Detektor kovů Tesoro Tejon

Detektor kovů Tesoro Tejón je pro mnoho hledačů po světě doslova kultovní záležitostí. Můžete si stáhnout návod v češtině Popřípadě se podívat na testy detektoru kovů Tesoro Tejon a stránku s doporučených nastavení

Detektor se již nevyábí. Výrobce Tesoro ukočil v roce 2017 činnost.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 20.8.2010 12:03

Zkoušíme se s Hraboszem na to ladění podívat, takovej sekvenční trik, tak jak to zkusí, na tý lokalitě, tak řikal že sem dá vědět.

Hrabosz....já mívám stejný problém s ultimátkou. Všiml jsem si že tyto místa jsou vesměs mírné prohlubně ,kde se vlivem dešťů a záplav nahromadily zbytky hnojiv. Zkusím to chodit koncentrikou u ní je uvedeno ...i na mineralizovaná pole. Když to selže tak po vzoru automatiky citlivost i tresh musí dolů.

Ty zbytky hnojiv by to mohly být, mám na něm taky ultimátku a po stáhnutí citlivosti a tresholdu se to trochu zlepšilo, ale pořád to nebylo ono. Dostanu se tam o víkendu, tak zkusím trik od litrfreeho , vyzkouším i koncentriku. S tou moc nehledám, ale odladit je s ní určitě snažší.

Měl jsem taky párkrát tenhle problém naladit .Ať jsem kroutil jak jsem kroutil tak to prostě nešlo,detík rozhozenej ,že neviděl ani minci v 10cm ,signály takový všelijaký..no klasicky rozladěněj .....,u mě to dělaly špatný baterky dal jsem nový a bylo po problému. Aspon u mě to tak fungovalo. A co taky dost plašilo, byla přicházející bouřka,to se prostě rozbzikal a musel si to stáhnout na půlku.
Jinak jsem si nastavení konroloval dost často ,protože ty potenciometry se lehce pootočili.
Chodil jsem s ním tři roky a hledal pěkně,lehounkej ,rychlej přesnej a s cívkou sef byl i dost hlubokej.Takovej ideál ..

Zdravim, tak jsem se dnes dostal na pole, kde mám problém odladit s ultimejtkou...no není to pole , ale spíš celá oblast.Prošel a Prozkoumal jsem okolí a přijde mi, že je tam o mnoho víc kamení(oblázků,křemenů i s oxidovaným fe., než na polích, kde problém nemám.
Podle rady od Litrfreeho jsem zkoušel ladit hodně nízko tj. centimetr až dva nahoru a dolů a je pravda,že v místech, kde jsem v rozmezí cca 2-10cm neodladil, jsem takto odladil a tejon šlapal jak hodinky,citlivost na deset a žádný prozvuky.Posunul jsem se ale při hledání o pár set desítek metrů dál, přibylo kamení a odladit nejde, citlivost i tresh hodně dole a hromada prozvuků. A takových míst je tady spousta.....Přitom jsem byl na loukách, kde bylo tolik kamení, že nešlo ani kopat a přesto jsem odladil. V okolí žadný el vedení, baterky nový.

Ahoj, teď se nechá na prostřelení mineraliazcí a solí přejít na jinou sondu, mě se na to osvědčil ted dlouhej úzkej Hunter od NEL. A potom je poslední možnost, před trikem kterej nyní používám. Ta poslední možnost je jít na koncentriku. To jsem používal jak na Tejonu tak na Vaqueru i Lobu ST, když jsem šel vyloženě do šutrů. No jo, a ten trik na solený a mokřený, angláni řikaj moistures. A ten trik je E-Trac. Ten mi na solenym a železnym jede OK. Díky, že si to vyzkoušel, že to trikový ladění šlape i u Tebe, v rámci možností půdy.

Ne ne to já díky tobě, že si ten trik poradil, na spoustě lokalit mi to dost pomůže. tady je to ale extrém a budu muset nasadit koncentriku .O jiný sondě budu přemýšlet. Flotilu detektorů si ale dovolit nemůžu.. :-D...Ne vážně, díky moc a zatím se měj.

"To vetesnik: doufám, že tady zareaguje ještě více hledačů co Tejona opravdu používají" Tak reaguji. Já ho opravdu dvě sezony používal... Je to detektor který v základu - tedy se základní cívkou má podprůměrný dosah. S cívkou s kterou ho tady na Lovcích "razíte", tedy s Ultimátkou, je to nevyvážená, na čumák padající těžká hůlka, jejíž rozlišovací schopnost není oproti jiným detektorům dobrá. Přidáte li, diskriminaci, tak výrazně klesá dosah na drobé stříbrné mince. Když diskr uberete - vzroste sice dosah na malinké, tolik žádané štříbrňáčky, ale budete kopat a kopat a kopat. To co tady popisuju - mohu předvést. Nejde jen o drobné stříbrné mince, ale třeba i o malé křížky, spony a drobné bonzové věcičky. Mohu popsat (skoro) libovolné, běžně hledané předměty, jak na ně Tejon reaguje. Pokračování budu zveřejňovat postupně, podle mého uvážení. Zajímavý je ještě jeden fenomén. Kdosi, kdo umí zcela běžné ovládání této hůlky, umí z pár těchto znalostí uvaři jakési "triky" :-))))) Kaprchcípům, freelidem a půlitrům zdar:-)

Mendofino: S Ultimátkou je detektor někde jinde a chodím ho stále. Na to stačí jenom 5 minut testování. Ostatně se to netýká jenom Tesoro Tejonu ale i dalších detektorů. Detektor s Ultimátkou sedí v ruce lépe než se základní Co se týče dosahu..... přijeď nám to někdy ukázat. Tejon s Ultimátkou má prostě výjmečnou hloubku a proto je to tak oblíbený detík!

Jirko , a nebude to také tím,že Tejon se vyrábí od roku 2003 a logicky je jich poměrně dost. Až jiné detíky budou u nás v takovém množství a tak dlouho jako Tejon, tak i jejich prodej z druhé ruky bude vyšší. :-)

Ahoj Mendofino.Promin,ale musím reagovat.Takže za 1.Po základní sondě nikdy nemůžeš chtít dosah.Ta je na separaci.Nikoli na hloubku.Bere se na pole,kde hloubku nepotřebuješ.Ale potřebuješ oddělit barevné cíle od železa.Za 2.S ultimate že je nevyvážený?Dobře odladit a mít nabité baterky(což tahle sonda potřebuje)a je klidný jako beránek.Za 3.když ubereš disk,ztratíš dosah.To je pravda,mohu potvrdit.Je to ale max 2nebo 3 cm rozdil.S hledačského hlediska,je to dost-dobrá tedy, tak např.ag 3 krej.nekopneš ve 28 ale 25cm.A kopat a kopat se musí pořád.Kdyby se nekopalo a nekopalo-tak se najde hovno-at už máš detík jakejkoliv.To vetesnik-je pravda že tejon se hodně prodává,ale také ho lidi pořád chtějí-co poslouchám.A to,že se sním musí učit a každému nesedne,není argument,ale pravda :-)Jedna jediná věc mě na něm ale vadí a to že při signalizaci malého ag-po přepnutí páčky na horní disk se ztratí.Dají se tak lehko přejít.Při hledání se na to bohužel musí myslet a kousek hlíny odhrnou.Poté je to ok

Tejona jsem chodil střídavě celkem dlouho. Třikrát jsem ho koupil a třikrát prodal, proto pro mě platí heslo- Třikrát a dost! :-) Nebudu se rozepisovat, co mi na něm vadilo, nebo co mi na něm vyhovovalo, jen mi prostě nesedl a pro mě je to již uzavřená kapitola. Ve své době jistě dobrý stroj, pro mnoho lidí je dobrým určitě i dodnes, ale já osobně si myslím, že jsou na trhu lepší stroje (nebudu záměrně psát jaké). A s tím jeho "legendárním" dosahem bych taky určitě až zas tak moc nesouhlasil. :-(

Zdar já mám Tejona sice jen 2 měsíce a musím říct,že mě padl do ruky. S cívkou ultimate je dosah víc než skvělý pokud máte dobře odladěno to je základ ;-) S Tejonem se mám pořád co učit a to mě na tom baví :-D Za mě určitě doporučuji je to super mašina.

Elmara - Jako plus, tady hodnotím Tvou jakžtakž korektní odpověďˇ(trochu jsem očekával přijde zhazování typu že na to někdo nemá aby zvládl Tejona atd) V soukromé zprávě se už ale vyjadřuješ nekorektně: že píšu blbosti, nečisté zájmy atd. Blbosti ani nečisté zájmy to nejsou...
A jako mínus hodnotím, že je třeba Ti ukazovat, že s přidávanou discriminací klesá výrazně dosah na drobné stříbrné mince a nejen mince.... To vážně nevíš?(to se mi nezdá) Nebo to jsou taky blbosti? Tohle i jiné věci Ti opravdu - znovu opakuju OPRAVDU, mohu lehce předvést. Zkus zůstat u těch korektních odpovědích.

No jo ,ale u kterého detíku v cenové relaci tejonu, diskriminace nezpůsobuje pokles dosahu ?

Elmara - Jo a zkus mi prosím psát jen sem, ne do soukromých zpráv. Dík.

Marku, koukám že tady jede slušná kampaň, a Mendofino mě tam natírá. Nejsem advokát, nehodlám být advokát a nehodlám se pouštět do advokátních pokřivenin, prostě tou větou v tom asi pátečním start komentáři hurá na Tejona tady rozjely ty nicky kampaň jako Brno. Je to taková stará trolí škola, praktiky kontrarozvědky :-) V podstatě to samé tesoroantifanda gangsterství tady už bylo na konci roku 2012 a na jaře 2013. Je to jako přes kopírák. Já vím že to děláš nerad, a nesnášíš to když se to musí udělat, ale mohl by čertví z čeho přišlé antitesoristy prostě nějak poslat zpátky odkud přišli? Zdůvodňovat podle mě nic nemusíš, stejně jako oni nemusej zdůvodňovat proč tady dělaj řízenej bordel. Ať uděláš co uděláš, tak to bude stejně blbě, čili je jedno kdy.

Děkuji předem za kladné vyřízení.
P.S. Předpokládám, že v rámci té operace nyní reaktivují o další strukturálně staré nicky a tím vytvoří trolfandy. :-) Tak to je obvykle nastavený.

No máš to v emailu, je to masakr :,-(

Anko - V žádném, který jsem zkoušel. Jenže u Tejona je to u drobných věcí docela o dost. A pak to už ale není ten detektor s tak oslnivým dosahem.... Myslíš že co píšu je neobjektivní? :-) Nebo že to s ním neumím?
Na větší předměty ano - tam jsou dosahy velice slušné.. (třeba na sockačku) Ale to vyžaduje jisté nastavení, které má svá úskalí... Opět mohu napsat co a jak, jen nevím jestli se mi bude chtít. Dělám většinou jen to, co se mi chce:-)

Goggy - Za mne - Mne tady nikdo nikdy nesmazal...
Pro ostatní - Jsem jen uživatel několika detektorů, nejsem žádný prodejce ani nemám žádný web.. Ani nic nedoporučuju ani nerozpoutávám žádnou kampaň:-) Tady, ani nikde jinde na webu jsem ani pár dnů nebyl:) Píšu jen své zkušenosti. Vždytˇ se tu k tomu kdesi vyzívalo..

To Mendofino: jak jsi správně napsal, jsme rádi za osobní zkušenosti každého hledače, které ne vždy musejí být kladné, ale to už je život. Co se stupňujícící antiLP kampaně týče, brzy na hlavní stránce bude článek, kde bude vše vysvětleno a také se bude měnit typ registrace, abychom všichni byli ušetřeni podobných nesmyslů. Díky všem za trpělivost ;-) Tacud

A na co přidávat diskriminaci???????Ten kdo chce příjt o stříbro a zlato-jen do toho :-D :-D

Reaguji na ...ztráta dosahu na malé předměty u Tejona.. Je tomu asi 2 měsíce zpět co jsem hledal na dost prochozené lokalitě ( kluci tam lítali s různými i dražšími stroji) okolo staré lesní cesty na ploše 100x50 m, Výsledek za 6 vycházek přes 30 Ag, vesměs tenké jednostranně ražené plíšky a to v hloubkách od 5 do 20 cm! mezi různým odpadem. Kdo ví co se tam kdysi dělo.Hledal jsem stylem klídek nic ti neuteče, laboroval nad každým šustem a také špekuloval s nastavením. Je pravda,že mám Tejonka trochu vytuněného. Rád by jsem postupně přidal snímky mincí do katalogu, jen nevím zda to bude vhodné,když už jsem nějaké fota publikoval na jiném webu

To si myslim že u nás problém nebude. :-) Vložíš co si nafotil, zařadíš, a je to. Dyk to znáš. :-)

Ahoj anko, pokud bylo těch stříbrňáků přesně 30, tak bych asi vím, co se tam dělo - roztrhl se tam Jidášův měšec :-)

Tak fotky jsou jasné, ale pošli i fotky tuningu. To by mě opravdu zajímalo moc :) A všechny Tejonisty určitě taky, tohle je konečně věc která do tohoto vlákna patří a opravdu děkuji za ní :)

Máro já to moje bastlení Tejonu vložil do secretu,protože jsem nevěděl jak to dát do článku,tak to prosím někde zařaď. Není to nic nového jen upravené napájení.

Ok, přeřadíme :)

Chtěl by jsem se zeptat. Co Giffordovci od Tesora, nepřipravují něco nového ? Upgrade modelu,cívku ? Se mi zdá ,že je dlouho nějaký klid. :-) Bulhaři ti to sekají každou chvíli, Fischer taky přidal a u Tesora pohoda . o:-)

To anko: v řijnu bude nová 2D sonda. Ale Tesoro určitě nepůjde cestou, kdy se na stejné technologii sekají další a další detektory. Oni se tomu dost smějí.
Tesoro již několik let pracuje na detektoru založeném na nové technologii a na 99% bude příští rok nový detektor od Tesoro. Bude to ale něco úplně nového a všechny ostatni modely zůstanou ve výrobě. Nemohu zde o projektu říci žádné podrobnosti, s Vinncem i Neitnem jsme přátele a kluci jezdí i do Čech nebud tak prozrazovat něco u čeho jsme slíbil že budu mlčet. ;-)

P.S: v pohodě ale kluci jinak jsou. To by jsi musel zažít. Doufám, že jě někdy dostaneme i na závody. :-)

Jak to vypadá s tou novou sondou? Snad nemají ty měsíce posunuty jako kdysi v Rusku :-D Ten nový detektor by mohl vypadat asi takto.. 1 mod superdiskriminační VLF, cvak přepneš páčku 2 mod a máš kvalitní hloubkový PI :-)

A kruci....začínám šetřit :-O :-)

To ano.A mohl by to byt Tejon 2 :-)

Ahoj všem Tejonistům.
Potřeboval bych poradit při výběru nové cívky.
Mám klasicky základní koncentriku.
I přes některé neduhy mého stroje jsem u něj vydržel a nálezy se rozrostly i o drobné AG.
Ale spíše než o maximální hloubku mi jde o separaci. Chodím střídavě les i pole.
V lese je to normál, ale políčko s bordelem mi dělá problém.
Myslím tím - dva cíle těsně vedle sebe, železo / barva, při křižování na konci prskne do železa.
Po odhrnutí trochu hlíny se signály rozdělí a dají se poznat, ale kolikrát jdu trochu rychleji a tento signál s prsknutím ignoruji.
Takže stručně řečeno. Co by jste mi doporučili?
:-)

Spitchkin, já na lokality ,kde je třeba dbát na separaci používám toto žihadlo
www.lovecpokladu.cz/civky-detech-sef/sonda-s-e-f-20x15-pro-detektory-tesoro-685
krom dobré separace jde sakra hluboko,také ji používám na lokalitách kde se špatně odlaďuje zem. I když to proprsknutí železa bude také záležet na nastavení diskr. ,takže trocha laborování s nastavením a nad cílem bude třeba.Jediná nevýhoda je menší pokrytí. Tuto cívku za mne doporučuji,ale určitě ti ještě odpoví zkušenější majitelé Tejonu. :-)

Co doporučit? Stručně řečeno přizpůsobit chod sondy podmínkám. Neignorovat barevný signál.

Diky za rady, chlapi.
Nad tou sondou popremyslim.
Jeste jeden dotaz.
V lese mam klasicke nastaveni - spodni lehce nad iron a horni presne na foil.
Mam toto pouzivat i na poli ?
Nebo mam zvednout nekterou z diskriminaci ?
Nebo upravit lazeni zeme do plusu nebo minusu ?
Pokud totiz zvednu vrchni nad foil tak se pri kontrole trigrem cil jasneji urci. Co na to ale rekne 10 krejcar ag o promeru 10 mm ?
Dik za napovedu.

:-) :-) :-)

Nic není třeba zvedat, ale skutečně tě hodně posune DD sonda. A technika jejího pouévání. I ladění má vliv, to si piš. Holt někdy zajdi na konzultačku, a nechá se to probrat. Procvičit, proladit, a potom to je myslim supr hledání, s Tejonem.

Dobrá rada a cívka nad zlato. ;-)
Pokud budu mít cestu v tvou stranu, tak určo dám vědět.
Díky ti i Ankovi za ochotu poradit.

Hlavně bacha na tu diskriminaci, horní dávám kousek pod foil... ale zas bordel je bordel - věčné dilema.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru