Detektor kovů Golden Mask GM4PRO a GM4WCL

Nově založené vlákno pro všechny vlastníky nové verze GM4PRO

Návod pro detektor kovů Golden Mask GM4: Návod GM4
Návod pro detektor kovů Golden Mask GM4Pro WD: Návod GM4PRO WD

Testy detektorů kovů Golden Mask GM4: Testy GM4

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 1.4.2014 12:49

Já jsem ani u Goliáše žádný výrazný nárůst hloubky oproti 30 spider nezaznamenal. Nevím jak u velkých cílů, ale u sockačky byl dosah zhruba stejný.

K odladění půdy:

Není to žádná věda, citlivost tak, aby byl lehce slyšet treshold. Otočit GB uplně doprava a pomalu otáčet zpět a pumpovat. Úroveň hlasitosti zvuku se postupně stiší. V Našich půdách je to takřka všude mezi 8 a 12 hodinou.

K sondám: 5 cm je slušný nárůst. A naprosto odpovídá tomu co větší sonda předvede i u dalších tradičních značek. Pokud někdo počítá s větším nárůstem je to nereálné. Samozřejmě je větší rozdíl ,když na nějaký začátečnický digitál dáte Ultimate nebo SEF 38x30, ale u detektorů jako je GM už takový nárůst prostě dosáhnout nejde ;-)

...úroveň hlasitosti zvuku se postupně ztiší.
O něco se ztiší, nebo ztichne úplně ?
Když se jenom o něco ztiší hlasitost, je to odladěné ?
Bohužel se dost často stává, že ve všech polohách knoflíku GB je hlasitost stále stejná. Co pak s tím ?

Stejný dotaz jako Hyena. Mnohdy zůstává úroveň zvuku během celého otáčení GB . Podařilo se mi to odladit průkazně tam max. 1 . Mám cívku Mars Tiger a detektor začne zničeho nic strašně štěbetat nedá se hledat.I Když dám citlivost třeba na 1 nic se nemění . Mobil vypnutý . Dělá to dost často a skoro všude. Dneska to začalo tak blbnout tak ,že jsem rušil kolegu taky s GM 4 na dobrých 50 m .

Goliáše jsem nebyl schopný odladit vůbec,Tigera skoro taky ne,Sniper byl lepší a spiderky bez problému odladit šly.
I s tím zbytkem můžu souhlasit,citlivost nic neřeší,nebo jen minimálně.

Tak to není dobrá zpráva :-) .Koupil jsem to s Tigrem. Já myslel ,že je lepší . Kdysi jsem měl GM 3 a ta žádné problémy neměla s GM 4 se mi zatim moc nedaří.

Jak jsem psal,bude to kus od kusu.Viděl jsem pár Gm4 Pro a měli odlišné chování i při stejném nastavení jako já.

Jo no , já mám smůlu skoro na všechno takže se komplikace daji čekat :-) . Hledání beru jako relax takže u něj nechci řešit blbosti s detektorem.

Buď v pohodě. Jakýkoli problém se dá řešit. Holt někdo to řeší tím, že jednotku navěky uspí rejšem, jinej se třeba s prodejcem dohodne na doladění :-) GM4 je super mašina a za ty prachy jedna z nejlepších do 20 K. Tak nemysli na nejhorší a užívej.

U mě už věci buď fungují nebo nefungují a co nefunguje,jde z domu.

Já jsem v pohodě :-) . Má i dobré vlastnosti. Libí se mi odezva a rychlost oproti terce .Jenom mě trápí to štěbetání a ta nová konstrukce. Pořád se to povoluje a protáčí . To se ale dořeší . Na uspání rýčem možná taky dojde :-)

Myslíš ten teleskop??S tím jsem tak spokojený,že ho mám i na 705.Chce ale trochu dodělat,vymezit vůle v tyčích.
http://kyl.rajce.idnes.cz/Detiky/

Tuning :-) . Jo asi to bude rukama.

Povoluje a protáčí? Jen když je to mokré. Zkus tyče sundat a otřít :-) Úspávačky rýčem si nech pro tchýni :-)

To už jsem zkoušel. I když jsem to očistil a dotáhl na krev tak mi to pomalu vyjíždí.Jenom ta vrchní tyčka. To se ale vyřeší zatím to bude asi rukama. Tchýni né ta mi hlídá děti když hledám

Uvnitř té horní matice je taková vložka. Vyndej a osuš. Očisti. mělo by to pak jít normálně. Pokud jsi to předtím někdy za mokra nestrhnul.

Tohle už jsem zkoušel.

Tyče jsem komplet rozebral,z konců sundal ty plastové obloučky a omotal průhlednou izolepou tolik aby to složené šlo s přiměřeným odporem strčit zpět do tyče.Do těla s rukojetí jsem dal stočený dlouhý pruh z podložky na rýsování co se dává do sešitu.Šířka pruhu je asi o 5mm míň jak je vnitřní obvod,nebo stačí zase konec tyče omotat nějakou kvalitní lepící páskou natolik aby tyč šla s lehkým odporem zasunout do těla.Musíš mít ale na tyči tu matici,jinak ji tam nedáš.
Matice dotahuju zlehka a vše drží.Bez této úpravy a s větší cívkou byla v konstrukci cítit znatelná vůle,hlavně mezi první tyčí a tělem(konec tyče nemá v těle žádnou oporu,drží jen ten kousek stažený maticí) a máváním se to lehce uvolní.Kdyby tam byly stejné plastové obloučky jak u slabších tyčí,bylo by to lepší.

Tohle zkusím. Nebo jsem uvažoval že tam udělám dírku a ten vrchní díl přišroubuju.

Díky za páska pomohla . Vypadá to o dost líp

Tyč má malé mouchy ale dají se lehce opravit až teda na jednu.

Pouze se stiší, nikoli stichne :) Je potřeba mít nastavený treshold na rozumnou úroveň. Je to analog a tak to nebude číslicově přesné.
Taky se dá odladit tak že máváte nad dirkou. Prostě kopnete jamku a nad tou pak máváte a otáčíte GB dokud zvuk takřka nezmizí. Takhle to dělá třeba Zukloš (náš technik). :-)

Ok to odlazení nad dírou ještě zkusím. Jinak když to začne štěbetat tak ubrat na citlivosti nepomáhá.

V tomhle případě citlivost na 8, nebo trochu treshold?

Pokud jsi zarušený, neemá smysl aby byl treshold slyšet a ty jsi detektor tak zbytečně ještě "šťavil".

Čau hledači.Chodím se spiderkou 30kou.Je to jediná sonda kterou mám.Uvažuji o nějaké menší.Třeba 17cm 2D.Máte nějakou zkušenost?Popřípadě doporučíte nějakou jinou?Hledám převážne mince a většinou chodím pole.Díky za každou odpověď a ať ti pípá

Ta zamilovanost do 23 spiderky je doslova nakažlivá. :-) :-) :-) musím ji mít takže teď už jen ty peníze umět tisknout.

V bedně jsem objevil k detektoru i napájecí redukci z auta ale podle webu tam psaná není. Takže je běžně dodávaná nebo ne? Pokud ne tak lze GM dobíjet i přez autozásuvku?

Ahoj, nesetkal se tu někdo s opravdu extrémně malým dosahem GM4? V řádech několika centimetrů na 1kčs se základní sondou 12x10. Četl sem zde říjnový příspěvek kde je popisováno dost podobné chování s kterým se momentálně potýkám i já. Pokud jste se s tím někdo setkal a problém vyřešil, či zjistil kde byla chyba, budu moc rád za jakékoli info. Díky.

Sem se setkal akorát s tim, že to wifiče pobilo jak si vzpomnělo, přitom mi to hlásili rovnou hledači, sami od sebe. A ten detektor nijak netlačim. To je asi základ, s čím sem se setkal.

Zdravím, chtěla bych poprosit o radu. Máme trochu problém s novým GM4pro, který jsme koupili po novém roce. Vzali jsme ho do terénu, všechno v pořádku, ale najednou se úplně vrchní díl teleskopické tyče úplně uvolnil, i když byl předtím určitě důkladně dotažený, a zůstala mi rukojeť v ruce a zbytek detektoru visel jen na drátě, tyče se od sebe úplně oddělily. Zevnitř vypadl plastový kroužek, ale prasklý. Nemůžeme přijít na to, jak detektor nějak trvaleji navrátit do původního stavu, když jsme se o to pokusili, chvíli to drželo, ale druhý den se rozpadl znovu. Dokázal by někdo poradit? Děkuji moc.

..zdarec hledači mám dotaz> Separační Spider SONDA 23cm 18kHz jde použít jak na Zera tak i na GM4" nebo se to líší frekvencí 13kHz >Zera-///- 18kHz>GM4ky".... díky :-)

ano,sonda je zaměnitelná bude fungovat jak na Zeru tak GM4

Zdravím všechny,dovezli jsme dnes z Čáslavi GM4 PRO a není tam ani DVD a ani návod.Nevíte kde DVD a návod stáhnout? Díky za pomoc

Normálně to bývalo ke stažení tu na stránkách ale nějak to už nevidím.

Díky za info,snad se ozve někdo z vůdců fóra kteří ví kde to najdu.
Mám další otázku: existuje na tento detektor autonabíječka? Díky za pomoc.

Můžeš si vybrat 8-)
https://www.youtube.com/results?search_query=gm4pro

Zdravím, dokumentaci máte v emailu.

Díky za dokumentaci a za info.

Ahojte. Kupil som cisto novu sondu Mars Tiger na GM4PRO.
Mam taky problem ze ked odladim podu a normalne zacnem chodit na poli hrozne mi vydava vselijake zvuky. Ked polozim detik tak zvoni uplne stale bez prestavky. Ked prepnem na automatiku robi to to iste. Strasne prezvuky a vzdy ked detik polozim na zem zvoni a vrndzi vkuse. Neviete niekto v com by mohol byt problem? Detik je 3 mesiace stary a cievka uplne nova.

Zkus stáhnout citlivost.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru