Detektor kovů Minelab X-Terra 505

Prosím o radu, jestli mi jako začátečníkovi bude stačit výše uvedený detektor, převážně na hledání mincí, knoflíků a jiné drobotiny jako odznaky, identifikační známky ap, nebo raději zvolit Minelab X-TERRA 705, popřípadě jiný. Díky za odpovědi.

založil Elmara 31.10.2009 11:48

Je poměrně velký rozdíl v dosahu 9" sondy která je co by základní u X-Terry 305 a 10,5" 2D kterou používá X-Terra 505. Záleží tak spíše na tobě zda si můžeš 505 dovolit ;-) Jinak jsou si detektory docela podobné, a při použití stejných sond není rozdíl v dosahu a vyhodnocení nijak výrazný.

Zdravím a mám prosbičku
Chodím hledat s X-terrou 505 už asi rok,ale pořád nevím jak u ní funguje treshold v závislosti hloubka, citlivost ,půda.
Někde jsem četl,že čím menší hodnota,tím je větší dosah.Dají se u ní nastavit i záporné hodnoty.K čemu je to vlastně dobrý? Mohl by mi někdo prosím poradit.Dík :-)

Treshold ovlivňuje jak dosah tak citlivost detektoru. Záporné hodnoty s nastavují v míste kde má detektor s půdou opravdu problém.

Obecně platí, že nejlepší nastavení je na hranici slyšitelnosti. Vyšší nastavení spůsobí že drobný cíl už nemusí v tresholdu slyšet, nízké pak že ho detektor přejde. ;-)

ahojte cesi :D konecne v pohode stranka kde sa da pokecat o detektore xterra 705

Ahoj, prosím vás, k čemu je vlastně dobrý onen Czech Minelab Club?

Klub sdružuje majitele detektorů Minelab. Na klub bude navázáná řada aktivit, které nyní dolaďujeme s Minelabem ;-)

Rozumím, to zní zajímavě. A chápu dobře že klub, je ZATÍM pouze ono velmi málo rozsáhlé fórum na www.minelab-tech.cz/forum?

Všechno má svůj vývoj a vše co spustíme je pak na dlouhou dobu. Vydrž ;-)

Jasně, dám to, ať to nezapadne, i do Minelab klubu. Když si ale porovnáte s ostatníma X-Terrama, je 505 hodně zajímavá, co do odezvy.
Kousek pro pochopení - jen zatím jeden režim, jak řiká Marek,má to svůj vývoj, je tady:

http://www.detektory-vychodni-cechy.net/testy/audio-v/

Než jsem zpracoval a vybral zvuky, a situaci kde je stroj odlišný, taky jsem si myslel, že to je jen o variabilitě detektoru. Jsou jiný, každá, ty X-Terry.
Trochu, ale jsou. :-) (No, trochu víc....) :-)
Tahle je mírně ve stínu nejlacinejší a té nad ní. Myslím, že to je ale chyba, je výrazně jiná, totiž. Ale to je o hlavě uživatele, a o hledaných "cílech". :-)

Čusík, mám problém s naposloucháním a určením velkého železa nebo plechu proti minci (nebo jiného barevného kovu) u železa. Nemáte na to nějaký fígl? :-)

Je zde někdo kdo chodí Minelab na Sokolovsku? Kamarád má 505 a nemůžou se skamarádit
auto má tak by mohl příjed. Díky Petr

Zajede taky na chebsko nebo varsko :-D :-D

A co do Ústí nad Labem?

Dík ale moc daleko.

Zdravím, nevíte někdo jak se na 505tce hlásí zlato, myslím id cíle? Jde o to, že mám od 38 výš zakázaný, tak abych náhodou nepřecházel. Jo a já žádný zlato doma doma nemám, tak to nemám jak vyzkoušet :-)

Hledám už několik let ale jak budeš vsázet na id cíle,nenajdeš nic ;-)

C4llix,proč zavíráš nad 38?

zajímalo by mě jak si přišel na takovou kravinu zavřít to od 38 měl sem 705 a určitě přicházíš o měďáky, větší stříbra, atd..., o zlato ale nepřicházíš to jde níž ale taky záleží na tom jakou má ryzost a jak je veliký....

no protože mě to od 38 nebo vlastně 39 hlásí jen fólie, zátky atd. stříbro mě to hlásí 27-30, měď mě to hlásí od 9-18 do 27, včera jsem to nechal vše od 9 nahoru a co bylo nad 39 tak byl samej hliník :-) mě šlo spíš o to zlato, ne že by ho tady bylo tuny :-D jak říkám, nemám to jak zkusit, asi si půjčím něco zlatýho od ségry

X-terra 305 + nel hunter 18kHz = zlatý prsten ID32

marasoba: jo díky :-)

c4llix,to je nesmysl,až budeš mít pod cívkou pořádný koleso,nebo ru přazku,tak jsi vpohodé přes 40cet,a ten zlatej prsten když bude tenkej,tak ukáže daleko mín. Hledat podle ld je nesmysl,kopej vše ;-)

Tak jsem opravdu dělal blbost, že jsem měl od 39 diskriminaci, tady jsem našel tabulku nálezů, teď abych šel znova tam kde jsem byl. Tady to je, třeba to někomu pomůže:

http://www.imagehosting.cz/?v=imageuiui.jpg

Vem si nějakou minci,zakopej ji na plocho třeba 10cm a poznač si ID,pak ji nech na povrchu a zas si poznač ID,pak ji den do 20cm a zase si poznač ID.A to samé udělej s mincí která bude šikmo položená a uvidíš jak se ti ID budou rozcházet.

Ok, dobře, vyzkouším, napadlo mě, že to budu dělat i v terénu, nejdřív si zapíšu ID a pak až to vykopu, tak co to je.

Já se tak snažil vyloučit spodky z brokových nábojů.U každého co jsem našel jsem ID vyloučil a moc mi jich tam pak nezbylo.Teď už mám vyloučené první a poslední ID,tak se mi hlásí třeba koks,nebo nějaké kameny ale už se mi stalo že se tak hlásil pražák a já to nekopal.Kolega si ho pak vytáhl.Ten display je hlavně pro nastavení,na zbytek potřebuješ hlavně uši.

No tak toho pražáku je mi líto, ale tak hlavně že jste ho tam nenechali :-) no já plánuju někdy v létě přejít na noktu nejspíš relic nebo jak bude vypadat impact, tak asi teď budu prostě kopat všechno a pak se budu učit zase s novým :-D

Tak jsem koukal na tu tabulku a musím konstatovat, že tomu tak není, ač po roce, ale snad to ještě někoho bude zajímat. 505ku mám asi rok a proti té tabulce je tam hodně jiných hodnot, ale podle mého také záleží na uložení cíle ( v jaké poloze ) a vlhkosti púdy a hloubce, samozřejmě na druhu použité cívky a použité frekvenci, což je poměrně hodně faktorů na to aby někdo mohl dát do tabulky tyto hodnoty!! příklad: podle tabulky je hodnota 27-33 AL a mě se v tomto hlásí stříbro a mosaz, AL nikdy, ta se mi hlásí podle velikosti a tloušťce materiálu, 3-9 slabá vrstva jako alobal atd a 42-48 tlustější a větší mat. no a samozřejmě bych takto mohl pokračovat do nekonečna, jo a stejně tak 3-9 se hlásí zlato :-D :-D takže tato tabulka bude jen hodně orientační, chce to chodit a naposlouchat si to. Co ten materiál někdy! vydá za odezvu, je dechberoucí :-D :-D

Prodam 3 roky stary detektor kovů Minelab X-TERRA 505.Se Sondou MARS MD Goliaf 2F,cca rok a pul stara.Jdu o krok dal,tak kdyby mel nekdo zajem budu rad.cena 10 000kč..LKK :-)

Ahoj. Mám novou terru 505 a rád bych se zeptal na hlasitost detektoru při vyvažování země. V instruktaznim videu jsou tóny dobře slyšet. U mého detektoru jsou na hraně slyšitelnosti a pokud fouká neslyším téměř nic. Před pumpovanim nastavují detektor na AM, threshold, citlivost i hlasitost mám naplno. Tóny v normálním režimu jsou OK. Rád bych věděl zda je to vlastnost detektoru nebo jestli dělám něco špatně případně zda je chyba v detektoru. Ještě dodám že používám minelab cívku 18khz.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru