Nálezy a záchrané výzkumy v zahraničí

Pátrání po obětech holocaustu

Pátrání po obětech holocaustu

Viky
803 1
Vyšetřovatelé z Institutu národní paměti (IPN) oznámili nález dalšího masového hrobu blízko místa, kde se za druhé světové války nacházel vyhlazovací tábor Treblinka I. K výzkumu přivolili vědce i z dalších institucí. Zatím není jasné, kolik mrtvých se v jámě o rozměrech zhruba 3,4 krát 4,5 metru nachází.
Mincovní poklad v Moskvě

Mincovní poklad v Moskvě

Viky
914 0
Jedním z nejcennějšího nálezu letoška na území Moskvy je truhla s mincemi. Nacházela v suterénu jednoho z chátrajících domů. Nalezené mince byly v oběhu na konci 19. století a v počátcích 20. století. Podle odborníků má poklad hodnotu okolo jednoho milionu rublů, což je v přepočtu necelých 400 tisíc korun.
Místo odměny detektoristé vyfasovali vězení

Místo odměny detektoristé vyfasovali vězení

GM4PRO
1877 15
V červnu 2015 našli detektoristé George Powell a Layton Davies na pozemku lorda Cawleyho u Leominsteru vzácné anglosaské a vikinské zlaté i stříbrné artefakty a mince v souhrnné hodnotě odhadem až 12 milionů liber (cca 356 milionů korun). Kdyby nález ohlásili styčným důstojníkům Britského muzea, měli by nárok na odměnu v plné hodnotě pokladu. Ten však po částech nelegálně rozprodali a nejenže získali mnohonásobně méně, ale „vykoledovali“ si také několik let v chládku…
Hroby válečníků v Polsku

Hroby válečníků v Polsku

Viky
1241 0
Archeologové objevili na jihu Polska hroby válečníků, které jsou asi dva tisíce let staré. Těla byla zpopelněná a pohřbena se zbraněmi. Konkrétně s meči a kopími. Hroby objevili archeologové, kteří v dotčené oblasti od jara letošního roku prozkoumávají zdejší pole.
Ponorka USS Grayback

Ponorka USS Grayback

Viky
766 1
Po 75 letech se podařilo objevit vrak americké ponorky USS Grayback, která zmizela u pobřeží japonského ostrova Okinawa. Potopila se společně s osmdesátičlennou posádkou. Objevil ji tým hledačů pod názvem Lost 52e včele s průzkumníkem Timem Taylorem.
Středověká loď ve Volze

Středověká loď ve Volze

Viky
1998 2
Loď se nachází v hloubce asi deseti metrů. K jejímu výzkumu použili odborníci speciální ultrazvukové skenery, které jsou vyrobené pro práci pod vodou.
900 lahví alkoholu ve vraku lodi

900 lahví alkoholu ve vraku lodi

Viky
1656 13
Tým lovců pokladů Ocean X objevil 600 lahví koňaku pravděpodobně značky De Haartman & Co, a také 300 lahví likéru Bénédictine. Nacházely se se vraku, který již delší dobu zkoumají. Až s bádáním pod vodou skončí, hodlají tekutý „poklad“ zpeněžit.
200 let stará protéza

200 let stará protéza

Viky
869 2
Protéza, kterou našel hledač detektorem kovu ve Velké Británii, jde do prodeje. Pořadatelem dražby bude známá aukční síň Hansons v anglickém Derbyshire. Falešné zuby jsou podle odborníků asi 200 let staré. Jsou vyrobené ze zlata a pravděpodobně také hroších zubů, ze kterých se v 19. století vyráběly také klávesy klavírů.
Irský depot

Irský depot

Viky
1707 8
Dva kamarádi hledali s detektory kovu ztracený snubní prsten, místo toho objevili skutečný podklad. Paul Raynard (44) a Michaela Gwynne (52) našli přes osmdesát starých mincí, jejichž hodnota je předběžně odhadovaná na 100 tisíc liber.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru