Equinox do šroubku – jedničkový nebo dvojkový režim

Kategorie: Detektor kovů Minelab Equinox 800 a 600

V dalším dílů Equinoxu do šroubku jsme se věnovali rozdílů mezi jedničkovými a dvojkovými režimy. Rozpracované jsou ještě dvě další videa, která pustíme v příštích 14 dnech. Ty by seriál o Equinoxu zakončili. Navíc jsme stejným způsobem začali rozebírat také CTX 3030 a tam těch videí bude asi o něco více.

Elmara

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Děkuji za video. Ani jsem nevěděl, že dvojka je citlivější. Já chodím na jedničku a broky také nacházím. Co mě štve, že nacházím třeba pod ID 15 malý aluminiový plíšek a stejně tak drobnou měděnou minci která je desetkrát větší a hmotnější. Kdyby byl detektor, který by uměl odfiltrovat hliník, to by bylo. U železa také nedokážu odhadnout, zda mám pod cívkou podkovu nebo hřebík.

Děkuji za super video. I na jedničku nox vidí takovou droboť, že mám kolikrát problém to dohledat a na dvojku tuplem, přesto ji občas používám abych se přesvědčil že za mnou už nic nezůstalo hlavně na místech kde to padalo. :-)

Díky za prima video.
Equinox mám půl roku a je to neskutečně báječná mašinka. Když jdu na hledačku se synátorem, sáhnu pro Tesoro. Ale když jdu sám, beru vždy EQN. A to jsem fanoušek značky Tesoro.

Na EQN shledávám jednu nevýhodu. Člověka to svádí nekopat všechny barevné cíle.
Zvláště ID od 14 do 17, kde bývá často pod cívkou různý „bordel“. Mnohokrát jsem se přistihl u toho, kdy jsem tyto cíle přešel s mávnutím rukou. U analogu je to jasná páka - kope se vše ;-)

Režim chodím -pole 1-, vyhovuje mi nejvíce. Hezkou neděli všem.

ctx nemám rád nebre malé zlato proste ho nevidí a tá váha a cena v dnešnej dobe pre mna osobne nepoužitelné zato nox je v dnešnej dobe pre mna no.1. proste mi vyhovuje na max.

Díky moc za super video, konečně mám větší představu o tomto detektoru, velmi užitečné informace. Díky! ;-) :-D :-O :-O :-P :-)

Neni zac ;-) ,vzdycky se to snazim delat s nejakejma pokusama ktere si muze kazdy zkusit sam overit,kdo by chtel si to natestovat vic tak si vezmete drobne rybarske oluvka a zkousejte si nejmensiho (ty male jeste muzete zkusit prostrihnout stipackama), po nejvetsi v obou rezimech ;-)

Krásná práce, díky! Můj malý poznatek a další mínus pro dvojku: Dvojkový režim rozkopne všechy detektory v dosahu cca 10 metrů, včetně vanquishe. Snese se snad jen s jiným noxem. Nevím proč do sebe tak jdou, ale na poli se pak rozjede solidní technopárty :-)

Argill, Rival -(odpověd na dotaz z YT).
Cca rok zpět jsem to měřil, signál na vysílací cívce je stejný v MF v jedničkových i dvojkových režimech.
Spoustu lidí si myslí že se nějak mění frekvenční složky ve vysílaném signálu a ve dvojkových režimech obsahuje signál více vysokofrekvenčních složek, ale ve skutečnosti je vysílaný signál stejný ,ono je totiž rozdíl co detektor skutečně vidí a co hlásí.
Hlavní výhra multifrekvence není úplně to že detektor je citlivý jak na drobné tak na velké cíle díky velkému rozsahu frekvencí, ale to že výsledky měření pro každou frekvenci porovná vzájemně mezi sebou.
Jednička funguje tak že pokud cíl vidí jen vysoké frekvence v nějakém poměru detektor cíl nezahlásí (ikdyž ho detektor uvnitř vidí)
Např. pokud pod cívkou bude drobný cíl např.broček od vzduchovky tak frekvence 40K ho uvidí relativně silně, 20K ho uvidí taky ale slabě, na 15K bude už úplně neznatelný signál,10 a 5K už o něm vůbec vědět nebude.
-Detektor porovná amplitudy u jednotlivých frekvencí a např. v tomto případě mu vyjde že jde o malý cíl a pokud jste v jedničkovém programu tak to nezahlásí.
-Pokud pod cívkou bude např. cíl o velikosti mince (1kčs) tak ho nějak uvidí všechny frekvence i nízké frekvence jako 5 K a poměr frekvencí bude úplně jiný jak v prvním případě - detektor pozná že jde o větší cíl a jedničkový režim ho nechá bouchnout do repráku.

V podstatě lze říct že s multifrekvencí je díky tomu možné diskriminovat cíl i na základě velikosti- což u jednofrekvenčního detektoru nejde protože nemáte ostatní frekvence s kterými by jste naměřené výsledky porovnali.

Argill-
Osobně jsem to nepozoroval nejspíš protože v partě máme všichni jen EQčka takže jsem neměl šanci to vidět. Každopádně důvod proč ti to tak přišlo bude nejspíš v tom že každý režim si pamatuje svoje nastavení prac kanálu v menu noise cancel- tudíž když si odrušiš ostatní v režimu park1 a vyjde ti tam kanál např. 5, a pak překlikneš na park2 kde máš z minulosti nastavený kanál např. -7 tak najednou provozuješ detektor na jiných frekvencích které se dost možná do ostatních detektorů trefí.

Já jsem s noxem našel na jedničku půl denár Ondry II. Je snad nějaká menší mince kvůli které bych to měl přepínat :-/ ?

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru