Detektor kovů C.Scope CS6MXi

Můžete nám pomoci napsat vaše nejlepší nastaveni detektoru kovů C.Scope CS6MXi, Nebo si stáhnout návod v češtině Popřípadě se podívat na testy detektoru kovů C.Scope CS6MXi a stránku s nastavení C.Scope CS6MXi.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 14.12.2011 23:16

Zdravím, koupil jsem starší cs6mx a nějak si s ní moc nerozumím.
Můžete mně někdo trošku
1. Je normální, aby při zakvedlání konektorem u boxu elektroniky detektor vydával tóny?
Už jsem o tom něco četl na netu, ale dělal to většinou konektor u cívky.
2. Měl jsem nastavenou diskriminaci na 7 a stažený disk. vol na 0 a přesto jsem slyšel střední tóny.
Třeba je to normální, ale ať jsem disc. vol nastavil na jakoukoliv hodnotu, tak to bylo vždy stejné:-(
Spíš se stáhly vysoké tóny
Můžete mně někdo trošku "popostrčit"?

Díky...

pedro2:
No bodejť bych jím nekvrdlal, když hned po zapnutí se ozývají všechny tóny jak morseovka. Po cca 5 minutách se detík docela zklidní, ale prozvuky tam jsou a není jich málo:-( Konektor je opravovaný, jeden kablík má na sobě umělecké dílo z cínu :-D Ale nic zásadního jsem nezjistil.
Měl jsem Garretta 250 a ten byl celkem klidný.
Jj, tu diskriminaci už jsem docela vychytal.

Díky

mám dotaz: kdo používá cívku 36x28cm , máte někdo tip jak co nejpřesněji zaměřit cíl? používám pinpoint ale nějak se s tím zatím peru a nedaří se mě co nejlřesněji lokalizovat cíl, , když to porovnám se základní sondou, kde to takový problém nebyl

Pedro2, Tomasb: jj, s pinpointem mám podobný problém, protože vrčí i metr od nálezu.
Jen jednou se mi podařilo pinpointem najít cíl tak, že vrčel jen nad místem nálezu
:-(

zdravim no pinpointer ani raz som nepouzil ale viskusam nabuduce ze co robi a tie prozvuki toje asi normalka musa clovek nato zviknut ja niekedi ked velmi blbne vipnem a este raz zapnem masinu a nekedi to fakt funguje potom je klidni

Párkrát signál přejedu pomalu a poslůchám ten ton jak se chová,připadá mě že si ho najde střed cívky sám po pár máchnutí,jak píše pedro2,do kříža.Dohledávačku nepoužívám,říkám si čím mín věcí tím líp :-)

Cena 10tisíc

zdravim, mám takový menší dotaz, který se týká hloubkového dosahu.Zkoušel jsem na 1Kčs a v 25 cm se neozval vůbec žádný signál ,což podle mě není asi v pořádku,(detektor mám navíc osazen civkou 36x28cm), s takovu hloubkou by si měl poradit bez problému. Po ručním odladění půdy se ozvaly jen nepatrné prozvuky-šusty-tohle by nikdo nekopal.
Má někdo zkušenost s něčím podobným? jestli může být vadný detektor , nebo dělám něco špatně?
Zkouška proběhla na poli, a předtím ještě air test, řekl bych, že cívka hohla být kolem 20-max 25 cm nad povrchem , než se ztratil signál. Poradí někdo něco ?? :-)

zdravim nemislim zebi bol zli detektor ja radsej som prestal robit testi a tesim sa tomu ze nieco najdem a uz nadtim hlavu nelamem predtim som vsade skusal hloubku a malsom len nervi a tie susty treba radsej kopat

no veru mozeme otom popisat moj kontakt nolimit80@azet.sk

dravim vidim ze predavas velku sondu preco si sa tak roshodol

Pokud se na ten test pořádně podíváš a přečteš si ho tak zjistíš že rozdíly v půdách prostě dělají hodně. Máš tam dvě tabulky, jedna Jílové a druhá v Českém Rudolci. Rozdíl byl naměřený cca 5 cm. Půda a jeji momentální stav dělá hodně. Vždy taky pomůže pokud cíle v zemi necháš alespoň pár hodin, lepší ale delší čas.

Obecně na většině půd se dá CS6MXi čkem s v manuálním odladění dostat na 26-30 cm. Větší sonda přidá tak 15 %.

Zdar, a zkoušel si mu iron uplně vypnout, odpady stáhnout, disk konzervativně klasik pod jedna, odladit ho na malý pohyb sondou nakonec a pak mu voroštovat teprve uplně citlivost a milipohybama disk vol a iron vol do plus ho jaksi zpevnit, z pohledu odtažení sondy od země. Pomalu to zkoušej, krok za krokem. A uvidíš. :-)

Zdravím,mam otázku ohledně odladění C-scopa.koupil jsem ten "starši ty" a chtel bych se zeptat na nastavení detektoru při odladovaní pudy. Dekuji :)

kopete s timhle detektorem jen čistě vysoky ton, nebo kopete take přeskakujici ton vysoky do středniho a naopak? je těžke si tenhle detektor naposlouchat? děkuji za odpověd.

Dá se dobře naposlouchat. Ale pěkně ohraničené tóny, které jdou z vysokého do středního se musejí kopat, může to být stříbro nebo hlouběji uložená mince.
Velká cívka stříbrňáky nepřechází, není rozdíl mezi základní cívkou a velkou co se týká vyhledávání drobných cílů. Velká cívka bere i broky v 15-20 číslech.

Neni těžké si ho naposlůchat,mám ho v dvoutonu a tak kopu jenom vysoké a i v tom vysokém tonu se dá rozeznat co je dobrý signál a co ne,samozřejmě alobal a brokovky kopu,nerad bych došel o nějaké agečko,měl sem trochu obavu,když nasadím větší cívku že budu přecházet malé ag,neni to ale tak :-)

děláto i když železo a folije dám do nuli

Já se tě zeptám , kde ti to dělá? Tohle se stává když se to testuje doma nebo podobně.. 8-)

Datovka nebo wifáček nějakej, habán má nejspíš vhodný odhad. Chce to jít projít do polí, lesů, luk a hájů.

Detektor musí vidět zem. navíc 5tka je vlastně 100% a všechno nad ní je už bonus navíc. Je to ale trochu zvláštní, jelikož na lokalitách mimo nějaké rzušení se s CS6MXi chodí všede od 8 čky výše. Zavolej na 731 10 27 13 probereme to. ;-)



Tak jsem ráno nachvíli testoval na poli a v automatu i v manuálu citlivost viší jak 5 chvíli ticho a chvíli jemný pulzujicí zvuk připominající morzeovku,zvuk je podobný jako kopatelný signál-vol železo a folie nemají vliv. :-O

Ahoj

Morzeovka jsou slabé baterie. nevím jaké používáš, ale bude tam možná jedna vadná? Asi jsi večer volal, bohužel jsem tam někoho měl a tak jsem to nemohl s tebou řešit. Zkoušel jsem ti volat v cca 19:30 ale už jsi byl nedostupný. Tak třeba zítra.

Zde je video zvuku
https://www.youtube.com/watch?v=0OXhA1Ymq1k&feature=youtu.be

Zde druhé
https://www.youtube.com/watch?v=iKOjTdzl9XM&feature=youtu.be

Je ti přesně co jsem ti tady psal. Detektor máš vyšťavený na maximum a tak spívá. Na některých lokalitách takle vysoko chodit půjde, někde ale ne. Jak jsi mužeš všimnout po překročení čísla 5 se ještě zvedou zesilovače a hned se to projeví na citlivosti. Detektor bude v pořádku, tady žádný problém není ;-)

Baterky jsou nové, jsou od varty MN. 4106 stilo MN 1500 1,5v LR6.AM3,jestli to tak je tak běžím koupit jiné

Ahoj. Myslím, že po telefonátu je vše už jasné. Pokud budeš ještě něco potřebovat tak zase zavolej ;-)

Nevím, asi by to chtělo detektor nejdříve ostestovat když nakupuješ nějaký starší kus z druhé ruky. :,-(

Zdarec. Chlapaci poradíte prosím o nasstveni na mince u Tesoro Silver umax? Mam disc a mezi iron a foil. :-) :-) :-)

máš to vysoko,těsně nad iron to bohatě stačí. takhle vysoké nastavení diskriminuje ty maličké prcky ;-)

Jeldo80 takze jak píšeš a na disc? :-(

Pro Litrfree, nevím co myslíš tím " naznačit ". Nejsem malé dítě aby jsem tvrdil že to samo. Jen jsme se s Radek-k shodli na stejné závadě. Jakým způsoben se stala nevím. Detektor jsem měl rok a byl jsem s ním spokojen. Šetřil jsem si na něj docela dost dlouho a podle toho jsem se k němu i choval. Nemyslím si, že jsem s ním někde extrémně mlátil ale samozřejmě nárazům se neubráníš. Takže vraťme se k podstatě věci. Jaký je způsob opravy, kolik mě to asi vyjde a nebo se to jednoduše smázne se stolu s tím, že se musí koupit nová cívka? Děkuji za odpověď.

Způsob opravy je poslat to k reklamaci. A uvidíš, jestli se to vztahuje na garanci, nebo to bude placená oprava, a nebo to bude třeba uplně pryč. Není vyloučeno, že bude třeba koupit novou sondu. Dokonce u mechanického poškození bych to tak viděl. Ale skutečně, jak to komentuje Habán, je třeba vyčkat na Markovo stanovisko v Jílovém.

Pro Radek-k, dělá mi to úplně stejně. U mne je na 90 procent závada v připojení kabelu k cívce a nebo v kabelu poblíž cívky. Zbytek procent nechávám na vadnou cívku. Uvidíme zda nám někdo dá dobrou radu co s tím. Přeji hodně štěstí.

Pošli to do Jílového na reklamaci - myslím , že Marek je v tomhle dost fajn tak mu zavolej. ;-)

To Chelsea: Ahoj, mluvil jsi asi s Janou. Každopádě detektor pošli, vydeme ti maximálně vstříc :)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru