Cívka CTX 17 pro CTX 3030 z pohledu Skota

Kategorie: Detektor kovů Minelab CTX 3030 , Testy cívek pro detektory kovů Minelab

Když jsem si koupil detektor CTX3030, navždy mi změnil můj hledačský život. Vzrostla moje sebedůvěra, počet nálezů se zněkolikanásobil...a hloubka, ve které jsme hledal...dobře, řekněme,  Austrálie nebyla tak daleko ode dna mých vykopaných děr. Tento nádherný pocit štěstí také souvisel s požíváním standardní 11“ cívky, perfektní cívky speciálně pro běžné hledání a hledání na více znečištěných lokalitách, jako jsou rekreační parky, pláže a viktoriánské navážky.

Ve Skotsku, kde nejvíce hledám, jsou rozsáhlé pastviny, signálů obvykle málo a daleko od sebe. To znamená, že řádné prohledání a pokrytí se standardní cívkou je sporné, pokud nemáte čas několika životů pro hledání na tisících hektarech…Kromě toho, většina pastvin byla za posledních sto let zorána pouze párkrát. Což povětšinou znamená, že nálezy jsou v dobrém stavu, ale obvykle bohužel uloženy velmi hluboko.  Proto každý centimetr navíc získaný kombinací cívky a detektoru ohromně pomáhá.

Byl jsem spokojený se standardní 11“ cívkou, ale z důvodů vyjmenovaných výše, jsem zatoužil po další a větší možnosti k výběru. Mé přání bylo vyslyšeno v podobě Minelab CTX 17“ cívky. Cívka byla na detektoru téměř dříve, než byla vybalena z krabice – a rozhodně jsem nebyl zklamán velikostí – je absolutně masivní! Je trochu těžší než standardní cívka, což ale vůbec neovlivní vyvážení detektoru. Pokud by někomu přišla těžší než je únosné, tak mohu klidně doporučit výborný postroj od Minelabu PRO-SWING 45. I křehká dívka jako je Sharon, která měří sotva 160 cm, může s tímto postrojem a CTXkem s cívkou 17“ chodit celý den.

Nyní používám 17“ cívku více než dva roky. A s výškou cca 180 cm, mohu jít pomalými pohodlnými kroky a překrývat pohyby cívky každým krokem, spokojeně, že všechny místa prohledám bez mezer a že za mnou nezůstávají žádné cíle. S ohledem na hloubku, pravidelně jsem nacházel malé středověké stříbrné mince o hmotnosti 1,5 g v hloubce 30 cm – o hloubce mých děr se často vtipkuje, a v jedné z děr je Sharon až po kolena – a já si nestěžuji, v žádném případě…nikdy, jsem hrozně rád, že za mnou nic nezůstává.

Kromě toho nemám pocit, že musím dělat kompromisy ohledně rychlosti pohybu detektorem, naopak, mohl jsem trošku zrychlit běžné hledání. Pro vysvětlení, tak dlouho, dokud udržíte svůj pohled upřený k zemi, cívku nad povrchem země a nenadzvedávat na konci pohybu, pak detektor dokáže rychle reagovat i při relativně svižném pohybu detektorem. Další bonus je, že cívka CTX 17“ vyhledává cíle i na konci oblouku pohybu detektoru, občas také trošku za, to je síla této cívky! Uslyšíte nepatrné pípnutí pozitivního signálu. A budete schopni kontrolovat své kroky a pak cíl – věřte mi, budete překvapeni častěji, než očekáváte.

A konečně, pinpointing velké cívky není odlišný od 11“ cívky. Můžete dokončit kříž nad cílem a pak použít funkci pinpoint k zaměření. Vždy můžete udělat konečnou kontrolu a pohybovat cívkou od cíle a pak, když pozitivní signál slábne a vymizí, cíl bude v prostoru ve tvaru „U“ před cívkou.

Tak, to byste měli můj názor na CTX 17“ cívku pro CTX 3030. Pro mě je to naprosto zásadní část příslušenství k detektoru, která se vždy vyplatí. Množství vašich nálezů se výrazně zvýší. Nemusíte dělat kompromisy v rychlosti pohybu detektorem, vaše pokrytí bude daleko lepší, budete kopat častěji a hlouběji.

Bez této cívky si hledání již neumím představit, našel jsem díky ní překrásné mince a artefakty. Pokud ji ještě nemáte, radím vám, neprodleně to napravte, nebudete této investice litovat!

Derek McLennan

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Super, cívku koupím , jen mi ještě chybí ten nepodstatnej zbytek k ní .... :-/ :-/ :-D :-D :-D

Doby, co Ti chybí? Sharon, nebo skotské pastviny? ;-)

Chybí mi ctx3030 :,-( :,-( :,-( :-D :-D :-D

Do 30cm? To nieje malo?

SLOVAKfoundONE : na 1.5g minci určitě ne ..... nebo mysliš že to je málo ? :-D

To:Tomama. V metru a půl ne! Ale v metru zobe s přehledem! Takže najít i tu křehkou dívku,není problém :-D :-D

Největší výhodou 17" cívky je její poktytí. Oproti základní sondě má taky větší hloubkový dosah, hlavně na větší věci.
Největší nevýhodou je její hmotnost. Totálně to rozhodí vyvážení detektoru. Pro delší hledání je bez postroje nepoužitelná. Oproti základní sondě horší separace, lehce horší na úplnou droboť a dohledávání cíle.

No jo no - když jsem přemýšlel nad novým detíkem, tohle byla jedna z možností... jenže nakonec rozhodl fakt, že v Brně žádná pobočka s tímto detektorem není... :-(

Největší nevýhodou je horší separace, což z důvodu velikosti je pochopitelné. Vidí i maličké cíle typu haliře Jirika z P. Vyvážení je horší než s 11", ale celodenní hledačka u mě není bez postroje problém. S ním to není ono, nemám svobodu pohybu.

Hodně zajímavé pro mě určitě ,ale ještě pár let počkám až vychladnou rychlo hledači a vynosím z luk a lesů brokovky,nábojnice,alobal,protože zatím mám na jedno mávnutí 4-10 cílů a to je marast (bývalí sudetský políčka kde se pak vyvezlo a zaoralo kde co)ale až se uklidí,tak ta droboť mezi tím bordelem je.Zatím kopu všechno a každej 50tej bordel je něco hezkého.
www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/letos-mi-ty-ag-uz-dou-ctvrte-110271/
;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru