Podzimní hledání v Itálii

Kategorie: Nálezy a záchrané výzkumy v zahraničí

Opět jsme se rozhodli prohledat nějaké to pobřeží. Tentokrát jsme zkusili prohledat pláže od Livorna až po Santa Severa. Posádka byla staronová, Angličan a Zipsy stará garda a nováčkové Ježíš s Kochanem. Oba byli velkou posilou v komunikaci s domorodým obyvatelstvem. Ježíš perfektně německy kouká a Kochan celou dobu mluvil česky s italským přízvukem s důrazem na důležité slabiky. Až jsme se divili jak mu to funguje, protože se kolikrát i domluvil. Ale to předbíhám. Zpátky do Ústí nad Labem. Sraz byl před prodejnou detektorů. Naskládali se detektory do auta, neoprény s lopatama do rakve. Udělal se zasedací pořádek a vyrážíme směr moře. V očích každého byla vidět síla lovce. Jedinej kuřák je Ježíš a ten se drží, nezastavuju. Cesta zatím bez problémů. Nováčkové se otrkali a začínají vystrkovat růžky, otvírá se první pivo. Když jde pivo dovnitř musí i ven. Dělám zastávky na doplnění a vyprázdnění. Cesta utíká a my už platíme první mýtné.

Nad ránem přijíždíme na první pláž Marina di Pisa. Je cca 5:00 zima jak sviňa a vlny mají 3m. Úžasný koukání, to je síla. Pro hledání v moři nic moc. Našli jsme parkování v rekreačním objektu přímo na pláži a první lopata jde do písku. Padají první centy a eura. Sluníčko začíná hřát, jde se do neoprénu. Na pláži bylo vidět, že nejsme první, kdo tady hledá. Snad bude něco ve vodě. Jsou tady laguny chráněné vlnolamy. Eura a zase eura, jdeme po goldu. Nic přesouváme se níž. Máme vybrané pláže, kde by mohly být goldy. Po celodenním hledání se blíží večer a začínáme hledat místo, kde zakotvíme na noc. Z dálky nás provokuje zřícenina hradu, to by bylo, přespat na hradě. Přijíždíme k lesu a já říkám po bude paráda, pokud nás neodstřelí nějakej myslivec a podívám se na kraj lesa a tam rojnice myslivců s puškama. To je horor!!! Tak první noc jsme spali na vinici. Dali jsme véču, pivečko, vínečko a šlo se na kutě. Další noci už jsme spinkali luxusně na pláži s posezením a grilem.

Přes den jsme se posouvali po pobřeží, po zajímavých plážích, ale výsledek byl dost smutný. Jenom eura, občas nějaký ten šmuk. Narážíme na úplně vyčištěné pláže a objevili jsme i traktůrek s obrovským katrem. Tam nebyli ani trhací víčka. Jedeme pozdě. Taky potkáváme hledače s detektorama na suchu i ve vodě. Dokonce jsme narazili na Rusa s Excaliburem, ten na nás řval, že ve vodě nic není a měl pravdu. Přejíždíme stále níž a pořád stejná píseň. Gold nepadl. Akce to byla skvělá. Prošli jsme památky, počítali jsme padající hvězdy z pláže, sranda byla od rána do rána. Přes den bylo 26ºC a v noci se nám kouřilo od huby, jaká byla kosa. Celkem padlo asi 180 euro, 2x Ag prsten, 1x Ag masiv náramek, mrtě šmuků bižu a já jsem dal dámské hodinky Casio, vodotěsné s budíkem a stopkama. Ty hned po příjezdu zabavila dcera, nenosí je, ale jsou z Itálie. Příště musíme vyrazit mnohem dřív. Letos to bylo opravdu pozdě.

Ať to pípá Zipsy


Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Bylo to super! Tesim se na dalsi trip se super lidma.... ;-) 8-)

kurňa kluci závidím na kolko dni ste išli?

Aha, to jsem nenapsal, jelo se na týden. Byla to pecka. Příští rok zase �

Čau klucí,super parking...to nemá chybu v tom lese nelese :-D ;-)

keby ma stara chcela pustit idem hned

Rek bych, ze jste si to uzili i bez toho goldu :) Jste meli lepsi pocasi, nez my v zari! Tipuju, ze jste davali i naky nočky s jednim az dvema promilema v krvi, coo? Parada, to je proste relax, tak je to spravne, tak to ma byt. 8-)

Já chci jet taky!!!

Teď mě mrzí, že jsem nejel.... ale nebyla dovča o:-)

jo HannaStefanie je ta prava partačka jej videječka hovoria za všetko :-D

Kurnik hned bych jel taky... :,-(

Depesak: :-D

Kornouti dobry super akce akorat to posledni pivko jsem neudrzel v RUCE :-) pred prijezdem Dom :-/

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru