Detektor kovů Detech Chaser po úpravách

Kategorie: Detech - recenze a testy

Není to tak dávno, co se objevil nový detektor kovů Detech Chaser. Detektor nevypadal špatně, ale bylo k němu několik výhrad. Továrna se snažila všechny připomínky zapracovat a jak to dopadlo, si můžete přečíst v článku.

Změny oproti prvnímu modelu aneb dnešek v terénu

Bohužel tady nemám již žádný starší model, ale přijde mi, že něco udělali i s konstrukcí. Detektor se mi drží lépe, nebo je to možná tou zimou, která dnes panuje (test se dělal minulý týden, dnes je ale ještě hůře). Teploměr je na 0°C a dost nepříjemně fouká. Hlavní změny továrna ale udělala v tónových režimech a navíc detektor by měl jít ještě o dost procent hlouběji. Rozdíl v tónovce je patrný okamžitě po zapnutí a je to velký posun. Hloubky jdeme vyzkoušet.

Nastavuji režim Relics a jedno-tónovou odpověď, a jdeme se Strážcem projít polygon. Citlivost je na 80%. Chaser dá takřka vše. Na 1 Kčs končí na hranici 33-34 cm, přitom detektor je osazen 9” Ultimate cívkou. Tak tohle je opravdu dobré.

Detektor kovůPřepínám do audio režimů a jdeme celou akci zopakovat. Oba pracují rozhodně lépe než dříve. U hlubokých cílů se v mix-módu ale ozývá pouze ten nejvyšší tón. Na mě je možná až trochu příliš vysoký. Je dobré, že cíle nepadají do železa, ale stále je to barva. Asi po 10 minutách testování jsem nucen vypnout na mobilu data, detektor si se Samsungem vůbec nerozumí a telefon v kapse u detektoru způsobuje opakovaně staccato přerušovaných tónů.

V audio režimech je detektor o cca 5 cm mělčí než v jedno tónovém režimu. Testujeme i programy. Čekal bych, že nejhlubší nastavení bude zcela bez diskriminace, ale minimálně v audio režimech je režim Relics lepší. Po polygonu testuji také pohyb v lese. Určitě lze ocenit, že Chaser není mikrofonní a netrpí na prozvuky způsobované nárazy sondy o borůvčí, mladé doubky atd. Dohledávání detekovaných cílů je velmi snadné, ostatně 9" 2D ultimatka dokáže být velice přesná.

Jedeme zpět na kafe, jelikož je opravdu strašidelné počasí. Odpoledne se do lesa ale vracíme ještě se Zuklošem. Úplně jsem zapomněl otestovat detektor v režimu vyššího nastavení zesilovače. Oproti nižšímu, přístroj lehce přidá na dosahu a také asi na citlivosti. Chvílemi ale nevím, zda přístroj reaguje na brok v ruce a nebo na můj zimomřivý pohyb, je méně stabilní. Přesto je tohle nastavení na některých cílech znát poměrně významně. Především předměty na hranici dosahu se ozvou podstatně hlasitěji. Znovu musím vypnout data na mobilu a detektor se i ve vyšším nastavení zklidní. Data na mobilu jsou tak problém a mohu doporučit rovnou je vypnout. Každopádně je ale opravdu strašidelně a začíná drobně sněžit, naštěstí mě brašule zachraňuje z lesa telefonátem, že na mě v obchodě někdo čeká.

Byl to poměrně krátký, takový půldenní test Chasera po změnách. Detektor to určitě není špatný, ale na to dostat z něho maximum se bude muset pořádně nachodit. Určitě si ale umím představit, že bych s ním vyrazil okamžitě v jedno-tónové audio odpovědi s nastaveným diskriminačním režimem Relics. V něm mi svým chováním hodně připomíná EDS Reacher, a to je, nejenom pro mě, nejlepší detektor v poměru cena/výkon, který Detech vyrábí a vyráběl.

U Chasera ale dostáváte dost věcí navíc, jde tak pouze o to to využít a na to je potřeba více času. Pokud se ale rozhodnete tuhle Detechácku novinku otestovat, určitě chybu neuděláte. Navíc jsou již k dispozici další cívky a předpokládám, že příští rok bude možné na tento detektor již od Detechu koupit úplně všechno.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Není za co. Mohl by to někdo vzít do vlastních rukou a nachodit alespoň 3 měsíční test. Ten by dal určitě více ;-)

Kopyto: Nevim tedy s jakymi detektory a v jakych podminkach mas zkusenosti se separaci, ale ja mam s Racerem 2 naprosto opacne zkusenosti v beznych polnich podminkach okolo vesnic tzn. pomerne znacne zamoreno zelezem patri k tomu nejlepsimu co jsem zatim drzel a videl, zvlaste s malou sondou, je to doslova skalpel chirurgicky presne oddelujici cile pri zachovani uctyhodne hloubky na takoveho prcka, ale je pravda, ze je to i o nastaveni... ;-)

Kopyto: Určitě nechválím nic až do nebe, jen jsem poukázal na hlavní výhodu Raceru, a tou je separace, o které ty píšeš že "není žádná sláva". Jinak vím že má nedostatky tak jako každý detektor ;-)
Jinak Chaser vypadá dobře, líbí se mi rozsah VDI.

Ahoj, dal by se koupit se starším shaftem? (S) Jsem konzerva ;-)

To:tibko. Hele Tibore,že by tam bylo hodně třetinek a osminek ;-) ;-) ;-)

To:kopyto Jasně že né. Ale mohl by ;-) ( na přání zákazníka) ;-)

To:tibko.Chápu, myslíš Greenock Water ve Skotsku.Ale i někde chtějí 10 liber,záleží přes který pozemek to teče Ale pravda je,že to malé kulaté se občas najde 8-)

To Tibko: test detektoru je domluvený, zda se otestuje i nějaké zlato se dá předpokládat. Jenom jsem se tak mrknul na ty videa... a tedy není tam ani jedno po změnách. Pokud ano, tak jsem ho nenašel :-). Každopádně bych si na taková drobná zlata vzal asi úplně jiný detektor. ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru