Minelab sraz - východní Morava 27.5.2023

Kategorie: Akce LP a Archeo LP 2010

Všechny zájemce o detektoring zvu 27.5.2023  na testování detektorů  a představení novinek od  Minelabu ( Manticora, Equinox 900 a 700). Akce se uskuteční v těsné blízkosti penzionu Patrik v Bilých Karpatech - www.mikulcinvrch.cz.
Začátek je v 10.00 a ukončení  v 14.00 hod. Bude pro Vás připraveno několik velmi náročných průchozích polygonů u kterých Vám poskyte odborné poradenství Marek Mlejnský a Bc. Petr Zuklín (lovecpokladu.cz - servisní středisko Minelab pro střední a východní Evropu) a já.

Speciálně se letos zaměříme na testování dosahu detektorů na drobné stříbrné mince a na detekci hluboce uložených větších předmětů. Prosím všechny zájemce o tuto akci, aby  mi pokud možno potvrdili účast prostřednictvím emailu: svetdetektoru@post.cz, nebo telefonicky 608 808 817.

Ze všech účastníku na závěr akce vylosujeme šťastného výherce nového detektoru kovů Minelab X-Terra PRO.

Pavel Lukáš - Nord

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Nemám to daleko,tak přijedu kouknout :-)

Já to mám cca 160 kiláků... no uvidíme 🙂

detektor si mám vzít sebou?, rád bych se mrknul na manticor, ;-)

Ano samozřejmě detektory sebou :-)

Tak pro mě je to 500 km,jsem z Kraslic od Sokolova..Proč všechny takové akce se musí konat tak daleko od západu..? :-/

Misak123- co já vím tak je to druhá akce na Moravě... Většinou bývají právě na západě nebo kolem Prahy... 🙂

Kluci vždyť tam máte na "západě" teď dvě akce, nebo dokonce 3. S Pilotem na pláži, Chabařovice, Minelab tour se Zipsym. :-) Tady na Moravě to je opravdu vždy jen jedna akce ročně. Jsem tu sám. Připravit polygony a zařídit další věci zabere hodně času. Bez výrazné pomoci kluků z Lovce a pár kamarádů tady z okolí bych to nebyl schopen sám celé zajistit. A pro Vendu17 je to už 8. akce na Moravě co připravuji od roku 2011 :-)

Zaměříme se tento rok na polygonech na velmi drobné AG mince. Porovnání dosahu detektorů od Minelab. CTX 3030, Manticora, Equinox 900, 800, 700, 600 , Vanquish 340, 440, 540 a novinky X- Terra Pro . Dále otestujeme maximální dosah na Pražský groš, tolar a na větší předměty např. na AL přezku. Zde si budou moc zájemci vyzkoušet hloubkovou sondu pro řadu Equinox a X- Terra Pro - 15"x12" od Minelab a 15" od Coiltek.
Pro majitele Minelab Etrac vezmu na ukázku i hloubkovou sondu 15" Ultimate od Detech. Samozřejmě si každý může vyzkoušet na polygonech i svůj detektor bez ohledu na to jakou používá značku. Budeme vysekávat z boku otvory pro jednotlivé cíle polygonu tak, aby nad nimi nedošlo k narušení zeminy. Takovou specialitou letošního testování je obrovský vysíláč na Mikulčině vrchu, který je v těsné blízkostí polygonů. Takže kromě dosahu, potrápíme detektory i případným rušením. Uvidíme, jak se s tím poperou :-) Těším se na všechny co přijedou.

Nojo když já sem tady na LP třetí, skoro čtvrtou sezónu... 😁😇

Ahoj,najde si tam prosím někdo chvíli čas aby mě zasvětil do nastavení ctx a trochu mě pomohl v začátcích s tímto strojem? ;-) ;-).

CTX ti vysvětlíme. Jeden z nás. Elmara, Jaccob nebo já.

Ja to mám tiež ďaleko ale na druhej strane keď nepojdem peši tak ten kilometer prejdem i autom . Prevetram cz 5

Ja to mám 130km ale budem tam ;-)

freexxx máš to daleko, ale účastníš se vlastně skoro pokaždé. Budeme se těšit.

Edu velmi rádi přivítáme na srazu veterány.
Ať už přímo hledače, nebo jejich stroje - "veterány" :-)

Je to zaujimave že moj fisher ide 25 rokov bez závad . Mraz ,teplo tisice otočeni potenciometra . A vypadá ako novy z vyroby

Je to vyborné že i slovak môže v eu prejst kopec a zaspievat si ako v rozprávke . Hups zahladat si .to u nas nemame . Bolševíci zo sav si stále žijú svoj príbeh .

Zdar borci,nejede někdo z Brna že by mě za příspěvek na PHM přibral? ;-) 8-)

Bohužel, termín mi nevyhovuje. Jinak bych určitě přijel.
Bude někdo dělat záznam z akce, tedy hlavně z testování dosahu jednotlivých detektorů?

Pandora: V pátek odpoledne budu dokončovat polygony . Navečer přijedou kluci z Lovce z Jílového. Hlavní program je naplánovaný na sobotu.

Ja mam hotovo normal + underwater version XP hb-01 pre Manticore/EQ 600/800 + normalne sluchadla 3,5mm... :-D :-D :-D

https://uloz.to/fm/detail/MdoobRcHFIpg/hVLkXeFsOBGX ---normal

https://uloz.to/fm/detail/MdoobRcHFIpg/cPErR1pepjpw --- underwater

budem tam... 8-)

správne odkazy

https://uloz.to/fm/detail/MdoobRcHFIpg/hVLkXeFsOBGX

https://uloz.to/fm/detail/MdoobRcHFIpg/cPErR1pepjpw

Zdarec,budou tam nějaké Terry na prodej? ;-)

Bude tam Tera,Vari,Agzat 8-)

Konečně akce pod 200km :-D :-D :-D taky bych rád dojel, uvidíme jestli Felda dá STK :-D :-D :-D

A čo ROBI ,ten bude tiež ? :-)

Několik informací k akci. Každý účastník srazu obdrží slosovatelný lístek. Na závěr akce proběhne losování o detektor. Polygony budou letos připraveny malinko jinak než v předchozích letech. Stejné mince budou vždy tvořit jednotlivý úsek polygonu. Takže bude např. úsek pražákový, fenikový, obolový, denárový atd. Celkem jich bude 8. Dále bude samostatný polygon hloubkový, kde budou umístěny větší zajímavé předměty na maximálním dosahu detektorů. Úplnou novinkou bude polygon matoucích železných cílů v kombinaci s barevnými. Akce bude probíhat na louce pod penzionem Patrik. Občerstvení si budou moc účastníci srazu kupovat přímo v restauraci penzionu. Upozorňuji jen, že se zde nedá platit kartou, pouze v hotovosti. Jedná se o jednodenní akci se zaměřením zejména na porovnání dosahu a dalších vlastností detektorů. Pozor, sraz se koná ve vyšší nadmořské výšce. Doporučuji si vzít sebou teplejší oblečení. Nahoře často dost fouká. Na druhou stranu se, ale můžete těšit na nádherné výhledy na Slovensko.

Pandora: teplé spodní prádlo je jedním z důvodů zdravé prostaty i ve stáří :-)

Mě se spíš líbí, že loňské setkání mělo třetinové shlédnutí, jak letošní. :-O

LP1492 v klidu. Podle počtu přihlášených účastníků to bude podobné, jako loni. :-)

Tak snad budu moct prověřit své nové MD3010.

Ahoj, dík za pozvánku, dojedu

Nebudete točit video? Mám to bohužel dost daleko, odhadem 350km. Porovnání CTX Nox a Marta by mě dost zajímalo. :-)

Pekná akcia . Podporil som kúpou tombolových lístkou za 200€ Vôbec som nerátal , že zoberiam 7 cien včetne hlavnej . Teraz ležím na veľkej osuške pijem pivo so šampáňom vedľa mňa nový detektor a čítam knihu prezerajúc si puzdro na mince , ktoré síce nemám ale kto vie do budúcna .

Díky Petru Zuklínovi za pomoc s nastavením detektorů. Zapomněl jsem sice na tu nabíječku Manticoru, kvůli které jsem mu volal v pátek, tak budu prudit ještě v týdnu :-(. Super akce na krásném místě, díky moc organizátorům.

Super akcia super ľudia ako vždy, škoda že som sa nestihol povenovať starým známym ale aj ostatným tak ako by som chcel ale vynahradím si to snáď najbližšie. Žena s decérkou spokojné, žena sa potešila Persilu a dcérka osuške a odznaku z tomobly :-D keď už nie prvej cene ale Edu išiel na istotu :-D je to frajer 8-). Ďakujem tímu LP, Nordovi , Zuklošovi za pattern (drobnosť) poskúšam v mojich podmienkach upravím... Manticora nesklamala prechod z EQ bezproblémový. Škoda že do dovolenky nestihnem veľkú sondu na Mantu i keď by som sa potešil a určite odvďačil za zapožičanie (nepr. článok LP.) na test voda.... 8-) . Nestihol som kontakt na SR vodákov,tak ak niekto má... Pozdravujem všetkých a prajem veľa pekných nálezov.

Také děkuji Pavlovi a kolegům za severomoraváky.Polygon náročný,něco jsem s 800 neviděl,ale nebylo to až tak zlé :-P Při pozorování jsem se ujistil že 800 je dostačující pro většinu mých hlledání ať v lese nebo na poli...Gulášek,klobáska a malinovka super. Příroda a výhledy do kraje taktéž...a taky protože na srazy nejezdím,tak bylo zajímavé vidět(s některými i promluvit) na vlastní oči historií stejně postižené lidičky...tak ještě jednou díky ;-)

I to pivo chutnalo..., a tak díky všem.

Super akcia! Zase som si vyskúšal a vďaka Nordovi ponastavoval strojky, z Manty som bol unesený, asi budem prezbrojovat… ďakujem za parádnu akciu!

Děkuji všem co jste přijeli na včerejší testování detektorů na polygonu. Tentokrát Vás bylo opravdu strašně moc. Omlouvám se tímto všem, kterým jsem se nestačil dostatečně věnovat. Příští rok to napravím. Děkuji provozovatelům a personálu penzionu Patrik za perfektní zázemí akce. Děkuji Markovi a Petrovi z centrály Lovce pokladů. Děkuji děvčatům z Minelab stánku. Děkuji klukům z Ostravy za pomoc s úklidem po skončení akce.

Take děkuji za super akci, byl jsem se podívat s Pandorou a vše na jedničku. Přístup organizátorů, občerstvení,prostě TOP. Děkuji hlavně Péťovi za okamžitě převzetí mého detiku na opravu a vymazání nesmyslů v programech a nahrání nových.Uz se těším až přijde a konečně si normálně zahledam. Taky se těším až mi v úterý přijde Terka,kdyby byl někdo nedočkavý tak Kuba na detektor-centrale má ještě jeden skladem 😉😉.

Bylo to fajné děcka :) Těším se na podzim :) Kluci natočili něco na kamaru, tak to sestříhám a dám na web :)

P.S: největší poděkování Pavlovi, polygony jako vždy velice zajímavé.

Byl jsem poprvé a doufám, že ne naposled. Dobrá akcička 👍💯
P.S. klobása luxusní

Díky chlapci ,supr akce, překvapilo lidí jak maku a manta je fakt dělo ;)

Petr měl tři... já nula :)

Černá tečka nad srazem MINELAB


Touto cestou Vás všechny detektoráře zdravím ze Severní Moravy a chci se podělit o černý zážitek ze srazu MINELAB na východní Moravě, kterého jsem se jako jeden z mála společně s kamarádem mohl účastnit se svolením organizatora Norda již od pátečního dopoledne, kde probíhala příprava polygonu a příprava zázemí pro Vás účastníky srazu.
V průběhu přípravy byly zakopány a umístěny detekované cíle, které byly součásti testovacího polygonu, přičemž všechny tyto cíle a nebylo jich málo / jak sami víte/ byly umístěny do země, řádně označeny a určeny přesné specifikace těchto cílů, přičemž každý cíl byl v ochranném obalu a současně připevněn k plastovém pásku pro přesné určení hloubky detekovaného cíle od povrchu země.
Testovací polygon a jeho zázemí byl zcela připraven již v sobotu v ranních hodinách k využití pro všechny účastníků srazu a to již od brzkých ranních hodin, ačkoli oficiální začátek srazu byl stanoven na 10:00 hodinu, přesto všechno byl tento polygon přístupný pro Vás všechny před začátkem srazu.
Po oficiálním začátku tato akce probíhala dle předpokládaného scénáře a za moji osobu mohu konstatovat, že byla zcela připravena a vydařená. Dle mého splnila účel srazu pro všechny účastníky, kteří na tento sraz přijeli s určitým cílem a přáním si vyzkoušet své detektory, poradit se s nastavením, sdílet své zážitky a potkat se s dalšími kolegy tohoto koníčku.
Přesto se mezi účastníky tohoto srazu našel jeden, možná dva těžko říct, který na sraz přijel nebo přijeli s jiným úmyslem než si vyzkoušet detektor a sdílet své poznatky a zážitky z tohoto krásného volnočasového koníčku. Ptáte se proč tohle píšu? Níže pochopíte.
Po oficiálním ukončení po 14 hodině byl tento polygon volně přístupný pro ty co přijeli později, nestihli začátek, stáli v koloně třeba na D1 nebo jiné komunikaci, nemohli dorazit včas, přesto organizátor srazu tento polygon pro tyto opozdilce zpřístupnil a to až do odpoledních hodin. Polygon byl přístupný, cíle byly na místě původním nic se nezměnilo a organizátor srazu také využil zázemí, které bylo poskytováno penzionem Patrik po předchozí domluvě pro účastníky srazu.
V podvečer sobotního dne, kdy již polygon nebyl využíván přišlo na řadu uvedení pronajatého prostoru polygonu do původního stavu, tedy opětovné narušení zeminy vytažení cílů a uvedení této louky do původního stavu. Vše probíhalo zcela jednoduše až do té doby než jsme se společně dostali k cílu, který byl označen “OBOL” v hloubce 22 cm. Po odkrytí zeminy se tento cíl na místě nenašel!!!!!!!
Ne nepiště komentář špatně jste hledali a jiné vyjádření, výše jsem popsal uložení cílů /ochranný obal + plastové měřítko o velikosti cca 4x20 cm položené na plocho na kterém byl páskou připevněn detekovaný cíl/, prostě tento cíl byl opravdu odcizen a pro zajímavost se zde nacházel nespecifikovaný kovový předmět detekovaný do barvy.
Je smutné že na tak zcela vydařeném, dobře organizovaném srazu se našel někdo, kdo na volně přístupném polygonu opravdu odcizil detekovaný předmět a cíl, který by mohl být využit na dalším srazu.
No to je asi tak vše co by jsem Vám všem chtěl tímto komentářem objasnit na mysli Černá tečka nad srazem.
Celkově akci hodnotím jako povedenou, vydařenou zcela odpovídající srazu a naplnění očekávání z této akce až na závěr, který opravdu organizátora nepotěšil.
Tímto bych chtěl poděkovat organizátorům akce Nordovi, Markovi a Petrovi z centrály LP a současně dalším, kteří byli nedílnou součásti této akce.
Závěrem jen info pro tohoto nenechavce a sběratele cizích předmětů. Pokud toto budeš číst uvádím, že z dostupných veřejných informací je prostor polygonu a jeho okolí z bezpečnostních důvodů nedalekého vysílače monitorován bezpečnostní kamerou se záznamem.

Smutne, kdyz si vezmu ze minule rocniky tam bylo i naprosto bezne zlato….

Ano stalo se to poměrně dlouho po akci, když už většina účastníků odjela. Nechal jsem polygon ještě k testování všem zájemcům. Žádná zásadní škoda mi nevznikla. Pokud by mi pomohl s uklízením a řekl si o tento cíl, tak mu ho velmi rád daruju. Mrzí mě na tom nejvíc, že dotyčný pán vždy vystupoval, jako můj kamarád. Nikdy za celou historii těchto srazů na Moravě se neztratilo absolutně nic. Toto se stalo úplně poprvé. Nerad bych, aby tento incident jakkoliv znevážil jinak velmi pohodovou akci s velkou spoustou příjemných lidí.
:-)

Dotyčný pán? Takže už sa vie kto to čmajznul?

Pán co vyhrál X-terru si pořídil 100 lístků, i když mu to holky rozmlouvali. Neustále v průběhu losování vstával a choval se rušivě :-) Přál jsem si, aby první cenu vyhrál někdo s jedním pořízeným lístkem k losování, ale bohužel nestalo se. :-) Při poslední akci a losování o Vanquish si někdo stěžoval, že jsme to málo promíchali. Rok před tím při soutěži o Equinox 600 si zase ti co nevyhráli stěžovali na nerovné podmínky. Nikdy si nestěžuje jen ten co vyhraje ;-)

No to je hnus velebnosti... 😠 ten se bude divit...

Hej pamätám si ho, kupoval som si lístky krátko po ňom. Ešte mal reči že rýchlo lebo mi to všetko vykúpia… smutné a úbohé.

kimlo pán co vyhrál X-terru nic špatného neudělal. Jen pořízením velkého množství slosovatelných lístků výrazně zvýšil pravděpodobnost výhry a nakonec i vyhrál první cenu plus nějaké další. Pán co si vytáhnul bez mého vědomí jeden cíl z polygonu nemá s tímto pánem nic společného :-) Dvě rozdílné osoby.

Chtěl jsem napsat že to udělal určitě nějaký ,,MRCASNÍK,, :-D ale když jej Pavel už zná dlouho tak to asi bude Detektorář :-P Njn,stalo se,má ostudu a možná o kamaráda míň,což v případě Pavla si hodně uškodil protože takového kámoše na hledačky by si přál asi každý... :-/

Chtěl bych se ještě zeptat, jak byl ten polygon kopaný? Povrch trávníku se nezdál být moc porušený, že by zemní vrták ??? Díky z odpověď, jestli to není výrobní tajemství. Párkrát jsem za účelem testu kopal díru 50cm, a dost jsem se při tom orosil...


Pandora samozrejme po vyhlásení žltá sto osemdesiat niečo som vedel že som vyhral lebo som mal po sebe idúcich 100 lístkov od 100. Vôbec som nemal obavu , že mi niekto vykúpi 1400 lístkov iba som ich chcel 100 po sebe idúcich aby sa ľahko kontrolovali . Ja som ich za 200 € kúpil sto lebo som chcel podporiť výbornú akciu s množstvo cien. Ten čo si kúpil nula lístkov nevyhral ,ale to mi príde logické. Vyhral som sedem cien včetne hlavnej . Je to dosť logické kedže ja som mal 100 lístkov a ostatok sveta asi 200 odhadujem . Čo sa týka kradnutia vecí usporiadateľom to by som nikdy neurobil nech by bolo v zemi čokoľvek . Po vylosovaní cien som hneď odchádzal domov , lebo som sa dosť ponáhlal do práce . Usporiadateľom ešte raz ďakujem . Už sa teším o rok . Konšpirácie a bludy boli sú a budú vždy súčasťou života niektorých ľudí ,ale s tým ja nič neurobím .

Edu,jetě dotaz...to tys tam měl toho Fishera CZ5? Měl jsem před lety jako svůj druhý detektor F 1225X tak mě ten detík hned z nostalgie zaujmul jak sem ho tam zahlédl. Bohužel jsem neviděl jak si vedl na polygonu,chytal se na EQ noxy?

No to je hnus. Právě tento cíl mě přesvědčil že stojí za to si terku pořídit. Je jisté že v průběhu akce tam ještě byl? :-(

To je hnus velebnosti. Tiez som odchádzal po tombole tlačil nás čas... Ak to bol pražak čo asi bol, kľudne Vám podarujem môj dostal som ho od pána ktorý mi ho daroval keď som raz kúpil od neho detik. Smutné. :-/

joe63...ano bylo to umístění cílů bez narušení půdního krytu. A nepoužívali jsme ani žádný vrták. Je to taková metoda vpichování u mělkýcĥ cílů popřípadě vtloukání.l u těch hlubších. Nenaruší se takřka vůbec půda a je to velmi blízko reálné situaci při hledání. Nevýhoda je, že ne vždy je mince umístěna úplně na plocho, ale může být mírně natočená.

@nord - tak to som rad že to nebol on.


peponator ahoj fisher cz 5 si viedol i po 30 rokoch výborne a bez poruchy . Mal skoro všetky ciele ,ale na tých maličkách mincičkách v extrem hlbke už nestíhal uplne jasne podávať signál ,ale to i tie moderné musia byt naplno aby ich našli . Výhoda fishera je že i keď je na plno nemá žiaden prezvuk . Buď je signál alebo je ticho . Kdežto prehulený moderný detektor dáva okrem signálu ešte kadejake zvuky , ktoré mňa osobne rušia . Čo sa týka veľkých predmetov tam mal fisher s prehladom veľku rezervu . Ale doba ide do predu a detektor má dnes výbornú separaciu je lahučký a má ďalšie výhody .

kimlo aj ja som rád , že nekradnem.

Edu, nechci se tě dotknout, ale myslím že tak trochu blbneš. Jenom houkáš nad cíly v nastavení, kdy si na té louce plné železa mohl vyrobit cíl v podstatě tam kam by jsi položil cívku. CZ5 tka byla na malé cíle špatná i v době kdy to byl nový detektor a všichni tehdy radějí šáhli po Whites XLT... včetně nás na LP. Neviděla by je na tu vzdálenost ani na vzduchu, natož pak v takové půdě.

Ale nechci ti brát tvoje přesvědčení, jeno by mě zajímalo, co se tak dá najít když by jsi podobně chodil v reálu. Pamatuji se, jak jsem tady nad Jílovém potkal kdysi jednu hledačskou ikonu, která takto chodila právě Whites XLT. Říká mi, tohle je nejhlubší režim - jako že v pinpointu. Já na to, ale ten bude reagovat i na jakoukoli změnu v půdě. Jak dlouho s tím tady chodíš?... asi dvě hodiny.... A co máš? ... nic.. :)


Elmara ja nie som urážlivý typ . Ale fisher cz 5 nevyrába signál nikdy a nikde . Je to síce veľká obstarožitnosť to uznávam a uznávam že na miniaturne ciele naozaj nie je dobrý ale 4,5 mm brok chtá naprosto spolahlivo . Ešte raz tam kde fisher cz 5 dáva signál tam i signál je . Žiadne bublanice a prskotanie sa u tohoto stroja nekoná na rozdiel od tých supermoderných i od minelabu . Kedže ja nikdy a nikde železo nevypínam počujem ho samozrejme ale železo a zakopané ciele je rozdiel . Takže na vyhulených strojoch sa síce dajú vyrábať signali ale u fishera nie . Má vcelku spolahlivú diskrimináciu . Samozrejme iba v rukách hladača , ktorý mu rozumie . CZ 5 mi poradil pán predajca vo Viedni . Od tých čias som ho porovnal s desiatkami iných strojov ale ani u jedného som nezaznamenal ani hlbkovu prevahu ani oveľa lepšiu separáciu .

Ešte k tomu : CZ5 tka byla na malé cíle špatná i v době kdy to byl nový detektor

CZ5 chytala malé ciele rovnako pred 30 rokmi ako ich chytá dnes .

To Edu : ne :) Ale je to jedno, já nerad někomu beru jeho iluze. Hádat se nebudu. ;-)

Kluci,nečilte se :-P Já se Edu ptal jen z nostalgie...měl sem 1225X a dost to připomíná jak to popsal Edu,ony ty detíky uměly najít ale jak to už šlo pod velikost koruny,nebyla to žádná hitparáda...kamarád hledával se mnou se Silvrem Umaxem a na ten se Fíša co se týče drobných mincí nechytal,tak jsem přešel na Tejóna o kterého jsem se držel zuby nehty 9 let a vychvaloval jej do nebes než mi vzal iluze právě Pavel když mi ukázal co umí oproti němu Equinox :-) Ale prostě,každý máme rádi to své....mě třeba mrzelo že na srazu nebylo víc jiných značek a starších detíků,jen jako zajímavost.To by teprve byla podívaná :-P

Popravdě taky mě překvapilo, že snad 90% návštěvníků mělo Equinoxy. Ještě 3 roky zpět byla mnohem širší škála značek na akci.

Ja som tam mal aj e-trac, ale kvôli okolitému rušeniu bol nepoužitelný.

Jo, vysilač to je peklo.

@OBI - vysielač by bol v pohode, ale tie Equinoxy mi to rušili.

nord: zbytek měl Manty :)

To peponator: měl jsem 1266, 1270 a pak po letech testoval CZ3. Z žádným detektorem jsem nevykopal tolik železa, jako s 1270. Advantage a Tejon měli v porovnání doslova dokonalou diskriminaci :)

Příhodem F75 se Fíša hodně posunul a i současná trochu okoukaná F75V2 chodí stále velice hezky :)

F75 je nedoceněný stroj. Pořád naprosto nejvyváženější detektor co jsem kdy držel v ruce. Je strašná škoda, že se takový historicky významný výrobce zastavil právě u f75v2. A posledních pár let nepřišel s žadnou zásadní novinkou. Čekalo se na F80...pak se mluvilo o pulsáku rozlišujícím zvukově barvu a železo. A vůbec nic se nestalo.

Ten pulzák to by byla pecka, jen aby to nestálo tradičních 100 000 a výše.

Nord: třeba jednou... oni každý rok na IWA říkají příští rok. Tak třeba se to ještě stane .)

Fisher mi, je jako výrobce detektorů hodně sympatický. Budeme tedy doufat, že příští rok :- )

Marku,já taky pochopil rychle že sem si přechodem z MD3009 na 1225 moc nepomohl,připadal mi jako detík na válku než drobné mince,to už to Mdéčko vidělo drobáky líp :-P Ale zase tady v okrese měl jeden kolega 1225 a ten měl nálezy neskutečné...tak to trošku přičítám tomu že s ním uměl mnohem líp :-D
A Tejón...ten bral bročky že to nebylo vidět,ale přece jen,po vyzkoušení EQ jsem pochopil že musím jít o dům dál :-D

MD anebo vynutí v cívkách přichycené tavkou? Ne to fakt ne, nechci to nikdy vidět ani na servisu. :-)

No vidíš,a pro mě v roce 2006 to byl super detík :))) Samo,byla to čína jako prase se svými konstrukčními nedostatky ale i tak,prostě mi se sním v té době hledalo dobře a uměl najít docela malé stříbro,což u 1225 mi pak chybělo. ;-)

Fishery řady X -1265,1266 a 1270 byly bez debaty jedny z nejhlubších detektorů. Spec.1266 je doteď ikonický stroj ,což lze ověřit bez problémů i na zahraničních fórech. Hlavně byly vybaveny 2 diskriminačními obvody,což měl později i Tejón i tuším jeden Cscop.
Nebylo nic snažšího než nebýti líný a obě diskriminace si sundat trochu dolů. Samozřejmě se logicky více nakopalo,ale taky toho víc vypadlo. Celkově velmi stabilní stroje bez prozvuků.Třeba na čedičích si většina detektorů včetně Tesora ani nevrzla.
Problémem byla snad jen větší váha (u 1270 i nešťastná nevyváženost a dosti lidem i po m.66 navíc přes určitá vylepšení nesedla) .Třeba na čedičích si většina detektorů včetně Tesora ani nevrzla.
Dnes je samozřejmě logicky vývoj už zcela jinde,ale kdo má ještě tyhle mašiny v chodu, tak se jich rozhodně nezbavuje.
Na drobné mince v hloubce sice už nejsou,ale dokážou toho vytáhnout na svůj věk stále dost.
CZ-ty jsem v ruce neměl,ale jaksi nevěřím že by byli tak slabé.
Tou dobou byla zn. Fischer stále pojem!

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru