Detektor kovů Nokta Fors Gold - první ochutnávka [recenze]

Kategorie: Nokta - recenze a testy

Nokta FORS Gold je profesionální detektor kovů konstruovaný na základě zkušeností a ve spolupráci s hledači zlata doslova po celém světě. Detektor je schopen zachytit a identifikovat i ty nejmenší nugety. Měl by být schopen si poradit se všemi typy půd, což pro naše podmínky dává velkou možnost využití v oblastech s přítomností čediče nebo obecně feromagnetických hornin. Detektor by měl být schopen zvládat i extrémně vysoké koncentrace oxidu železa v půdách. Pro hledače v našich končinách by mělo být také velice pozitivní, že detektor by měl být i velice “hluboký”.

Nový detektor kovů Nokta Fors Gold

Funkce detektoru kovů Nokta FORS Gold

Půdní podmínky

Detektor bude schopný pracovat i v těch nejnáročnějších terénech. Jako zkušení hledači vědí, řada lokalit kde se pohybují obsahuje velké množství minerálů, železa, feromagnetických hornin, koksů atd. FORS Gold díky vysoce propracované automatice tyto problémy řeší a vám dává možnost pracovat v těchto terénech a to i bez rušivých prozvuků. Spolu s automatickým a manuálním odladěním půdy dokáže Fors Gold i neustále sledovat a vyhodnocovat půdu tak, aby měl detektor maximální dosah a nijak nebyla ovlivněna kvalita diskriminace.

Půdní podmínky pro detektory kovů

Tři pracovní režimy

Diskriminační – Tento režim používá 3tónovou audio diskriminaci a je nejlépe použitelný v místech s velkou přítomností dalších kovů
Boost – dvoutónový diskriminační režim, který poskytuje maximální hloubku na nejdrobnější předměty a skvěle eliminuje účinky feromagnetických hornin
All Metal – Režim s prahovým tónem a maximálním dosahem

ID předmětuID předmětu a diskriminace

Na LCD detektoru se Vám zobrazují ID jednotlivých předmětů. Pomocí nastavení můžete tyto cíle buď přijímat a nebo ignorovat.

Dvě LCD s grafickým uživatelským rozhraním

FORS Gold má 2 LCD displeje - jeden na boxu elektroniky a druhý na rukojeti. Po nastavení detektoru na LCD panelu umístěného na boxu elektroniky, můžete sledovat většinu informací na displeji umístěném na rukojeti. Celkové řešení přináší mimořádný komfort při hledání.

Zvýraznění cíle a hloubka nálezu

Stisknutím tlačítka na rukojeti můžete snadno dohledat cíl pod sondou. Čím blíže budete k cíli, tím výraznější je audio odpověď detektoru a zároveň se Vám na LCD ukáže hloubka uložení.

Vibrační mód

Mód je navržen především pro neslyšící. Ostatním hledačům může pomoci v situacích, kdy nebudou používat sluchátka a budou se pohybovat v místech s velkou hlučností.

LED svítilna

FORS Gold má vestavěnou svítilnu osvětlující oblast skenování při vyhledávání v noci nebo za snížených světelných podmínek.
 
Svítilna

Ergonomie a dlouhá životnost baterií

Detektor je jak svojí konstrukcí, tak elektronikou a softwarem navržen tak, aby jeho obsluha byla co nejpříjemnější. Za zmínku také určitě stojí napájení 4x 1,5V AA bateriemi s výdrží 30 hodin provozu
 
Vodotěsnost

Technické parametry

 • Technologie: VLF indukčně balanční
 • Operační frekvence: 15 kHz
 • Princip: pohybový, bezpohybový
 • Hledací módy: 3 (Diskriminace, Boost, All Metal)
 • Audio Frekvence: 5
 • Odladění vlivu půdy: Automatické a manuální
 • Audio diskriminace: 3 tóny
 • Automatické skenování půdy: Ano
 • Dohledávací režim: Ano
 • Posun pracovní frekvence: Ano
 • Vibrace: Ano
 • Nastavení citlivosti: 1 až 99
 • ID nálezu v rozmezí: 1 až 99
 • Základní sonda 28x18 cm 2D vodotěsná
 • Váha: 1,8 kg včetně baterií
 • Délka, nastavitelná v rozmezí 125 až 150 cm
 • Napájení 4x 1,5 V AA baterie (životnost 30 hodin)
 • Záruka 2 roky

Video s továrním představením detektoru

 
 

Ceny detektoru

 
Detektor se začne prodávat ve dvou verzích. Jedné holé pouze se sondou 28 cm a druhé se třemi sondami a bohatým příslušenstvím.

Detektor kovů Nokta Fors Gold – základní verze detektoru osazená biaxiální 2D sondou 28 cm. Cena 19 490 kč s DPH

Detektor kovů Nokta Fors Gold Pro – v ceně detektoru jsou tři pracovní sondy a bohaté příslušenství. Cena 26 490 kč s DPH
 
Detektor kovů Nokta Fors Gold
 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

mám rád drobnosti.ta svítilna je boží

Na obrázcích, v technických parmetrech a superlativech v článku vypadá zajímavě. Tak uvidíme, rád se nechám překvapit.

Podle všeho co zatím vím se ten detektor povedl. Zdá se, že jsou si toho vědomí i v Noktě. Příští týden dostaneme ještě další informace a fotky a pak už přijdou detektory. :-)

Za jakou cenu ? Stačlilo by aspon orientačně od ... do. ;-)

A sakra už je vidím :-D

Aby měl v dnešní době detektor na 4 AA hmotnost 1.8 kg,se mí zdá moc :-/

Crusader: Ona cena - podle mého si Turci uvědomují, že prorazit na trh s detektorem typu Golden Senze, Golden Gate se jim nevyvedlo, jak asi chtěli (cena / výkon) takže se zaměřují na trh kolem té dvacky. Vycházejí evidentně ze zkušeností s Veloxem, který se vcelku prodával. Já jen doufám,že se kromě orientace na trh, také poučili z chyb, které první verze Veloxu provázely (dost pochybná konstrukce řídící jednotky a elektronika ve stylu "udělej si sám"), mikrofonní cívka, atd. Jinak byla Nokta Velox dosahově a separačně slušná, tak očekávám posun minimálně v tomhle ohledu vpřed.

Pluge: Hmotnost byla i u Veloxu dána bytelnou konstrukcí. Ta i teď vypadá nesmrtelně, takže hmotost vcelku odpovídá.

Velox mě překvapil. U Fors Golda budu brát za zásadní naladění na velkou sondu. Jinak to vypadá nehorázně dobře i cenou ;-)

Ahoj, tak jak to vypadá už dorazily?

NĚJAKY NOVINKY? :-) KDY BUDOU

Ve středu je doma už se tešim jak děcko do cukrárny :-P

Cest....tak zitra bude doma...uz se nemuzu dockat...az ho testnu..... :-) :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru