Detektory kovů XPlorer

Tipy,triky,nastavení a jiné.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 7.2.2013 18:06

Ahoj chlapi.Potřebuji poradit. Chodím Etraca. Mám teď půjčeného Deuse. Hloubky na drobné stříbra jsou slušné. Ale neumím nastavit nijak,aby separoval. V 15 cm jednokrejcar Leopold nahoře na povrchu asi 20cm od středu na každé straně malé hřebíky a hodí to vždy do železa, stříbro vůbec nevidí. Etracem to vytáhnu ze základní cívkou krásně do dutého stříbrňákového tónu. Myslílm si,že Deus by to měl umět taky,jen nevím,jak to nastavit. Když zvýším obnovovací rychlost ztratím dosah na to stříbro.Když zvýším diskriminaci...nemám ani železo ani stříbro.Poradíte mi někdo prosím,kdo umíte dobře s Deusem.Děkuji

Tak konečně řádnej dotaz :-D Tak co pak ti napíšou žitní páni :-P


Jak psal Marek vrať to párátko ať ho ještě nezlomíš a nemusíš ho platit :-D :-D :-D

:-( :-( ;-) :-/

Ahoj,zkus jeste tento dotaz polozit tady https://www.facebook.com/groups/xpdeus.cz/ pokud mas fejsbuk.

Já myslím, že tohle je už taková prasárna, co vy na to pane Malý. Ono dávat sem odkazy na konkurenční prodejní weby je už hodně za hranou a tohle "forum" o ničem jiném není. Tedy určitě tam nepadne jediná věta o nějakém nastavení. Jediné co jsme se tak dozvěděl je, že pokud si koupím Deuse, budou se na mě lepit lehký holky........

Podobné odkazy budeme od příště mazat. Nejsem nějaký cimprlik, ale na druhou starnu si nemůžu pomoci, jsou to stále stejné nicky. :,-( :,-( :,-(

Omlouvám se za to, co jsem svým dotazem vyvolal. Šlo mi čistě o technickou informaci. Ale je fakt,že to na tento web nepatří.Mně by se taky nelíbilo,kdyby na mých stránkách někdo řešil takto konkurenční výrobek. Což jsem si uvědomil až po tom co jsem svůj dotaz odeslal.

Neomlouvej se...Bral bych to jako konkurenci,kdyby se sem davali odkazy na prodej...to ze se moc rad nedava je jina vec.Ja kdybych vedel,tak poradim,ale mam ho kratce a tak se snazim dozvedet kde se co da a kde se da.Kdyz jsem to na fejsu zakladal,neverel jsem,ze se to chyti a ted tam je cca 117clenu a obcas dalsi prichazeji.Tady jsem to forum zalozil o neco driv tusim a nevedel jsem,ze tim vyvolam takovou vlnu pozdvizeni a dost me to mrzi.
Ny rybach taky clovek neresi,jaky ma kdo verjcajk,jde prece o stejny konicek,ale tady jsem jako svab...jen zamacknout.

To malýjohn: to forum je distributora XP a o ničem jiném není. Rozhodně tam nikdo nikomu a v ničem neradí. Odkaz tady nechám, přesvědčít se může každý sám.

Původně už jsem nechtěl vůbec nic do tohoto fóra psát, ale prostě musím. Jelikož jsem facebook už dříve zrušil, nemohl jsem se večer na ty stránky podívat, chtělo to po mně přihlášení. Dost dobře jsem nechápal tu debatu co se včera rozběhla. Tak jsem se mrkl teď ráno od kolegyně z práce. Přiznám se, že jsem tam vážně o nastavení vůbec nic nenašel. Ani jedinou větu. Působí to na mě, jako stránky Amway nebo nějaké podobné sekty :-). Dokola tam pořád píše určitý počet lidí v čele s distributorem , kupodivu samé pozitivní věci:-). Holky jsou tam, ale opravdu hezké:-). Opravdu jsi ten blog zakládal s tímto účelem? Nebo byl takhle zneužit ? Nic proti prodejcům detektorů, ale pokud chci vědět něco o nastavení, zeptám lidí co s tím přístrojem denně chodí. Znají ho stejně dobře, jako sebe. Mají špatné i dobré zkušenosti( ty dobré i špatné má úplně každý stroj). Ono pokud to nemáš jen, jako koníčka a jsi i prodejce musíš se věnovat i chodu firmy a všem "marketingovým" akcím(viz. ten facebook odkaz) , tak nemáš čas se s tím přístrojem zžít. Proto jsem ten dotaz posílal na toto vlákno. Myslel jsem, že je tady velký počet lidí co s Deusem chodí a dobře znají nastavení. Nebo mi chcete říct, že jediný v ČR kdo zná nastavení Deuse, aby separoval , je prodejce pan Kratochvíl??? :-)

Super že se tam někdo podíval. Abych nebyl za plačku :-D Ale to nastavení jsem tam neviděl ani od toho prodejce. o:-)

Boban....položil jsem seriózně dotaz. Nerad bych se tady pouštěl do zesměšňování detektorů. Každý má svoje výhody a nevýhody. Když jsem začal chodit Etraca, taky jsem nevěděl, jak to nastavit. :-) :-)

No právě to se nedá říct o spoustě příspěvků co jsou o pár stránek zpět ;-) Počkáme na nějakýho odborníka 8-)

o:-) o:-) o:-)

a žitný pán je ten kdo má Deuse ?..to by mě docela urazilo, většinu věcí a detektorů jsem si kupoval vždy tady ! :-(

To ne pročti si zpátky co psal Elmara a pochopíš to nebylo na majitele těhle detektorů ;-)

Jaka prasarna...to je jen skupina lidi sdruzujici se na Facebooku a majici tyto detektory...a tu skupinu jsem tam zalozil ja stejne jako tady (v te dobe neexistovala ceska skupina priznivcu tohoto detiku a jejim zalozenim jsem predbehl i majitele konkurenciho webu).Zverejneni toho odkazu nema nic spolecneho s konkurencnim webem ktery mame oba na mysli.
Treba dotycnemu tady nekdo poradi,ale vim,ze spousty hledacu,kteri nechodi na tento web se prave diky stejnemu detektoru sdruzuje tam.I ja jako zacatecnik stim to dektorem cerpam rady tam,ale nekdy i tady.
Ze tu vadim,to plne chapu,ale nikdy nebylo mym cilem zde vyzdvihovat konkurencni prodejni web a ani si nejsem vedom,ze bych zde o nem nekdy psal a ani nikdo jiny ho zde snad neuprednostnuje.Pokud ano,at je jeho prispevek smazany.
Nejdrive se ovsem pane Mlejnský presvecte,kam ten odkaz smeruje a zjistite,ze je to jen skupina lidi se stejnym detikem (nikoli prodejni web) !!!
Diky Malý

Máro, nech je tady. Prostudoval jsem si to, tady to ono, co si založili. Od začátku května ustal po nějakejch - vnějších komentech - pohyb. Prostudoval jsem si taky ten jejich FB odkaz, a docela zajímavý, propagačně, jak jinak, taky.

Ne, dělám si legraci. Tohle je fakt nehoráznej mazec.

Pohyb prestal...vsichni cekaji na novy soft :-)

jestli si nekdo na FB dela propagaci..at si ji dela...tady se snad nedela propagace vyrobku zde nabizenych?Ja tu zadne vyrobky nenabizim a jen jsem chtel hledace se stejnym detikem co sem chodi trochu sloucit
.
A proc vas to tak trapi tohle forum...je to jen forum a nelezeme se do hlavniho chatu.

Rutus tu snad forum nema?A ze se dostalo jen na dve stranky...to je jine.

Tak tohle už je hodně vostrý. Praktiky rozvědky, probouzet pocity viny. Tam bude někdo hodně školenej, pozorka....
Nemá cenu se bavit vo nějakejch nastaveních, ještě jednou jsem si to přečet, tuhle nehoráznou nohavici, a bez ohledu na ten opakovaně, jak jsme zjistil, inzerovanej FB, je to v podstatě slušná masáž, akorát.
Bude mi to líto, chtělo to eště počkat, ale asi je skutečně čas udělat tomuhle vláknu pořádnou reklamu. Když to nepřestává řvát, dej tomu nažrat. ;-) :-P

Ty jsi trdlo :-)

tohle vlákno tady dělá prostě špatnej vzduch už od samého založení a asi to ani lepší nebude :-(

no a se divíte? je to stejné jako kdyby jste do Ferrari přišli vykládat že Porsche je lepší. Se není Elmarovi co divit že už to nedává a že se musel ozvat

Ja na DW nechodim i kdyz detik mam od nich.Vzesel jsem tady,tady jsem si koupil prvni detik,zde jsem ziskaval prvni poznatky,zde jsem poznal bandu lidi s kteryma chodim a nikomu doufam nevadi,ze mam jiny vercajk.
Ale asi uz tu nejsem doma....mam proste jiny konkurencni vercajk,uz nejsem hledac vhodny teto spolecnosti...jsem svab! :,-(

Chtělo by to trochu chladnějši hlavu,panové,slušný a normální člověk si v tom udělá pořádek sám a jsem přesvědčený,že Elmara ví,jak má na tohle reagovat a odpovědět, ;-)

Pozadal jsem Marka o zruseni tohoto fora.Kdyz vam to tak lezi v zaludku,tak at mate klidnejsi spani.

Kurňa už to tady smažte, když to tady čtu začínám litovat že jsem si Deuse kupoval. I když ten detektor za to nemůže :-/

To Henry44: Zdar chlape. No o tom detektoru, tady snad až na prrvní normální dotaz Norda taky nic není. Je to první konkrétní věc, která tady padla. Výsledek je odkaz na FC, který je ale jenom plný reklamy zdejšího distributora. Nic jiného tam není! Určitě se tam nikdo nedozví co s tou mašinkou má dělat aby chodila líp. Já se opravdu snažím na LP nemazat nic. A tak toto vlákno dávat pryč nebudu. Ať si každý udělá obrázek sám :,-(

To Elmara,obrázek a usudek jsem si za sebe a doufám i za spoustu dalších určitě udělal a doufam,že takto vyhrocena debata byla snad skoro uplne zbytečna a dik za zachováni chladné hlavy :-)

Myslím si, že na těchto stránkách se sdružují lidé, kteří mají stejného koníčka - hledání a mrcasení. To je podstata toho, že to čtu a rád sem chodím. A RÁD SEM CHODÍM!!! A nevadí mi, kdo čím hledá. Já mám detík CS6 tady odsud, ale Kerimovu tlučnici jsem koupil jinde, protože se mi líbila. A určitě se necítím vinen tím, že ji mám a že jsem nekoupil krumpáček u Marka. Od něj mám zase lopatku Draperku.....a další věci jako dohledávačku atd atd. Neodsuzuji jiné, že si koupili něco jiného odjinud. Když se jim Deus líbí, tak si ho tam koupili. Jsem přesvědčený o tom, že kdyby ho prodával Marek, tak si ho ti lidé koupili u něj. Marek je kapacita, proto je nad věcí, že se tu řeší cizí výrobek. Neohrozí ho to. A je dobře, že toto vlákno tady nechal. I to je reklama JEHO DOBRÉ FIRMY, nebojí se (a nemusí se bát) konkurence.
Marku, to je jedno, že sem někdo dal odkaz na konkurenci. Já na FC nebyl, nějak se tam v tom neumím pohybovat, proto nevím, co tam je. Ten, kdo chce a bude chtít získat informace o konkurenčním výrobku, tak je stejně získá, najde si to na internetu. Po pročtení článků mám dojem, že malyjohn fakt chtěl jenom pomoct kolegovi, aby získal radu zkušených. Nechtěl nějak hrotit situaci. Úplně zbytečně se to tady vyhrotilo. A u některých příspěvků (nechci konkretizovat) jsem nabyl dojmu, že v nich je (možná) tichá závist k těm, co si mohli dovolit dát takové prachy do detíku. Já na něj nemám a nezávidím. Myslím, že je předražený na to co umí (jak jsem si přečetl). Jen ta hmotnost je asi super, ale to je vysoká cena za váhu. Jinak je to detík jako každý jiný, má své chyby i přednosti. Byl jsem rád, že jsem si o něm mohl něco přečíst, ze zájmu. Ale se stejným zájmem si přečtu něco o CTX 3030, i když si ji nekoupím proto, že na to nemám a velká váha...
Tolik můj komentář k tomuto vláknu a hádkám.
Hodně zdaru při mrcasení čímkoliv. Hlavně ať jsou nálezy, počasí a zdraví. Ahoj

No xp deus z vlastní zkušenosti - dosah na origo nastavení průměrný při jeho doladění snížení odladění pudy a snížení diskriminace sice naroste dosaah ovšem detektor poštěkává neustále ....ps s čím chodite na nastavení white spectra v3 i diky za info

Výborně:-) Vidím,že chodíš Deuse mimo jiné a zkušenosti máš. Už několik dnů se pokouším rozchodit tu separaci. Jak ty chodíš lokality...kde je při každém pohybu cívky moře železných kousků a mezitím se schovávají zajímavé barvičky? Já už jsem tady zkoušel úplně všechno,ale nemůžu dosáhnout toho ,abych tu barvu viděl.Myslel jsem,že největší vliv má rychlost obnovy, potažmo výkon přístroje(že nesmí být na 3 naplno).Ale prostě to nejde.Když to nedám do země ,separuje to úžasně.Ale jak dám barvu do 15cm(leopoldíky jednokrejcary) a vedle toho asi 25cm až 30cm na povrch dám hřebíčky, úplně mi zmizí barvy. Musí tam být nějaká finta.

Čágo.Vlez do diskriminace.
Nalevo se ti ukáže expert nastavení.Tam si nastav výšku odezvy.Je to něco jako treshold
Jde to nastavit úplně podle toho jaký chceš signál.Nízký-či vysoký.Jde to po desetinkách i na druhy barvy.Je taky potřeba i nastavit diskriminaci.Já ji mám na 36,jestli ti to pomůže.Už jsem to sem dával
Mimochodem.chvíli jsem tady nebyl a je to síla co se tu děje
Naprostá většina toho co se tu píše spíš pramení z nevědomosti o tomhle typu detiku.No nou komment

Ahoj. Díky moc za odpověď. Byl jsem teď hledat. Takže jsem hned neodepisoval. Půjdu to zkusit.
Jen pár otázek ještě.Když si dám diskriminaci na 36 tak u sebe na polygonu ztrácím většinu malých stříbrňáčků v hloubkách 20cm a více.Když ji snížím někde k desítce a ztiším si železo na 1, tak je mám.
Ale nebudu dělat chytrého, nemám to nachozeno.Budu zkoušet.
Tím nastavením tresholdu tedy ovlivňuji schopnost deuse při přechodu z želízka na barvu a zase na želízko, rychle zareagovat a vytáhnout tu barvu ,abych ji slyšel??

Ať si každý hledá s čím chce. Vlákna o těch kterých detících na LP jsou v pořádku. Není to přece web POUZE pro detíky značky Tesoro, GM a nevím ještě jaké. Pokud by byl, bylo by to o něčem jiném. Každý, kdo se z toho opupínkovává, má proto nějaký důvod. Prodejci obzvlášť.Ale to je také pochopitelné. Deus je prostě konkurence. čistě hypoteticky, i kdyby byl ten Deus nevím jaký, stojí tak moc peněz, které většina hledačů za něj stejně nedá. Ale protože DEUS zase taková jasná hvězda není, není proč se tady dohadovat o "píp". JO a abych nezapomněl, obviňovat malyjohna z reklamy a podpory DEUSe, potažmo UCeho, je neskutečná hloupost. Malyjohn je můj parťák a je to rovnej kluk. :-P

To fanula: mrkni na to forum a pak napiš, prosím upřimně, zda je to forum o nastavení Deusu. O nic jiného tady totiž nešlo. Už jsme si párkrát psali a tak snad můžeš uznat, když někdo dá takový odkaz a je to prostě o ničem. Nebo máš pocit, že se v tom fóru dozvíš něco o tom jak ten detektor nastavit? Já jsem tam nenašel ani jednu takovu řádku. Jenom marketing........

Což se ale týká i vlákna tady. Vždyť kolik je tady opravdu konkrétních dotazů a na ně odpovědí? Podívej se třeba na vlákno u E-Traca. Kdyby to vypadalo takto, tak ani nepípnu a mám radost s toho jak to funguje.

...disk: 36 ? .. to je docela vysoko, ne ? to ja ji mám na 8 a zvuk železa podle potřeby, většinou na 1

Není.Jsem mincičkář.Chodím na dva tony.Po čase zjistíš,že čas který strávíš kopáním šrotu lze využít na hledání mincí a další lepší barvy a můžeš mi věřit,že se mi tohle už tisíckrát osvědčilo

jasný každýmu sedí něco, já si sem tam kopnu i to železo a mám rád, když vím co mám právě pod civkou a pak se rozhodnu zda kopat či ne :)

Mirozbiro...to Rokoko je fakt zajímavé.Na ty cíle co tu mám, teď Deus separuje.Jen ztratil malinko hloubky. Dal by se ještě nějak prodloužít tón barvy, jako u Etracu? Tím,že v rokoku se nepouští diskriminace a ozývá se tím pádem železo, tak ten stříbrňáčkový tóneček.. zaniká.U Etraca to separuji i se zapnutou diskriminací,takže železo vůbec neslyším,jen ten stříbrňákový duťák .Škoda,že se to nedá nastavovat i na sluchátkách.Jen na základní jednotce.Ještě jednou dík za dobrý odkaz.Budu to dál testovat.

Marku, konkrétních rad je tady velmi málo. Vše se zvrhlo na zbytečné hádky o ničem. Nutno podotknout, že je to bohužel časté. Ale, Ty jsi admin a tedy, je přirozené, že je občas něco třeba pročistit. Co, to je na Tobě. :-P

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru