Nový detektor kovů Minelab Manticore – The perfect beast!

Kategorie: Minelab - recenze a testy , Akční nabídky, novinky , Detektor kovů Minelab Manticore

Premiéra nového detektoru kovů Minelab Manticore v rámci EU, na Mistru hledači 2022 v pátek 2.9.2022


Obsah balení Minelab Manticore

První informace, které zveřejnil Minelab

Mantikore je náš nejvýkonější detektor. Pracuje rychleji a přesněji i v těch nejnáročnějších podmínkách. Mantikore přináši výkon a přesnost, která dříve nebyla možná.

MULTI IQ+: Revoluční technologie společnosti Minelab, má o 50 % vyšší výkon než tradiční modely a je to nejvýkonnější multifrekvenční detektor na trhu.

Rychlost: Identifikujte své cíle rychle a přesně, abyste mohli efektivně třídit mezi chtěnými a nechtěnými cíli. Detektor má zcela vyjímečné separační vlastnosti.

2D ID: Přesná vizuální a audio identifikace cílů.

DOKONALÉ REŽIMY VYHLEDÁVÁNÍ: Více než 10+ přednastavených režimů vyhledávání s možností přispůsobění Vašim potřebám..

BEZKONKURENČNÍ KONSTRUKCE: Výkonný, ale lehký. Vyrobený z nejkvalitnějších materiálů. S váhou 1,3 kg a vodotěsný do 5 metrů.

INTUITIVNÍ OVLÁDÁNÍ: Velký LCD panel umožňuje snadné a přehledné ovládání detektoru.

ZVÝŠENÁ IMUNITA EMI: V náročných prostředích využívá vylepšené potlačení EMI, vyšší citlivost k identifikaci cílů (emi - elektromagnetické interference - rušení)

VÝBĚR CÍVEK: Dodává se s M11 (11" kulatá 2D cívka).Doplňkové sondy jsou M8 (8x5,5" 2D a M15 (15x12" 2D). (především na tu osmičku se těším moc:) ).

OSVĚTLENÍ A VIBRACE: Podsvícení LCD s automatickým nastavením, podsvícení klávesnice, svítilna a možnost vibrací rukojeti.

ČISTÝ ZVUK: Vestavěný externí reproduktor má dokonale čistý zvuk. Detektor je dodáváný s bezdrátovými sluchátky.

VYSTAVENO K VYDRŽENÍ: Tříletá záruka s možností aktualizace softwaru.

Byly spuštěny předobjednávky Manticore: https://www.lovecpokladu.cz/eshop/produkt/detektor-kovu-minelab-manticore

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Co mi to tak připomíná asi nejvíc XP Deus II, tak schválně bych si tipnul i cenu např. 39.990,- Kč

Jj taky si myslím, že to bude atakovat podobnou cenovku nekde okolo 1500 usd. Ono by to dávalo smysl, že půjde ven něco co bude v uvozovkách soutěžit s D2. Naštěstí tohle vypadá daleko povedeněji než předražená D2 co je ve skutečnosti jen trochu vytuněná D1.

Brainscan-
Ja teda nevím, ale mě teda přijde že to koncepčně vychází z řady Equinox.....
Naopak mě přijde že D2 se horko těžko snaží technologicky dotáhnout o 1/2 levnější Equinox :D

Jsem zvědav jak dopadne porovnávačka s noxem, hlavně jestli bude použita nová technologie o:-) Mašinka vypadá moc pěkně :-O
Je nějaké info o aktualizaci noxe?

Taky mi to přijde spíše jako eqinox 2 nebo eqinox 1000 😁 ale podstatné je co přinese nového než z čeho vychází nebo co nahrazuje...mimochodem jarní aktualizace na noxe tady určitě zajímá spoustu lidí...

Designově vypadá, dle mého, určitě líp než Eq, je na první pohled propracovanější do detailu. To má být nástupce CTX?

Jsem zvědavý na poměr cena/výkon, třeba ten poměr bude skvělý a vyměním pak Noxe za tuto novinku.

Mimochodem, kde je ta slibovaná jarní aktualizace na Noxe?

Přečti si ostatní diskuse. Elmara uváděl, že je to náhrada za E-trac.
Za Noxe ho vyměním, jen když bude umět drobné zlato. Jinak univerzál mám. Ale možná zvítězí zvědavost......

ku nejakým parametrom sa dopracujeme kedy?

OBI - díky za info. Diskuze nějaké pročítám, ale tohle jsem zrovna nečetl. Možná to mohlo být i tady v perexu.

freeex v sobotu bude dostupné rozsáhlejší info...

Marky mark: něco bude :)

Elmara - tak super. Baví mě porovnávat Eq před a po aktualizaci. Je to jako koupit si třeba nové boty na staré nohy :-D

...něco bude :)

Něco bude je zase taková šibalská odpověď ;-) jaro je fuč, léto je fuč...Já vím že je to jen aktualizace,ale je to jako čekat na balíček, chápou :-D ;-)

Ano jaro je fuč,léto je fuč a doba klidu nám už pomalu taky vyfučela,nu což minimálně ve vitríně a doma na dvorku tahle mašinka nadělá ještě parádu!
:-D :-D

Na YouTube jsou nějaký videa kde zkouší drobný Au řetízky.... Tak snad bude z lepšího materiálu než ten váš slavnej Nox co se kámošovi několikrát zlomil v uchycení cívky a kolik už vyměnil loketních opěrek otom ani nemluvím :D škoda že to neudělali na "eskové" konstrukci aspoň by se držel líp :-D

Doom787 - já si to esko na noxe dodělal, mám to v klubu, tak se můžeš kouknout... 😊

Doom787 - mě by fakt zajímalo, co s tím Noxem nebo jakýmkoliv jiným deťákem všichni děláte, že se vám rozpadá...
Nox je můj x-tý detektor a mi a ani nikomu z mých kámošů hledačů, se deťák nerozpadl. To s nima šermujete nebo co? :-D :-D

Mně též z noxe ještě nic nedopadlo, a ani se nevikla :-)

Mě se zlomila loketka, dal sem koupenou vytištěnou na 3D tiskárně a cívku sem vyztužil preventivně, taky 3D tiskem, protože mladýmu to jedno ucho prasklo...
A mám klid... 😁😊

Je otázka, jestli nemají více subdodavatelů, kteří jim dodávají komponenty, že pak jedněm to praská a druzí jsou v poho.

Marky mě se taky nikdy nic na detiku nezničilo nikdy na žádným ale známí co mají noxe tak každej říkal že už něco měnil... :D vlastně bych kecal jednou se mi na Nokte preklesnu kabel a několik měsíců sem stím chodil pak sem si začal říkat sakra dlouho sem nekopl žádnou velkou barvu:D doma sem vzal 30ti krejcar a bylo ticho :D malí Ag to bralo velký barvy a železa ne :D no v ty chvíli sem myslel že ho rozmlatim a poletí z okna :DD

A jo, na Whitesu mi jedna cívka odešla, ale to bylo tím, že ten přístroj byl připevněný u pasu a z toho pak vedl kabel na tyč a k cívce. A tím, jak jsi pořád máchal, tak se u toho kabelu tím soustavným kýváním sem a tam porušilo stínění.

Tak že 2.9. budou už nějaké bližší informace? Jako třeba cca cena, předobjednávky? :-)

Jenom komentář k těm "závadám". Noxů se celosvětově prodalo opravdu hodně. Technologie multi iq doslova přeorala detektorářský svět a není divu, že tak vidíme pokusy o její napodobení. Minelab má ale v multifrekvencích kapánek náskok, dělá je od roku 93. A tak tedy je asi co dohánět a proto to taky jinde není zatím úplně ono.

Pokud je z deseti prodaných detektorů pět noxů, je asi jasné, že občas něco rupne. I když to Minelab bere na sebe, v absolutní většině je to vždy mechanické poškození. Prostě pády a rány. Když ale ten počet takových zlomenin podělíte počtem dodaných detektorů, vyjdou neskutečně nízká čísla. A to nemluvíme o elektronice, kde v podstatě neznáme závady vůbec.

Servisujeme 17 států EU (stačí na to dva lidé, a to samozřejmě servisujeme také všechny prodané detektory v rámci čr a sr ostatních značek). Taky testujeme to co má přijít řadu měsíců před tím než se to objeví venku. Minelab se vždy snaží, aby výsledný přístroj byl dokonalý na první dobrou. Proto se taky neobjevují neustálé upgrade, detektor je odladěný už od začátku a případné chyby se řeší v jednotlivých fázích testování.

Zítra se můžete podívat na fb na event z Kentu. Dám sem odkaz. Na Mistru hledači ho budeme předvádět v pátek. Ještě skouším možnost živého přenosu na youtube. Ale nikdy jsme to nedělali, neumíme to a v Brandlíně je fakt naprd datovka :-)

Brou všem, jdu do peří. Nějak jsem zaponocoval ;)

Odkaz na dnešní večerní event: https://www.facebook.com/events/799876231014730

Elmara: Máro, na kdy vidíš že by tu mohl být na prodej a jak to vidíš s cenovkou? Jen ať vím jak se případně zařídit :-)

Ještě doplněné k včerejšímu tématu

Equinox používá v podstatě stejné kopyto 11“ sondy jako Explorer profesionál, E-Trac, CTX 3030. Loketka je se dělá snad 15 let, používala ji řada X-Terra. Minelab si tyhle díly dělá sám, nakupují se pouze některé zámky.

Konstrukce Maticore je jiná. Materiálově je to trochu obžerství. Sonda má jiný úchyt, mimochodem tento typ zatím nezaznamenal žádnou závadu, tak uvidíme kdo bude první. Loketka je stejného typu jako ta na které jsem na jednom videu skákal.
A ještě taková čistě praktická. Když už někomu očko na cívce prasklo, bylo to vždy stejné. Příčinou jsou vychozené distanční gumové vložky. Ty jsou tam ze stejných důvodů jako silent bloky u motoru auta. Zabraňují přenášení nárazů do konstrukce sondy. Pokud jsou ty gumy vychozené, poznáte to to snadno. Spodní tyč začne do oušek cívky vydírat kruhový výřez. Když to trvá déle, musí hledač aby sonda hezky držela šroub více a více utahovat a očko tak vlastně jemně ohýbá. V létě je to jedno, pružnost plastu to vydrží. S klesající teplotou ale u plastů nastává s pružností problém. Očko může prasknout, ale hledač o tom klidně řadu měsíců neví, jelikož šroub z matkou to ještě drží pohromadě. S toho jsou pak příběhy, jdu po políčku a najdou to upadlo.

Minelab tyhle věci řeší tak, že servis má vyhovět co nejvíce zákazníkovi a tak pokud není sonda na šrot, vyřeší se to výměnou. V tomhle směru jsou ale hodně výjimeční, mechanická poškození jsou prostě mechanická poškození. Je to ale zbytečné, ty gumičky stojí pár korun a pokud někdo chodí hodně, prostě je po roce vyměňte.

Ještě odkaz: www.lovecpokladu.cz/eshop/produkt/minelab-gumova-podlozka-slza-pro-equinox-800-600-excalibur-ii-a-radu-gpx

Mirdo počkej do pondělí. Nejsem si jistý, zda to co vím, bude také koncová cena. A nechci ze sebe udělat blbce v tom směru, že napíšu něco, co možná byl cíl, ale není to už reálné. Když se dívám na kurzový pár USD/Euro... ten s tím může taky trochu zamíchat. Snad to dopadne, tak jak doufáme :)

Marku a už máš tedy nějaké info, co se týče výkonu toho "stroje"?

Čo tie parametre vravel jaccob že dnes a kde nič tu nič ani cena ani parametre :-/

Ak bude výkon +- rovnaký môžem sa vykašľať na minelab manticore 8-)

Ak bude výkon +- rovnaký môžem sa vykašľať na minelab manticore 8-)

2x rovnaký príspevok asi nejaký Bug vo webe :-D :-P

Tak podle toho predstaveni bude cenovka nekde kolem 1600 dolaru, pokud jsem tomu spravne rozumel 😅 taky by mel byt udajne lehci, nez equinox. Jen me trochu mate ta stupnice id cisel. Poprve vidim u minelabu stupnici do 100 nebo 99 ci co to tam skakalo 😂

Elmara - chystame se na mistra hledace mrknout az v sobotu, bude moznost omrknout manticore i v sobotu? Nebo se ukaze jen v patek a pak se zamce do skrine? :-D

Ty jo... Tak jsem koukal na předobjednávky a 1600$ docela raketa, na to, že nikde zatím nepíšou žádné parametry a výkony. Jestli to má být nox v trochu lepším a jiném kabátě, tak to nemá smysl kupovat ☹️☹️🤔

Pawkabike - souhlas.

Živé představení detektoru s doporučenou cenou. https://youtu.be/guHtJPsF-R0

dlhsie video viac info https://www.youtube.com/watch?v=RE8CzXyH6gs&ab_channel=DavidKirby
Podla videa ma display kde vidno graficke FE/CO ako mal etrac/CTX3030 ale neukazuje 2 ciselne hodnoty FE/CO... skoda takže len CO cisla :-/ precooooo???. Miera vodotesnosti 5m. Vaha 1,3kg. 3 cievky 11" kulata, 8" x 5,5" elipsa 15" x12" elipsa. Má mať aj vibrácie. podsvietenie s automatickým nastavením jasu. Vravia že o 50% viac energie ide do cievky ako ine detektory takže pravdepodobne pôjde hlbšie to ukažu testy či a koľko. A prvá cena 1500-1600USD bude sa možno meniť smerom hore :-/ a to že vraj bez sluchatok. no uvidime čas ukaže...

Zdar všem

Doplnil jsem pár informací do článku a zároveň ještě napíšu něco tady v chatu.

1. Cena - ta která se včera objevila jak v diskuzích, tak tady (1599 USD) je cena pro trh v USA bez DPH. Cena pro Evropu by měla být lehce pod 2000 Euro, což je ale cena již s DPH. Když se podíváte na kurz, bude koncová cena někde na úrovni 48 900 kč s DPH.

2. Jak asi s prvních videí většině došlo, Mantikore nenahrazuje jenom E-Trac ale také do budoucna CTX 3030. CTX.

3. Detektor by měl být vyjímečně výkoný. V reálu ověříme už v pátek. Rozhodně na Mistru připravíme pár cílů hodně hluboko. :-)

No tak padesát je víc než sem čekal... uvidíme jestli si cenu obhájí...je ale jasné,že marketingově co se českého trhu týče nemohl být představen v horší dobu...

Ahoj, cívka 15x12 z equinoxe na to asi nepůjde že?

To Milis: ne, je to již pokročilejší technologie.

Ale vlastnoručne vyrobené vodotesné slúchadlá budú sedieť z equi na mcore ;-)??? Že??

SPK: ano, tedy nevím jak to bude z Markem, v kolik musí vyrazit zpět. Ale po skončení závodů tam s detektorem určitě budeme se Zuklošem blbnout. ;-)

Pouze počítej s tím, že až do nějakých 3 hodin se závodí. ;-)

A ještě jsem zapoměl, dostupnost detektoru by měla být na konci listopadu. ;-)

tak ako to to je s tou náhradou CTX Elmara(p. majitel nevyrývam len mi to nejak nesedí) si nejak odporuje v jednom prispevku tak v druhom jinak
https://uloz.to/tamhle/No45LLzXMuPl#!ZGSzZmR2AmZ1MTLjLJH3LzEwZzD3ZJkDqH02E0MYJx04YwLlAt==

To freexxx: Včera jsem viděl dlouhé video s Markem, kde to v podstatě říká. CTX se asi bude dělat dál, ono je taky dražší a používá jinou technologii. Původní informace, když E-Trac skončil taková byla. Bohužel, ani mi nevíme všechno. V dnešní době, kdy se i drobnosti musí tajit, pak není problém, aby něco skončilo v šumu. Stejně jako když jsi tady uvedl cenu v USD, ale přitom ta věta v dealerském emailu s kterého to uteklo byla: Retail Price = $1,599 USD + Tax ;-) Navíc o žádném modelu bez sluchátek ani slovo. Co bude balení obsahovat je na fotografii.;-)

První test a ukázka menu:
https://www.youtube.com/watch?v=i1CkFKAAJqk

Ou, tak 50t.je víc než jsem čekal a dostupnost na zimu se tak nějak od Minelabu dalo předpokládat :-P
Uvidím jak dopadne testování a jaké budou ohlasy, ale možná ten detektor bude stát za to.
Nechám se překvapit

Jak je to u tohodle s těsnosti proti vodě??? Z každé strany slyším jak nox když se ponoří, chčije do něj voda.... Já mám 800 jsem spokojený, ale bojím se ho namočit

Z videa jsem pochytil stejný frekvenční rozsah jako u equinoxe 5.10.15.20 a 40 ,tak v čem to je jiné ta multifrekvence IQ+? Nástupce trakaře, ale ten měl 1 až 100. Tak jsem z toho jelen. Barevný displej a 2m hloubky ponoru navíc, ale v čem spočívá ta nová technologie to je zatím ve hvězdách.... 8-) Prosím případné doplnění mých znalostí.... ;-)

Sony,nějak to zamrzlé,ale ty prsty kliku si to pamatovalo... ups o:-)

Střídám značky Minelab a XP detektors už pár let.. do toho občas Nokta...no teď jsem prodal XP a chtěl sem jít do nového XP D2 , ale ještě si asi počkám. Mám tu starou Xterru 705 a Gaus md ..na hlaledani zatím stačí, ale ta cena nového Majnlabu sakja. :-/

veď to ta cena :-/ keby už mal aspoň FE/CO rozlišenie podla dvoch cisel ako etrac alebo ctx... nuž uvidime po testoch.

Že by konečně Minelab pochopil že stupnice do 40 je na spoustě míst nepoužitelná, je hodně hledačů co nekopou v určitých místech vše a potřebují určité cíle vynechat a pro ně je daleko lepší širší stupnice. Dále mne docela zaráží že tak drahý detektor nemá aktivní půdní graf ze zobrazením cíle což v dnešní době není problém udělat. Mám takový pocit že to je jen naleštěná bída oproti Equinox 800 stejně jako XP Deus 2 který také nic moc nepřinesl

https://youtu.be/SOh5aL8E4z0 trochu povídání

Co jsem zatím viděl, tak má Mcore luxusní separaci a rychlost odezvy. Možná to je konečně opravdu výkonnej model pro dynamický hledání a nox bude proti němu jako retardovanej starší brácha. Z bídný konstrukce se -zdá se- už taky poučili. Cenovka je docela strašidelná, ale jinak tahle mašinka vzbudila můj zájem 8-)

Nu já jsem zvědavej na mistru hledači o:-) Už přemýšlim jak si to doma obhájim :-D

To brainskan: třeba tohle se nám s Petrem vůbec nelíbí a jsme zvědavý jak si na to budeme zvykat. Naštěstí to vypadá, že s větším počtem ID přijde také vylepšená identifikace, jinak by to totiž vypadalo jako jinde.... kde i s minimální hloubkou začnou ID skákat o desítky. K čemu to pak je opravdu netuším. Jinak je Manticore je jiný detektor než EQ, to že použili osvědčený design .. díky bohu :)

Pro všechny: máme dotazy na předobjednávky, jak to bude možné tak je spustíme. Ale bude to určiě až po Mistrz hledači. Potřebujeme především potvrdit datum kdy detektory budou tady, abychom hledačům říkali reálné datum.

Milis: Spectrum frekvencí by mělo být daleko větší. Možná bude zveřejněný nějaký frekvenční rozsah, ale klidně bych si typnul, že přesné složenífrekvencí u jednotlivých programů budou tajit.

Takový malý dotaz? Bude k zapůjčení tento detektor? Jakože bych si zajel někde do lesa či pole a tam si to sám vyzkoušel, co to umí a v čem je to výkonově lepší než můj Eq?

Letí nám DHL náš předváděcí kus. DHL píše, dnes doručujeme. Kouknu na přesné sledování, DHL centurm HONG KONG SAR, CHINA.. tak bych řekl, že to dnes kurýr asi nedoveze... :-)

To MarkyMark: určitě bude v půjčovně, ale vzhledem k tomu, že potřebujeme sami hledačskou praxi a taky dealeři, tak to určitě nebude hned. Už jenom proto, že budeme mít jediný kus a to, že by nám ho pak někdo nevrátil, by tak trochu hodilo vydle do veškerého testování a učení.

Jakmile budou detektory skladem, bude jedna nebo dvě Manticore v půjčovně trvale.

Marku OK, chápu a díky za odpověď.

Pokud bude o 50% výkonnější, tak cena kolem 50 bude adekvátní.

Doposud je nox 800 srovnatelný s deusem 1/2 bych řekl.

Pokud bude rychlejší a lepší separace a hloubka na les, tak to bude sen.

Drobné cíle mezi železem jsem zvědav jak bude zvládat a drobné cíle v hloubce 40+

Čas ukáže.

Zajímalo by mě hlavně, kdy bude skladem. 8-)

To Elmara: Ono ta širší stupnice ID je daleko lepší mám z praxe odzkoušeno, to že budou určité signály hodně skákat je také dobře protože podle toho lze poznat spousty věcí když se to člověk naučí rozpoznávat. Velmi dobré je také když se dá navolit čas jak dlouho a jak rychle se zobrazují příslušná ID, úplně ideální je zobrazení cíle na na displeji v rámci radaru nebo aspoň grafu protože to je další pomůcka která pomáhá k identifikaci cíle.

Osobně se bojím že tato konstrukce bude ještě více poruchovější než ta součastná co je na Equinox i Vanquish, všechny průžné plasty časem ztratí své vlastnosti a při síle použitého materiálu to bude praskat jak o závaod. Nová (karbonová tyč) pokud nebude dostatečně silná tak také nevydrží tolik co staré konstrukce, je mi jasné že všichni výrobci se snaží o co nejmenší hmotnost a co nejmenší výrobní náklady ale tudy cesta k delší životnosti nevede :-)

Brainscan: Zatím a to na všech detektorech, které jsem s Petrem testoval, to bylo jenom mínus. Rozptyl ID podstatně větší, roztažení navíc způsobuje daleko větší nepřesnosti u vysokých ID. Tady by to ale mělo být opravdu jinak a proto to také ve všech textech píšou. Oni dosáhli vyšší přesnosti a proto můžou to ID takto roztáhnout.

Ke zbytku toho co píšeš: Konstrukce je samozřejmě testovaná a to doslova extrémně. Co se týče uchycení cívky, ten úchyt je aniž by to kdokoli tušil otetovaný na statisích detektorů Vanquish atd. Materiálově je Manticora naprostá pecka a ty to tady poliveš, aniž by jsi to vůbec měl v ruce. Věty jako nevydrží tolik jako stará konstrukce. Do psí díry, nikomu spodní tyč nikdy nepraskla. Nikomu a to servisujeme 17 států EU.

Nic, dnes frčíme na Mistra a dostanu se sem vždy jenom večer. Tak se držte a doporučuji si počkat na relevantní informace od lidí co to budou mít alespoň v ruce .)

Jestli bude stát pade tak si nechám zajít chuť! :,-(

Ahoj, říkám si, že bych si ho pořídil a zajímala by mě taková věc. Všiml jsem si na obrázku displeje detektoru, jak je graf... takové šmouhy... ukazuje to tvar předmětu?

To není tvar :-D
U etracu a CTXa se tam zobrazoval bod, nebo pole bodů a byl to průsečík, který znázorňoval podíl železa a vodivost předmětu pod cívkou. To šedivé je diskriminační maska.

Zde první hezké video ohledně nového minelabu

https://www.facebook.com/InternationalDetectorCenter/videos/757821758774483/

Jsem opravdu zvedavej na porovnani s noxem. Z videa toho clovek moc nepozna. Jen me zarazi jak vsude ve videich rikaji kluci a primo i kluci z minelabu, ze je lehci jak nox, pritom vaha se uvadi vsude stejna - 1,3kg. To ze pousti do civky o 50% vykonu navic je taky takova slovni hricka. Aby to nakonec na hloubce neudelalo 2cm 😅 no vse se ukaze az v praxi. To bude rozhodujici.

No, cely popis pusobi trochu stylem "mazani medu kolem huby". Plno reci o nove uzasne technologii, o ktere nelze ale uvadet zadne podrobnosti, kvuli ochrane dusevniho vlastnictvi ;). Pritom z doposud zverejnenych informaci to opravdu moc proti noxovi neprinasi. Treba ale realne testy prekvapi. Zvyseni dosahu o jednotku(y) cm mi ale za takovou investici nestoji.
To malo, co me tesi je ze konecne rozsirili identifikacni stupnici, coz zde bylo drive nekterymi vysoce postavenymi komentovano slovy "to je zbytecnost, kterou ma Deus k nicemu". To same plati v podstate i o teleskopicke konstrukci. Dokud ji mel jen Deus, tak to bylo zbytecne, protoze Nox byl prece i tak lehky a skladny :) Ja bych tedy tu teleskopickou konstrukci chtel hned. Skoda, ze to nedotahli az k dokonalosti a nezakomponovali i nejaky sklopny mechnizmus te jednotky. Takze to bude porad trochu prekazet. Vahove to dle specifikaci bohuzel neposunuli vubec nikam, coz je pri pouziti premiovych materialu na povazenou :(, ale snad se to odrazi alespon na zivotnosti. A nakonec i te cene se musim zasmat. Tolikrat jste zde psali jak je Deus II predrazeny a pak obhajujete Mantikoru, ktera bude jeste drazsi a vypada to, ze neprinese oproti vyrazne levnejsimu noxovi mnoho noveho, minimalne v porovnani s navysenim ceny. Jo a za tu cenu jeste jen zaruka 3 roky. Kdyz uz chteji srovnavat krok s Deusem, meli to dat take na 5 let ;)

Kapitola sama pro sebe je uz mnohokrat slibovany update na Noxe. Slibuje se uz mozna rok. Kdyz prisel Deus II a lidi se bezhlave chteli zbavovat Noxu, tak nas nacelnik uklidnoval, ze to je blbost, ze Noxe ceka velky zasadni update, at si ho nechame. Ted to na me pusobi spis jen jako snaha oddalit to do doby, nez bude mit Minelab novou vlajkovou lod, ktera bude primou konkurenci Deuse II. Tak co, muze nam vedeni LP odprisahnout, ze ten update na Noxe opravdu prijde, a ze bude zasadni, jak Elmara nekolikat zminoval? Nebo to byly jen prazdne reci?
Poznamka: Nejsem XP agent, sam chodim s noxem, ale to haneni nekterych jinych znacek detektoru mi tu vzdy vadilo... A ani na fnukani o zneuzivani patentu Minelabu XPckem neslysim. Me jako zakaznika zajima nejlepsi detektor za co nejnizsi cenu. Kdyby tu byly patenty na 100let, tak se nikam nepohneme...

Ben11 Co se týče aktlizace na noxe tak s tebou naprosto souhlasím,dle mě jen šikovnej tah jak přestát nástup deuse 2...

Nechápu tu posedlost updatem. Chodím Noxe víc než 4 roky a všechno funguje jak má, tak proč vyhlížet další update? Jestli si myslíte, že zázračně naroste výkon a nebo mu narostou nožičky a dovede vás k pokladu, tak sněte dál :D. Jasně, nechají se třeba upravit frekvence viz. přidaná 4kHz, ale jenom v určitých mezích. Někde jsem četl, že zkoušeli i 100khz, ale tam se prý musela upravit cívka. A k té odolnosti, za celou dobu jsem nic nezlomil, akorát jsem asi 4x měnil gumy v uchytu cívky.

Nejde o posedlost aktualizací..co tady píšeš je jasné každému nejen tobě 😉 Jde o ladění stroje a ono je vždy co ladit a pokud nejsi ten typ a nevadí ti chodit s detektorem jak ho koupíš třeba celý život,tak to naopak nepochopíš nikdy ty...

kany: když je ti tak všechno jasné, tak ti také musí být jasné, že například nemá cenu držet tým inženýrů a programátorů kteří to budou dotahovat do dokonalosti a ve výsledku se zvětší dosah o půl procenta. Pořád jsem se ale nedozvěděl co od toho updatu čekáš. Hodiny? :-D

Hodiny ? Proč ne 😉 mluvilo se tu o zásadnější aktualizaci a je jasné že nox na svém maximu co se výkonu týče není...

Za mně hodiny ne, zbytečně rušivá věc. Nox ve své cenové kategorii nemá konkurenta a tak Minelab nic nenutí zvyšovat výkon i kdyby to šlo. Osobně bych přivítal nějakou vyšší frekvenci v singlu, alespoň 50khz na drobné přírodní zlato v kombinaci s 6'' cívkou.

Tak s tím se nedá než souhlasit a proč teď zvyšovat výkon u noxe, když přichází král... Hodiny jsou kravina,ale mě by nerušili

Co si asi myslíte, že se bude dát na detektoru co je x let na trhu aktualizovat? Vždy to logicky budou jen kosmetické věci. Manticore jde prostě tvrdě po D2, ikdyž bude dražší, je reálná šance, že ten rozdíl mezi Nox a Manticorem bude daleko větší než mezi D1 a D2. Já to video viděl, nějak mě to nepřesvědčilo (poměr cena/výkon), ale dokud nebudou pořádné data, je těžké soudit pouze dle obalu. Každopádně jsem zvědavý, jestli se detektor technologie za těch pár let někde posunula, kde jinde se to bude dát demonstrovat než na Manticore.

Docela se mi líbí to 2D, jsem zvědavý na první tutorialy a videa.

https://www.minelab.com/eur/metal-detectors/manticore ;-)

Hodiny bych na noxu určitě uvítal. Takhle pořád sundavam batoh ze zad a kontroluju čas na telefonu. Jinak vypadá celkem hezky ten novej klacek ale uvidíme jestli si tu cenu obhájí....

Mám jednu radu stello, pořiď hodinky😀
Každopádně rychlost a hloubka za 50? Díky, ale to zůstanu u XP

Z prvních testu nového minelabu je jasné, že je rychlejší odezva, jinak zatím nic.

Na hodiny mám hodinky a multina na drobné zlato se standardní civkou je pro mě dostatečná i na keltské čtyřiadvacetiny

Spíš bych uvítal větší dosah na tyto drobné mince.

Tak si tu rychlost odezvy na noxu nastavte taky. Je to myslím šestá položka s názvem rychlost obnovy. Co jsem zaregistroval, tak tohle bude navíc ještě výkonnější, takže se zvýší dosah detektoru.

Jasné, ale nastavením vyšší rychlosti obnovy si zlehka snižuješ dosah…

Moznosti vylepseni pomoci updatu tu jsou samozrejme vzdy, z prkotin (pro nekoho to ale prkotiny nejsou...) muzu zminit ty hodiny, uprava osvetleni, rozsireni identifikacni stupnice. Nejakou zasadni zmenu si predstavuji ve zvyseni stability v problemtickych mistech s vyssim emi nebo treba zvysovani dosahu na urcite typy cilu. To byl ostatne i pripad toho pridani 4kHz frekvence... Byla zde v minulosti i zminena zajimava moznost kombinace jen vybranych frekvenci v Multi.
A ze je detektor uz starsi chapu a stejne chapu, ze se jim nevypati ho vic ladit, kdyz muzou prodat odladeny nox jako novy detektor Mantikora za 50k :)
Vadi mi ty sliby a lakani na novy ZASADNI update, ktery asi nikdy nedorazi... A slyseli jsme to tu od nejvyssiho, nebyly to jen nejake spekulace zdejsich diskutujicich...

Já bych uvítal červený podsvícení :-D i to rozšíření stupnice alespoň do 110, vibrace do rukojeti by taky nebyly od věci o:-) :-D

Jediný co bych uvítal, tak možnost změny audia, i to slabší osvětlení, i při minimálním osvětlení je to stále rušivý. Rozšíření na tři uživatelský programy. Možná trochu lepší audio odezvu podle hloubky signálu. Možná uzpůsobení programů do našich podmínek. Kdy park1/2 se chodí pole a pole1/2 zase park.

Jinak si myslim, že je nox velice dobrá mašinka, stále mě překvapuje.

Ryhlost odezvy bohužel snižuje dosah celkem festovně. Stejně ale chodím na trojku, jinak bych to asi psychicky nezvládl :-) Věřím, že detík to bude rozdílovej. Když si představím ještě o moc lepšího noxe, tak to zase bude na dlouho špice, po který se bude konkurence jenom marně sápat. Jenom ta cena je krutá... Tohle přitáhnout domů, tak mě stará kopne do řiti tak, že hlavou rozházím tašky na střeše :-D

Musíš použít fintu třetinové ceny,ale nesmí se pídit 😁

Argill
Jak říká moje žena: "Nejvíce se po své smrti bojím toho, že manžel prodá všechny mé kabelky za tu cenu, kterou jsem mu řekla, že stály." :-D :-D :-D

Argill
Jak říká moje žena: "Nejvíce se po své smrti bojím toho, že manžel prodá všechny mé kabelky za tu cenu, kterou jsem mu řekla, že stály." :-D :-D :-D

👍🙈🤣🤣🤣

" Vestavěný externí reproduktor má dokonale čistý zvuk. "

externí? to je jako externí ( vnější ) vestaven dovnitř, což je pak interní?

nebude to chyba v textu a má to být

Vestavěný interní reproduktor má dokonale čistý zvuk.

" Vestavěný externí reproduktor má dokonale čistý zvuk. "

externí? to je jako externí ( vnější ) vestaven dovnitř, což je pak interní?

nebude to chyba v textu a má to být

Vestavěný interní reproduktor má dokonale čistý zvuk.

Trošku víc povídání https://www.kellycodetectors.com/pages/minelabs-manticore-50-more-powerful-than-equinox/

S.T.V
A jak nám pak hledat s hodinkama na rukou? To jako vážně? :-) já Teda nemám rád vodivý věci na sobě při hledání

Kolouch: :-D Taky dobrý! ;-)
Stella: Absolut souhlas! Všechno z rukou dolů! Malá časomíra by se na displej vešla a vůbec by mi nevadila ;-)

Elmara: Ještě k té konstrukci osobně znám pouze jednoho hledače kterému na Equinoxu nic neprasklo, všichni ostatní mají detektory ve stavu popraskaná ouška u cívek, prasklé loketky, vyhuntané díry na tyči atd. Je mi jasné že když někdo chodí jednou za měsíc tak mu detektor vydrží déle ale lidé kteří chodí každý den tak mají detektor rozpadlý na kousky :-) To že výrobce dělá nějaké testy ale neznamená že má bezproblémovou konstruci, všechny pružné plasty ztrácí během určité doby vlivem UV záření, tepla, atd. své vlastnosti a výrobce může tvrdit co chce. Osobně si myslím že bude situace úplně stejná jako je nyní, výrobce bude vyměňovat díly jak na běžícím páse a to hlavně z důvodu aby zákazníci neremtali že to praská i když to stálo 50tis. Naštěstí cena detektoru je nastavena tak vysoko že prodeje se ani zdaleka nepřiblíží prodejům které byli v minulosti

Co se konstrukce týče, asi mám dobrý kus, protože chodím už 3 roky velice aktivně (celoročně) a nemám sebemenší problém.

Nox mám kolikrát jako berly, když se někde natahnu a zadní opěrky se zaboří hluboko do země.

Civku nemam dosaženou jako prase, spíše často v terénu rovnam podle potřeby.

Padání opřeného detektoru, nárazy cívky co kamení a pod.

Zimní počasí když je mínus X

A vše bez problémů, jen baterie za 3 roky trošku ztratila kapacitu (dříve od rána do večera a druhý den do oběda, teď trochu méně ale za ty roky a hodiny hledání sen).

Stella- to jako vážně. Proč by měl byt problém mít na ruce hodinky? Chodíš nahý když nemáš rad vodive věci? Cvocky na botách, zip na kalhotách, prezka pásku. Shaft detektoru mas ze dřeva? NA dohledani věci je dohledavacka a když ne a hrstickuje se, tak logicky rukou kde nemáš hodinky nebo třeba prsten ze ano😀

Specifikace Manticore

Trochu se bojím té baterky 😆


Nabídka Obecná nastavení
Frekvence
Multi-IQ+
Jedna frekvence (5, 10, 15, 20 a 40 kHz)
Zvukový motiv
Normální
Vylepšené
Kontinuální
Cílové tóny
Železné tóny
Ferrous Limit (podobný systému Iron Bias v Equinoxu)
Diskriminační vzor
Rychlost zotavení (0-8)
Ground Balance
Zrušení šumu
Režim vyhledávání
Hlasitost (0-25)
Jiná informace
Citlivost (0-35)
ID cíle (0–99)
Životnost baterie: ~9 hodin s typickým nastavením

To je podobný jako u CTXa. Tam byla výdrž akupacku 8 hodin a stačilo to v pohodě.
Bude to mít náhradní akupack, nebo připojíš powerbanku.


OBI - tak si myslím, že stačí si připnout menší fotovoltaický panel na záda a je to vyřešený :-P :-D

Nebo tohle https://www.svetandroida.cz/solepower-nabijeni-mobilu-chuzi/ :-D

:-D :-D :-D
Dobrý nápad, můžeš chodit nonstop :-D

SolePower slušný nápad

Je pravda že u minelabu máme výhodu power bank 😁

Někdy chodím i 10-12 hodin, to už bych se bál 😆 bez možnosti dobít s vydrží 8 hodin

A ještě na to možná OBI dostaneš dotaci od NZÚ :-D :-D :-D

Já myslel od AUAV :-D

:-D Ne ne, ti naopak chtějí všechno a nejlépe zadarmo :-D Ti by tě pak možná tím panelem nejraději utloukli
:-D :-D

K detektoru...je hezký,možná i o něco výkonější než Nox ale stojí za to dát 2x víc než za Noxe? Kdo chodí rekreačně jednou,dvakrát za měsíc,výměna je bezpředmětná :-/

A jinak,dotaz na kluky co už jim něco prasklo na Noxovi. Poslední dobou se mi čím dál víc povolovala cívka,myslel sem že opotřebené gumové podložky a po rozdělání jsem zjistil že mám už odprasklý jeden úchyt na cívce :( Jak to řešíte? Dá se to opravit? Nebo tam přidáte ty tištěné výztuhy co se prodávají?

Já tu tištěnou výztuhu tam dal preventivně, poněvadž sem starej šmajda a občas použiju noxe jako berli, když zakopnu ... 😊😊😊

Já ji tam taky plánoval dát,bohužel rozdělal sem to už pozdě :-(

Ta tištěná se tam dá dát i bez úchytů. Zafixuješ ji dvěma stahovacíma páskama ;-)

Jo,dík,zrovna jsem si jednu výztuhu objednal...tak to tím zpevním a nahradí mi to ten jeden úchyt. ;-)

Na těchhle stránkách je za 1694 dolarů i s TAX , to je necelých 42 000, tak nevím kde se vzala cena 48 900

https://www.fortbedfordmetaldetectors.com/manticore

Taxi to nech z USA poslat :-D

A tak nejde o Taxi ale o představu o ceně 😁

S.T.W. opravdu ne :-) :-)
Při hledání chci mít RUCE odkovené..... :-) :-)
Nejde o boty ,shaft, a oblečení. Dohledávačku taky používám....
Ale ono je to stejně jedno. Hodiny na EQ stejně být nemůžou a to z důvodu predtištěného displeje... ;-)

S.T.W. opravdu ne :-) :-)
Při hledání chci mít RUCE odkovené..... :-) :-)
Nejde o boty ,shaft, a oblečení. Dohledávačku taky používám....
Ale ono je to stejně jedno. Hodiny na EQ stejně být nemůžou a to z důvodu predtištěného displeje... ;-)

Tak včera byla představena bestie a tady ani črt..To tam nikdo nebyl? Jsem zvědav na reálné dojmy??

kany - asi to nestojí ani za řeč ;-)

Taky by mě zajímalo, jak ruchá ten MARTINMORE. Zatím je ticho po pěšině :-)

Tak konečně Minelab Manticore na Mistru hledači: https://youtu.be/D85jbDMZUF4

Za mě první dojem dobrý. Jsem zvědavý na další testy.

... myslím, že tohle je neskutečný projekt a jsem úplně hotový i z těch pár (doslova dvou) hodin co jsem s ním mohl hrát. Máte se všichni na co těšit, tohle bude jízda!

Ty polský kluci, co to tam rychle natočili jsou docela borci. Už jsme s níma blbly v Hluku a jsou to profíci. Něco s nima máme taky natočené na polygonu. Jak to pujde dám na web. :-)

a jéjej. Začínám se bát,že budu shánět 50tyček :-D :-D :-D

Je sice hezký jak jste tady všichni hotoví z nového Minelabu, ale někdo tady sliboval taky něco o Legendě a nějaký test a videa. A především zda pomohla aktualizace? Anebo to opět vyšumí, "protože Minelab" ??

Tak všichni hotoví nejsou ;-)

Si počkám na reálné testy 8-)

Tak určitě :-)

Tak ja se hrnu 100km podivat na novou mandragoru a ona to byla tak zhava novinka, ze byla celou dobu schovana v kufru :-D . Cekal jsem ze tam s tim nekdo bude aspon v nejakou dobu sedet, aby se to dalo osahat a omrknout a ani prd :-(

TO SPK: tak to opravdu nevím, kde jsi byl, když to tam Petr hodiny předváděl? Shovaná v kufru nebyla, ale na začátu nás ty kluci museli alespoň něco naučit, než ji šel Petr předvádět.

Každopádně teď na tom makáme a sami se učíme. A je to bomba, však zá pár měsíců uvidíte. ;-)

P.S: předváděný detektor byl stále prototyp. Ještě tam dojde k pár změnám.

To Poki77: Teď měl detektor Cobra, ale rozhodl se, že nic psát nebude. Někdy je to těžké, jelikož na to napsat reálný popis je potřeba něco nachodit. Jinak je to jenom blábolení. Pokud máš zájem, není prblém ti detektor zapůjčit.

A jsou teda nejake porovnani Eq 800 vrs Manticora, co se tyce dosahu treba na minci v zemi?

Jsem na pochybách, jestli má taková investice za současné situace smysl - i kdyby to byl stroj snů. Antihledačské články a reportáže se nějak podezřele množí (vypadá to na záměrnou kampaň - masáž veřejnosti) a možná jsou časy volného hledání sečtěny... Podle dnešního čerstvého novinářského výblitku - https://www.finance.cz/543517-hledani-pokladu-detektorem-kovu/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu je hledání nelegální = bdělí občané, udávejte, udávejte a udávejte...

krt - bud v klidu, spojeni detektor=automaticky archeologicky vyzkum, tak to spojeni je pouze v hlavach archeologu, teda nekterych, abych nekrivdil vsem. Zadny zakon nebo jeho uprava nic takoveho nezminuje.
A taky ani nemuze 8-)

To marky mark: ano, na minci okolo veliosti 2h RU se naměří rozdíl okolo 5 cm atd. Až to bude možné, přidme nějaké komparační tabulky. Ale to je vlastně jenom taková třešnička na dortíků plném velký dobrot. Detektor je někde jinde než 800 stovka ve všem. Na druhou stranu, je to takové jednoduší ctx a pro lidi co chtěji "zapni a jdi" je ho snad i škoda. On ten detektor se tak klidně používat dá, ale vymysleli tam tolik krásný věcí!!! :)

Můžete vyzkoušet něhaké drobné jednostranné Ag feniky?

Ano. Na ty jsme dělali test přímo na MH. Bylo to o několik centimetrů, nechci kecat o kolik. Prostě si to nepamatuji, ael bylo to dost. Jak jsem psal, nějakou komparační tabulku dáme dohromady. ;-)

No Marku, tak to uz vypada zajimave👍🏻

Jo, je to pecka. A ještě tam s Petrem škemráme jedno maličké, ale pro nás důležité doplnění menu. Ale i když to neklapne, svět se nezboří. :-)

Trochu jsem to tady probírali a jelikož chceme, aby si to mohl každý porovnat i doma sám, asi bychom to udělali na vzduchu. Bude to pouze porovnávka výkonu a tak by to pro nějaký výpočet mělo každému stačit. ;-)

Pokud mě paměť neklame, tak někdy dříve jsi psal, že to porovnávání na vzduchu není úplně přesně vypovídající nebo něco v tom smyslu. Proto bych se přimlouval, aby ten test proběhl v půdě. ;-)

Úplně stačí airtest. Jde jen o porovnání jaký má náskok před noxem. Mě tedy zajímá hlavně ta droboť, kterou tu sbírám. Pokud bude mít náskok v airtestu, v půdě to bude ještě lepší, když u té Martikóry zvedli výkon na straně vysílače. :-)

OBI - tak pokud náčelník u diskuze, kde se probíralo testování Noxe a Deusu tvrdil, že Deus se chová líp na vzduchu nebo lépe řečeno, bylo to sděleno u testu, kde testovací předmět byl vkládán do půdy, ve vykopané díře, do stěny v různé hloubce. Tak mě napadá, co když se tak nějak jako Deus nebude chovat i Manta? Proto bych byl pro klasický test, kdy je testovací předmět celý zahrnutý hlínou.

Všem je jasné,že bude lepší než nox,to by ho snad ani nepustili ven a že hloubka není jediný faktor v hledání, proč to nevyzkoušet na poligonu...Třeba já budu muset prodat noxe,abych si ho mohl dovolit 😁,takže,už to neporovnám...Jsem pro poligon....


kany - mi to jasné úplně není, jestli bude Manta zásadně lepší než Nox, to se uvidí při reálných testech a reálných nastaveních. Protože i s Noxem č. 1 budu mít větší dosah na vzduchu než u Noxe č. 2 , když si nastavím na Noxi č. 1 pomalou odezvu, dám 2 program, kdežto u Noxe č. 2 dám program 1 a rychlou odezvu. A pořád počítám, že přijde ta slibovaná aktualizace na Noxe, která má být bomba, takže je pak otázka, jestli opravdu taková přijde, když se bude chtít prodávat Manta.

Porovnání na vzduchu je opravdu nepřesné a špatně. Tady ale půjde o dva detektory ze stejné stáje. Polygon je vždy lepší,pouze je tam pak problém s opakovatelností. Postavit dobře polygon se musí trochu umět. Aby to nebylo různé mávání nad dírámi atd... :-) Asi ale uděláme oboje, jinak s toho tady bude rychle bramboračka ;-)

Super 👍🏻

Super👍

Nemyslím si, že by aktualizace Noxe přinesla v tuto chvíli nějaké zásadní zvýšení výkonu, stability nebo funkcí. Všechna ta vylepšení, nové technologie, funkce, změny v konstrukci atd. vývojáři implementovali do Manticore a Minelab bude chtít, aby se ten 3 letý vývoj zaplatil.

Tak pokud budu kupovat nový stroj tak je otázka porovnání ctx a manticore

😄

Jsem zvědav na testy

Mrpavel: tak to bude docela maso. Beru jako výzvu pro Petra a mě. :-)

Mě dosah ani tak moc netrápí, daleko víc separace. V té Nox zrovna 2x neviniká, proto bych chtěl zkusit tu Martiflóru.

Co jsem viděl tak lehce Jaccobovi přes rameno, tak pro mě složitost sama. To nemám rád. Mám rád výkon v jednoduchém balení. Nedávno jsem si pořídil počítač na kolo, i když jsem chtěl jenom jednoduchej tachometr. Kolik jedu a kolik jsem najezdil, nic víc. Tohle měřilo spálenej tuk, kolik jsem vydejchal CO2 a tak... Od začátku jsme si vůbec nerozuměli, tak jsem ho po dvou dnech rozmlátil kladivem :-D ;-)

Toho se vůbec neobávej, budou tam přednastavené hledací programy. Na obsluze bude jen odladit interference, ground balance, nastavit citlivost a hurá do pole. :-)

Elmara: beru Vás za slovo 😁

Teď mám noxe 800 a spokojenost, ale po 3 letech je čas jít zase dále

Samozřejmě separace a dosah je pro nás detektoráře důležitá věc na pole kde je bordel a do lesa na hlubší předměty.

Osobně pro mě váha nehraje roli, jelikož jsem zatím vcelku mladý... zatím 😆

U ctx je dobrá cena, u manticore zase váha

Jsem moc zvědavý a budu se těšit na srovnání nejnovějšího modelu detektoru a doposud nejlepšího, ale už letitého

Bude mít Martina české menu? :-)

Jsou spuštěné předobjednávky: www.lovecpokladu.cz/eshop/produkt/detektor-kovu-minelab-manticore

Všem co si ji už udělali bych rád napsal, že to datum není uplně přesné a první dodávky prostě budou maličké. Stejně jako u EQ, budeme stryktně dodržovat pořadník dle data objednávky.

Čj, nevím zda to bude hned. Ale ihned jsme se ozvali, že ji tam chceme.

No i kdyby tam nebyla, tak se svět nezboří :-)
Jde mi spíš o jinou věc. S CTXem se mi občas daří kopnout Agčko hned vedle železa. S Noxem bohužel ani náhodou. Na displeji CTXa jsou patrné dva cíle a dá se to na displeji i zafixovat a vyzkoušet jestli se to vrací na stejnou pozici, nebo je to haluz. I odpověď detektoru se dá nastavit tak, aby tam to Agčko bylo ve sluchátkách zřetelné. Už mi to párkrát dost pomohlo při rozhodování jestli kopat, nebo ne. Jestli bude mít něco podobného i Martikora, tak asi není co řešit. Na Noxu vidím jen přeskakující ID a nejsem schopen určit, jestli tam je i jiný kov. Když to vykopu, tak je to vždycky rezavý železo. Všechno kopat nemůžu, protože bych na tom poli nechal ruce. Jinak na čistém poli je vše O.K. citlivost se ani nemusí nijak šťavit a dosah je super i na malé Ag.

Mě se ta 2D diskriminace na Mantikoře líbí snad více než na CTX ;-)

Fiha, já bych si ho i pořídil..... Ale mám strach jak se to vůbec celé kolem hledání vyvine.... A nerad bych aby mi byl zabaven... Ještě raději počkám :-)

Se divím že pár článků lidi tak vystraší 😆
Vždyť se to řeší pomalu od doby co pánbůh vynalezl detektor 😆

Ale pokud všichni chodí po místech kde je kulturní památka, tak bych to pochopil 😅

Jen je nechte, ať se bojí! Aneb jak praví staré pořekadlo: Kdo se bojí, nesmí do lesa... A na pole už vůbec ne! :-D

Argill do lesa se nebojím, ale u silnice už radši nechodím :-D

Páráda a ta cena já to teda beru :-P

Nazdar.

K MC dáváte sluchátka předpokládám dle fotografie ML100 bez WM 08. U mé 800 nosím ty stejné ML100 a používám WM08 pro přenos zvuku, na kterém se podílel Qualcomm.
Samotné sluchátka nemají Qualcomm.

Jak je vyřešen zvuk u této nové MC, pouze drátem nebo Bluetooth?
Nebo se dokoupí WM08 za 6.200,-?

Když si tady čtu jak už všichni lámete hůl nad EQ, začínám mít pocit, že víc věcí už najdu i s tyčkou od rajčat.
Jsem s ní nad míru spokojen.

Min. rok počkám na výměnu, než se odladí vše kolem MC.

8-) 8-)

Do konce týdne vám všem ukáži svůj tuning hledače.

Budete čumět jako sovy z nudlí!! :-O ;-)

Jsou to ML 105 a mají jinou technologii než 80/100 :) Více zatím nemohu, ale je to hodně dobrý :)

Myslím, že nad EQ nikdo hůl neláme a taky není důvod. Vždyť je to nejlepší detektor na trhu a až tady bude Maticore, tak to sice bude dvojka, ale skvělá :)

To Elmara:

Díky za info. Právě jsem stejného názoru, že 800 je kočár.

Ale jen mám pocit od ostatních, že začíná poměrně rychle hrát druhou ligu. Za mě zbytečně.
Ja
;-)

Taky mi připadá že někteří odhazují Eq nějak moc rychle :-) MC vypadá dobře,ale bude spíš pro procenta lidí kteří už měli třeba CTX a pod drahé a složité klacky a jsou to hračičkové kteří se rádi hrabou v menu,nastavujou a zkoušejí nové postupy apod...my ostatní víme že máme jeden z nejlepších (možná nejlepší)detíků co momentálně na trhu jsou,a přitom není pro průměrně myslícího člověka ani nějak složitý :) Přijdu na hledačku a do minuty mám nastaveno a hledám...Proto bych byl rád kdyby tady od Marka aspoň zaznělo jestli se ještě vůbec chystají nějaká vylepšení,aktualizace Eq ? Teda,pokud to teda ví...

Alterumsforscher- moc nepobírám co myslíš tím tuning hledače ale zvědavě se těším ;-)

Není složitý, je jednoduší než CTX, ale samozřejmě EQ je tak trochu zapni a jdi tak ten kotrast je pak větší.

Eq je super, neříkám nic.... ale pořád má své mouchy, hlavně co se týče velkého železa l, které jde do barvy..... jinak není co řešit

Ale nový stroj pro lidi, kteří chodí pořád a dost často je myslím zajímavá věc ke zvážení, co se koupě týče.

Ano ještě nebyly testy a pod. ale myslím si, že to bude vcelku posun a pokud mě hledání baví, mám na něho hodně času tak proč se neposunout trochu dále 😇😁

Graf nového stroje, použité materiály a lepší identifikace železa jsou zatím super vlastnosti.... jen je zajímavé že lepší a novější stroj má menší záruku 🤔

Rekl bych, ze bezkonkurencni identifikaci cile a rozeznani zeleza mel Etrac a CTX. Identifikace ma rozsah 1750 moznych kombinaci cilu (FE35xCO50). Kazdopadne identifikace cilu vypada na 2D grafu Manticore zajimave, diskriminace velkych zelez me prekvapila. Cas ukaze.

Tak vypadá velmi dobře a asi to bude topka. Jen nějak nevím jak bych doma obhájil, že ho za 50tis. hrozně potřebuji a nemůžu bez něho žít... abych mohl lépe a z větší hloubky tahat ty svoje mrtvé měďáky, když teď musím spíše pořídit kamna a začít kácet stromy na zahradě 😐...

To anuaki: je to zajímavé porovnání těch diskriminací... fakt se těším, až budeme moci začít dávat videa :)

To GumaLee: někdy tady zažíváme "situace" typu, "mohl bych dostat nějaký falešný účet pro ženu, jako že ten EQ byl za 4900 kč".. :) S tou chlapskou odvahou je to čím dál horší.

P.S: Pokud bych to smazal, tak si to tacudek přečetl a nelíbilo se jí to :)

Každé chlap by si měl dávat prachy bokem, aby žena netušila, že je vůbec má.
😆

Tak jsem odvážně přišel ke své paní a řekl, že ho chci a kolik stojí.........odpověď byla "ses pos... ne?!"....a pak jsem musel s odpadky 🙄.

To GumaLee,

Měl jsem v srpnu 40 a koupil si 15" cívku a dohledávačku.

můj sen: Spokojenost do smrti.

Pak přišel Elmara a řekl: Hold my BEER: "MANTICORE"

Já řekl WTF???

Moje žena a děti: WTF!!

Nic nebude!!!

Sifon, max. dva!

:,-(

Tak jsem zkouknul videa z MH na polském kanále Top Digin kde Nord testuje Eq 800,CTX a ostatní...za mne-EQ ten polygon dával celkem přesvědčivě,CTX-to je ,,pro mne,, totální hrůza,tohle koupit tak ještě ten den ho přelomím o strom :-P Deus2 to samé,zvuky těchhle dvou detíků jsou strašné a dosahy mě taky nepřesvědčily...Škoda že to neprošli s Manticore ať si uděláme představu co umí...

Nemusíte se mnou souhlasit,je to jen můj pohled ;-) I když jsem tolik roků nedal dopustit na svého milovaného Tejóna,tak jsem šťastný že jsem jej nakonec před lety vyměnil u Norda za EQ800 :-) protože ten mu totálně na polygonu v lese nakopal pérdel(až mi jej bylo líto) :-D

Peponator a ty jsi měl už v ruce D2 ,že píšeš jaký má strašný zvuky...můžeš si tam nastavit kolik tónů chceš a jakkoliv je upravovat .. osobně ty multitony nemusím ,protože jsem muzikant a tohle mi zní ,jak filharmonie před vystoupením když ladí..takže za mě 4ton je mému uchu nejvíc.. a ne vždycky jde o dosah,ale dobrá separace dokáže hodně usnadnit hledání v problematických půdách.. no nic. Uvidíme co nový Min.Man. dokáže :-) hlavně ať se daří ;-)

To samé jde i u CTXa. Rychlost reakce i tóny. Tady to bylo zvoleno záměrně vzhledem k hloubce uložených předmětů. Přesně takhle vznikají fámy. :-D
Podle mě půjde to samé nastavit i na MARTIN OŘE.

Fámy nefámy...když pominu že opracdu zvuky těchhle dvou detíků zní v těch videech nevábně,tak ani odezva na cíl mě nějak nenadchla vzhledem k tomu že by měly být k ceně o třídu výš než EQ. Když přejíždí nord cíle s CTX barva - železo,tak nic moc se nechytá a Deus ten bych vyloženě tu barvu přešel ;-) Pochybuju že ti co je ovládali by je záměrně měli nastavené nějak blbě :-) Ale samo,jak píšu,každý to můžeme vidět jinak,a nechci aby jsme se tu hádali, jde jen o můj pocit z videí...a ano,neměl sem tyto dva detíky nikdy v ruce,ty 4 co jsem měl mám pod profilem + ještě jsem párkrát hledal s Tesory Silver Umax a Eurosabre2. Já se vždy bránil digitálu a zuby nehty se držel analogu,Tejón byl pro mne bůh :)než se objevil EQ :-P

Nord měl na CTX nastavené audio Conduct a to je pro mnohé zmatečné. U svých detíků jsou zvyklí, že železo bručí a barva píská. Tady je to jinak, výška tónu se odvíjí podle vodivosti cíle (horizontální osa 2D diskriminace). Tohle je v podstatě bezkonkurenční audio odpověď, když jdete po drobných stříbrných mincích na lokalitě plné želez. Čekáte jen na nízký, specifický tón. Tam je to mezi propiskování želízek jednoznačné. Problém je, že cíle s vyšší vodivostí (větší mince nebo třeba ty omnia víčka) jdou do vysokých tónů a tam to při pískání želez už tak jednoznačné není. Na tohle je lepší audio ferrous, (vertikalní osa), kde železo bručí (vysoký obsah železa) a barva píská (nízký obsah železa).

Chápu,zvládnout CTX je proti EQ už vyšší dívčí :))) Holt,není to pro každého a jak jsem napsal,nechci aby jsme se tu pohádali! Vím že pro mne tyhle multitóny nejsou,pro mne je maximum co mi řekne EQ :) K Deusu těžko říct,ten mě vůbec neoslovil...ale tisíc lidí,tisíc chutí ;-)

V conduktu chodím na malé Agčka tady na zabordelených polích a na chmelnicích, kterých tu bylo všude dost. Chce to mávat pomalu, jak to zabručí kopu. Pro někoho to může být zmatečné, protože u noxu se tímhle tónem ozývá železo, ale ty tóny se dají naposlouchat nebo posunout.

CTX se dá nastavit i pro rychlé mávání. Pokud hledáš něco v malých hloubkách.

CTX v conduct odpovědi a s long tónem do bordelu je myslím velká deviza. Chodit v multitonu je pro někoho nemyslitelné ale myslím že je to o zvyku. Já i když jsem taky muzikant tak multi používám od samého začátku co bylo na Minelabech ;-)

CTX= conduct, což každý kdo ten detektor dobře ovládá pochopí. Je to jiné chození, než s klasickým detíkem a je potřeba si na to zvyknout. Myslím, že tím, že Manticore používá právě některé věci s CTX jako je 2D diskriminace a přitom je to chováním blíže k EQ, bude nakonec znamenat to, že ten detektor dostane každého kdo ho vezme do ruky.
Teď se ještě detektory testují a zkouší se najít jakákoli chybka. Jak to ale bude možné a dostaneme svolení, začneme přidávat řadu videí, toho co je s Manticore možné :-)

Je za pár dní podzim, tak bych se chtěl zeptat, kdy tedy bude ta slíbená jarní aktualizace na Noxe?

Osobně mi nepřijde, že by potřeboval nox aktualizace

Možná jen kdyby se zlepšila identifikace železa víc do železa 😁 co se hřebů a jiných týče

Každopádně pokud by to přineslo vylepšení identifikace, jsem pro 😁

BTW. bude mať Manticore ext. krabičku na audio tak ako mal EQ resp CTX? ...rad použivam svoje kossy...

Mrpavel23 - byla tady slibovaná, že na jaře přijde a měla "prý" Noxe dost vylepšit ;-)

To marky mark: nemohu nic říci. Sorry :)

freexxx: ne má sluchátka z novu technologii (105). Myslím, že tam na 99% nebude.

Mrpavel23: Naprosto souhlasím. Vylepšení Identifikace želez by mi vůbec nevadila. S tím tak nějak bojuju pořád :-D u gm4 jsem s tím problém neměl. Tam rozliší železo snad i hluchej :-D A i když chodím v 50ti tónu tak to moc neumím rozlišit. A to jsem muzikant :-)

Marky: každé vylepšení by bylo fajn, ale taky se říká, že slibem neurazíš 😄

Stella: u noxe jde prostě větší a zkorodované železo do barvy, hlavně kované hřeby, rezavé nože, podkovy.... obzvláště pokud je na detektoru vyšší citlivost a program 2 většinou na les

Sice kopu vše, co jde do barvy, ale občas to nasere, když mi jde na staré kamenité cestě kovaný hřeb jako barva ve 30ti cm 😄

Zase ale díky tomu mám nálezy jako je železná keltská sekera a pod.

Musíme to brát, jak to je 😁

Ale u manticore mě to překvapilo tak identifikace,.... uvidíme co testy

Toulavej2: sorry, ale tady musím. Nejsi tak trochu troll? Nic nevloženo a jenom pár naprosto podobně šílených komentářů. Tak abych to co jsi napsal uvedl na pravou míru.

1. Příslušenství k detektoru neříká nic o tom jak výkoný a kvalitné je to přístroj. To tedy opravdu ne!
2. Detektor má vůbec nejlepší odrušení interferencí. Už u EQ je velice kvalitní, ale tady šli dál! Samozřejmě můžeš soudit s předváděčky kde je detektor ve vzduchu s vysokým nastavením citlivosti a okolo běží kdo ví co. Já ho mám tady na prodejně!
3. Konstrukce je velice kvalitní a použité materiály špička. O nastavení detektoru víš úplný kulový a to menu dělal někdo, kdo umí moc!

4. Video jsi žádné pořádné vidět nemohl, jelikož je ještě nesmíme točit. Důvod je jediný, ještě tam možná něco málo přibude.

A aktualizace noxe.. 49 papírků atd Nevíš nic! nic! nic! A víc to fakt nemůžu a nebudu komentovat. :)

P.S: pokud to byl pokus z nás vytrolit nějaké informace, tak to bylo těsný :)

Prosím nerozmnožovat se...

Video bylo s akce s Markem. Jenom taková videa směla ven. Bohužel na MH jsem se musel s Petrem věnovat lidem a neměl to tak kdo točit. Navíc tam nic podstatného nebylo. Jakmile dostaneme svolení, pustíme jich celou řadu. Včetně těch v terénu, která už připravujeme.

Informace můžeme pustit, až když k tomu máme svolení. A to jak veřejně tak do zpráv. To zatím nemáme.

Toulavej2 nebudu řešit rozmnožování ale u toho vysílače si moc nepomůžeš. Osobně si dávám mobil na letadlo, protože zarušuje detík a vysílač je jiný level.

Neznám nikoho kdo by měl problém se zarušením u EQ. Pokud je v lokalitě příliš interferencí prostě nech detektor odladit na nižším nastavení citlivosti. Nejčastější problém je tady vlastní telefon, zkus ho vypnout nebo dát do režimu letadlo. Doporučená citlivost je na 20!

Ale jo, jsou místa, kde noxovi nepomůže ani svěcená voda. Dráty VN, vysílače, ohradníky... Mockrát už jsem musel noxe kvůli zarušení brutálně osekat, ale nakonec to nějak šlo. Ale vím o třech místech, kde fakt jediná možnost je sbalit se a jet jinam.

Chlapi, můžete mě ukamenovat, mám nox 800 hledám většinou Jeseník, Zlaté hory. Ono i to podloží je všelijaké. Zkoušel jsem les pole 1 a 2 ale nejvíc mě sedí pláž 1, mám svatý klid. Pole les mi bere hodně droboť a hraje mi to na mávnutí několikrát i když to stáhnu na 18-20. Odhaduji EMI atd ale pláž je moje. Ohradníky vysílače tak na 15. Jako dnes v bordelu louka plná želez alobalu koko*tin jsem vytáhl 6kr 1849 a maruš 10kr 1764 a to na číslo 13-14 obojí i když jsou rozdílné průměry a stejná tloušťka.

Když máš naposloucháno, tak se i v tý diskotéce nakonec zorientuješ. Krátká, čistá barva zní prostě jinak, než náhodný prsknutí interferencí. Pod vysílačem jsem našel krásnej Karlíkův tříkrejcar, ale ten blázinec byl nesnesitelnej :-(

Souhlas s Argillem, mobil mám vypnutý a přesto se kolikrát NOX totálně zbláznil. Nikde ovšem ani ohradník, dráty VN, prostě nic, co by viditelně rušilo.

V zemi bývá uloženo kabelové vedení. Někdy i VN...

Někde asi ano OBI, to je taky možnost. Ovšem na místě, kde se mi to třeba stalo, tak tam bych nic takového nepředpokládal, že je v zemi něco takového uloženo. Tohle muselo rušit něco jiného.

Toulavej2: Jestli můžu radit, tak bych dvojkový režimy pustil k vodě. Za mě nic moc navíc nenabízejí, akorát větší zmatek. Mám osmikilo a jedu pouze park 1 a tahám neskutečný věci, třeba včera diabolku z 15 cm. Fakt mazec, tohle z něj dělá vyjímečnej stroj. Jsem si skoro jistej, že k tomu, co vidí nox si žádnej jinej detektor s podobnou cenovkou nečuchne. Ale zkusit pláž v lese mě ještě nenapadlo :-)

S tím bohužel nic nenaděláš. Někde na vé vé vé se dají najít vyzařovací diagramy vysílače. Je tam vidět, že jak se říká "pod svícnem je tma". Jak se dostaneš do pole pokrytí, je to spolehlivý zdroj rušení. Někdy pomáhá odrušení interferencí a snížení citlivosti.
Nebo zvolit nějaký vyšší mód zvolit manuálně. Ty už nějaké filtry proti rušení obsahují. Ale není to všelék. Jsou místa, kde to zkrátka hraje jedna radost :-D

Tak koukám že je tu zase spousta blbbostí tak to vezmu popořade.

Toulavej2:
2. Detektor bude hodně mizerný v případě rušení EMI.
- Detektor jsi ještě nemohl mít v ruce....zajímalo by mě na jakých základech vznikla tvoje neomylná dedukce...Vzhledem k tomu že je zde použita jiná technologie (kteá sice vycházi z Multi IQ ale rozhodně není stejná (to vím- s Manticore mám několik hodin nachozeno) tak je to celkem odvážné tvrzení .3. Archaická konstrukce alá NOX:
+ teleskopická tyč
- Bohužel není fyzikálně možné udělat teleskopickou konstrukci kde všechny tyče zajíždí do sebe (aby se minimalizoval rozměr složeného detektoru ) z jiných než rovných tyčí.....

- jednotka není sklopná - Díky tomuto nesmyslu tu každý týden opravuji uražený konektor od sondy...
Pokud jednotku sklopíš vršek jednotky se vleze do opěrky a konektor sondy zůstane vytrčený ven , hodíš to do batohu s lopatou, posléze do auta , přejedeš první retardér a jak ti kufr nadskočí tak ti ho ta těžká lopata urazí....

- kabel jednotka - sonda .....Tuto vymoženost vymyslela firma XP, a už je na trhnu minimálně 13 let, udělat to technický není v podstatě nic složitého a přesto toto řešení za celých 13 let od nich neokopírovala ani Nokta....
Jedná se v podstatě jen o líbivé řešení které bohužel do konstrukce zanáší spoustu technických problému a to:

1) Nutnost baterie v sondě - v zimních měsících když hledáš a sondu máš obalenou sněhem je asi tak pod 1mm plastu ta baterka jak v mrazáku a jak je známo žádné baterie chlad moc dobře nesnáší, takže baterka dostává na frak jako prase...

2) Konstrukčně jsi značně omezený prostorem pro elektroniku na zpracování signálu a na velikosti baterie - takže nemůžeš do cívky narvat tolik energie, protože ta baterie by to udržela živit tak 5 minut ,takže musíš výrazně zvednout zesílení na příjímací části aby jsi z toho vůbec dostal nějakej dosah - což se projeví jako ten ševel v pozadí a detektor pak nezavře hubu celé hledání...

3)Bezdrátovej signál se nešíří pod vodou , takže musíš požívat zase kabel pro přenos signálu do jednotky...

4)Nová technologie u Manticore právě do cívky cpe o 50% větší výkon než u EQ (pozn: to neznamená o 50% větší dosah - elmag. pole ubývá s 3 mocninou vzdálenosti)- Z tohoto důvodu to není použitelné (aby se to uživilo tak by se baterie + elektronika do sondy absolutně neměla šanci vejít při zachování nějaké použitelné váhy a rozměrů)

5)Bezdrátový přenos nikdy nebude tak rychlý a nez zkreslení jako po drátu (logicky ten signál jde do toho vysílače po drátech) a v přijímači se zase musí demodulovat....

Mě to taky přišlo jako divočina :-D
Když už nox je zatím nejstabilnější detektor z hlediska rušení co jsem kdy měl. Dá se s tím hledat i pod drátama.
Tak nevím, proč zrovna MARTINMORE by měl být k rušení náchylný, když z technolohie multi IQ vychází.

Nedelam z lidi blbce,jenom jsem odpovedel na to co jsi napsal a pod to napsal duvody….

Detektor mel tour po hledacskych srazech…stejne jako v cechach na mistru hledaci kde bylo cca okolo 250+ lidi ,Lidi se k tomu nahrnou,kazdej ma v kapse mobil a okolo je tak 20 zapnutej detektoru na vsech moznejch frekvencich…
Proto ti na jednom videu hraje a na druhem kde treba tolik lidi nebylo nebo byli ukaznenejsi a nechodili tam s dalsim zapnutym detikem..

1)Krom toho vubec nevis co tam je za rezim jsou tam citlivejsi i min citlive rezimy ktere se chovaji kazdej uplne jinak (podobne jako 1cky a 2ky u EQ)

2)stupnice citlivosti je rozvrzena uplne jinak nez u EQ,nevis jestli je 20 hodne nebo malo…

3)Jak z videa poznas uroven EMI v okoli?
Takze je uplne mimo rikat podle videa ze to ma vetsi/horsi/stejnou odolnost proti EMI oproti EQ/jinemu detektoru apod…

Myslim ze 9h na baterii uplne s prehledem na celodenni hledacku staci ,samozrejme to lze udelat aby detektor vydrzel 20hodin,pak ale nepocitej se stejnym vykonem.Nebo by jsi musel dat vetsi baterii ktera uz by se ale fyzicky nevesla do rucky ,takze by musela byt vvzadu za operkou ,ale pak zvednes celkovou vahu tak min o 300g za plast co bude vzadu + vetsi baterii + to musis vodotesne spojit kabelem….coz prodrazi vyrobu+dalsich nekolik forem na zadni plast v nejvetsi presnosti (bude to muset byt vodotesne)+ dalsi naklady na plast a baterii…

(Vyssi vykon+vyssi citlivost = vice prozvuku) Hloubkovy vyko narusta s vyssi citlivosti
Tady v tomto pripade se ale jedna 50% zvyseni vykonu do vysilaci civky detektoru -coz je neco uplne jineho…

Dle dosavadnich informaci bude baterie stejna jako do EQ- uplna blbost,zajimalo by me kde to psali-je tam uplne jina baterie nez do EQ(dokonce i s vyssi kapacitou)rucka je uzsi a ta z EQ ,takze by se tam ani nevesla…

Nedelam z nikoho blbce, na deuhou stranu ty tady pises o parametrech detektoru ktery jsi nikdy nemohl mit v ruce a o parametrech ktery nemas absolutne zadnou sanci zjistit podle nejakeho videa….

To neni handrkovani,jenom se proste vyjadrujes k vecem ktere nemas sanci znat…

Je to to same jako kdyby automobilka zverejnila video z interieru noveho auta a ty jsi pod pod ty videa napsal ze ty plasty budou smrdet tou plastovinou ani by hsi v tom aute kdy byl …Todle je asi dost podobny…-

Ja narozdil od tebe vsechno co jsem napsal tak jsem to podtim zduvodnil .

Ty jenom kopes a pises jak je vsechno spatne ale nemas podtim napsanej jedinej duvod jak si ke sve neomylne dedukci dosel…Muzes to klidne znova prepsat a cele okomonetovat…zajimalo by me znceho si cerpal..

Ohledne sluchatek -napr.po factory resetu nebo pokud stridas modul se sluchatky tak he musis naparovat znova,o chrceni jsem jeste neslysel (dela to jedno sluchatko nebo obe?)jinak zvuk se ti zeslabi kdyz baterie v detektoru uz dochazi… ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)

Hodnocení detektoru z nějaké propagační video ukázky je o ničem, maximálně se může hodnotit to, jak vizuálně detektor vypadá. Mně osobně Manticora přijde vzhledově v pohodě, stejně je to "pracovní nástroj", tak co už.

Pak se můžou ještě hodnotit zveřejněné technické parametry, jestli je 9h na baterii málo nebo to dostačuje.
Osobně si myslím, že je to tak na hraně, protože se mi častokrát stalo, že jsem hledal více hodin než těch devět během dne. A samozřejmě časem ta výdrž baterie se bude snižovat a je otázka, jestli v chladnějších dnech i ta nová baterie těch 9h vydrží. Tady ke zkušenostem, jak to obecně s bateriemi v chladu je, tak si dovolím tvrdit, že těch 9 hodin to nebude. A taky by mě zajímalo, jak ta výdrž je stanovena, protože někde v lese, kde je málo signálů, tak možná vydrží deset hodin, zato někde na pláži, kde to pořád pípá, tak vydrží třeba jen 6 hodin. A samozřejmě to ovlivní i různá nastavení detektoru, pominu-li třeba osvětlení displeje.

Jinak se samozřejmě těším na první reálné testování a pak uvidím, jestli se oplatí NOXe vyměnit nebo si jej ponechat 8-)

Upoutávka proběhla, předprodej proběhl ale informace nepustí :-P no nic tohle čekání mi usnadnilo se rozhodnout a pořídit D2 .. a můžu říct,že je trošku jinde než 800 kiloN. Hloubky mě nikdy moc nezajímají,ale co dokáže se železem o:-) a to vyhodnocení cílů.. no.jsem zvedavej na porovnání s Mantou.

Kolouch, trochu to prosím rozveď, co dokáže se železem? Dík.

Toulavej -
Dohledávat zdroje tvych poznatku se ti nechce z duvodu ze zadne neexistuji ,protoze proste to co jsi napsal, absolutne nemuzes vedet ani z videa poznat.

Kazdopadne se musim z teto diskuze omluvin,nebot jsem zrovna na svatbe,takze jdu radsi nechat umirat sve mozkove bunky vlivem konzumace alkoholu na mistnim baru,nez pokracovanim v teto diskuzi zde, bohuzel mam pocit ze zde zde umiraji vyrazne rychleji….

https://youtu.be/RihRBeX3mNc

https://youtu.be/RihRBeX3mNc

:-D

Tohle je moc fajnový exteriér, vzal bych je pod dráty :-D

To je testování jak noha,ale něco malinko to ukazuje...nebo ne? :-)

Že Martinmore to bude umět líp nad strništěm :-D

Přééésně 😁😁😁😁

Diskuze myslím jednoznačně popřela tezi o víteztví ducha nad hmotou....

Tedy nejvíce mě dostalo "Nabubřelá reklamní kampaň v anglikánském stylu o nej, nej, nej, nej ...." Oni natočili jedidé video na kterým chlápek jde polem. To bylo opravdu anglikánské....

Já tedy nevím, zda vůbec něco prodaného bylo. Jelikož nikdy žádné do evropy nepřišli. Tím myslím, že jsme nikdy nedostali ani jeden kus na otestování. S toho důvodu si tedy dovoluji tvrdit, že prostě jenom blábolíte a lžete a jste trol na 2. Důvod proč Evo není a dlouho nebude je někde úplně jinde, plaste...

Jste tady už 5 dní a tedy stáli za to...

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru