Redakční test detektoru kovů Nokta Simplex+

Kategorie: Nokta - recenze a testy

Simplex jsme testovali cca týden a vzhledem k jednoduchosti nastavení jsme se si v neděli dali sraz v lesíku u Staré Boleslavi, kde jsme předtím udělali menší polygon. Pro detektory tam jsou v podstatě ideální podmínky, písčitá půda takřka bez železa a místo je zcela bez elektromagnetického rušení.

O detektoru

Simplex + je detektor určený pro začátečníky a tomu bylo v podstatě vše podřízeno. Nastavení je tak velice jednoduché. Vybírat můžete ze 4 režimů, kdy každý zároveň dává detektoru i jinou tónovou odpověď. Oproti modelu, který jsme mohli otestovat na konci srpna, zde došlo ke dvěma zásadním změnám. Lépe chodí vyvážení půdy a detektor je ve dvoutónovém režimu podstatně klidnější.

Na popis všech funkcí se můžete podívat na videu. Pro hledání je ale podstatná možnost zeslabit si zvuk železa, odladění GB a vodotěsnost. Také je na místě ocenit konstrukci, která je, i přes to, že je detektor osazen 28 cm cívkou příjemná a pouze bych snad přidal dva tři centimetry na délce. Přeci jenom mám dva metry a pro mě je už délka na hraně.

Pracovní režimy

 1. All Metal – Režim s trvalým zvukem thresholdu a bez diskriminace. V našich podmínkách poměrně málo využitelný. Odpověď na cíle mě moc neoslovila. Většinou je tento režim nejhlubší. Nám ale při testech vyšel lépe druhý dvoutónový režim.
 2. Pole – v podstatě klasický Nokťácký dvoutónový režm s protažením audio tónů. V tomto režimu chodil detektor jednoznačně nejhlouběji a také se nám nejvíce líbilo chování přístroje v terénu.
 3. Park - Třítónový režim nabízí klasické krátké tři tóny. Hledání v tomto režimu je příjemné, ale rozdíl v dosahu oproti režimu pole je značný. Přiznám se, že osobně bych asi většinu času trávil ve dvoutónovém režimu.
 4. Pláž – to podstatné je, jak detektor chodí na slaných plážích a to jsme bohužel zatím otestovat nemohli. V tomto směru se tak můžeme pouze spolehnout na další testery, kteří ji popisují jako v podstatě bezproblémovou.

Celkové hodnocení

Detektor je skvělým oživením číslicových detektorů pro začátečníky. Řekněme v ceně do 10.000 Kč je pro většinu značek, které jsou na trhu, velice silnou konkurencí, která jim bude motat hlavou. Na řadu cílů detektor vykazoval opravdu skvělé výsledky, především na středně a velké měděné cíle to bylo spíše na úrovni detektorů ze střední cenové třídy. U drobných stříbrných mincí a drobných olověných cílů ale detektor zůstává klasickým přístrojem do 10.000 Kč. Větší stříbrné mince, jako je třeba 10 krejcar FJI, ale už byly celkem v pohodě.

Sečteno a podtrženo, detektor na svoji třídu vykazuje značně nadstandardně a hodně detektorů si tak doslova namaže na chleba.  Pokud se ale budeme bavit o Simplexu v rámci začátečnické třídy, dá se jenom doporučit. Detektor za to, co stojí, předvede opravdu  hodně.

Video

Ukázka nastavení a dosahu detektoru Nokta Makro Simplex+

Pár záběru ze zakopávání polygonu

Doporučené nastavení dle LP

 • Pracovní režim: Pole (2 tóny)
 • Citlivost: jednu čárku pod maximem
 • Bez diskriminace
 • Zeslabení železa: 2 segmenty
 • Odladit půdu na začátku hledání
 • Podsvícení – líbí se nám stav, kdy je na maximum
 • Hlasitost  - dle preference a toho co dávají Vaše uši

Marek Mlejnský - Elmara, Admin LP

Simplex podle Zipsyho

I já jsem byl přizván na první větší společné testování nového detektoru Nokta Makro Simplex, které se konalo v lesíku u Staré Boleslavi na písečném podloží.

Detektor jsem už lehce testoval na naší prodejně v Ústí nad Labem. Bylo to spíše malé seznámení s detektorem. Masivní konstrukce, přehledný displej i jednoduché nastavení detektoru mě mile překvapuje. Líbí se mi i možnost nastavení hlasitosti železa, posun frekvence při rušení jiným detektorem na stejné frekvenci a skladnost při složení pro přepravu. Air test naznačoval, že to bude velice zajímavý detektor.

V neděli jsem vyrazil k Boleslavi plný očekávání, jak bude Simplex pracovat v terénu. Nejlépe vykazoval dvoutónový režim. Citlivost jsem měl nastavenou na jednu čárku pod maximem. Iron volume mám na dvě kostičky, malé železo si poslechnu, ale nekopu. Detektor krásně viděl malé měděné mince 2 heller i ve 25 cm. Hlouběji umístěný heller hlásí i s železným tónem, což mi vůbec nevadí, protože na detektor za 7.780,- Kč je to velice dobré. Malé stříbrné mince bez problémů detekoval do 10 cm. Detektor pracuje rychle, dobře padne do ruky a kdo chce, může si pořídit SET, kde jsou v základu i bezdrátová sluchátka. Já používám sluchátka vždy, je mnohem lépe slyšet i slabé signály. Oba modely detektorů máme stále skladem a detektor si můžete v naší půjčovně detektorů kdykoliv zapůjčit a otestovat. Tento detektor si stejně jako já oblíbí mnoho začínajících hledačů.

Zipsy - Detektory a lukostřelba pod jednou střechou

Simplex podle Habána

Detektor Nokta Makro Simplex. Osobně si myslím, že je dobře, že se dostává na trh tato novinka v cenové kategorii začátečnických digitálů. Ono to dlouho stagnovalo a některé modely v této kategorii už jsou vlastně v prodeji dlouho a beze změn.Tím nemyslím změny jako přidám funkci nebo jiné zobrazení na displeji a při stejném detektoru je rázem 5 dalších žlutých modelů.

Simplex je na začátek určitě dobrým detektorem s velkou devizou, kterou je možnost hledání ve vodě a ponoření detektoru. Hledání ve vodě se poslední rok stalo docela oblíbeným a detektor do 10.000,- Kč je tak velkou výzvou, jiný v této kategorii není. Detektor má dobrou skládací konstrukci a je v základu osazen sondou s dobrou velikostí 28cm. Ovládání je z mého pohledu jednoduché, i když výtku bych měl k tomu, že když se při nastavování menu zamyslíte, tak přeskočí zpět na začátek. Dosahově na běžné věci je na tom ve dvoutónu slušně. Frekvence 12kHz je dostačující. Výhodou je i nabíjecí baterie Li-pol.

Za mojí maličkost je detektor do vody za 7.780,- určitě lepší než spousta levných digitálů. Samozřejmě se nedá srovnávat se špičkama na trhu, jak to nekale dělají někteří blázni na youtube.

Habán - Detektory Habánov

Simplex podle Jaccoba

Na tento detektor jsem byl celkem zvědavý. Jako velké plus hodnotím vodotěsnost, což je u detektoru v této cenové třídě věc nevídaná, stejně tak integrovaný vysílač pro bezdrátová sluchátka. Detektor už je od základu osazen celkem výkonnou 28cm DD sondou, což z něj zatím před nástupem Vanquishe dělá nejlevnější digitální detektor s DD sondou. Obecně detektor pracuje na celkem obvyklé frekvenci (12kHz) pro začátečnické detektory, což je v podstatě taková univerzální frekvence pro průměrnou velikost cílů.

Výkonově byl detektor v porovnání s číslicovými detektory pod 10.000 Kč značně nadprůměrný. Kladně hodnotím jak dosah na střední a velké cíle, tak rychlost detektoru, která je velice dobrá.

Jaccob - vedoucí servisu LP

Simplex podle Pilota

Tak v neděli jsme konečně měli možnost pořádně otestovat dlouho očekávanou novinku od NoktaMakro, detektor Simplex +. Připravili jsme s Márou a Zuklošem polygon v jednom lesíku, kde je písčitá půda. Za prvé je tam nízká mineralizace a za druhé se tam dobře kope.

Chtěli jsme hlavně vyzkoušet, jak je na tom Simplex v porovnání s ostatními modely od Nokty, tedy s Impaktem a Anfibiem. Můj první dojem z detektoru je celkem dobrý. Je lehký, hezky se drží, má moderní design okopírovaný od Equinoxe, konstrukce je pevná a nic se neviklá. Ovládací prvky mají takový zvláštní vzhled, ale jde pouze o zvyk.

Kdo hledá s detektory NoktaMakro tak ví, že se u nich prakticky nedá použít plná citlivost, protože tyhle detektory pak mají sklon prozvukovat a neklidě cvrlikají. Simplex mi přišel na rozdíl od jiných modelů klidnější, dalo se v pohodě hledat na jednu čárku pod maximem.

Detektor má rychlou odezvu na cíl a hledá se s ním velmi jednoduše. Jako hledací program bych doporučil v každém případě dvoutón, v GENU se mi hledá blbě a třítón je opravdu slabý, ten je tak na povrchový sběr.

Simplex je svými výkony určen pro začínající hledače, nebo pro hledače, kteří hledají s levným pomalým digitálem a chtějí něco svižnějšího v ceně do 10.000 Kč. To, že je detektor vodotěsný, je další plus, ale jeho hloubkový výkon i přesnost identifikace cíle odpovídá jeho ceně. Určitě patří mezi nejlepší stroje ve své cenové hladině, ale i přes moderní design nedosahuje výkonů detektorů vyšší třídy Impaktu a Anfibia. Určitě si ale hravě dokáže poradit s většinou konkurence ve své třídě.

Jindřich Krejčí - Detektory Pilot

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Hodnocení dobrý a adekvatni ke stroji v této třídě. Potenciální zajemce má jasná fakta na stole. Sympatická je i zmínka konkurenčního detektoru bez ironie. Najdou se kolegové, kteří se na toto porovnání budou ptát. Tak už nemusí.

Zajímavé,hezky napsané.Ale mám obrovskou nedůvěru ke všemu tureckému.Počkám si na Vanquishe.To bude za podobné peníze, úplně jiná třída.A jsem rád,že se v testu zmínila i podvodná videa vychvalující detektory některých značek ( nejčastěji točená v Turecku či Bulharsku :-P)

Nic od Turka bych v současnosti nekupoval.

vypadá to jako detektor , skládá se to jako detektor , obrazovečku to má jako detektor a i cívku jako detektor , ale hledá to jako ACE :-D :-D

Tak citlivost a rychlost u ace je legendární , tam je lepší i zakroucenej koax kabel :-)

Moderný design okopírovany od equinoxe?Hádam equnox a simplex skopli quest metal detectors haha.Ten vyšiel dáááávno prvý.

To cucinka: už jsi to sem napsal několikrát. Tudiž, Equinox je od stejného designera jako ctx 3030. V podstatě to mělo evokovat polovinu LCD 3030tky. Když byl návrh EQ představený, tak značka quest ješte nebyla ani na trhu. Navíc, ten design je stejně jiný a to nemluvím o detektorech, které nam evropské zastoupení těch čiňanů neustále nabízí. Otestovali jsme je, opravdu díky..

Abych byl přesny. CTX přišlo v roce 2012. Navrh EQ v lednu 2015 a testovací detektor 2017. Nemyslím si že by Quest design okopíroval, ale určitě nikdo neopisoval od čiňana.

Bože ved nejde o život.Quest mal iný názov,prehral nejaky spor o značku ale design mal už tento.Takže predchodca questu teda značky nie designu bol určite pred equinoxom.To si celkom pamatam.Aj tak si myslím že všetky tieto vysavače sa robia v jednej garáži v číne :-).A prosím nech sa nikto necíti dotknutý som blázon čo chodí po nociach hľadať poklady.Tak ma prosím aj takto berte. :-P

P.S: pokud už by si někdo mohl nárokovat prvenství na design "mobil na výšku" tak je to Deus. Ten s tím přišel již v roce 2010.

Tak pokud se to jmenovalo jinak, tak jsem to vůbec neregistroval. Jelikož jsem ale viděl jak grafika EQ vznikla, trvám na tom že z ctx. :-)

To Elmara...mam dá se říci deckej detik Teknetick Digitek teda ale s tricitkovou cívkou a chci si pořídit jeden z těchto třech detiku Zero WS 30,vanquish 340 a nebo tento Simplex....ty osobně by jsi šel do čeho ? Narovinu píšu,že na jinej stroj nemám finance se 4 dětmi ..Děkuji ti za odpověď Marku

To Sulejman : osobně bych šel do Zera.

Moc se mi zamlouvá ten univerzální držák pinpointeru LP, bude pasovat i na tento detektor?

To Sulejman pokud nejde o bezdratova sluch.tak Van 440 pár věcí tam prevazuje třeba odolnost el.vedeni multiq.a vlastni nastavení ale pokud chceš do vody tak je to jasný co bych bral jinak Vanq.440 :-P

Zblaznil se mi telefon sorry jako. Pisu sms a leze to sem. Chyba v metrixu

Ale kdyz uz jsem sem vlezl tak taky neco napisu. Kde by se nam zdalo v prehistorii o takovych masinach a za takovou cenu jako jsou ted. Dnesni zacatecnickej stroj ma parametry tehdejsi spicky a stoji ani ne petinu . Budme za to radi a uzivejme toho dokud muzeme.

Sulejman: já osobně bych šel do Vanqische 340.Je to jednoduchý a funguje to.... :-D Jestli nepotřebuješ vodotěsnost, dobíjecí box,složité nastavení do extrémních podmínek a nevadí ti červená.. Jdi do něj..... :-D

to wafen: chceš ty úryvky smazat?

Už se těším až jo prubnu ;-)

Marku smaz to prosim. Dekuji

Hotovo ;-)

Korel díky ti za info. Čekal jsem to. :,-( :,-( :,-(

Mám ho dva dny a zatím si tedy moc jistý nejsem, zatím jsem nachodl nějakých 5 hodin. Polovina slabých zvuků bez ID jsou jenom prozvuky nebo drobná želízka hlouběji, třítón je slepý a malá stříbra a malá olova padají do železa. O víkendu chci otestovat pořadně, ale tohle mi moje stařičké Zero nedělá. :-/

To korel: testy jsme si dělali. Celkový dosah na mince jako je 2h td. byl stejný. Samozřejmě jde na Zeru přidat, poslat citlivost trochu do tresholdu a disk do půlky 2jky a hned jsi zase jinde. Ale i Simplexe jsme testovali z jednou čárkou pod maximem. Nejdrobnější agečka mělo ale Zero výrazně lépe, lepe řečeno všechny takové drobné cíle od určité hloubky byly u Simplexu do železa. V tomto směru Simplex zcela odpovídá všem digitálům do 10 000 kč. V současnosti ale není na trhu číslicový detektor, který by na tyto cíle byl lepší. Tudíž v podstatě tom digitál pro začátečníky a to minimálně do ledna kdy přibudou Vanquishe a to bude asi maso.

To Serzant: Trochu neznalost chování detektorů Nokta a Makro. Všechny hluboké cíle, kde si detektor není jistý vyhodnocením prostě pošle jenom zvukem. I u hodně slabých signálů, ale lze rozlišit zda je to železo a nebo barva. Je to tedy trochu o naposlouchání a ve sluchátkách je to lepší. Je tak na tobě, zda chceš takové cíle kopat a nebo ne. Plus opravdu doporučuji pořádně odladit zem, pak železo bude železo a barva barva.

Disk na začátek dvojky... na hranu. Citlivost, aby byl lehce slyšet treshold, dvoutónový režim, lehce stáhnout hlasitost železa a vypnout data na telefonu. Takto úplně stačí 8-)

U Simplexu je to stejně jednoduché, dvoutónový režim, bez disku, citlivost jednu čárku pod maximem, odadit půdu. A zakopej si cíle pár dní předem, jinak bere hranu díry. Já jsem to dělal s klukama 5 dní předem.

Seržant Snezenka:Zero 30 je můj osobně legendární detektor na stříbrné mince.Někdy si říkáme s ženou že by jsme ho chtěli zpátky a to máme Noxe600 a ORX. Když se s ním člověk naučil byla to symfonie... Jen tóny nic víc, prostě jednoduchost8-)Našel víc stříbrných koleček za stejnou dobu než oba borci najednou(ORX,600)Vždy je to o nastavení stroje a Pořád se učíme. Zvykl jsem si na jasnou a čitelnou odezvu kterou má 600. Možná ta dokonalá odezva, je v některých podmínkách můj problém : Pátý čistý ID 4, 50 tón, hloubka 10cm,les....skoro vždy tady u nás tenký hliníkový plech po předcích. Jste v obrovské rokli..unavení .. No jdu dál))Říkám si chci aspoň 22 :-P nebo 35 :-D :-D. Zero je jiné .. Vždy jsem kopal drobný ale Krásný zvukový signál. Jen tipoval hloubku...a bylo to tam.....proto za mě Zero II vs Symplex. Čitelné Zero vs Nečitelný Symplex.
Já osobně bych neměnil Nox je můj parťák do nepohody:déšť, sníh, voda... A jako správný Australan zlato umí, to mi stačí o:-)

Zero je muj první detektor a až udělají trojku, tak si ji zase koupim. 800 stovku si pravidelně půjčuju od kámoše a je to pecka. Nemám jí co vytknout. Jenom na svojí prostě teď nemám, navíc těch detektorů se mi tady už sešlo nějak moc a budu to muset nejdříve torchu vystřílet :,-(

uz jsem to tady nekolikrat psal...Zero je Deus v zakladu za 10.000,- to se hoooodne povedlo..Joeblack ho prodal a ted se bije do hlavy..kdybych prodal Zerouse,tak mne Kurtofka vyhodi z baraku 8-) 8-) 8-)

Nokta Simplex+
Je to už v zásadě uzavřená diskuse,ale nedá mi,abych to znovu nezkusil.
I na základě zveřejněných informací,dezinformací,slibů,prognóz,méně či více objektivních testů a srovnání,jsem byl do tohoto detektoru totálně zblbnutý. Po uvedení do prodeje,postupem času a množstvím shlédnutých videí,začínám pochybovat. Prosím nové majitele tohoto spřentu,má smysl ho koupit? Když se dívám na některá videa na Youtube a tam při hloubkových testech určitých režimech detík není přesvědčivý,sice pípá,ale nedává ID cíle. Tak si říkám,zlatý můj plagiát,ten dá ID i při sebeslabším zapípání. Taky už mám očíhnuté(ve spektru 58-80) cca na 70% co vykopu. Byly doby,kdy jsem pochyboval o hloubkovém dosahu,než jsem po šíleném kopání našel hliníkový průvlak tkaničky od bot. A tak se ptám,není to zase jen standart pro malé "barevné" nálezy kolem 20cm?

Kurt
Zero je Deus v zakladu za 10.000,-
Na čem frčíš chlape? :-D :-D

no pokud budes chodit deusa v zakladu,tak je to stejny jako Zero..

To Petronius: já chápu, že se ti to blbě poslouchá ale klidně se zastav u nás na polygonu a můžeš otestovat sám. Jako vzít si do ruky Zero a pak ten tvuj klacek a udělat si sám představu. Jelikož ono je to tak, že ně nějakém matroši frčíš spíše ty ;-)

Já Deuse nechodím.Chodí ho kámoš.Já měl Zero tak vím a nemusím se nikde zastavovat ale díky za nabídku
:-)
Ale pobavilo že jsou ty dva stroje na stejný úrovni :-D

tak až ho budeš chodit tak tady mel ty svoje moudra...chytroline

Stačilo s kámošem porovnávat nad signály a opravdu se tyhle dva stroje srovnávat nedají
Drobná agéčka Zero nevidí ani když jsem ho vyšťavil co to šlo.Signál sice byl ale nekopatelnej
Zero jsem chodil skoro rok ale pak šel z domu

To Petronius: lež jako věž. Ty jsi nechodil ani jeden ten detektor. Jenom prostě v duchu dnešní doby, kdy každý se vyjadřuje ke všemu, prostě plácáš a plácáš. S tím detektorem ale chodí opravdu hodně hledačů a právě proto jak to bere ty agečka, je ten detektor tak neskutečně oblíbený.

Ty jseš nějakej drsnej :-D Píšu vlastní zkušenost tak tady nedělej ramena
To že si mě nazval lhářem je docela drsný
Dávej si pozor na jazyk ;-)

P.S: jenom vždy žasnu nad tím, že někdo kdo s detektorem chodí už celý měsíc tady takto hodnotí a radí.... asi zavedeme pro lidi co jsou tady pár dní nějaku značku se Z tkem. Aby každý hned pochopil o jak relevantní názor se jedná. :,-(

no ale to není vubec špatný nápad :-) se o jedno hlásím :-)

Petronius tak to sis dovolil teda hodne...vůbec netusis s kym se bavíš...a mas jediny stesti,že jsme tady na takovyhle spratky za ty roky už zvykli,protože jinak bys dostal takovou přes tu tvou nevymachanou hubu,že by ti vylitl sopel z nosu...Maři promin,už jsem se neudržel

Já komunikuju slušně narozdíl od Vás
Urážka na cti,vyhrožování fyzickým napadením,to si myslím bylo zbytečný :-)

jeeeeeeee Jelda po 15ti letech s Zetkem.... 8-) 8-) 8-)..a voni budou porad jen zavodcim....pane Vachmaistr vy jste hlava... 8-) 8-) 8-)

To jeldo: ty už by jsi tam měl mít hlavu starýho psa, nebo kanadu zavázanou na Tčka ;-)

hele ty jeden ..chytroline,ja nevim kdo tady zacal urážet koho na tomto servru potkal...az budes o živote vedet polovinu z toho co vi ti o který sis tady otrel hubu,tak se zase ozvi...ju...ja si nebudu kazit nadchazejici vikend...vis my,co mame aspoň nejakej detik,tak my jdem na hledacku... 8-) 8-) 8-)

Hoši,konec diskuze...je paaatek...jdem na poklady....se prece nebudu rozčilovat kvůli ..ale..radeji nic....pekny vikendik a at to pipáááááá :-P :-P :-P

ted jsem se zasmal......Hele ještě než mě ten uplákanek smázne tak jen aby sis nezapomněl vyndat tu svoji hloupou hlavu z jeho anusu :-D
Pa
:-)
krasna SZ...no comment 8-) 8-) 8-)

Poslední dobou vůbec nestíhám abych si ho mohl testnout - no snad se koncem měsíce zadaří a konečně ho prubnu....
:-(

To cobra od tebe si to rád přečtu a dej mu co proto ať je to objektivni a jestli je odolný vůči ohradnikum ale to u vás asi poblíž nebudou zajímám se o něj jako druhý detik do nepohody déšť vodní průzkum atd.na ro bude fajn než riskovat utopení Vana 540 tten bude do pohody :-P

Stihne mi prijit Simplex tenhle vikend? Nebo kdy to budete posilat? Diky :-)

To jerry: informace od Nokty je taková, že detektory k nám budou odcházet koncem týdne, tudíž to o víkednu určitě u tebe nebude. Omlouvám se, ale výrobce termín posunul a nejsme schopní to nijak ovlivnit. Dobrá zpráva je, že všechny Simplexi, které přijdou budou mít nový vylepšený typ cívky. Tak se vlastně asi vyplatí/lo počkat.

Zdravim vas pane Mlejnsky.Ten simlex a potazmo tahle znacka,je to spolehlive?Jen se ptam vecne,nemam zkusenost s touhle znackou.A rad bych vedel jestli je to spolehlive.Dekuju za pripadnou odpoved.

Zdravím. Ano, Nokta je na trhu už řadu roků a je to už normální standartní výrobce.

Aha, tak to uz snad preziju druhej vikend bez detiku :-D a az dorazi, tak si snad vezmu v praci volno 8-) :-D

Tak a dvou víkendové testování mám hotové, tedy očekával jsem všechno možné i nemožné. Každopádně toho stráveného času nelituji - ba naopak byla to příjemná zábava. Inu více v článku o tomto detektoru.

To Korel: Sakra ten detektor je na trhu ani ne měsíc a ty už jsi s ním testoval v pravěku hledání. Fakt bych chtěl vědět, jakou časovou smičkou se tam dostáváš? Na pár míst bych se chtěl taky podívat, tak v době kolem roku 1989.... ;-)

Ja nechapu jestli hodnotite oba Noktu Anfibio, nebo jeden Anfibio a druhej Simplex :-D

Jerry 94 :Já testoval Simplex ;-)

Aha ja myslel, ze jak jsi napsal "vice v clanku" , tak to bude ten clanek na tvem profilu, jak jsi testoval Anfibio. :-D

Né bude to tady na Lovci - Marek mi ho půjčil a já jsem rád že jsem ho mohl vyzkoušet. Tak si myslím že mou morální povinností je popsat mé objektivní dojmy. Nejsem prodejce a tudíž testy probíhaly za normálních teréních podmínek a né na polygonu. Každý si pak obrázek udělá sám.

Tak to jo. Ja to blbe pochopil. 🤐Jinak taky uz to testuju a jsem spokojen. Stribrnacek uz mam taky a celkove kdyz si to clovek naposloucha, tak hleda krasne.

Cobra psal že to tady bude v pátek, tak se můžete těšit :)

To Elmara..Maří,řekni nam prosim Tě tu pohadku jak Tě jednou potkal na hledačce ten,, Korel,, a všechny Vas poučoval jak se maji ,,lovit poklady,,s odvolaním že i ...tomu Elmarovi jsem to ukazal jak se to dělá,,...ono by to možná par lidi odradilo dělat tady z nas blbce 8-) 8-) 8-)

Pohádka nebude, tahle země je jich už tak plná, že kdyby se dnes narodila Božena Němcová, tak zahodí brko a jde dělat do fast foodu. ;-)

Všem se omlovám za spoždění - tak trochu jsem to v Pátek zapoměl v práci - takže odesláno ke zvěřejnění až teď :-( :,-(

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru