Chabařovice – rozpoznávací a separační polygon

Kategorie: Akce LP a Archeo LP 2010 , Detektor kovů Minelab Manticore

Díky Lucky Lucky máme k dispozici video z části polygonu ze setkání hledačů v Chabařovicích. Na videu uvidíte porovnávku EQ 800 a Manticore.

V Chabařovicích byl letos připravil Jaccob se Zipsym separační a určovací polygon. Bylo zde několik cílů, které byly vyloženě udělané tak, aby bylo vidět jak a kam se vyhodnocení u Manticore dostalo.

Na videu uvidíte porovnání s EQ 800. Mohu ale říci, že jak s železným kruhem, tak s velkým železným klínem a víčky si jako jediná poradila Manticore. Všechny ostatní detektory bez rozdílu značek hlásili shodně „barvu“ a to zcela bez zaváhání. O tom, že se jedná o železné cíle se hledači, včetně mě dozvěděli až po vykopání polygonu.

Chtěl bych poděkovat Lucky Luckymu z poskytnutí videa. S Petrem jsme neměli čas něco točit :)

Díky všem co se přišli podívat probrat s námi svoje zkušenosti :)

Elmara

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Díky LuckyLucky máme video...
To mě přijde, jak když si náš hospodský koupil jako první ve vsi za bolševika video a všichni chlapi měli radost, že díky hostinskému můžou v hospodě vejrat na Jozefínu.

Však jaccob má tu kameru, co vypadá jak čelovka a ty Máro telefon, co natáčí líp jak slavná VHS. Proč v dnešní době nenatáčíte tak zajímavá a zde oblíbená videa zcela běžně? Co je v tom kuwa za problém?
Neberte to jako rýpání, berte to jako popostrčení, případně inspiraci! ;-) :-D :-D

Zdar, jaký nastavení IB měl ten Equinox při testu, jestli to není tajný ?

Zajímavé. S dovolením se budu malinko inspirovat pro jeden z polygonů na Minelab srazu - východní Morava 27.5.

Namor- to video ani nebylo planovane…Proto ho tocil jeden z ucastniku🤣🤣.
Popravde to bylo cele tak ze vecer predtim jsem mel pod zilou neco mezi 8-10 jedenackami a rano jsem promnul oko a sel jsem na polygon🤣🤣.
Puvodne jsme tam neprijeli neco tocit ale pichnout zipsymu s pripravou a hlavne si dat vecer do kozichu akorat nam to prislo docela zajimave tak jsem poprosil Lukyho at to vezme alespon na mobil, tak prosim omluvte kvalitu obrazu :-D :-D ( nachytal jsem tam na tom snad kazdyho kdo prisel 😂)

Steyer- Dobre trefena otazka😉tady v tom konkretnim priklade ani nevim-je to tocene s 8stovkou co jsem tam nekomu vytrhnul z ruky(my jsme tam meli jen Mantu,900, a Xterru) -ale zvejknul to kazdy kdo tam prisel se svym nastavenim)

Kazdopadne predtim jsem tam s tim taky laboroval u jine 800 -na Fe2 bias to vicko taky zavres ale problem je ze to pak dost sezere hlavne drobnejsi nizkovodive cile do zeleza- proto se to u nas taky moc nepouziva a chodej s tim hlavne na plazich kde sbiraj Eurovky par cm pod piskem..

Ale hlavni vyhoda je ze u Manty to vidis na tom grafu ze ten cil je na nejde vubec dobre….takze i kdyz mas stazenej ten spodni limit skoro na minimum tak se to treba ozve ale vidis na grafu ze to nemas brat,krom toho si ten graf muzes nakreslit libovolne ze se ti to napr nizkovodivostnich cilu vubec nedotkne -jako je to nakreslene na videu ( v podstate od 0 do ID 20 je spodni limin na nule a vrchni je taky dost stazenej).kdezto bias u EQ funguje po cele rade ID.

Na N800 chodím právě IB úplně otevřený, tzn F2 na 0 nebo 1, aby to neokecávalo cíle. Kopu tím pádem ale i dost starého uhlíkového železa, hlavně zaoblené cíle - např hlavy hřebů, atd. Jenže u těch starech želez jsou i ty dobrý cíle, že jo 😉 Ten železný kroužek by Nox vždycky viděl jako barvu, tam mě Multikára na tom videu dost překvapila. Ale u toho klínu bych tvrdil, že bych poznal, že to je velké železo, to už prostě noxaři poznat musí. U těch pivíček je to tak 50/50, většinou je ale bohužel kopu. Na Multikáře je pro mě zajímavá jen ta separace v železem zabordelenych místech. To nastavení tónů mi připadá celkem na nic, protože po 3-4 letech chození Noxe, bych stejně chtěl tóny, jako na Noxu. Nebudu se na stará kolena učit hrát na nový hudební nástroj.

Honzatuu: Podle popisku k videu bych řekl, že devítistovka to viděla stejně jako osmikilo, tj. Kopej vole, krásná barvička! :-D

jaccob — není nad to, když je možno oficiálně nazývat vypijendy služební cestou :-D :-D

Manata mi celkem uhranula, i terka poměr cena výkon velice slušnej stroj a u přímně ji asi i koupim synkovi

To namor: ty bejku, mi jsme tam jeli hledače učit nastavení Manty, EQ a Terry. Video bylo zcela mimo plán. To že večer sedneš a pokecáš s lidma, který jsi třeba rok, nebo taky roky neviděl je myslím dobře. :) P.S: zdravím Myšáka a Kachlíka :)

Steyer- Upřímně si myslim, že nepoznal, ib chodim též 0-1 železa mám rád i jako cíle. Polygon jsem si prošel z noxem 800 na tři různé nastavení jen u jednoho cíle bych váhal a přikláněl se k železu. Jaccob si vyloženě vyhrál aby všechny ochcal :-D

LuckyLucky: s tím klínem a železným kruhem moc nemusel. Na EQ 800 se klín dostal do železa někde okolo natavení FE 4-5. Ale tak se chodit opravdu nemá.

Právě to je jedna z Manta vychytávek, že si ty nízkovodivostní cíle necháš v limitech otevřené jak je to vidět videu (ten výkus v levo) a železa zase zavřené. Dájí se s tím pak dělat opravdu věci :)

Máro to nerozporuju, ale i stayer psal že chodí ib 0-1 tak by to nedal i jak psal Honzatuu. Klucí berte v potaz že ty cíle byly mělce a byly řekl bych suchý, bez tý vlhkosti bych řekl že se chovaji taky jinak, než když leží v lese ve 20cm.

To LuckyLuky: jestli poznal nebo nepoznal, to už asi nezjistíme. Že kopu tyhle starý železa mi ale nevadí, protože podle nich poznám, že jsem na správném místě a to, že občas vykopu i železný kruh je mi jedno. Starý železa, střední i větší i dost hluboko položený, ale na 90% poznám.

Pro všechny: mě se zdá, že ten polygon pro Noxe800 dopadnul velice dobře. Všechny cíle viděl. Že se kope něco navíc? ..... to kopou všichni a s Multikárou se taky bude kopat šrot. Jen ať ti, co s ní už pár měsíců chodí řeknou, jestli se jim po přechodu na ni, AGčka sami hrnou pod cívku.

Jinak aby nevzniklo zdání, že jsem proti Multikáře, tak to vůbec. Mě se ten strojek líbil od samého začátku, jsem ale holt trochu opatrnější při rozhodování. Ten 2D graf je bomba 💣 a diskriminace cílů je posunutá zase dost dopředu. Zajímalo by mě, jak si povede na proklínaných alobalech třeba???

Akce byla super a polygon byl v zarušeném bordelu, tady každej kdo prošel mohl slavit :-) Navíc páteční večer dal zabrat asi každému 8-) Já u Manty nechal nastavení polní, jak chodím běžně, žádné velké ladění přímo na polygon a přesto to šlo :-)
Jo a stříbra za ty dva měsíce fakt padaj ;-)

Elmara —tak je to správné, tak to má být, kolektiv posilovati sluší se v každé době. Občas nám ale něco natočte, pokud nebude zrovna tedy Pítrs točit jedenáctku :-D :-D

Myšák a Kachlík..., to neznám. To je nějaký zaklínadlo? :-)

Steyr: polygon nebyl dělaný primárně hloubkový. Na videu ale je jenom polovina. V té druhé byla 5 marka, kterou tedy viděla jenom Manta. Pár detektorů jiných značek tam tedy hlásilo nizoučké ID, ale to byl koks kousek vedle :)

Romane, když jsme chodili hledat s Myšákem a Kachlíkem, tak jsi ještě chodil jenom na ryby :). To je jako dva mušketýři po 20 letech :)

Ano, před týdnem jsme konečně dostali pořádnou dodávku a i něco zbylo. Něco s Peťou připravujeme a pustíme to ale až po upgrade, které proběhne v řádu týdnů. (tedy bylo to tajné, ale prosekli jsme to s tou češtinou. Zbytek bude překvápko). Z hledání tam mám jeden článek, kdy jsem chodil s Hogo Fogo, který měl EQ 800. Bude to na téma, les, železo a já :)

Pokud hledáš drobné mince je to masakr ;-)

Elmara - Marku, to budeš mít zcela jistě pravdu. Jsi starý hledačský matador a něco pamatuješ, vo tom žádná. Ale abych tě teda s těma rybama trufnul, tak teď poslouchej/čti dobře!

Když já jsem začal chytat ryby, tak ty jsi ještě tahal kačera na provázku :-D :-D :-D
Letos to bude 48 let- nepřetržitě ;-)

Jo a pátral jsem po těch dvou a našel :-)
www.lovecpokladu.cz/klub/a/stribrnak-s-mysakem-a-kachlikem-10078

www.lovecpokladu.cz/klub/a/spolecna-nedelni-akce-2314

Namor: poprve jsem byl s tátou na rybách tak v 4 nebo v 5. S toho si ale pamatuji prd. Vlastní lístek jsem měl od deseti let. Tudíž bez roku 40tka.... jako časově. Ale já jsem od doby, kdy se vybagrovala Berounka od Černošic po Radotín na rybařinu zanevřel. Zničili mi řeku, kde se dalo chodit v podstatě na cokoli a udělali z ní odpadní rouru pro kapraře. To není nic pro Máru :) Mára je přívlač, moucha, plavačka.
Sednout si tam mezi ty strejce, co do vody vyklopí přívěs boillies a na tu hromadu hodí tu svojí kouli... :)

Tak v tom jsme si velice podobní. Já do 16.6 plavka, feeder a od 16.—tého výhradně přívlač. Tu mám ze všech technik nejraději, cílová ryba okoun a štika. Mouchu jsem zkoušel, hlavně tedy mokrou ale nemám v okolí žádnou pořádnou pstruhovku, tak z toho sešlo. Ale stejně jako přívlač je moucha fakt fantastická.
Koule vůbec nechytám, jsem v rybařině dost konzerva. U mě nej nástraha hnoják :-)

Jsem vůbec netušil Marku, že patříš taky mezi tiché blázny 👍👍

Teď mě napadá, že by nebylo špatné přidělat v profilu vokýnko vedle detektor..... město.... ještě rybář Ano\Ne ;-)

Asi ne :)

Beru to -asi-, že nad tím ještě budeš přemýšlet :-D :-D

Přesně, dáme si vědět ju :)

No jasně.
A nezapomeň, za 29 dnů je zahájení lovu dravců :-)

Pro ty rybářský-vláčáky už mám v pohotovosti(nový vlasce) a krabičky přetříděný.Gumy,plechy,woblery ;-)
Honzatuu-kdo svůj detík zná tak ví že kope nejspíš železo a mnoho z nás to hlavně v lese dělá úmyslně.Odhadneš i velikost a víš že to drobná mince nebude i když i ty drobci občas hlásí do železa když jsou blbě.Mě třeba překvapilo že Nox neviděl obol 20 cm od hřebíku ani s malím coiltekem při běžným mávání a to jsem to položil pod povrch(-2-3 cm).Jak šel hřebík pryč úplně v pohodě i s rezervou.Na poli kde se mi ozve železo 2,3,4x na máchnutí to neřeším ale v lese kde je signálů minimum tak kopu vše s náznakem barvy.hodněkrát se vyplatilo a ještě víckrát jsem si zanadával :-DA to je dobře.Já vlastně nechci detík kterej umí jen zlato a stříbro.Různé mince a předměty mají jiné ID a jak jsou na hraně tak je to zase jinak.Kdo nekope ten nemá.A je jedno jestli detík za 50 nebo za 5.Ten graf u manty je super a vlastně jediný co ně láká ale když to máš najít tak to najdeš(třeba někdy i očima).Dodnes nezapomenu když(teď už) bejvalka po mě dostala žlutou tramvaj a přišla nám ukázat jestli je to co si myslí(stater).No byl tam kdysi i E-trac,lobo,adventis a mi jen čuměli.byla to její druhá vycházka.Každej s těch detektorů by to viděl ale stačí máchnout o 10 cm jinde nebo z jinýho směru a ani nejlepší detektor a zkušenosti ti nepomůžou.Ale samozřejmně za rok hledání je to trošku znát.Ale bez štěstí to nejde a z gauče u televize taky nic nenajdeš.Tak ať se vám všem daří a né jenom pod cívkou ;-)

@ Honzatuu: přesně tak. Sice to hraje, ale dá se to poznat podle zvuku. Když to změříš pin pointrem, tak máš prakticky jistotu. Dalo se to poznat celkem dobře.

Namor: he, he... nechť žijí poklidu ;-)

Elmara — jsem to zkusil, noó... :-D ;-)

To pandora: tohle asi nemá smysl moc komentovat. Detektory jsou oba úplně jinde. Na druhou stranu, 7čky jsou již skladem a můžeš se sám dobrat reality? A třeba nám sem napsat i nějaký test? :) Za nás... to jistě bude pouze prodejce GM, Minelaby nedělá :) Ale když by na to přišlo, asi bych dokázal zprodukovat video, že nejlepší detektor na světě bude Terra Pro ;-)

Nic mi do toho není, ale proč budu hledat euro ve 40cm. Tak dokonale čistou půdu jsem tady kolem nikde neviděl. Spíš mě oslovil dosah na drobné mince na poli, případně v zabordeleném prostředí, kterého je tady všude dost.

A nějak sem v tom videu prošvihl nastavení recovery.

Já nevím, ale ukažte mi, kde to čento nastavuje před hledáním rychlost obnovy, nějak jsem na to neměl trpělivost koukat. Jestli to jede na tu tovární 5, tak to může hulit o sto šest a dosáhne jen toho, že bude mít prozvuky. To chce si alespoň přečíst návod, než točit realistická videa. Jestli takhle zacházel i s GM7 a ošidil nastavení, tak by z toho stroje šlo určitě vytáhnout ještě víc. :-D
Třeba 20ti cent v 50ti. Ale tím ten stroj samozřejmě nechci nijak hanět. :-)

Já to GMko nijak nehaním. Může to být dobrý stroj. Ale pokud je jeden z detektorů nastavený pro rychlé hledání na povrchu, tak to přeci nejde srovnávat. Podobně to bylo i na nějakém minulém videu, které sem někdo postnul. Tam dotyčný nastavil rychlost obnovy na 7 a rezolutně dokazoval, že martikóre nevidí některé cíle. Tenhle týpek pro změnu rychlost obnovy vůbec neřeší a chce hledat hluboké cíle. Těžko říct proč to dělají, jestli schválně nebo z neznalosti. Ale pokud mám detektor špatně nastavený, tak snad netočím komparační video.

To Pandora: prodáváme oba, nebudu to tady tak příliš srovnávat. Detektor by se dal i zapůjčit... ale prostě vezmi rozum do hrsti. Je jasné, že někteří "prodejci", kteří Mantu neprodávají se budou vždy srovnávat právě s Mantou. A dokazovat, že ten a ten strojek za takovu a takovu cenu je stejný, nebo i lepší.

Neděláme to z mnoha důvodů. Ten hlavní je, že nikdy neumíš ze dvou detektorů dostat to samé. To znamená, že třeba teď pro cca. roce dostanu z Manty to, co nikdo kdo detektor vezme na pár dní do ruky. Ostatně to se týká i EQ. Na testování u Norda jsme schválně takto nechali hledače chodit polygon, pak jsme ten jejich klacek vzali, nastavili podle nás a taky kolikrát ukázali jak vlastně chodit. To je tady docela mor a někdy mám pocit, že lidi u toho hledání zažívají nějaký epileptický záchvat :)

Každopádně čistě v realitě. Minelab má obrovský technologický náskok. Manta je ještě stále surový diamant a postupně se budou odkrývat další možnosti co ten detektor má a co umí, co jsme už testovali nebo testovat budeme a co všechno ta otevřená archytektura umožňuje. Jako hledač hledači ti říkám, nic takového tady nikdy nebylo :). Což ale vůbec neznamená, že by jsi si to měl hned běžet kupovat. Dokonce si myslím, že pro lidi co neradi něco nastavuji je volba EQ 700/900 prostě lepší, jelikož to je z pohledu uživatele Manty detektor zapni a jdi :)

Moc nechápu, proč tam davá ten low conduct a nevím proč teď záhadně nevybral hloubkový režim, ale v all terénu na jedničce kanálu s recovery 3 by to mohlo hrát. Já takové hloubky nekopu. Hledám hlavně drobné Ag mince, dosah tak na lopatku a tam je to citelný krok vpřed i proti Noxu. Ty signály jsou naprosto zřetelné a nelze je přejít. :-)

Podívej, tady na těch kostkách mají 40cm, mince je podobná a píská to.
https://youtu.be/eZlWNx5EEBU
Je to sice air test, v zemi to bude o trochu míň, ale pro představu by to mohlo stačit.
Ten Ital tam má špatnou půdu, nebo nemá rád Minelab :-D

Malý Coiltek, to myslíš tu separačku 10x5"?
Ta je do bordelu, ne na hlobkový test.

Mohu jenom napsat, že zrovna ta D tedy na hloubku a taky v železe hořela. Jak u Tomáše tak na Moravě to ani nikdo nezpochybňoval. Ty kluci měli většinu i Noxe.

Na podzim budou další minimálně dvě, ale spíše asi 3 takové akce. Já budu jenom rád, když tam kdokoli přijede a ty naše průchozí polygony natočí. Já to opravdu dělat nemůžu, nebo bych tady dostal strašně...

Jenom upozoňuji, že mi to nezakopáváme klasicky, kdy vzniká efekt díry. Vykope se větší díra a do její strany se cíl zatluče přidělaný k pravítku. (tak aby nad cílem nebyla porušená hlína) Díky tomu elimijujeme efekt díry a to je pro některé detektory smrtelné :) A také, u řady cílů umísťujeme ve vzdálenosti 5 až 10 cm hřebíček. Mince ve 10-20 cm s hřebíčkem v 5 cm do 5-10 cm vzdálenosti je takový cíl, který na průchozím polygonu dost otvírá oči. Tak jako to bylo na posledním Mistru hledači, To video tady někde je. Budu rád, když někdo natočí další :)

Mrknu co, by tam mělo být (str9). Jak to dohledávání vůbec nepoužívám (na žádném detektoru), tak jsi mě právě docela dostal. Musím to zkusit, než ti odpovím. To fakt nevím, zda se to projeví nebo ne :). Ten graf VDI je částečně projekt, který běžel na geotechu a GM ho použilo. Bohužel Geotech je asi definitivně mrtvý, doba bastlířů končí :(

Ahoj. Alespoň je to o detektorech, tudíž k věci. Co se týče bezdrátové cívky, přínos co se týče výkonu, citlivosti a separace je nulový. To ostatně vždy. Je to čistě modní věc, na kterou nikdo jiný nenaskočil. Výrobce prostě hledá cestu, jak zvednout prodeje. U jedné značky to roky funguje a ten výrobce to taky roky inzeruje jako přelomové řešení. I když jsou to dva čipíky, co máš v ovládání k bráně u baráku v ceně 2 USD za oba ;)

Vyhodnocení ať už je graficky udělané tak nebo tak jede na 1 frekvenci. Což znamená, že stále pracuješ s nějakou vodivostí a sílou signálu. Ta výhoda multifrekvence je v tom, že tam si jednotlivé výsledky lze porovnat a pokud mám 5 výsledků z 5 frekvencí, kdy každá má jinou citlivost a jiný průnik půdou. A k tomu doslova snové zpracování číslicového signálu a algoritmus který využívá roky učení a výsledků... tak máš EQ a Mantu :)

Ten detík není špatný a cena je dobrá. Ale nemá smysl se tvářit, že je to něco více než to je. Já bych si ale od GM moc přál nový analog a nechápu, proč se nesoustředí právě na něho. V tom segmentu jsou už tak trochu sami a i když je to starší technologie, svoje fandy by měla stále. Pro malého výrobce by to bylo jako výhra.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru