vie niekto ako to jes hladanim v madarsku???

nazdar ma niekto skutenoti s hladanim v madarsku ???

v kategorii Hledání ve světě, založil lieskovec007 9.12.2013 20:44

máš k nim nejblíž a nevíš? :-D někde je tu článek na téma hledáni v zahraničí ;-)

hej hej blizko su ale neviem :D a hladal som ale dajak som nenasiel nic o madarsku ....
:-(

Hľadanie v Maďarsku je v pohode, len nálezy do roku tuším 1711 treba odovzdať, tak ako aj nálezy väčšej hodnoty ktoré sa považujú za poklad. Treba si dať pozor na miestne hladačské "mafie" kde si vyhradzujú územie, a pri neznámom návštevníkovi reagujú veľmi podráždene, v najlepšom len prepichnuté gumy na aute. Ďalej sú tam strážcovia ochrany prírody a strážcovia polí a lúk, ktorých si platí obec. Takže neliezť do zasiateho, vyhýbať sa chráneným územiam a samozrejme aj archeolokalitám. ;-) ak máš viac otázok, napíš mi na info@detektory-kovov.sk

Hľadanie v Maďarsku je v pohode, len nálezy do roku tuším 1711 treba odovzdať, tak ako aj nálezy väčšej hodnoty ktoré sa považujú za poklad. Treba si dať pozor na miestne hladačské "mafie" kde si vyhradzujú územie, a pri neznámom návštevníkovi reagujú veľmi podráždene, v najlepšom len prepichnuté gumy na aute. Ďalej sú tam strážcovia ochrany prírody a strážcovia polí a lúk, ktorých si platí obec. Takže neliezť do zasiateho, vyhýbať sa chráneným územiam a samozrejme aj archeolokalitám. ;-) ak máš viac otázok, napíš mi na info@detektory-kovov.sk

JÁ MÁM POCIT ŽE TAM JE TO V POHO?spíš tam budou na tebe koukat jak na exota ;-)

http://www.metaldetector.hu/tudnivalok.html

V skratke: V madarskej republike je mozne legalne hladat s detektorom vsade okrem archeologickych nalezisk. Vsade inde by ste teoreticky potrebovali suhlas majitela. Vsetky nalezy od roku 1711 ktore maju predpoklad ze ich majitela uz nie je mozne vyhladat, a ktore nie su kategorizovane ako poklad si mozete legalne ponechat. Pokial najdete nalez starsi ako 1711 treba okamzite prestat s hladanim, miesto nalezu riadne zdokumentovat a nahlasit muzeu. Za nalez potom dostanete odmenu.Tiez si treba davat pozor pri hladani v chranenych prirodnych lokalitach, tie je lepsie nenavstevovat. Ja mam madarsko este blizsie ale akosi som tam este hladat nebol...najblizsie uz ale asi pojdem radsej tam, maju lepsie zakony.

este pridam stranku kde si mozete vyhladat archeologicke lokality...hadam pomoze :-)
http://www.muemlekem.hu/muemlek?lap=1&egylapon=20

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru