Detektor kovů Tesoro Tejon

Detektor kovů Tesoro Tejón je pro mnoho hledačů po světě doslova kultovní záležitostí. Můžete si stáhnout návod v češtině Popřípadě se podívat na testy detektoru kovů Tesoro Tejon a stránku s doporučených nastavení

Detektor se již nevyábí. Výrobce Tesoro ukočil v roce 2017 činnost.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.8.2010 12:03

Ale jo :-D aspoň vidím že je to normální :-D

;-)

Zdravím...tak jsem si konečně zajel do Jílové pro svého nového domácího mazlíčka :-).Po pár probdělých nocí plných úvah,padla nakonec volba na Tejónka ;-).Naše první rande trvalo asi 4 hodiny a asi je z toho láska minimálně do konce našich životů... :-D.Po odladění půdy,nastavení dikr. režimů doporučených prodejcem (Elmarou) a nastavení citlivosti jsme vyrazili.Po chvilce přišli první úspěchy...(člověk by nevěřil jakou udělá radost stará nevystřelená nábojnice ;-) )
Potřeboval bych si ale ujasnit (vysvětlit) pár informací...
1.Má tovární nastavení VCO nějaké výhody či nevýhody?
2.Treshold,má max. nastavení vliv na dosah detektoru?
3.Při Air testu jsem zkoušel mávat různými kovy (stříbrná mince,železo,další mince) a nějak nemůžu zaznamenat rozdíl v tónu.Všude čtu že to to musí nachodit a přijde to s praxí ale po rychlé výměně kovů po sobě jsem nějaký rozdíl neslyšel... :-(
Předem děkuji za rady a názory...;-)
Jinak je to super koníček při kterém si člověk krásně vyčistí hlavu... :-)
Lovu zdar!!!

Zdravím,
odpověď na body 1, 2 a 3 je ano. Je to supr detektor pro supr hledače.

A jaký jsou ty výhody ve VCO?Díky...

Tak jistě, nekterý to neslyšej jinak než ve vyšším tónovym nastavení, a mě vyhovuje tohle. Teoreticky vzato, výhody má cokoliv, co dokážeš zužitkovat. :-) Na to příjdeš, záleží na tom, na co se dokážeš nastavit.

Ahoj , koupím Tejona v dobrím stavu . pište

Dobrým. ;-)

Byl to překlik melo tam být v dobrém ;-)

Ahoj stává se mi ,že kolem baráku se mi tejón "zblázní" a vydává stálý přerušovaný (trhavý ) tón i metr nad zemí a prská tak ve všech režimech,nic vekého by tam být nemělo...Máte s tím nějakou zkušenost? Na poli a v lese je vše ok Díky

Cizek...to může být router, gsm nebo nějaký neodrušený spotřebič, kabelové vedení atd. Mně to mezi baráky taky občas blbne. Pokud chceš hledat tak zkus citlivost a tresh na minimum .

Datovka, klasická záležitost. Sniž citlivost a prahový tón. V takovém nastavení začni s odladěním půdy. Někdy to docela slušně pomůe. Někdy se nedá nic dělat ;-)

Je ještě jeden tričíček. Jistě, úprava nastavení je to základní, a doladění zemních podmínek na něj je hodně důležitý, Marek má pravdu, na to nezapomínat. Tak ten tričičineček je: Jiná sonda. Jinak to vidí SEF motýl klasik, jinak Tesoro koncentrika, jinej přístup má k rušení HOTka, a uplně jinak třeba sondy od NEL. I to se nechá využít, máš-li možnost.

Díky moc za informace,ulevilo se mi že je vše ok,že je to prostředím...;-) mějte se... :-)

Ještě jednu věc,nedávno jsem se snažil odladit vliv půdy na hliněnopísčité půdě a kroutil jsem dokola na obě strany a zdálo se to pořád stejný,jako by to bylo pořád správně odlaněno...???

Jenom pár řádků o nastavení a taky o odladění půdy právě vzhledem k hodně přeschlé půdě.

1. Nastavení GB. Docela se mi osvědčilo ve vysušeném prostředí odlaďovat na rychle přelaďovaný All Metal. Ten zapnete tak že páčku přitáhnete k sobě. Někdo tomu říká pinpoint, ale ten to není. Tohle je něco daleko lepšího. Detektor pak reaguje podstatně rychleji na změny mineralizace a tak je nastaveni daleko rychlejší a přesnější. Trashold stačí mít někde na 1 hodině.

2. Taky úroveň diskriminace se dá snížit, jelikož vee vysušeném železa tolik neřvou a tak úroveň těsně pod dvojku je naprosto dostatečná. Navíc druhý diskriminátor nastavuji na minimum a prskající cíle ověřuji domáčknutím. Železa se tak dají identifkovat s absolutní jistotou, tedy až na kroužky. :)

3. Nastavení citlivosti: není potřeba se okrádat o hloubku a zvláště když se Tejon nechá snadno vyšťavit. Na začátku hledání je dobré zvednout sondu do cca 30 cm nad zem a otočit citlivost na maximum. Detektor se na většině míst lehce rozkvová. Pak pomaličku, doslova milimetr po milimetru stahujte úroveň nastavení. Na většině míst se dá chodit na začátku pole zesilovačů a o to právě jde. Pak se dají lovit i neuvěřitelné duchařiny. Pokud se ještě přidá sonda Ultimate, je to někdy až šílené jaké se kopou jámy ;-)

Tejon je hodně slušný detektor, jen je potřeba správně nastavit a hlavně naposlouchat, zkušenosti z terénu jsou hodně důležité. A samozřejmě, použití DD sondy , např. HOT, či ultimate z Tejona dělá pořádný stroj, problém je v tomto případě sonda, ne detektor. Jinak se nám na Bazaru objevil také jeden kousek se třema sondama http://www.moraviadetect.cz/products/tesoro-tejon-3-sondy/

Prosím vás,máte někdo zkušenost se eliptickou sondou 10´´2 D?Umřela mi koncentrika a uvažuju o změně.Budu ráda za každou radu.

Výběr je velký a botička není vůbec špatná. Asi bych ale volil tu WSS od Detechu. Ta se povedla a je založená na stejné technologii ;-)

Dík náčelníku,tak jo :-) koukala jsem po těch plných.Koncentriku ještě jednu mám.Chodím většinou les a tahle sonda se k nám do dubů bez podrostů bude hodit i vzhledem k půdním podmínkám.Jdu udělat objednávku.

ok ;-)

Prosím vás, která sonda z těchto čtyř je nejlepší?

Sonda S.E.F 20x15
Sonda WSS 25x13 S.E.F 2D
Nel Sharpshooter
25cm 2D widescan

Já bych to vyděl na S.E.F. 20x15. Potřebuju to na bordel louky a dohledávání drobáků

o:-)

Tady můžu říct, že z pohledu toho jak to maká na detektoru Tesoro Tejon se mi nejvíc líbí Detech SEF 20x15. Jak odezvou, tak oddělováním signálu barvy od železa a průrazností. WSS mě sedí jako ulitá zase na Lobo ST. Je to pro mě hodně na těsno. Sharpshooter NEL se mi jeví moc dobře na Cibole a Vaqueru, na nich to bylo výsostně přesný, ta sonda. Zanechala na mě dojem, na nich. Může to být ale také půdníma podmínkama co tu máme, leč každopádně, výběr sis dal slušnej.

Díky, stejně to bylo jasný. SEF 20x15. Naše půdní podmínky na tom úplném severu jsou někdy strašný. Louky neoraný, udupaný, všude roztahaný baráky, čediče je tu taky dost. Ale Tejon v čediči maká dobře, oproti jiným detíkům :-P

Osobně bych se přiklonil k WSS ;-)

SEF 20×15 nebo Ultimejtka jsou super až na ty převlečný matice.Podle mě mají mělký závit.Na první jmenovanou jsem musel vzít dokonce sikovky než se protáhla.Jak jste na tom vy? Dík za odpovědi.

Jo, jde to ztuha, nic se zatím nezlomilo a cívka drží. Já osobně jsem u tejona zlomil nepochopitelně rukojeť :-(

Tak to je opravdu hodně výjmečná věc. Pokud vím tak za celou dou cca 7 let co je prodáváme byly dva nebo tři případy a to se minimálně jednou jednalo o přejetí autem ;-)

Jo a jeden případ sedí u tebe v kanclu :-D. Rychle s tou cívkou, je objednáno, už se nemůžu dočkat. Díky za rady.

No hlavně aby ta droboť padala ;-)

Který detík se vyrovná tejonu,popřípadě ho lehce předčí?

Tejon s 2D čkovou sondou ať už jde o HOTku nebo Ultimate je co do dosahu hodně těžko k překonání. Z jistotou jso to obě špičkové multifrekvence od Minelabu - Etrac a CTX. Jinak hledá soupeře jenom těžko ;-)

A co fors core s velkou civkou,náčelníku?

S tou velkou ano, ale s tou menší 28 jde přecijenom o chloupek méně hluboko. ;-)

Už jsem měl v rukách spoustu detektorů od různých prodejců,tak mohu srovnávat...Slavný Deus je podle mě předražená hračka,která nevidí ani to co stařičká T2.Pokud ti jde o drobné věci podívej se např.na Deep Tech Vistu Gold ;-)

To Abdrushin: nevím proč, ale poslední dobou se tu dost často objevují podobné příspěvky a rady doporučující jen jeden detektor. Na LP necenzurujeme, ale zároveň nevidíme důvod podporovat podobné spamování, kde někdo bez toho, aby se ho na to někdo ptal, tak pomlouvá jakýkoli jiný detektor, což je trochu přes čáru ať se jedná o jakoukoli značku a v závěru doporučí jen jeden určitý. Upřímně na drobné věci je jistě více možností jaký detektor doporučit, ale vypadá to, že někdo potřebuje vypráznit sklady, takže tlačí dost na pilu. Upozornění tedy pro všechny, pokud někomu odpovídáte na dotaz jaký detektor na to či ono, zdržte se podobných laciných výkřiků a buďte konkrétní jinak podobné příspěvky budou mazány. Každý hledač ví, že neexistuje jeden nejlepší detektor, každý má v určitém ohledu své klady a zápory. U Tebe nevidím žádný detektor v profilu, takže to opravdu nezní jako rada z osobní zkušenosti ale jen jako provokace. Tacud

Díky. :-)

No a co to ZERO? Taky se oznamuje hluboký dosah,jaké je srovnání s Tejonem?

Zero není tak hluboký detektro jako Tejon. To je trochu jiná liga ;-)

Zdar kolegové... Mám přetrvávající problémy s GB. V lese pohoda, není co řešit, je to hned. Na poli ale je to někdy děs. Ladím přesně podle návodů co tady ve vlakně jsou od Elmary, litrfreeho atd. i podle videí co se daj najít.
Tak třeba dnes, přijdu na pole, najdu čistý místo, přes páčku odladím a jde to,tak už si mnu ruce jak jsem to zmáknul. No a pak přejdu na pole vedle přes silnici, který vypadá, co se týče půdy, ůplně stejně a prostě neodladím, zvuk jde pořád jedním směrem. Tejon prozvukuje jako blázen,hledat se nedá dosah i disk. se hrozně zhorší(zkouším to na krejcárku), tak místo hledání vlastně jen chodím po poli a hledám místo, kde půjde odladit. Zkouším si hrát s citlivostí i tresholdem, odkopnout trochu vrchní hlíny, ale prostě se nedaří. Máte někdo stejnej problém?

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru