17. 10. 2012 Kalendárium

17. 10. 2012 Pistole Bonnie a Clydea

Kategorie: Kalendárium

Za půl milionu dolarů byly před devíti lety na prodej dvě zbraně známých gangsterů Bonnie a Clydea. Zbraně měli při sobě, když je v roce 1934 zastřelila policie. Bonnie měla revolver připevněný náplastí na vnitřní straně stehna, Clyde za opaskem.

Revolver Colt ráže 38 byl oblíbenou zbraní Bonnie a Clyde měl pistoli stejné značky ráže 45. Celkem bylo v aukci 134 předmětů, přičemž dvě třetiny patřily zmiňované dvojici. Další pak patřily také notoricky známým zločincům, včetně Al Caponeho, Pretty Boy Floyda a Johna Dillingera.

„Revolver, který měla Bonnie přilepený ke stehnu, se prodal za 264 tisíc dolarů. Šlo samozřejmě o nejvyšší nabídku,“ informoval Bobby Livingston, viceprezident aukční síně v Amherstu (New Hampshire).

Stejný zájemce koupil také zbraň, kterou měl u sebe Clyde. Nabídl 240 tisíc dolarů. „Přál si zůstat v anonymitě. Každopádně když prodáváte takové předměty, očekáváte velké nadšení ze strany kupců. Nabídek bylo několik,“ poznamenal Livingston.

Mnoho položek aukce pocházelo z pozůstalosti zesnulého sběratele Roberta Davise z Waco v Texasu, zbytek pocházel z různých jiných sbírek. Většina věcí pocházela od slavných gangsterů a psanců, ale některé byly spjaty s úředníky činnými v trestním řízení, včetně Elliota Nesse a texaského strážce Franka Hamera, který vedl skupinu, která vystopovala a zabila Bonnie a Clydea v Louisianě.

„Kapesní hodinky Clydea se prodaly za 36 tisíc dolarů. Morganův stříbrný dolar z roku 1921, který byl nalezen v jeho kapse poté, co byl zabit, se prodal za 32 tisíc dolarů,“ dodal ještě Livingston.

V aukci byl také dopis, který Clyde napsal svému bratrovi L.C. Barrowovi na zadní stranu fotografie zobrazující dům na plošině obklopené vodou. Když byl Clyde na útěku, podepisoval se krycím jménem. 

Soubory FBI uvádějí, že Bonnie a Clyde se setkali v Texasu v roce 1930. Do své smrti podle všeho spáchali třináct vražd a několik loupeží a vloupání. Mezi jejich oběťmi byli i strážci zákona. Bonnie a Clyde vešli v nemilost, když cestovali po americkém středozápadě a jihu, kde přepadávali banky a obchody s dalšími členy gangu.

Zdroje: www.dailymail.co.uk

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

V chatu není žádný příspěvek.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru