EQUINOX a obávaný problém s koksem...

Kategorie: Detektor kovů Minelab Equinox 800 a 600

Zlaté mince, zlaté mikro-nugety (0,7 g) nebo čtvrcené mince, které leží v zemi pod koksem, nejsou problém, pokud používáte nový EQUINOX! Nesnáším zvuk koksu, protože narušuje vaši koncentraci a vždycky skončíte myšlenkami na to, co jste všechno přešli. To je hlavní důvod, proč jsem se přeorientoval na multifrekvenční stroje od Minelabu. Doufám, že tento blog vám odpoví na častou otázku na Facebooku a různých fórech: "Reaguje EQUINOX na koks?"

Sharon (manželka Dereka, pozn. překl.) a já jsme s Minelabem během mnoha měsíců vývojového testování pracovali na problematice koksu a doladění nové technologie Multi-IQ. Koks obsahuje uhlík, který je vodivý a proto může být detekován. Obvykle se to stane, když se koks objeví na povrchu země nebo těsně pod ním. Koks / uhlík také sdílí odpovědi cílového ID např. s velmi jemným zlatem. Tento problém s koksem může vést k nedostatečné důvěře v nalezení drobných starobylých zlatých mincí a zlatých nugetů, zejména u uživatelů jednofrekvenčních VLF strojů.Existuje mnoho různých druhů koksu. Během testování jsme Sharon a já shromáždili různé kusy z celé Velké Británie, všechny s různými cílovými odpověďmi. Poté jsme intenzivně spolupracovali s firmou Minelab, abychom EQUINOX vyladili jako detektor "bez koksu“, pokud samozřejmě tato cílová odpověď koresponduje s vaším konkrétnímu detekčním prostředím a očekávaným nálezům.

Problém s koksem spočívá v tom, že může produkovat různé cílové reakce v závislosti na tom, z čeho je složený, jaký má tvar, jak je hluboko, jak je veliký a také jak je vlhký! Jak jsem řekl, mnoho měsíců testování eliminovalo téměř všechny reakce na koks bez použití hrubé diskriminace a filtrování; i když se našlo několik druhů koksů z Velké Británie, které stále ještě jednoznačně reagovaly. Avšak stabilita identifikačních čísel cílů (ID) je taková, že jakýkoli koks, který bývá obvykle slyšitelný, by měl stabilní ID 1 a jen velmi zřídka a přerušovaný zvuk u ID 2. Odmítnutí těchto dvou ID by odstranilo VŠECHEN koks.

Důvod, proč většina jedno-frekvenčních VLF strojů nemůže úspěšně vyřadit koks je ten, že nefungují současně s více frekvencemi a nemají přesné cílové ID. Čísla pro koks obecně kolísají v důsledku různých podmínek, velikosti a hloubce umístění koksu. Proto slyší koks jako rušivou cílovou odpověď a mnozí uživatelé mají tendenci jednoduše se s tím smířit a dále je ignorovat. V opačném případě by museli vynechat širokou škálu ID, a proto ztrácejí poměrně velký rozsah dobrých cílů. Začátečníci by měli vědět, že koks maskuje dobré cíle, které se nacházejí pod ním nebo vedle něj. Jednoznačně uslyší rušení koksu, nikoli dobrý cíl. Maskování cílů v kombinaci s neustále koncentraci rušivých signálů koksu vedou k masivní frustraci při použití jednofrekvenčních detektorů. Máte tendenci zvukovou odezvu a čísla ID koksu ignorovat a jít dál, aniž byste kopali, ale tohle neplatí při použití nástroje EQUINOX.

EQUINOX je dokonalým nástrojem pro boj s koksem kdekoli na světě. To je zvláště důležité v rámci Velké Británie a Evropy vzhledem k historickému využití uhlí a jeho rozšíření na poli. Některá velmi jemná zlata (subgramatické nugety nebo mikrovlákna) však mohou být i nadále neúmyslně diskriminována. To platí i pro některá ID, která by poskytla reakci železa na drobné úlomky železného materiálu, jež by byly diskriminovány většinou uživatelů, kteří nepoužívají režim All Metal. ALE s nástrojem EQUINOX máte možnost upravit nastavení a slyšet koks a drobné železné reakce (-3 do +2 ID), pokud chcete hledat v oblasti, která nemá velké množství koksu, ale je v ní typ výše uvedených zlatých cílů. Relevantní část z návodu k obsluze EQUINOXu je: "Režim Pole 1 dokonce i s přijatými cílovými ID 1 a 2 odmítne více koksu než režim Pole 2."

Poznámka: zatímco režimy Pole vynikají při odmítnutí koksu, specialisté na plážové hledání a prospekci zlata by měli používat režimy Pláž a Zlato, které jsou navržené pro tyto účely.K dnešnímu dni jsme našli řadu příkladů nízkovodivých cílů včetně viktoriánského zlatého půl Sovereignu na poli, kde bylo mnoho koksu. Na havajských plážích jsme hledali s výchozím továrním nastavením, a to pouze za použití zvýšení citlivosti nebo snížení rychlosti zotavení, čímž získáte trochu větší hloubku. Takže ze všech našich testů můžeme s jistotou říci: "Jděte a používejte svůj EQUINOX přímo z krabice bez ohledu na prostředí, ve kterém se pohybujete." Pokud jste dosud neuskutečnili přechod z jednočinné frekvence na skutečnou simultánní multifrekvenci, možná je právě teď vhodný čas.

Z originálu od Dereka McLennana přeložil GM4PRO (Roman Němec)

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Romane dik za normalni a ctivej preklad 8-) ;-)

Včera jsem chodil v přilehlém lesoparku kde je spousty tenké Al folie a koksu. Koks a folie spolehlivě ID 1, zmuchlané al folie ID 5-6. Co mě dost překvapilo, byl zoxidovaný mosazný plíšek 1x 4cm tenký tak 0,5mm s ID 1 v 11cm. Zinkové zoxidované plíšky ID 1-2. V té již prohledané lokalitě neskutečný bordel, železo, al foil, koks a i přes to 2 knofle 5 mincí.Vršky ne tak zrezlé ID 13 a rezavé nižší přeskakující ID v krajích do Fe. Nastavení jsem měl Park 2, vol Fe 4, disc -9 až-6 zavřená, treš 6, barva od 1, rychlost 7, Iron bias 2. Příště zkusím to pole 1, nebo park 1. ;-)

Ještě dodám
multi frek., 5ti tón, cit. 22

To se opravdu všude válí koks? :-O :-O :-O

Nechtěj si to raději ani představit . Já ho včera např opravdu musel poslouchat všude a někdy ho dokonce i raději kopnout i když sem věděl, že to ,,zase je jen koks" :,-(

Už jsem se konečně rozkoukal a chodím v multitonu. Asi už u něho zůstanu... možná někdy v lese dvoutónku. Při sobotní akci jsem chodil na 22, okolo desítky detektorů a jediné co mě rušilo byl Žabákuv E-Trac... tedy než se přeladil. Nádhera, nemůžu si pomoci. Fotky a článek zítra přidám na LP :-)

To je zvláštní , že se všude válí tolik uhlí ...to asi nějak s popelem ne?

tož se to dycky vozilo na pole ;-)

Na pole se vozil hnuj a do hnoje se vysejpal popel.. At gold ho umi pekne odladit. V audiu pak bruci jako Fe ;-)

Co to je platný , když vlezeš na pole , kde se potřebuješ kopat každej tón . viz včerejší archeoakce 8-) ;-)

Co je to koks? S CTXkem ho neznám ;-)

No to je ten, co ti skryje některé dobré věci, ani o tom nevíš.

Koks mám ID 1-2,mod park 2,zem auto,kopnul sem to 3x a furt to samý.
Pak už jsem ID-1-2.
Bylo to kousek od chat,takže to tam sypali asi chataři. :-O

Na polích se používal třeba parní traktor či mlátička obilí, proto je toho tam tolik. A pokud se v okolí nacházela třeba nějaká ruda a její zpracování v pecích :-) ;-)

To CRiss23: další důvod koupit CTX místo EQ :)

Elmara : Však ho mám a pryč nedám :-)

GM4 udělej konečně recenzi na GM5+ věřím je snažší něco opsat přeložit než něco nachodit

Tak, plný souhlas, pouze bych ale poprosil o splnění starého slibu a nepožadoval to tak ultimativně ;-)

Já jsem se teda dozvěděl houby kromě hroznýho překladu. Když zatáhnu id 1 a 2 tak přijdu o v malá AG a nebo bronzy. Už tohle někdo vyřešil? Jiné detektory to nedělají, protože koks mají na širší škále ID než má Nox posunutý níže než je hranice pro nejmenší mince. Update co jsem četl nějak nepřinesl žádné viditelné změny.

Cívka - mám nastavené ID1 a 2 pod železem . Jinak Allmetal. Citlivost 21. Park 1 někde park 2. Iron Bias 1.Nox 600.A ještě jsem nekopnul malé AG. Nejmenší AG je pro mě 10 krejcar FJ1. Asi na tom něco bude co tady řešíš...vím že občas ID1 - 2 padne jdu dál řeknu koks..... :-O Pořád je co se učit. :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru