jakej rezim si nastavis,i na manualu ma nastaveno pole a je na louce :D

Nechápu, co máte všichni s pochybnou značkou Minelab. Předražené detektory, když můžete podobné, ale za zlomek ceny koupt třebas na TV product, nebo i jinde. Kvalitní značky, jako je např. Velleman, Durramaxx, či jiné. A jak píšu, maximálně za desetinu ceny zde nabízených. Popřemýšlejte hlavou a nekupujte detektory, které stejně ještě nikdo ani neměl v ruce. Kupte si léty ověřené, mnou doporučené značky... :-)

krokodill - moje řeč :-D :-D

krokodill nie TV product nieee to radsek UJO Mikel
https://www.youtube.com/watch?v=YxD4jicJ1rc&t=11s
https://www.youtube.com/watch?v=gUEM4kgIG3A&t=6s
:-D :-D

Freexxx, máš pravdu. Ujo Mikel a jeho detektory jsou třída. A hlavně a to je nejdůležitější, chodí bez lopatky, takže ho nikdo nemůže nařknout, že kope v zasetém.
Delta, to v podpisu je oklamán Elmary, jinak bych se sem nedostal í 8-)

Krokodýle, od velemana je nutné koupit 2 a více kusů :-D.To aby člověk nezahálel, když pošle jeden na reklamaci :-D :-D :-D

OBI, nemáš pravdu. To vůbec, ale opravdu vůbec nejsou poruchové detektory. Jednoduchá obsluha a výborné výkony. Já teda teď chodím s virgulí, má to svoje výhody. U ekvinoxe, či jak se to Minelabí čudo jmenuje, musíte po dvanácti hodinách dobít baterky, to mě u virgule nehrozí :-)

:-D :-D :-D

Jsou to kvalitní stroje, jen ten servis pokulhává. Bráchovi odešla centrální, mikroprocesorem řízená jednotka. Po odeslání mu byla obratem vyměněna za zbrusu novou, která vydržela 14dní. Po skončení záruční lhůty mu bylo sděleno, že oprava je nerentabilní. Centrální jednotka tvoří 70% celkové ceny detektoru. A od té doby trápí mě i makro :-)

To Delta: Kroodýl si z tebe jenom dělá legraci. :)

OBI: byl bych rád, aby jsi byl konkrétní, jelikož o žádném takovém případu nevím. 14 dní po servisu, jsme odmítli vyměnit poškozenou součástku? A na jakém detektoru, a co je to centrální jednodnotka, jelikož něco takového neznám?

Můj email je info@lovecpokladu.cz telefon 731 10 27 13. Bylo by dobře, pokud se u nás nějký tvůj servis dělal, aby jsi tady uvedl číslo servisního protokolu, zda byl detektor koupený u nás a také zda jsme něco účtovali. Kvalita servisu je pro LP zcela zásadní věc!

Omlouvám se, to nebyl atak na váš servis. Rýpal jsem do distribuce tv produktu.

TO OBI... aha... no tam je to zcela běžné. Ono je to podobné i s elektronikou, proto nakupuji pouze u dvou prodejců. Sice často nejsou nejlevnější, ale když mám problém, tak nikdy problém není :).

Tohle je samozřejmě věc, kterou slušný prodejce prostě nesmí nikdy udělat. Díky za zprávu :)

No dyk to ríkám, nevěřte Minelabu. Kupte Vellemana. Nebo si uřízněte proutek a choďte s virgulí. Pak nebudete mít problémy s reklamací. ���
Teď vážně. Marku, omlouvám se za vsuvku na bázi vtipu,, ale přišlo mi, že chci odlehčit trochu tu chápatelnou hysterii po ekvinoxu 8-) :-D :-D :-D

To korokodíl: z celé diskuze, jsi mě rozesmál jenom ty. Naprosto není za co se omlouvat.:) Když vidím tu nekonečnou frontu, doslova "zoufalců", co si koupily podobné krumpy a pak nám to nosí na servis.... j nezapojené ovládací prvky, sondy vyráběné metodou smotku drátu a tavné pistole, kde se na ten kus plastu špatně podíváte a pak si mužete změřit okolik se rozjel. Uváděný dosah 3 metry a detektor je slepý na hliníkový desetník na vzdálenost 5 cm... každý si to musí zkusit.

Několikrát jsme detektory z říše středu přivezli na otestování, vždy výrobce tvrdil doslova zázraky. Pokaždé vše skončilo v popelnici a za mě osobně, už prostě nikdy! Věřím, že velký výrobci elektroniky, kteří si výrobu pohlídají mohou uspět. Tady se ale jedná o podstatně menší firmy a výsledky jsou naprosto strašidelné. A to i když něco úplně ukradnou. Stejně to pak není ono :-)

Teda Máro,jako náš kmen je dobrej na počty a když měl Minelab výdělek 173,25 mil usd za rok z toho 33,365 mil čistýho což je při kurzu 22 kaček za dolar 733 566 000 Kč a to mi přijde docela jako milionovej byznys :-D

To Křéma....a víš co je miliardový byznys?
To,když jsi členem vlády v nejmenované republice a přesně za ty 4 roky co jsi v tý vládě Ti vzroste osobní majetek o 42 000 000 000.Tedy presně o 42 miliard�

teda norde ! to je účelovka a může za to Kalo... :-P

Delta - divný viď, no přeci neodepíšou ctx 3030 :-P

To Delta....pevně věřím,že Minelab vidí o dva až tři tahy dál než my všichni a má to celé, co se Equinoxu a CTx týká perfektně promyšleno.Jinak by to bylo vážně blbě.

Delta,že se Equinox neprodává třeba za 40 papírů..
Přece musí být levnější než jedna nejmenovaná značka, a možná i lepší-)) :-)

Delto ty seš ale rozumbrada :-D ,dobrá takže equinox je o deset tisíc " horší " než e-trak , ale co je pointa , co nám tím chceš sdělit ?

Delta vadi ti cena Equinoxu?, mne nie.. ;-), myslim ze bude mininalne tak dobry,, ako konkurencia...

Delto :D ja newim jestli ti to uz doslo,ale minelab equinoxem chce zaplnit diru ve svem sortimentu,tu kterou do ted vyplnoval deus,je to detik postavenej na to aby dal deuse a ja si myslim ze se jim to povedlo :) cenou uplne bohate a i vykonem díky nove technologii,v bezdratu vyhodu nevidim,nekdo mozna jo ale za ty prachy deus nestoji a kord po prichodu noxe,je to od minelabu vyzva pro deus,bud prijde s nakou odpovedi a nebo proste pujde do ustrani

To Delta...jojo....cenově nahradili Safari,ale výkonem ,tzn.dosahem,diskriminací,kvalitou audia atd.zamířili do vyšší třídy. A teď čekáme všichni co se stane. To,že Equinox bude asi brzy nejprodávanější detektor ve své cenové třídě na to si vsázím.Ale Minelab je největší výrobce detektorů na trhu s vývojovým zázemím o kterém se dnes už většině konkurence ani nesní,takže si myslím,že nás ještě překvapí i v případě CTX a možná i něčeho dalšího. ;-)

To Delta: příznivé ceny u detektoru bylo dosaženo použitím šufánkový oceli ze Sandriku Vyškov... :-D

To je mela :-D
Ale ať koukám jak koukám eqinox se nedodává ještě ani u australáků, to je fakt jak jitrnice jakou svět neviděl ;-)

Delta, proč se furt někdo ohání že má nahradit Deuse?
Equinox používá novou technologii Multi IQ, je to něco jiného, nového.
Deus má to či ono, a Equinox zase něco jiného.
Zatím nemůžeme posoudit jaký je, proto jsem si ho objednal-)) Otestuju si ho jako jsem si otestoval třeba trakaře i Deuse a pár jiných detektorů za těch 17 let co hledám.
Ale za mě: Pokud bude fungovat všechno jak má, tak to může být docela bomba.
A jako člověk co Deuse používal, ti můžu říct že mě v lese nesedl.Proč? Protože neviděl docela hezké věci větší než mince v hloubce né až tak velké.
Jiní si ho nemůžou vynachválit, a to prostě je.
Určitě je dobrý na pole, ale ty já nechodím.

V nasich koncinach snad nejcastejsi pripad,nekdo mel trakare nebo ctxko ale.kuli vaze je nedavali a sli z vetsiny do deuse,minelab na na pomer vykon/vaha mel max terku a to proti deusovi jaksi nestaci,dyt i situovani predstaveni noxe bylo na to aby se ukazali vuci deusum,u hledani je hlavni jen bezdrat prenos do sluchatek,zbytek je mi uplne volnej,proste prinesli levnej vykonej detik s bezdrat sluchatkama a vodotesnosti a tim vyplnili tu diru

Delta, Měl jsem jednotku i sluchátka-)
Měl jsem 28 sondu
Chodil jsem většinou v all metalu,, nastavení jsem znal a používal na hloubku.
Prostě to není hloubkáč na větší předměty než mince.
Od Equinoxe něco čekám-)), tak uvidíme.
;-)

Delta - to , že levné věci nejsou zas tak dobré , je jen takové plácání , bla , bla , bla , zrovna tak ti mohu napsat , že ty nejdražší věci nebývají nejlepší ,a taky to bude pravda , ale jsou to stejný kecičky , bla ,bla ,bla . Spíš bych řekl , že pokud bude eqinox běhat tak , jak se uvádí ( a po několikaleté zkušenosti s minelabama nemám důvod tomu nevěřit ) , tak to bude nejlevnější detektor na trhu v poměru cena / výkon . Když budeš prodávat rohlíky za korunu , a za den jich prodáš tisíc , a pak budeš mít super speciální rohlík za deset korun , a prodáš jich za den deset , tak který je lepší ?

Delta,vlastně máš pravdu, nekupovat před tím než ho prověří uživatelé.

Tak poprosím, pokud někdo budete rušit rezervaci na Equinox 800 a máte dodání v prosinci.. ;-)
Rád ji převezmu po vás. Napište do PM. Myslím to smrtelně vážně.
Děkuji ;-)

Flegmatik, velice děkuji, co jsi výše napsal, to jsi strefil přímo "na komoru"! Měl jsem takovou malou (pavučinkovou) pochybnost, ale naprosto jsi mi ji pomohl rozptýlit! A je to vidět i u Cortese, chytrej chlapec... ;-)

Kaprál.. Jsou jen dvě možnosti-))) Buď se jim povedl a nebo se jim povedl méně-))

Koukám jak to rozdělil Minelab.
CTX 3030 - nejlepší na světě
E-Trac - vynikající
Safari - skvělé
Excalibur II - nejvyšší výkon pod vodou
Equinox - univerzální

atd.

http://www.minelab.com/eur/metal-detectors/treasure-detectors

Měl bych prosím dotaz na systém nabíjení baterie v detektoru. Je tam klasika přes adaptér do zásuvky, nebo USB do počítače, díky za odpověď... ;-)

Usb

Video v sovetstine kdo nevladne englis.
https://www.youtube.com/watch?v=iwtAPuVCjP4

To zajda444: To mi chceš říst, že se baterka nebude moct nabít z 240 zásuvky?
Dá se baterka vyjmout, nebo je v detektoru zasazená napevno?

Díky za odpověď.

To Moskou: Už jsem si to pomalu všechno zjistil jak to bude dobíjet. Je tam možnost i na adaptér do klasický zásuvky (nabíjí trochu rychleji než přes kompl). Klasika do počítače je pomalejší (asi méně voltů, či mAh). Někde nahoře je i uvedeno, že baterka vyjmout lze, ale detektor ztratí vodotěsnost do 3. metrů. Tož tak. ;-)

A mobil nabijis taky jen pres komp? :D usb nebudes strkat do noxe ale ma.tu moznost pripojeni powerbanky,coz je dobra vec,baterie je vymenitelna ale v servisu

OK díky za info, baterku vyndavat určo nebudu, ale zase je mi blbý abych zablácenej detík nosil k PC a nabíjel přes USB :D Takhle když pujde strčit do 240V, tak to bude paráda. 8-)

K detektoru je jak nabíječka do sítě, tak nabíječka do auta :-)

Super 8-)

ELMARA: a budou k ní v základu kryty cívky a jednotky ? děkuji

zacatecnik to zvladne?

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru