Detektory kovů XPlorer

Tipy,triky,nastavení a jiné.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 7.2.2013 18:06

Pse, kdyby sis přečetl celé vlákno od a-z tak takovej nesmysl nemůžeš napsat !!! Reaguješ s třídením zpožděním !!!

Na začátku tohoto vlákna jsem si taky připadal jako na tom webu. Ale myslím, že se to opravu nakonec obrátilo spíše k normálu na LP. Nepřesáhlo to míru slušnosti, kterou tady jako admini požadujeme i když to bylo už hodně blízko. Nás podobné věci mrzí, ale občasní zajiskření patří k životu. Pouze by si každý měl uvědomit a psát tak, jako by to tomu druhému říkal do očí.

Ono se o Maro nejak vytribi a jak me psal kolega,mozna casem upadne v zapomeni.Pokud nebudou zajimave prispevky,sam te pozadam o smazani...ale dejme tomu cas :-)

Nikdo se nehada..zaciname si teprve davat rady!!!

Možná by mohl admin tohhle vlákno promazat o tupoidní příspěvky a nechat jen ty o nastavení a zkušenostech. Pak se to třeba přestane hádat ;-)

Ahoj,mám ho čtyři měsíce zatím můžu říct jen to že vyváženej moc není,padá na cívku a Henry unesu dost :-D Je to opravdu jiná mašina,stále se s ním učím.Před ním jsem měl F-75 XP-GMAXE, Garetta myslím dosahově podobné detektory,žlutákměl trochu menší dosah ale byl jsem s ním také spokojenej.Až se to tady trochu uklidní tak si začnem vyměńovat zkušenosti.A budte chlapi v klidu, ;-)

Ahoj,pokud mas i fejs,tak je tam skupina XP Deus CZ,tak muzes i tam zavitat.Ohledne toho vyvazeni..mam ho tyden,ale trochu zavazi na konec by neskodilo :-)....preci jen ta civka ho pretezuje a to mame jen tu malou..jake to musi byt s tou velkou.

Do skupiny jsem už koukal,rád se přihlásím,pod loketní opěrku jsem to závažíčko zkoušel,sice s tím trochu změníš váhu detektoru ale je potom vyváženější a na ruku lepší,s velkou cívkou je to asi nářez chci si ji půjčit a vyzkoušet.S Deusem jsem byl párkrát nemám ho ještě načtenej,chodil jsem v programu deus fast akorát jsem upravil odezvu,hlas železa a diskriminaci ;-)Je to všechno o nachozenejch hodinách.Detektor oproti fíšovi je to úplně jinej na ovládání a co na nálezy, tak to bude asi podobné ;-)

Ja snim byl zatim 2x,tak nemam zadne zkusenosti.Mohl by jsi udelat foto jak jsi pripevnil zavazi a o jake gramazi.A te uprvz programu by me zajimali.Ja chodim na doporuceni program 2 a upravu citlivosti.

Já teda s Deusem spokojen.Kde jsem hledal s Fíšou 75kou,tak jsem nechal dost malého stříbra,teď můžu chodit znova ty samé místa a nacházím opět i tam,kde už fíša ani nepípl.

Já jsem s Deusem spokojen.Hledá se s ním dobře i droboť. Na tomto odkazu je porovnání jak který program pracuje na továrním nastavení......... http://www.youtube.com/watch?v=zbrlsQT8-dY

Kdo máte cívku 28x34 podělte se jak je to s nárustem hloubky. 8-)

Ahoj Pepo, spoj se s JendouM, ten s ní chodí bezmála rok. Jestli chceš do ní jít, počkal bych na léto. Má se začít prodávat „27“pro Deus. Sám jsem na ní velice zvědav.

Vcera jsem zkousel chodit na 12KHz(program 1) a zatim me sedi vic,nez 18KHz..tak ji chvili budu chodit a uvidim.Citlivost zvedam nad 95,vykon na TX3,volume zeleza na 3,zkousel jsem ho vypnout,ale to me nesedlo,reaktivitu nechavam na 2,ale priste zkusim na 3.Chozeno v lese,kde nebylo moc signalu.

Tahle debata se absolutně zvrhla...já bych to smázl..A uznávám že to není fér vůči Elmarovy..

Ravene, Ravene :,-(

„Raven“ přečti si pozorně celé vlákno. Až dojdeš k příspěvku od „tacut“ (ta to zde velmi pěkně a trefně napsala) tak pochopíš, o co tu jde.

To si tady na tom vlákně máme psát co?Kdo jak má velkýho pindíka nebo jak to myslíš? o:-) o:-)

Zdar Bobe,tak ju. :-D

Co myslite...chodit s jednotkou na detiku a kontrolovat signaly podle ID,nebo jen detik na jednotce nastavit a pak mit jen sluchatka a ridit se sluchem?Moc spoleham totiz na displej a nevenuju se tolik signalum,jako kdyz jsem mel analog.

Jednotku v podstatě nepotřebuješ, když jsi chodil s analogem. Vše se dá nastavit na sluchátkách(jako na jednotce) Prodává se i lacinější verze Deusu bez jednotky. XP Deus V2.0 CZ WS4

Slušnej Uceho marketing, Bobe.

Tu verzi jsem mel puvodne v planu koupit,nakonec jsem vzal plnou verzi.Ale moc se spoleham prave na jednotku a znaceni ID.

Aha, tak ono to je o nastavení. :-P :-P :-P :-P
Prd. ;-) ;-) :-P

Rejpale :-)

Tak jednotku občas nech doma(taky se mi to už párkrát podařilo), nebo v kapse. ;-) a máš s toho analog jak vyšitej. :-)

Priste to zkusim bez ni a basta....a budu kopat holt vsechno,co pipne jinak,nez zelezo :-)

Nejde je zmrznuto ;-)

..mě hloubka úplně vyhovuje, podle mě jde do hloubky solidně na to že má cívku o velikosti koláče :-)

zdravím
Chodím s deusem už asi dva roky a jsem s ním nadmíru spokojený.Jde o velmi pohodlné hledání.Chodím jen na dva tony.Na expertu u diskriminace se dá nastavit jejich odezva,takže to nastavení je pro každého individuální podle toho co chce hledat.Dá se říct že pokud je je diskriminace nastavena přesně nevznikají prakticky žádné prozvuky nebo fistule.Ze začátku jsem měl velký problém najít malý stříbrnáček.Pak jsem zjistil že hodně závisí na nastavení reaktivity.Čím těžší půda tím by ta reaktivita měla být vyšší.Co se týče dosahu,na vzduchu je signál na 1 floren 40cm což je docela slušný.
Ted bych měl jeden dotaz.Chodí někdo s tou velkou cívkou.Může mi tady někdo jak separuje nebo do jaké jde hloubky.Je lepší,horší nebo stejná.Dík za odpověd

"dickstone" s velkou cívkou chodí JendaM. ;-) Tato cívka jde o něco hlouběji než malej koláč má ale větší pokrytí.Počkej na léto to by se měla začít prodávat cívka 27 2D a ta by měla mít hlubší dosah.

dickstone: Myslel jsem, že když dáš mod GM Power nebo Deus FAST, tak by s malinkým AG neměl být problém. Pletu se?

ok.dík.

GM Power je na reaktivitě 2.Pokud budeš chodit na opravdu čistém místě,tedy na písku bez šutru,bez mineralizace půdy a bez železa,malé kolečka najdeš,ale zdá se mi že je deus v tomhle nastavení pomalý.Používám trojku.Je to takový kompromis,kor v lese kde potřebuješ mít i dosah.Zkus to a zjistíš,že těch malých signálů ti dost přibude

Díky za tip. Takže nastavíš si program číslo 2 a v něm ještě "rýpeš", tedy například donastavuješ reaktivitu, rozumím tomu dobře? A co ten mod Deus FAST?

Zdar, někerý tušej, jiný věděj, že sem ochotem poslat vlastních dvacet litrů s rizikem někam do Číny, abych se něco dozvěděl o detektoru. Ale dobře to dopadlo, peníze mi vrátili, ufff... Nejsem majitel zlatýho dolu, ale....Začíná mě to wifi zařízení zajímat.Taky proto, že se něco tady dozvím. Konečně nějaký nastavení. Sem dáváte, po těch slinetch že to má nabíječku na cívku. OK, tak:
Zkouším si to koupit, ale zatím smolík, na aukcích, už mi od pátku utek, a teď zase, chci pod 800 dolarů v plnym základu (jednotka, ty divná sluchátka) a do dvou let v provozu. Takovejch tu bude taky většina, někery starší, někerý mladší.Koukám dlouho po cenách secondhandu, a teď ten risk je vysoký, ale už bych se z toho nepodě... Ale, mám čas, a je to jako každá aukce zábava, něco jako hledání... Tu cenu sem v bidech zaznamenal, ale promách, promách... Nesmim tak škudlit, :-D a taky to chce u toho sedět. ale nechci to přepálit, zas "ho mít" neni to, proč, ho chci. Překvapilo mě, co těch velkejch cívek je v nabídce, asi ty větší cívky zatím nejsou ono. Jak ho budu mít, určitě se podělím. Ale netlačte na mě, užívám si to. Jako každej klacek co chci zkusit. :-P A vydojit z toho co je možný. .... jak to tak po sobě čtu, třeba mi ho poskytne na půl roku na testy zadarmo (OK, elektriku a opravy toho co odejde, uhradím, budu s tim trochu hledat...) nějakej okolní dovozce. Já bych to udělal, mít tu moc. Já bych si ho poskyt. Určitě nebude špatnej, ale jakej je? No, a když tak si ho na bazaru venku seženu. Otázka času.
Ať se daří, a pěkné Velikonoce všem slušným hledačům. ;-)
P.S. Klid.

Zdař Jiříku, tak takový stroj - v té cenové relaci, nabízí Tvůj kolega prodejce detektorů v Brně-Cmiel. Anebo, oslov UCeho, věřím, že se domluvíte. (Vidíš, zase hajluju v Jeruzalémě...). :-P

Pro pobavení, Jirko-Tobě, milovníkovi analogů tento "balkánksý" super detík nesmí uniknout ze zorného pole.
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=8U8RB_q30Z8&feature=endscreen :-P :-P :-P

Speciálně zejména hloubkaři, kolegové s detíky nejmenovaných značek těch nej detektorů - právě ti by měli vidět, co to je "hloubkový detík z balkánu". Akorát nevím, zda nebudou na prášky z toho videa. :-P

Klídek ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru