Univerzální držák pinpointeru LP

Kategorie: Akční nabídky, novinky

Kdo k nám pravidelně jezdí, už ho jistě několikrát viděli, testovacích verzí bylo hned několik, než jsme dospěli k finální verzi. S tou v podstatě chodím na detektoru od začátku léta a 3 měsíční testování u považujeme za dostatečné.

Držáky jsme si původně udělali pro sebe, stejně jako mnoho jiných hledačů máme se zavěšení na opasek trochu problém. Klasická chvilka je, že jdete do podřepu a pak ho máte vyndat z opasku…, to mi prostě nejde. Takto na loketní opěrce, je přístupný krásně, díky tomu, že celá váha dohledávačky je v horní části vodící tyče, je i nárůst váhy v ruce zcela přijatelný.

Pro které detektory je určený

  1. Držáky jsme dělali na všechny tři dohledávačky od Minelabu (Pro Find 15, 25 a 35) a dohledávačky Nokta Makro Pointer. Všech těchto 5 dohledávaček je otestovaných a s držákem pracují vzorně.
  2. Na které detektory ho lze přidělat: Minelab řady Equinox, X-Terra, GPX, Advantage. V podstatě na všechny detektory Fisher, Teknetix a Bounty Hunter ES. Také na všechny Nokty a Makra které používají kruhový průměr trubky (Core, Relik, Kruzer atd.). Držák lze použít také na detektory Garrett, zde je ale potřeba počítat s tím, že Garrett používáji o 1 mm užší vodící tyč a držák se tak musí umístit na slabou vrstvu pásky. Bez problému ho můžete také umístit na všechny detektory C.Scope, Tesoro  nebo na LP Zero II na klasické neteleskopické vodící tyči.

Doufáme, že všem, kdo si držák pořídí bude přinášet stejný užitek jako nám. Stránku držáku na LP najdete zde: Univerzální držák pinpointru

Video - montáž a ukázka použití

V současné době LP vyrábí také adaptér na teleskopické tyče pro detektory Minelab Equinox, ochrané břity dohledávacích detektorů Pro Find 15 a 35.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Tohle je hodně dobrej počin. Zkuste do toho strcit fíšovo dohledávačku. Jak sedne tak to chci.

Nemůže se po delším používaním ta dohledávačka poškrábat ?

dohledávačka se poškrábe normálně užíváním....
to uchycení vypadá chytře, já jí nosím na opasku ale takhle to vypadá praktičtější...

Dobrý den, mars md? Půjde? Děkuji.

Výborná vychytávka! Sice dohledávačku mám nějak pořešenou, ale tohle určitě vyzkouším. Vypadá to funkčně a elegantně. ;-)

Chorche 007 , mars je moc uzký a nedržel by tam správně, pokud se vás bude víc přimlouvat nakreslím to i pro MARS

Dobrý nápad.

Můj názor je, určitě zajímavý nápad. Umístění dohledávačky bych ale pro ty, kteří drží detík v pravé ruce, volil spíše dovnitř a vyndat z držáku levou rukou. No, stejně musím odložit motyku nebo rýček. A k úplné dokonalosti bych asi ještě zapustil šrouby nebo alespoň matičky do plastu držáku. Nebo alespoň trošku kratší šrouby, aby nečuměly ven ostré závity. Nechci rejpat, ale snažím se předejít náhodnému zachycení za oblečení nebo zbytečnému poranění rukou atd. Nápad se mi líbí a určitě bude mít u mnoha detektorářů uplatnění. ;-)

Dobrý nápad takhle nosím dohledávačku přes čtyři roky a je to dobrý :-)

Super počin, zatím jsem tohle řešil amatérsky pomocí plastových držáků na vybavení kola. https://ibb.co/kQp501d :-D Tohle vypadá rozhodně použitelněji!

No když máchám detíkem jsem rád ,že jej mám co nejlehčí. Proto mám dělané kožené závěsníky na opasek .

To habi: každý to má jinak. Mě věci na opasku vadí, špatně se mi s nimi ohýbá :-)

Ja mam dohledavacku souplou za uchem,docela dobre po ruce ;-)

Nápad je to samozřejmě dobrý o to žádná.
Nebylo by možné vymyslet ještě nějaké poutko na boku nebo za spodu? Už asi 2x jsem dohledávačku ztratil, a tak teď používám takovou plastovou pružinu s karabinou. Ale i tak už se mi stalo, že jsem dohledávačku táhl za sebou :-D :-D :-D
Takhle by to šlo chytit přímo k tomu držáku a to že vypadla by bylo hned patrné.

OBI- bojíím se že v případě že by jsi to měl za opěrkou tak by ta pružná šňůra musela být moc dlouhá a nepohodlně by se stím manipulovalo . jako kdo chce tak tam si tam může udělat malou dírku na montáž kroužku.

Zdar, tak to už mám nainstalované, díky LP za neuvěřitelně rychlé dodání. Je to velmi chytré řešení a na detíku to elegantně sedí. Nejvíce mě však zajímala změna vyvážení detektoru. Já na svém EQ umístil zatím dozadu, ne z boku. Ano když položím detektor jde držák přímo na zem, ale z mého pohledu vyvážení ještě o něco lepší než z boku. To, že to válím po zemi moc neřeším, já vždy z hledačky přijdu jako čuník včetně veškerého vybavení, ostatně dohledavačky jsou na něco takového stavěné že. To Mildas: žádné obavy, šrouby z toho netrčí, zadrhávání oblečení nebo snad zranění vážně nehrozí (jedině když s tím nekoho flákneš po hlavě tak zranění může být) a umístění na detektor může každý volit dle svých preferencí, z leva, z prava zezadu, no problém. Za mě dobrý ;-)

Tak i já jsem svoji osmistovku vybavil tímto držáčkem pro Pro-Find15 a můžu doporučit.Velice praktická věcička. ;-)

Pro me je nejlepsi dohledavacka v kapsacich na boku na stehne, nevadi drep, ani kdyz klecim a vzdy jde vytahnout. Vrsek kouka z kapsy ven, je hned po ruce, u opasku zbytecne vysoko a v drepu se hur vytahuje. Akorat ted volim obleceni vzdy alespon s jednou velkou kapsou na stehne...
Samozrejme je dohledavacka na kroucene snure, pricvakla k te kapse... ;-)

Zeronico- taky jsme to původně dělali pro sebe :D, ale po zástupu loudivců co to viděli na prodejně jsme jich udělali víc, předtím byli 3 prototypy a všechny jsem tenkrát rozdal lidem na prodejně :D

Budete dělat držák i n CTX3030? A drží v tom i dohledávačka od Garretta?

Garret me taky zajima. Na CTX bych to vzhledem k samotne vaze detektoru radeji uz nedaval, leda by sis chtel vic zaposilovat :)

To mysak: na CtX 3030 to není .)

Já mám Mars na Terce takto ale každému to asi vyhovovat nebude.https://uloz.to/file/wr3Dc0gZG54S/img-20191101-122256-jpg

Mě napadlo, že nejjednodušší to bude asi z kydexu.

A na teleskop něco bude??????

Ano, nakonec to uděláme. Počítám že další dvě varianty by měli do jara být v nabídce :)

Jj

Japu22 to je super nápad, díky! :)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru