8. 10. 2012 Kalendárium

8. 10. 2012 Učitelka zdědila zlatý poklad

Kategorie: Kalendárium

Neuvěřitelné bohatství zdědila kalifornská učitelka Arlene Magdanzová. Její bratranec měl v garáží zlatý podklad v hodnotě sto milionů. Šlo o tisíce mincí z Rakouska, Velké Británie, USA i Mexika.

Walter Samaszko a nikomu se moc se svými soukromými věcmi nesvěřoval. Poklad objevili úřednici po smrti muže. Od nich se také učitelka z Kalifornie dozvěděla, že se stala milionářkou. Mincí bylo tolik, že si na jejich převezení museli úředníci půjčit kolečko. Krabice, krabice a zase krabice…

Obsahovaly 3000 mincí z Rakouska, přičemž některé pochází z období monarchie do roku 1915. Nejvíce zastoupené byly ražby z Mexika. V krabicích od střeliva bylo 4500 takových mincí. Dalších pět set pak pocházelo z Velké Británie, zbývající stovky kousků z USA. Vůbec nejstarší mince pochází z osmdesátých let devatenáctého století.

Kromě mincí jinak Walter Samaszko vlastnil skromný domek, auto, pilu, nádraží v dílně a kolo, které se prodalo za dva dolary. Není úplně jasné, jak se muž k bohatství v podobě mincí dostal. Že zemřel zjistili sousedé až měsíc potom, co devětašedesátiletému muži selhalo srdce.

Hodnota mincí byla skutečně ohromná. Podle odborníků šlo o částku ve výši asi 7,4 milionu dolarů. Arlene Magdanzová se stal milionářkou. „Byla to neobyčejně promyšlená investice do zlata,“ konstatoval Howard Herz, který sbírku mincí ocenil.

Hodnota majetku navíc okamžitě narostla, cena zlata šla totiž nahoru. Magdanzová odmítla cokoliv komentovat a před novináři se ukryla neznámo kde. Ani nesdělila, jak plánuje s dědictvím naložit.

Podle úředníků pravděpodobně většinu mincí nakoupila matka Waltera Samaszko, která zemřela v roce 1992. Mezi mincemi se totiž nacházely pečlivé záznamy o nákupech až z roku 1964. V luxusu rozhodně ale nežili.

Walter Samaszko si vybíral měsíčně jen 500 dolarů. Když zemřel, měl na běžném účtu 1200 dolarů a v podílových fondech 165 tisíc dolarů. 

Zdroje: https://sanfrancisco.cbslocal.com/, www.gulflive.com

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

:-O

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru