Detektor kovů Minelab CTX 3030

Kategorie: Detektor kovů Minelab CTX 3030

Nový detektor od Minelabu byl očekávan již dva roky. Poměrně nečekaně se dříve, než nové VLF, objevila GPX 5000. Nakonec se ale fandové značky Minelab dočkali a společnost začátkem měsíce odtajnila první údaje a fotografie CTX 3030.

Než začnu s rozsáhlým popisem funkcí detektoru, podíváme se na jeho konstrukci. Ta je zcela nová a nevychází z žádného hobby detektoru, které společnost uvedla v předchozích letech na trh. Unikátní je samozřejmě možnost detektor ponořit až do tří metrů a vodotěsnosti přístroje je částečně i podřízená konstrukce. Použité materialy jsou špičkové, čemuž bude také odpovídat cena detektoru. Ta by se měla vyhoupnout nad prozatimní jedničku v nabídce VLF detektorů Minelab E-Trac.

Detektor kovů Minelab CTX 3030

Začněme od začátku...

Minelab rozdělil popis CTX 3030 do šesti hlavních oblastí a myslím si, že se tohoto jejich rozdělení můžeme dobře držet.

vodotěsnýVodotěsný

S detektorem byste se měli stejně snadno pohybovat jak na souši, tak ve vodě. Nejedná se o klasický detektor pro potápěče, ale o přístroj pro všechny hledače, kteří by rádi měli možnost chodit také okolo pobřeží ať už se bude jednat o moře nebo rybníček za vesnicí. Detektor je vodotěsný do 3 metrů, což na oblíbené brodění určitě stačí.

bezdratovýBezdrátová sluchátka

Minelab postavil vlastní bezdrátovou jednotku a vydal se směrem, který využívají všechny společnosti zabývající se profesionálním přenosem zvuku. K jednotce máte možnost připojit v podstatě jakákoli Vaše oblíbená sluchátka. Díky tomu je nejenom zachována volnost pohybu, ale navíc nejste omezeni na jeden nebo dva typy s vestavěnou elektronikou.

FE-CODiskriminace Fe-CO

Detektor využívá jedinečný diskriminační vzorec Minelabu, který vychází z možnosti diskriminovat jak dle povrchové vodivosti, tak podle relativního množství železa. Navíc jsou u přístroje nastavitelné tónové profily. Jedinečná by měla být funkce Target Trace umožňující sledovat více cílů najednou. Osobně jsem opravdu zvědav, jak se ukáže v hodně zaneřáděných lokalitách.

GPSGPS

Delší dobu jsme spekulovali, který výrobce si GPS do přístroje přidá. Součástí detektorů je pak i program pro uchovávání dat a práce s mapami. Nová fukce GPS FindPoints a GeoHunts Vám tak dovolí si Vaše přenosné přístroje nechat doma.

GPXMapování na vašem PC

Pohodlně můžete nahrát nastavení detektoru nebo umístění nálezů pomocí aplikace XChange2. Připojte fotografie a texty a vytvářejte různé skupiny a kategorie.

barevný LCD pro detektor kovůBarevný LCD

Barvy nejsou u CTX 3030 pouze pro krásu. Výrazně zpřesňují informace o předmětu a hodně tak podporují diskriminační vlastnosti detektoru.

Detektor kovů CTX 3030

Objevujte historii s Minelab CTX 3030

Detektor umožňuje snadné přijetí nebo odmítnutí cílů, což by Vám mělo hodně usnadnit práci v terénu. Diskriminační vzory jsou pak automaticky ukládány do aktualního režimu vyhledávání. Během hledání displej zobrazuje všechny cílové informace, takže by Vám tak nemělo nic uniknout :).

Jak již bylo výše napsáno, displej je barevný. Na LCD se zobrazuje číselná hodnota vodivosti a železa, ukazatel hloubky uložení, citlivosti atd. Díky novým funkcím sledování více cílů Vám detektor umožní najít i ty nejdrobnější cíle v těch nejvíce odpady zaneřáděných oblastech.

Veškeré Vaše nálezy pak můžete okamžitě zaznamenávat pomocí GPS. Zde využíváte funkce GeoTrail pro sledování oblastí, kde jste se již pohybovali a FindPoints pro zaměření míst nálezů. Veškerá data si můžete pohodlně doma zobrazit v mapách společnosti Google na Vašem PC. Myslím, že si tak dobře udržíte přehled o Vašich lokalitách a zároveň se Vám lépe budou plánovat další hledačské výpravy.

detektor kovů Minelab CTX 3030

A trocha technických dat

  • Hledací režimy: 10 kompletních vyhledávacích režimů (Relic, Silver, Hight Trash atd)
  • Diskriminace: 35 Fe x 50 Co - znamená 1750 editovatelných bodů
  • Základní sonda 11" 2D vodotěsná. K dispozici jsou i 6" 2D a 17" 2D
  • Bezdrátová jednotka WM 10
  • Sluchátka Koos UR 30 (doporučená výrobcem, použít však můžete jakákoli Vámi oblíbená)
  • Baterie - Lithiový blok, nebo 8x 1,5V
  • Váha 2,36 kg včetně baterií
  • Délka 94x140 cm
  • Cena +/- 50 000kč Přesná cena bude stanovena v průběhu příštího týdne

Závěr

Nová CTX 3030 od Minelabu bude zase v mnohém výjimečná. První přístroje by měly přijít příští týden a jelikož se podařilo na expedici v Bulharsku dokončit test GM4 pustíme se ihned do redakčního testu tohoto nového detektoru. Pokud se nic nestane, tak by obsáhlejší redakční test CTX 3030 měl být do prázdnin hotový.

Odkazy na detektor na lovci pokladu:

Verze starter - bez bezdrátového setu
Verze standart - s bezdrátovým setem a dalším příslušenstvím
 

Pdf detektoru volně ke stažení

Pro stažení poklepejte na obrázek.

Detektor kovů Minelab CTX 3030

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

psát o kukle ,samopalu a že se chystáš něco přepadnout není příliš vtipné.....

no vypada velice dobre,az na tu vahu.. :,-( 2,36 kg včetně baterií,je docela darda..uz se tesim na testik i kdyz cenove pro me asi hned tak nebude.. :-)

zajímaví stroj z hvězdných válek :-D ta váha to je mazec :-(

Stroj asi pořádný.Vývojáři si asi všimli tak jako já,že když na rukojeť E-Tracu pověsím zezadu krompáček,tak je detík tak vyvážený,že skoro váhu navíc nepoznám. Váha je znát hlavně při setrvačnosti z prava do leva a naopak.

Vývojáři u Minelabu vyrábí detektory v přímé úměrnosti.Čím je detektor lepší a dražší,tím je těžší.Asi neviděli českýho hledače pachtícího se 5 hodin na poli,nebo prodírajícího se lesem.Ta váha je děsná. :-(

Ta váha je mazec asi to nebude na dlouhé hledání,ale asi jinak dobrý :-)

no, velice zajímavá mašinka, bohužel pro mě nedosažitelná :-)

Cé,eM,eL hovoří Cé,eM,eL centrální mozek lidstva... :-O Bože kde jsou ty časy kdy lidem stačil březový proutek. Dneska abych měl konto ve Švýcarské bance, hydraulický posilovač ruky a diesel agregát tahal na zádech v batohu :-P

K tomu by měli přidávat postroj s popruhy a závěsem jako ke strunovce. Váha velká, cena hrozná. :-( :-D

Už jsme mohl mluvit s jedním hledačem co detektor testoval. Zdá se že detektor je dokonale vyvážený. Rozhodně lépe než zdánlivě lehčí detektory a to i od stejné značky. Váha by neměla být problém, ale uvidíme příští týden by měl být první detektor tady ;-)

Zamiloval sem se,jdu shanet dalsi praci. :-(

Mašinka vypadá velice dobře,váha by mě asi nevadila teda kdybych tu mašinu měl ;-) :-D

máš pravdu tohle mít tak bych se přemoch ale jelikož si na to můžu našetřit jenom z kapesného tak jěště tak
cca 11let tak to je pěkný :-( :-( :-( :-( :-P :-P :-P ;-)

Az zacnou na cx3030 jenz vazi 2,5 kg prezbrojovat majitele Deuse, ktereho si koupili kvuli nizke hmotnosti, tak se budu popadat za bricho a branici budu mit nadranc. Zustavam u Loba a XP, posilhavam jeste po GM4 a Tejonu (po tom zejmena).

toto neni detechtor na kazdodenne kutanie v dlzke 5 a viac hodin, operaciu ramena treba dopredu hlasit obvodnemu lekarovi a poistovni 8-)

Ahojda, jeden tejonek s ultimejtkou by byl k mání... ;-)

Len ci dokaze to co Tejon dnes 10hl 1939med mala minca na hlbku cepele lopatky total sucho.Ale inak musim sa sklonit pred inovaciou a progresom dopredu pred Minelabom co robia a o co snazia. Podla mna su asi hodne dalej ako and spol.Seci same Special edition,Black,HOT edition a ceny rubu hore ale ziju -10 az 20 rokov dozadu inovacia a sem tam aj regulacia NULA.Kukol som nejake video inak pekna hracka je ta 3030 za 1400Ecok keby cecok sa pohram aj ja.Ale dnes nas technologia nepusti dalej zatial 1kcs nenajde v 40cm ale asi iba asi v 30 ako stare dobre Lobo,Explorer,Garet,Tejon,XP.GM,atd.A ma neplatia za reklamu.Pani treba len chut a trpezlivost nech je na ruke co sce.Ale je to pekny stroj

Vypadá dobře jsem zvědav na výkony v praxi :-D

Elmaro-Takovej dotaz jak je to u takovejhle vodotěsnejch strojů s vhhkostí myslím když příjdu v zimě a dám ho do tepla tak by se měl vevnitř opotit jestli se nepletu?No a když je vodotěsnej tak se to bude těžko vypařovat zpět :-/

Millsi, za kolik?
richard.voigts@seznam.cz

To boban: Mělo by tobýt v pohodě. Množství kondenzátu by mě,o být minimální ;-)

Tak detektory tady budou v pátek nebo v pondělí. Ceny jsou již v eshopu a přidal jsme na ně odkaz i do článku.

V podstatě počítáme s tím, že po tom co bych se alespoň dva týdny s detektorem seznamoval uděláme i nějaké testy plus již avizovaný test většiny zásadních číslicových detektorů na trhu za účasti široké hledačské veřejnosti. Stejně jako tomu bylo u "analogů" ;-)

cena hustá váha jak zahradní křovinořez pro mně nedostupný ale asi to bude pecka . :,-(

Po posledním víkendu a 7+ hodinovém testu na Mácháči mohu potvrdit, že CTX je perfektně vyvážené - s E-Tracem bych určitě cítil ruku ještě druhý den. K tomu mohu přidat - větší stabilita u VID (ve srovnání s E-Tracem), funkce "trace" a vodotěsnost. Je mi jasné, že cena je trochu "jinde", ale u mě je rozdíl v cenách E-Trac a CTX3030 oprávněný. Za cca 14 dnů budeme zase v Čechách, vyrazíme lovit někam do okolí Benešova/Votic - kdo se chcete přidat a CTX otestovat, jste vřele vítáni.

krasnej stroj..myslim ze konstrukcne je na svoji vahu pravdepodobne skvele vyvazenej...jaaaj muj sen.))

Zdravím, jde ten CTX hloub než E-trac s ultimatkou ?

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru