První klub Lovců Pokladů zemí koruny České

Role Klubu

Zdravíme všechny přátele aktivního hledání historie. Po dlouhém váhání jsme se rozhodli založit První klub lovců pokladů v České republice. Od chvíle co jsme začali hledat (a to je už opravdu dávno), nám vadily občasné konflikty s majiteli pozemků a všeobecně nepříjemný pocit při každém zastavení auta nějakých čumilů .

Pocit, když máte hledání povolené od majitele pozemku, je o dost lepší. Vždy jsme se podivovali nad mnoha pověrami, které mezi českými lovci kolují. Ať již jde o technické nebo právní otázky. Bylo až s podivem kolik velice chytrých lidí věřilo naprostým hloupostem.

Společná hledání pak samozřejmě mají mnoho dalších půvabů a i když lovci jsou často skuteční vlci samotáři a naprostí individualisté, občasné společné akce se asi líbí všem. Jsou tu samozřejmě mezi námi i tací, kteří preferují právě jenom společné akce a samostatně skoro nechodí.

Fotky a články z akcí se na webu objeví následující týden. Přístup do klubové sekce webu mají pouze členové klubu. Zde může jakýkoli člen klubu vkládat klubové příspěvky (text a fotografie) a nebo nově (2015) vkládat i mobilní příspěvky odeslané přímo z terénu přes mobilní aplikaci pro Android.

Členství

Jak získat členství?

1. Zaregistrujte se nebo se přihlaste se do svého uživatelského účtu.
  2. Přidejte svůj první nález ke schválení. Pokud poslaný materiál nebude obsahovat nezákonné formulace nebo symboly a bude dostatečně kvalitní, rádi ho zveřejníme. Zveřejněním prvního příspěvku získáte členství v klubu.
  3. Jakožto člen klubu budete moci příspěvky komentovat a dávat jim palec nahoru.

Hlavní činnost klubu

• Hlavní činností Klubu Lovců Pokladů Zemí Koruny České je vzdělávat své členy (právně a technicky).
  • Klubová činnost, schůzky, soutěže, testy.
  • Společná hledání na pozemcích, na kterých se klub domluvil s vlastníky půdy.
  • Povzbudit své členy, aby dodržovali kodex zákonného chování a tím i dobrou pověst klubu.
  • Podporovat členství lidí ze všech sociálních vrstev a pomáhat rozvíjet jejich zájem o historii naší země.
  • Pomoc při obnově památek, na kterých se členové klubu shodnou.

Pravidla chování v klubu Lovce pokladu a v chatech

Lovecpokladu.cz je rozsáhlý portál navštěvovaný denně více jak 5.000 hledači. Bohužel se občas i mezi hledači, kteří mají tento koníček rádi, objeví lidé, jež prostor k diskuzi berou pouze jako možnost k provokacím, reklamě nebo propagaci ideologií, náboženství atd. Z tohoto důvodu považujeme za nutné striktní dodržování těchto několika základních pravidel:

1. Není možné vkládat příspěvky nalezené na archeologických lokalitách bez souhlasu příslušného archeologického pracoviště a v jeho spolupráci. Vložení takových příspěvků bude znamenat odstranění profilu z LP.

2. Není možné vkládat do fóra příspěvky s rasistickým, náboženským nebo sexuálním podtextem, stejně tak používat avatary s podobným obsahem. Vložení takových příspěvků bude znamenat odstranění profilu z LP.

3. Není možné vytvářet si více identit na fóru. V případě zjištění takového prohřešku budou všechny identity odstraněny a zároveň dojde ke zveřejnění na BAN listu. Stejným způsobem budeme postupovat při zjištění, registrace pod falešným jménem.

4. Vyhrazujeme si možnost odstranit všechny urážející příspěvky bez předchozího upozornění. Opakování takového chování povede k odstranění profilu z LP.

5. Témata týkající se osobních problémů s jinými členy fóra se řeší pouze skrze adminy fóra (klub@lovecpokladu.cz).

6. Vyžadujeme striktní dodržování témat v jednotlivých vláknech věnovaných detektorům a pod články o jednotlivých modelech detektorů. Zanášení vláken jinými tématy, než která jsou jejich předmětem povede k jejich smazání.

7. Není možné na LP vkládat žádnou formu reklamy ať již pomocí příspěvků nebo odkazů.

8. Není možné vkládat vlákna typu „značka proti značce“. Zde se velice často nejedná o nic jiného než o nekalou reklamní činnost.

9. Soukromou inzerci na prodej detektorů je možné vkládat pouze do vlákna, které je k tomu na fóru určené. Nesmí se jednat o komerční činnost. Prodej a výměna detektorů kovů

10. V případě opakovaného slovního napadání ostatních účastníků na fóru bude mít za následek odstranění profilu. Pokud prostě nemáte svůj den, vezměte raději detektor a jděte si provětrat hlavu ven, ostatní za to nemohou.

11. Publikace nálezů v klubové sekci jednotlivými přispěvovateli jsou pouze a jen za účelem pomoci s určením daného artefaktu. V žádném případě nejsou určeny k prodeji a toto chování může být také důvodem k odstranění profilu z LP.

Neoddělitelnou součástí klubu je jeho část lovci historie (záložka nálezy a mince). V teto sekci LP se snažíme mapovat co nejširší spektrum nálezů z ČR a SR. Nálezy se zde určí a zařadí.

LP roky spolupracuje s archeology. V případě, že nález má pro odborníky smysl, měl by být vždy vkladatel připravený ho v takovém případě poskytnout minimálně pro odborné zpracování.

Doporučujeme:
Zážitky z hledání odeslané z mobilní aplikace Lovce Pokladů: Jak to funguje?

Registrovat se na LovecPokladu.cz

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky