Detektory kovů XPlorer

Tipy,triky,nastavení a jiné.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 7.2.2013 18:06

Sám prodejce mi říkal,že to je nouzovka,jen proste prida hodinu-dve na doluxování...

Převzato....
Software V3.0 - zatím stále není k dispozici, ale jen uvedu to co zatím víme co v něm bude nového:
1) jemnější ladění země - teď se nastavuje po jednotkách takže mohu nastavit např. 82. Nově bude možné nastavovat po "čtvrtkách" takže budu moci nastavit 81,75 atd. Takže skutečně přesně naladit zem.
2) Program č. 10 - Gold Prospecting - extra upravený program pro hledání zlatých nugetek a dalšího miniaturního zlata - již jsem měl možnost testovat na drobném zlatém řetízku a vskutku mazec!
3) Sjednocení číselné identifikace pro různé frekvence - teď dělá Deus to, že na při na 18 kHz mě to ukazuje číslo 67 a na stejný předmět ukáže 8 kHz např. 64 - to bude tedy teď srovnáno.
4) Kdy bude? Doufám, že každým dnem ;)

Dík to jsou dobré zprávy ;-)

Skryté menu XP DEUS.....sice vám to asi k ničemu nebude,ale dostanete se tam tímto způsobem...
VOLBY=KONFIGURACE=zmáčknout tl.PINPOINT a tl.+ =zobrazí se další nabídka "ADVANCED"

malyjohn: sledoval jsi nekdy v prubehu hledani co ti na displeji ukazuje zem? Vsak se to co chvile meni. Uplne postradam smysl typu: je treba precizne odladit vliv pudy, nebo ted toto nove nastavování na odladeni na Deusu. K cemu to vsechno kdyz se ten vliv pudy co chvile meni? Tak ted jsem bud blbej ja,nebo ten muj klacek. Uz zacinam byt ,,nestastny,,z toho jak všichni porad ladite zem a ja nic pac mi to prijde zbytecny. Muzete mi to nekdo vysvetlit? Treba Elmara,nebo nekdo kdo ma sledovani ,,země,, na displeji na detektoru?

Mirdo,kde chodím tak mám bohu díky zem dost stabilní.Takže chodím na manuál (90).Občas napumpuju,ale tím pádem vzniká víc prozvuků. 8-)

To vis,ze to obcas sleduju,jak se ta zem meni.....ale vetsinou chodim stale na stejnych lokalitach,tak ji sam moc nemenim..pokud chces mit stale aktualni zem,musis chodit na sledovani.....nebo rucne nastav a sniz ji o par cisel,treba az do prozvuku...dosahnes vyssi hloubky,ale detik nebude tak stabilni...

Pánové, takže dojmy z prvních hledání jsou veskrze pozitivní. Můžu říct, že detektor je vskutku lehoučký a velmi dobře se s ním hledá.
Objektivně můžu posoudit, že bere menší droboť než třeba GM 4 a bez problémů se dá chodit jen pomocí továrně nastavených programů(WS 4). Trochu jsem překopal mód Deus FAST: disk. 3,0, zem 80, citlivost 99, 18 kHz.
Přezkoušeno v praxi - vytáhl jsem zlomek starého ag německého feniku + 1/12 PG J. Lucemburka - fakt miniaturní penízek.
Jinak o werzi 3.0 a modu na hledání zlata vím také, jen čekám, až to "vyběhne ven"...

Věřím,že bere i tak malé šmuky,ale jak je na tom s dosahem?třeba na grešličku :-D

s 9" civkou nemuzes chit hledat ve vetsich hloubkach..jine detiky jsou standatrne vybaveny 10,11" a vice,takze se pak muzou chliübit dosahem na Kcs ve 30cm a vice.....musel by nam nekdo s velkou civkou rici,jake hloubky dosahuje...zatim cokoliv kopu,tak na hloubku ryce,tzn.cca 20cm

Ad velká cívka... Mám obě a až na vyjímky (typu přehrada, kde je na čtverečním metru dvacet signálů) chodím jen s velkou. Spíš bych řekl, že je to o pokrytí, než o nějakém zásadním posunutí hloubkového dosahu. Ale jestli to někoho zajímá, můžu za barákem zakopat pár krámů a otestovat obě, samozřejmě s následnou publikací dosažených výsledků.. :-)

Ahoj...me samotneho by to zajimalo.Vsichni nejvice testuji soc.korunu na hloubku a dvouheller.Ja si zkusil s kamosema prave tu socku na hloubku ryce a ja ji nedal...nejlepsi signal mel asi Minelab Safari,pak byl jeste Fisher Gold Bug Pro s mega civkou a CScope 6 taky s velkou civkou.Ja jediny mel malou civku...takze by me zajimal dosah te tve velke a pak si s radosti pockam,za bude na trhu ta nova 27cm civka.

Ahoj, dnes to asi nestihnu, ale pokusím se v pátek odpo. :-)

V pohode...nic se nedeje. :-)

Tak je fakt, že vykopané jamky neměřím, ale všeobecně tenké mincičky typu parvů či grešliček asi z 20-ti cm nevydoluješ ;-). Já jsem spokojen. Když mrkneš na DR, tak je tam článek nějakého hledače, který zaznamenával veškeré své lovecké výpravy třeba v horizontu jednoho roku. Měřil veškeré hloubky nalezených mincí - téměř všechny, dle jeho statistiky, byly uloženy cca v 10 -ti cm hloubkách, až na pár vyjímek v cca 15-ti cm. Takže Deus na to bude stačit v pohodě ;-).

Máš pravdu,je to tak . Zapomínáš ale,že ty mince hledal právě Deusem ! Proto těch 10-15 cm.Kdyby hledal něčím jiným , vypadala by statistika možná jinak :-P

http://detektory.hantec.cz/clanky/nejlepsi-detektor-234.html

Článek jsem narychlo přečetl a mám dojem, že na těch cca 1000 mincí vyzkoušel všechny jím jmenované detíky?!?

Tak jsem si to přečetl ještě jednou a možná máš pravdu . Ono to jde vysvětlit tak i tak . Nejlépe by to asi vysvětlil sám autor.

Hmmm, asi ano. Celkem by mě to zajímalo.

Myslím, že z článku je naprosto jasné, s čím vším autor testoval a u čeho potom zakotvil... ;-)

Ani to nemusím otevřít a vím, že to mohl být jenom jeden jediný detektor na světě........ V řadě případu už bych si i podle nicku tipnul, i co bude obsahem příspěvku.......

I když nevím kdo je autorem článku, přesto má můj obdiv. Takle přesně změřit více jak 1000 mincí a takových detektorů dokázat na stejné úrovni nachodit. Musím přiznat neuvěřitelné, třeba to DFX, sám jsem se s XLT učil řadu měsíců a stejně jsem to nikdy neuměl tak, jako kluci co s ním opravdu chodili. Asi proto jsme na tento detektor nikdy nedělali žádný test. Navíc vždycky jako pako chodím každý detektor minimálně 3 měsíce, než ho začnu hodnotit a teď koukám ono stačí i pár hodin.

V podstatě je ale je možné článek brát jako jako měření průměrné hloubky uložení mincí. Pak ho klidně podepíšu jelikož naprostá většina koleček se najde přesně takto hluboko. S velkým Fiskars rýčem vyndám 99% všech polních mincí na první šťouch a ten má cca 28 cm.

Možná autor článku ale nevěděl, jak ten text někdo bude interpretovat " je přeci jasné co testoval a u čeho zakotvil"......... jo, jo :,-( :,-(

Marku, teď moc nerozumím.... Autor testoval několik detektorů, vznikla nějaká statistika a ukončení článku bylo v tom, že si zvolil XP Deus. Tyto fakta jsem nastínil a nic k nim nepřidal, takže těm Tvým rozplakancům vcelku nerozumím...

Snad to pochopí ostatní :,-(

To je ale uplně jasný. ;-) :,-( Odhaduju, že další kapitola bude o průměrnym času na sborku a rozborku tyče klacku.

:-D

To je pravda,já jsem všechny parvy a mince podobných velikostí našel pár cm v zemi(les) 8-)

Pánové tady je to plné blábolů....

1. Deuse mám 3 měsíce, nejdříve jsem koupil jednom sluchátkovýho. To byl nesmysl a tak jme byl nucený přikoupit jednotku.

2. Dosah detektor naprosto neodpovídá tomu co prodejce sliboval. Když jsme po něm chtěl aby mi tedy ukázal kde dělám chybu po tom co jsme otestoval doslova vše se mnou přestal komunikovat.

3. Detektor jsme měl možnost v pondělí otestovat proti nové GM4PRO. Pokud tady někdo píše že Deus větší dosah na mince ..... sory není to pravda a doporučuji se přesvědčit sám. Jelikož tonení pravda. Navíc velká sonda na Deusu nepřidá na dosah u mince ani centimetr. Jsou to doslova vyhozené peníze.

4. Stejný den jsem testoval i etraca, kterého mi ten prodejce co mi prodal Deuse, ačkoli je prodává rozmluvil. S tím že se jedná o 6 let starý model, těžký, pomalý, nebere zlato. Je to absolutní blábol a všem mohu doporučit polygon v Uherském Brodě! S detektorem jsme si chodil sám a sám jsem si i měnil nastavení, dosah se opravdu nedá porovnat, minelab je uplně někde jinde. Navíc mi ten člověk normálně lhal, etrac se vyrábí roky tři. Holt se všechno hodilo, když ptáčka lapaji-------

5. Zajímalo by mě kolik nicku tady na tom vlákně jsou prodejci XP? Podle reakci bych si odhadnul minimálně 3? Docela by mě zajímalo jak dlouho by podobné fórum fungovalo jinde. Buď to tady admin nečte nebo je blázen.

O Deusu jsem si přečetl neuvěřitelně vychvalování. Nikdo mi to ale neukázal, porovnával jsem i s dalším Deusem. Výsledek stejný. Někde to omotám kolem stromu :,-(

a ještě něco. pokud to vyjde tak se po 5 letech zase podívám na akci lovce u brna. Pokud tam bude někdo další s deusem, nechám si vše rád ukázat

Něco děláš hodně špatně.Já prodejce nejsem.Mám ho už skoro 4 roky a jsem s ním moc spokojený.Začínal jsem garetem 250 a pak minelabem 550tkou.Pak jsem teprve koupil deuse a už bych neměnil.Jen v případě,že někdo vymyslí mašinu která mi ukáže přesně co tam leží a to asi nehrozí :-)

Pitr. taky jsem o deusu uvažoval....nakonec jsem se rozhodl pro etrac a rozhodně nelituji .Kamarád má deuse a udělali jsme si malý testík na malou stříbrnou minci a velký mědák.Kupodivu jsem s etrakem malou stříbrnou grešličku viděl o cca 3cm hlouběji . Na velké minci jsme skončili ve více jak 35cm.
Hlavně byl vidět rozdíl mezi frekvencema který na deusu zvolil,,,nejlíp mu šla 12.
Na druhou stranu je to detik za 20 litrů,nelze od něj čekat zázraky...a pro toho kdo nemá na rozhazování je to dobrá volba..

...taky nejsem prodejce a Deuse jsem ani nechtěl, měl jsem Minelab X terru 705 s tou větší cívkou mimochodem výborná mašinka, nedám na něj dopustit, bohužel mi z něj dost bolela ruka, tak jsem si chtěl koupit něco lehčího a to Minelab nemá, po dlouhé době rozhodování nakonec padla volba na Deuse, byl jsem k němu poměrně skeptický, ale po pár vycházkách mě přesvědčil a musím říct že jsem spokojený, tak nevím v čem je problém u tebe :-(

Coil test... malá vs. velká.. překopavše pseudo anlglický trávník za domem, připouštím, že jsem se ve svém původním vyjádření, že velká má jen lepší pokrytí, mýlil, a už nemluvě o tom, že Pitr s tvrzením, že jsou to vyhozený love, je úplně mimo.. 1 Kčs - malá cívka: 20 cm - silný, 25 cm - slabý čistý, 30 cm - nic. 1 Kčs - velká cívka: 20 cm - silný, 25 cm - silný trochu do železa, 30 cm - nic. 2hRU - malá cívka: 20 cm - dobrý, 25 cm - cosi nekopatelného, 30 cm - nic. 2hRU - velká cívka: 20 cm - silný, 25 cm - dobrý, 30 cm - nic. Testováno na Deus Fast, původní tovární nastavení - bez úprav. Není to žádný hloubkový přeborník, ale odezvy jsou jasné a srozumitelné. Hloub, jak na rýč, stejně nekopu, tak proč nastavovat hodnoty někam za roh, jen by bolely uši z prozvuků. Mince v původním nálezovém stavu, nečištěny, půda mírně vlhká, k hloubce nutno připočíst cca 3 cm trávy. Bájemi opředený Minelab (CTX3030), to nedal o moc líp, nehledě na jeho ukrutnou pomalost - reaktivitita max 1. Jinak s velkou cívkou, je vyvážení to tam, padá to dost na předek, ale dá se na to zvyknout. Po celým dni na poli sice trochu bolí ruka, ale o tom to přece taky je.. A váženě nejsem prodejce XP, ani njiných klacků... :-)

To:Deustom když píšeš o nastavení u Deuse tak se zmiň i o nastavení CTX.Jelikož s CTX chodím tak tebou uvedeny srovnání je dosti divné mě jde CTX o hodně hlouběji.

Jackart...2hRU s patinou a sockačka (Cu+Al+Mn) je prostě jiný cíl, jak 3kreuzer 1800 8g čistýho Cu.
3krejcar bere CTX mnohel hlouběji, jak Deus, a přesvědčivěji, ale Malyjohn chtěl otestovat první dvě mince.
Jak Deus, tak CTX, pouze tovarní nastavení, Coins, citlivost 29, recovery depth on. Poté Elmara forest, pak i s úplně otevřenou diskriminací. Asi mám volšový ruky, nebo za domem chabrus zem, ale prostě na 30ti cm (+3) jsem to s CTX taky nedal. Beru nastavení na normálení chození, ne nějaký plygonový extrém...

Pro vsechny...mel jsem GM4 starsi verzi...bezva stroj,ale nebavil me.Ted mam Deuse,ale zdaleka nedosahuju takovych nalezu jako s GM,ale ten stroj me bavi.
Nedavno jsem delal s kolegy test na 1Kcs ve 25-30cm.Testovalo se detektory Fisher Gold Bug Pro,Cscope 6,Minelab Safari a muj Deus.At jsem mel Deuse vystaveneho na max,jediny jsem na korunu nedosahl.Na hloubku proste tento detik neni,ale je to detik na pohodove hledani.
Velkou civku si kupovat nebudu,ale pockam si na test nove 27cm civky,ktera by mela vyjit nekdy v lete.

Bláboly a Deusu pryč,jen chci vidět co ten složitej detektor bude dělat za 5 let.V jednoduchosti je krása proto jsem si koupil GM4 :-P

jedna otázka.Co je na deusu složitého?

Viděl jsem i zahraniční příklad, který reaguje na podobnou situaci. Vlákno je doplněno stanoviskem admina a zamčeno pro informaci ostatním, a nově založená parazitní Public Relations vlákna sice vznikají, ale eliminace je jasná, konec registrace. Konec vlákna. Psal jsem o tom kdysi článek, za brand na brand neautorizované srovnání ban, za napadání a zlehčování postoje v diskusi ban... a to podporuju.

Deus je náhodou slušný stroj. Kamarád jej má a ukázal své. S vyššími modely Minelabu bych jej srovnával, ale zrovna s GM zrovna ne. S GM by se dal srovnávat max. citlivostí/dosahem. Ve všem ostatním je to stroj úplně na jiné technické a výkonové úrovni, o tom snad není pochyb.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru