Detektory kovů XPlorer

Tipy,triky,nastavení a jiné.

v kategorii Detektory kovu, založil Elmara 7.2.2013 18:06

Já jsem naprosto v poho, ale koukám, že Jiřík drží bobříka mlčení, ani mne neplísní, vůbec nic-což je u něj tak nějak divný... :-)

Jiříku já ti ho pujčím a budu rád když konečně někdo udělá spravný posouzení. Můj názor to nezmění protože z mím špatným sluchem na Tejon nemám ale ostatním můžeš pomoct. A já budu rád když konečně tady přestanou ty pře který detektor je lepší. Já vím že nejlepší detektor je ten který mě vyhovuje. ;-) :-D

ten vůbec nepoužívám.Gmax power používám v lese a myslím,co se týče dosahu,je nejlepší.Na poli používám svůj.Ten mám úplně jiný než ty tovární.

A napíšeš ten vzor, prosím? Diky.

to bys moh... ;-)

Jsem mincičkář a po těch letech co už hledám,používám poměrně vysokou diskriminaci.Při vysokých kilohercech se zvedá i ID číslo.Zajímavý věci a i teda mince nejdou pod ID 40.Teda pokud budeš chodit na 17-18 kilech.Takže diskriminaci mám pojištěnou na 35.Chodím na 2 tony.Ty mám nastavené na diskriminaci na expertu.Reaktivitu používám podle typu půdy,ale pod trojku nejdu.Odezvu zvuku na 4 a citlivost na 92
Jinač tahám vše co jde do vysokého tonu

Hmm, já mám disc. na 0 ale mám to ošéfované tonově. Do 35 železo a nad barva. S discem na 0máš větší dosah ;-)

To musíš poslouchat spoustu fistulí a tak.To se asi pořád rejpeš v zemi.Musí to být hrozně nestabilní.Po těch letech jsem zjistil,že díky tomu, že kopu jen 1 ton a to vysoký,toho najdu mnohem víc protože projdeš víc terénu.Mě se to takhle osvědčilo.Taky jsem chodil na multiton.To bylo ten první rok.Díky té diskriminaci můžu chodit i na větší citlivost,takže se to vyrovná.Při multitonu tohle nešlo.

Jedu už od začátku(1,5roku) jen na 2tony ;-) Železo(mám nastavené do35) a od 35 barvu-to vše kopu, tedy skoro vše :-D Někdy se mi taky nechce. Na displej se už ani nedívám tedy pokud nejsem v nějakém zaneřáděném místě. Chodím stejně spíš les. Citlivost mám na 92-97, ale je fakt že mi to trochu ,,pozpěvuje,, Vidíš,jak máš ošéfovanou zem? Když vidím jak se to co chvíle mění tak už ani neladím na každé lokalitě a mám ji pevně nastavenou.

No to jedem úplně stejně.Jen s tím rozdílem,že já mám železo na nule.Ale tohle nastavení používám jen na poli jak už jsem psal.V lese používám ten GM power.U powru jen zvedám reaktivitu na 3 a tony mám nastavené jak to pole.Diskriminaci jsem si posunul z 6.8 na 7.Zem taky už neladím.Zkoušel jsem sledovačku,ale to mi pak přestalo sedět.To pevné nastavení je lepší

jo ten displey nosím taky už jen v kapse.Začal mi vypadávat a párkrát jsem se pro něj musel vracet.Ještě že se mi to stávalo na poli.Zůstávají stopy.Aspon je ta hůl ještě o něco lehčí

To ti povolil zámek nebo co se stalo že začal vypadávat?

Jj,máš pravdu, každé deko je znát. Taky tu jednotku nemám na klacku, ale nosím ji v obalu(co je na tel.) na prsou. Občas na ni juknu ;-) Netrpělivě už vyhlížím nový upgrade, doufám že to bude přínos.

...jak píše Mirda. už se taky třesu na ten upgrade, snad to bude stát za to, jinak hlavní jednotka se dá pojistit takovou šňůrkou, něco jak na mobilu, když ho nosíte na krku.

No mirozbiro.Vidiš.Vcera v lese třeba Jan lucemburský.Mrkni na sběratele pod tématem grošový nález 8-)
A věř tomu,že 700let stará mince nahoře nebyla

Vam zkusenym(dickstone a Mirda)....mam Deuse cca 2 mesice.Bylo me poradeno program GMP,jen zvysit citlivost na 95 a 3 ton,odladeni zeme rucne a naposlouchat.Stale me prijde,ze to pisti vse skoro stejne a bez jednotky bych byl v haji,kdybych chodil jen se sluchatky a proto me zaujalo vase dvoutonove nastaveni.
Zkousim ruzne nastaveni,vcetne 2 tonu a asi me sedi vic,citlivost davam na max s prozvuky,nekdy snizuji,zem ladim rucne,nekdy chodim ve sledovani(jake je to sledovani..je presne)?
Ted me tady zarazilo nastaveni discu na 35,reactivitu na 3 a jine. Jestli dobre chapu ,tak pri takto vysoke disc uz zeleza nejsou slyset?Pak uz se hlasi jen barva?Neztraci se na dosahu..vzdy se rikala,ze jakakoli discriminace ubira na hloubce?Cim vyssi reactivita taky snizuje hloubku,ne?
Mirdo..ty pises,ze mas disc nula a osefovane to zvukove...jak mas tedy nastavene audio na tom dvou tonu(ciselne)?
A vase doporucena frekvence?Do lesa,na pole a louky?
Proste pokud muzete,poradte nejak srozumitelne novackovi.zatim si s Deusem moc netykam a radosti z neho taky nehopsam...diky

Disc mám na 0 právě kvůli dosahu. Doporučuji pročíst téma Deus na Detektoringu, tam jsem čerpal nějaké chytrosti i já ;-)

Kluci, prosím vás, když si nastavím, dejme tomu, program číslo "3" a provedu v něm nějaké změny nastavení, zůstane tato změna aktuální i po vypnutí a zapnutí Deuse, nebo bude potom program opět v továrním nastavení? Díky

A jak se to ukládá? Mám verzi WS4... Díky

To je bez jednotky,že? Noo,tak to ti neporadím, ale směřoval bych tento dotaz prodejci ;-)

Jo, bez jednotky. Směřuju mu to tam už třemi maily a odezva žádná, nechtěl jsem mu kvůli tomu volat...

ja si myslim,ze to bez jednotky neulozis..snad jen,pokud by nekdo mel jednotku a na ni to tak ulozil a sluchatka by si to z toho nacetla....mozna se pletu

Decimus, optej se kočičáka ten má taky ws4 .)

Hamz: díky, už jsem mu napsal...

Včera po dlouhé době vycházka s deusem,opět nic nepadlo. zmrznuto místama i v lese dal jsem hliníkovej desetník brokovku a spousta alobalu ten zobe wifáček dobře :-D

Chlapi, máte někdo zkušenosti s tím, jak se hlásí třeba drobná zlatá naušnice? Já to dnes testoval a na vzduchu signál spíše do Fe, když jsem ji "pohřbil", tak jsem ji nezachytil téměř vůbec a trvalo mi 15 minut, než jsem ji zase dostal na světlo - už jsem byl vcelku běsný :-/. V žádném případě jsem ji nešoupl do extra hluboké díry...

zatim Au nemam,v tom neporadim...ale to ze jsi mel nervy,ze ji zpetne nenajdes chapu.

No, příště se radši na nějaký testování vykašlu... 8-)

Přenastavit jak? Všechna podstatná nastavení uděláš přes sluchátka...

Tak jsem ztrávil první víkend s Deusem a spokojenost veliká 8-) 8-) nelituju rozhodnutí...kéž by to takto bylo pořád :-)

Fasi, už ho máš ? :-)

Hamz: jasnéééé :-)

No, nebudu házet MP 40 do žita a ještě počkám, dnes jsem s ním byl poprvý. Pokud to buide stát za hovno, střelím ho, jednotku za 15 000 ,- bych mohl os*at ;-).

Já jsem zkoušel jen tak ze srandy zlatej prsten a bral ho celkem pěkně..

no nevím zkoušel jsem tu malou zlatou naušnici a mě to bere celkem slušně.Záleží na kolik je nastavená diskriminace a na nastavení kiloherců.Na 17ti je Id číslo 38 a na 11.8. je ID číslo 34.V zemi to může být ještě malinko jinde.U té 17ctky je to právě dobrý,že ta diskriminace může být větší.Takže se sbírá mín šrotu.Proto s ní taky chodím

To DECIMUS V zemi to u takovýho prcka jiný nebude,Těch 15cm na ten malý koláček je asi strop.Chtělo by to větší cívku.
Hele delto.U toho tvýho detíku,si myslím,že to máš nastavený moc vysoko,ale neznám ho.Malý Ag se většinou hlásí skoro jako alobal od čokolády,takže postatně níž.Navíc opravdu malé ag jsou už většinou hraniční signíly.

Chodím každý den po práci,hodinu ,dvě.Cívka mě v pohodě vydrží celý týden.Jednotka i sluchátka o něco dýl.Záchrannou nabíječku bych určitě pořídil,není zas tak drahá,a v terénu se může hodit.Nehledě na to, pokud se jezdí autem tak si v případě nouze můžeš baterie dobít v autě.
Drobný ag se hlásí kolikrát níž než alobal,takže kdo má diskriminaci vysoko,nebo nekope alobal, většinou přechází. 8-)

Tak,tak durane.Naprostej souhlas.Navíc ani jedna baterie nemá pamatováka jestli se dobije až po vybití civky nabo dalších komponentů.Je úplně jedno jesli to dobiješ hned po dením hledání nebo až nebudeš mít žádnou štávu.Mě to vydrží asi tak 12 hodin.Záleží na množství signálu a vyštavení deuse.Rychlonabíječku já třeba mám,ale za ty 3roky jsem ji ještě nepoužil a to chodím všechny víkendy

Taky jsem si koupil tu záchranou na nabíječku, buhužel než jsem jí měl možnost odzkoušet, tak jsem ji ztratil. Je tu někdo kdo jí už použil ?, já tomu totiž moc nevěřím, jednou jsem se bavil s kámošem co něco podobného prodával v elektru pro mobily a ten říkal, že to akorát vybije tu tužkovku a mobil nenabitej...

Ja mi mam...ale jeste jsem ji nepouzil...vzdy si nabiju doma a na tri vychazky me to staci.Spis ji pouzit jako obcasne svetlo,pokud jdes a nocni hledani.Ale od toho je zase lepsi celovka....takze zatim nevyuzita.Kdybych ji nedostal i s autonabijeckou jako bonus k detiku,asi bych ji nekupoval.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru