Fisher F75 V2 Plus a F75 V2 Plus F-Pulse

Kategorie: Detektor kovů Fisher F75

Není to tak dávno, co jsme se podrobně zabývali rozdíly a výhodami nové verze V2.0 detektoru Fisher F75. Potěšilo nás zjištění, že nová verze není jen pouhou kosmetickou změnou, jak to v obdobných případech bohužel často bývá. Přestože nový model F75 V2.0  vypadá navenek úplně stejně, najdeme v něm množství významných inovací, které umožní efektivnější a pohodlnější hledání. To ale není vše.

Díky stabilitě, kterou detektor vykazuje i při maximálně nastavené citlivosti lze nyní naplno využít jeho skvělý výkon. Fisher F75 V2.0  lze právem považovat za opravdu univerzální detektor s bezkonkurenční citlivostí, výbornými diskriminačními schopnosti a skvělým systémem půdního odladění. Výsledkem je nejen enormní hloubkový dosah, přístroj nám zároveň umožňuje nacházet i ty nejmenší kovové předměty jako jsou mince a fragmenty zlatých, platinových nebo stříbrných šperků. To vše navíc platí i pro místa s vysokou koncentrací Fe odpadu a co je nejdůležitější i pro lokality s vysokou mineralizací a složitými půdními podmínkami.

Rádi bychom vám nyní představili novinku z amerického trhu, která se jinde v EU s největší pravděpodobností vůbec neobjeví. Jedná se o model Fisher F75+ (Plus), což je vlastně F75 Ltd V2.0, ale bez malé 13cm DD sondy a dodatečného příslušenství skládajícího se ze 2 obalů jednotek s elektronikou, krytky sondy a camo kšiltovky. Nejspíš si nyní řeknete proč takový humbuk, když F75 LTD V2.0  se tady již prodává. Pokusím se o vysvětlení. Je známo, že Fisher F75 LTD V2.0  při zapojeném booth proccessu bP jde o nějakých 20% hlouběji než standardní F75, která tento program nemá. Díky tomu se F75 Ltd spolu s několika modely Minelabu řadí mezi absolutně nejhlubší detektory kovů na současném trhu. Rozdíl v ceně mezi standardní F75 a F75 LTD  je ale 7 tisíc korun a to se někomu může zdát moc. Víme sice, že F75 Ltd V2.0  má kromě zmiňovaných programů navíc i další sondu a různé jiné příslušenství a doplňky, ale nejeden detektorář si řekne, že tu malou sondu nejspíše stejně nikdy nepoužije, obaly s krytkou nepotřebuje, a kdyby je někdy přece jenom chtěl, může si vše kdykoli jednotlivě dokoupit. Na tento fakt jsem v minulosti šéfy od Fishera mnohokrát upozorňoval a ptal se, proč neudělají model s bP programem jako má LTD, ale bez doplňků a detektor nenabídnou za nižší a pro nás přijatelnější peníze. Kdyby ten cenový rozdíl byl menší, řekněme o 2 až 3 tisíce korun, našel by se určitě nejeden hledač, který by o něm vážně uvažoval. Jelikož jsem asi nebyl jediný s takovouto představou, Fisher v USA od letošního roku přišel přesně s takovouto nabídkou a začal prodávat model pod označením F75+, který splňuje přesně to co jsme požadovali. To ale není vše, pro příznivce ručních dohledávacích detektorů je v nabídce ještě i varianta Fisher F75 Plus F-Pulse. Jedná se Fisher F75+  v SETU s novým pulsním pinpointerem F-Pulse, který díky použité pulsně indukční technologii má větší hloubkový dosah než vše ostatní, je vodotěsný do 3 metrů a nevadí mu ani jakákoli mineralizace včetně železných rud, čediče a lze jej bez jakýchkoli problémů použít i ve slané mořské vodě. Tento SET obsahuje navíc i speciální dýkovitý dloubák na nálezy včetně pochvy. A nyní ta nejlepší zpráva nakonec. Fisher F-Pulse v setu s F75+ vyjde na pouhé 2.000,-  korun, což je za jednu z absolutně nejlepších dohledávaček na trhu více než dobrá cena (ceny takovýchto pinpointerů se normálně pohybují mezi 3500 a 5000 Kč).

V předešlém článku jsme modely Fisher F75 Ltd V2.0  a F75 V2.0 zvláště neoddělovali a nepopisovali, protože až na dva přidané hloubkové programy bP a CL a malou 5“ DD cívku jde o totožné detektory kovů a tak co bylo napsáno o jednom platí i pro ten druhý. Podstatné rozdíly zde ale přece jenom existují. Je praxí odzkoušené, že ty 2 zmiňované programy navíc dělají z hlediska výkonu opravdové divy, které se dají vyjádřit 20% nárůstem hloubkového dosahu oproti programům ostatním. Neplatí to pochopitelně obecně, vždy a všude a v následujících řádcích se pokusím vysvětlit, jak to vlastně funguje. U Fishera  bP program původně zamýšleli k použití na místa, kde není možné sondu úplně dát k zemi ať již z důvodu vysoké trávy, křoví, kořenů nebo podobných překážek. Obecně  platí, že tento program je výhodné použít na jakémkoli místě s hustou vegetací, kde sondu detektoru nebudeme schopni dostat úplně k zemi a pohybovat s ní těsně nad povrchem. Booth Proccess ná umožní proniknout k předmětu na větší vzdálenost při zachování dobré stability a tónové odezvy. Cache Locating Proces CL jde dokonce ještě hlouběji, reakční rychlost je zde ale již výrazně pomalá a jeho využitelnost je tak dost omezená.

Postupem času se ukázalo, že program bP je možné využít všude, kde není příliš velká koncentrace kovového šrotu (většinou lesy, louky, pastviny, ap). Jestliže však hledáme v programu bP, musíme mít na paměti, že je třeba zpomalit pohyby sondy. Pokud bychom totiž sondou umístěnou těsně u země pohybovali moc rychle, detektor by mohl hůře separovat předměty umístěné blízko vedle sebe. K zachování separačních schopností přístroje na stejné úrovni jako v programech dE nebo JE zkrátka musíme zpomalit. Z tohoto také vyplývá, že na rozdíl od těchto programů, bP nemusí být vhodný a efektivní pro lokality s vyšší koncentrací kovového odpadu. Tento program ale kromě zvýšeného dosahu o cca 20% přináší i další výhody. Mnoha detektorářům se po hodinách hledání stává, že vinou únavy si přestanou dávat pozor na správnou techniku pokládání sondy (vodorovně a co nejblíže k povrchu) a tím mohou přicházet o signály. bP boost Process je tolerantnější k nesprávnému mávání sondou nad zemí než programy ostatní a proto je prospěšné jej v takovýchto chvílích používat. Za další výhodu můžeme počítat i to, že program bP prodlužuje trvání / délku tónu a tak pro mnoho hledačů může tato audio odezva určitě být příjemnou změnou; rozpoznávání barevných cílů bude navíc zřetelnější a tím i jednodušší. Zatímco při hledání v programech dE nebo JE může zpomalení pohybů sondy zapříčinit jistou ztrátu citlivosti, program bP umožní zpomalit bez jakékoli ztráty sensitivity. Co považuji za dobrou věc je, že z procesu bP je možné kdykoli přejít zpět do programu dE. Jednoduše zmáčkneme a držíme červené tlačítko Menu a tím dočasně program dE zapojíme. Toto může sloužit také ke zpětné kontrole signálů. Za určitých podmínek totiž dE program může identifikovat předmět lépe, přesněji a to v důsledku toho, že vyhodnocení signálu v jednom procesu může být jiné než v procesech ostatních.

Ještě předtím než se dostanu k popisu doporučeného nastavení Fishera F75+ (F75 Ltd V2.0) bych se rád zastavil u výkonu tohoto detektoru kovů, jaké hloubkové dosahy od něj vlastně můžeme očekávat. Když Marek na Lovci pokladů psal, že novým Minelabem Equinox 800 bral při testování na svém polygonu starou socialistickou 1 Kčs v 35 cm, docela jsem zíral. Říkal jsem si, jestli to není až přehnané. Nedalo mi to, a když jsem od něj jeden kousek konečně dostal, chtěl jsem to na vlastní kůži vyzkoušet také a zároveň i porovnat se svým oblíbeným LTD-éčkem. Hned na začátku bych zde rád uvedl, že nový Equinox 800 je fakt povedený detektor a řekl bych, že je výkonem a efektivitou minimálně na stejné úrovni jako E-Trac. K tomu je mnohem lehčí a díky rychle a snadno volitelným programům je pro mne i zábavnější. Jal jsem se tedy dětem okupovat místní pískoviště a začal korunu zahrabávat a měřit. To je sice věc, kterou moc často nedělám, protože to podle mě je dost subjektivní metoda hodnocení, ale nedalo mi to. Proč subjektivní? Pokusím se vysvětlit. Když člověk ví, že je dole něco zakopaného, tak si s tím tak dlouho hraje a snaží se signál chytit ... až nakonec něco i vymodlí. A to je ten problém, protože podstatné je, jestli by se nad signálem zastavil i v terénu. Myslím si, a dlouhodobá praxe mě v tom i utvrzuje, že 35 cm na mince této velikosti jsou opravdu naprosto hraničními dosahy. Když jsem se ale i já dostal na 34 cm, musím přiznat, že mě to ohromilo.

Se standardním Fisherem F75  v programu JE jsem šel o 2 cm méně, tedy 32 cm a i s tímto výsledkem jsem byl mile překvapen. O to víc jsem si pak ale sedl na zadek při zkoušení svého oblíbeného F75 Ltd V2.0  v programu bP (booth Proccess - ten u standardní F75 chybí a to je hlavní a zásadní rozdíl mezi těmito dvěma modely). Slabý signál / tón jsem chytal do 38 cm a to je fakt bomba (stejného výsledku jsem nyní dosáhl i s novým Fisherem F75+, není to ale žádné překvapení, protože to je vlastně ten samý detektor). Zároveň jsem přesvědčen o tom, že kdybych ten Minelab Equinox 800 uměl nastavit stejně dobře jako svoje LTD, půjde určitě ještě o něco hlouběji a těch 35 cm s přehledem udělá.

FISHER F75+ (Plus) NASTAVENÍ

Disc. Level:  0   Chci slyšet vše včetně řeleza. POZOR: Při nastavení na úroveň "10" a více je
                           většina želez odfiltrována. Tím ale hrozí zároveň  i přecházení malých věcí z
                           barevných kovů zamaskovaných větším Fe
Sensitivity:  85-95  Nastavuji na takovou úroveň, aby byl detektor stabilní a pokud možno bez
                                 falešných signálů.
Notch:          1          Diskriminační okna nepoužívám, protože bych tak mohl přecházet drobné
                                  zamaskované cíle.
Tones:  2F, 2h, 2L   Železa vydávají nízký bručivý tón, barevné kovy vypískávají nahoru.
                                 Hlasitost, výška a délka tónu závisí na velikosti, hloubce, složení a tvaru
                                 předmětu. Jiné tónové režimy já osobně nepoužívám, protože variabilní
                                 VCO tón mi nabízí více informací než jakékoli tóny digitální. Je to vlastně
                                 hledání jakoby s analogovým zvukovým rozlišením při současném číselném
                                 vyhodnocování na displeji (1 - 99).
                                 Někteří "militáristi", kteří většinou hledají předměty větší, dávají přednost
                                 nastavení na 3 tóny: hluboký / střední / vysoký. Železo, pokud není kulatého
                                 tvaru (matky, podložky, články řetězů, ohlé hřebíky nebo jejich kulaté kované
                                 hlavy, atd.) nebo větších kompaktních rozměrů (plechovky, radlice, apod.),
                                 bručí nízkým tónem. Pod středními tóny se většinou skrývají běžné mince,
                                 patrony, apod. (ale pozor, i střední tón dokáže překvapit - ½ ID známky,
                                 zlatý prstýnek, apod.) a vysoké tóny signalizují, že by mohlo jít o pěknou věc
                                 v podobě ID známky, odznaku, přezky, větší mince, medaile, apod. (ale
                                 pozor, takto se hlásí i větší kompaktní kus hliníkového plechu, apod.). Po
                                 čase se každý naučí číst i numerické ID z displeje.

Process (Program):

JE -  zapojen předzesilovač, takže detektor je citlivější i na ty nejdrobnější věci. Tento
        program používám nejčastěji při hledání na polích.
dE - předzesilovač je deaktivován, chod detektoru je velmi stabilní. Ideální do začátků, kdy
        chování přístroje ještě přesně neovládáme. Vhodný na místa s větší koncentrací kovového
        odpadu, vyšší mineralizací a/ nebo silnějším elektromagnetickým rušením.
FA - super rychlá odezva. Hloubkový dosah sice nižší, ale díky vynikající separaci nejlepší na
        hledání v místech s extrémním zamořením dobovým železem, kde dokáže odhalit
        drobné barevné cíle mezi železným odpadem, kterým často může být maskován.
PF - vhodný na nerovný terén jako brázdy, drny, apod.
bP - největší výkon a dosah. Používám v lesích a na loukách s malou až střední
        koncentrací kovového odpadu. Při hledání v bP je potřeba zpomalit pohyby sondou, proto
        se nehodí na silně zamořené lokality.

Závěrem bych si dovolil upozornit ještě na jednu všeobecnou vlastnost, kterou považuji pro úspěšné a efektivní hledání za jednu z vůbec nejdůležitějších. Detektor Fisher F75  ve všech svých variantách vyniká rychlou odezvou, což v praxi znamená, že tóny signalizovaných předmětů v zemi slyšíme okamžitě po přejetí sondy nad nimi. Celkovým výsledkem je pak lepší separace na místech s velkou koncentrací železa a obecně i všech předmětů ležících blízko vedle sebe. Ve verzi V2.0  byl navíc přidán další program s označením FA (Fast Proccess), který je dokonce ještě 2x rychlejší než stávající programy dE a JE. Nejde sice tak hluboko jako tyto dva, o bP ani nemluvě (není to konec konců ani jeho účelem), ale jeho separace je přímo fenomenální, nejrychlejší s jakou jsem se kdy u detektoru setkal.

Nové detektory Fisher F75 V2 Plus najdete na LP zde:

Detektor kovů Fisher F75 V2 Plus cena 21 990 Kč s DPH

Detektor kovů Fisher F75 V2 Plus Pulse cena 23 990 Kč s DPH


Nový pinpointer Fisher F-Pulse

Dohledávací detektor kovů Fisher F Pulse používá pulsně indukční technologii. Díky tomu je dohledávačka imunní vůči vysokým mineralizacím a solím. Pulsně indukční technologie dává detektoru také skvělý dosah a to s možností nastavit si tři úrovně citlivosti. Ovládání je řešeno jediným tlačítkem což spolu s kvalitním zpracováním a vodotěsností do 3 metrů dělá s nové dohledávačky od Fisheru skvělou volbu.

Technická specifikace

 • Pulsně indukční
 • Skvělý dosah
 • Identifikace, vibrační a audio
 • Nastavitelná úroveň citlivosti (3 úrovně)
 • Audio alarm ztráty
 • Ovládání jedním tlačítkem
 • Napájení 2x 1,5 V AA baterie
 • Měřítko na těle dohledávačky
 • Odolnost ve vysoce mineralizovaných lokalitách
 • Vodotěsnost do 3 metrů
 • Záruka 2 roky

Fisher F Pulse cena 3 490 Kč s DPH


Fisher F 70 a F 19 za nové ceny!

Nejenom že mají oba detektory novou skvělou cenu, ale zároveň došlo ke změně základní cívky. Místo hloubkově slabších koncentrických cívek nyní oba detektory používají jako základní sondy 28 cm 2D.

Fisher F 70 Pro cena 15 490 Kč s DPH

Fisher F 19 LTD cena 16 990 Kč s DPH

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Mazlici

Moje krevní skupina....

???? Snad funguje ještě Detektor centrum,nebo už né? Omluva dlouho jsem tu nebyl????

Program bp v kombinaci s velkou cívkou 38cm je neskutečnej mazec. Pro tu dohledávačku si Pavle přijedu.

Postupne som sa prepracovaval od teknetika až po fišera.T2 ,T2 ltd ,F75,F75 ltd ,F75 v2 ten mám doteraz.Nebudem si kupovať tento plus ale mašinky sú to neuveriteľné.Mal som vedľa týchto detektorov aj iné,takže vždy dva detíky jeden tento typ a kadečo iné.Zatiaľ ich nič neprekonalo ani ten čierny francúz a teraz mam ešte equinox ,ten vyzerá veľmi dobre ale až čas ukáže aký je.Takže fišer zostáva doma plus minelab.Fišer je skrátka držiak na istotu.Zodpovedne môžem prehlásiť a stojím si za tým že je to špičkový stroj najvyššej triedy.

Cucinka 318 plně s tebou souhlasím. Prošlo mi rukama opravdu hodně detektorů. V roce 1992 byl první a pak jak šel vývoj. S láskou vzpomínám na Troy x5 a na řadu 12xx od Fíši. To ostatní byly jen detektory, ale tohle jsou dodnes srdcovky. Mojí 75tku k nim řadím. Až poleví šílenství okolo Noxe tak po něm asi sáhnu jako po doplňkovém. Zajímají mě i přírodní kovy a bydlím v oblasti polymetalických rud využívaných od úsvitu dějin a to zřejmě Nox bude umět. Jediné co od detektoru požaduji je ten luxus ticha. Žádný brblání a prozvuky. No a to je Fisher.

75 V2... fakt jsem musel občas strčit lopatku k cívce protože jsem prostě měl pocit že nefunguje...oproti V1 ta cvrlikala poměrně často a zbytečně .

Pepo ty si romantic.. Ale fisa mi ted lame hlavu,jestli noxe,nebo F+ o:-)

Je rozdíl v těch dohledávačkách od Fishera a Tek-Point opravdu jen v barvě futrálku? Se mi víc líbí ta tmavá barva.

To Toreq: V podstatě nevím, zda tam nějaké jsou. Pokud ano, nebudou podstatné.
To buiaimon: Pavel normálně funguje, ostatně s ním Fišery děláme 12 let. Články o Fisherech na LP většinou píše on, jelikož když se objeví nějaká novinka, natestuje ji vždy jako první.

Jardo vem oba. Zacni noxem.😀 Ale tobe na to co hledas lip sedne nox.

buiaimon:Netuším jestli Detektor centrum funguje nebo ne, každopádně jsem tam v týdnu psal skrze Fisher F Pulse a žádná odpověď.Potřeboval jsem koupit v pátek, tak jsem napsal už přímo na telefon v pátek, zase žádná odpověď.Tak jsem koupil u konkurence v Praze Whites BULLSEYE TRX .
Třeba je nemocný, nechodí do pošty-)) co já vím. Čert to vem. ;-)

Cortes, jestli mysliš Pavla Diviše,tak nevim kde chyba.. Ja s nim pisu maily a odpovedi mam hned. Zrovna sem resil Fisera 75 + a dokonce Pavel delal i nejaky testik s Noxem a 75+. Test dopadl Fisher sel o 2 cm hloubeji nez nox. Ale je to jen zkouska na rychlo. Pojedu si vyzkouset oba detektory a uvidim. Zatim sem 90% pro Noxe,kdyz uz ho mam zamluveny. ;-)

Nejaky odkaz na ten test?

Hodte odkaz taky me zajima jak je na tom 75 x nox :-P

Hodte odkaz taky me zajima jak je na tom 75 x nox :-P

Odkaz nemam.. Byl to jen email od Pavla Diviše. Muzu vam jen hodit co o tom psal.

Ok kopirny mi to do zprav diky

Cortes: Jirko, psal jsi mu v pátek. Vím to, jelikož byl s námi na IWA v Němcku. Po cca. 4 hodinách co jsi mu napsal, jsi se mu ozval znovu, že to již není aktuální a že to rušíš. Obě zprávy četl najednou v autě, když jsme odjížděli. Tak už asi nebyl důvod ti odpovídat. Pavel hůř sliší a tak v tom veletržním humbugu prostě sms nezaregistroval.

Elmara, jo, říkal jsem si jestli není nemocný nebo někde mimo. Spěchal jsem na to. Měl jsem si vzpomenout dřív.
Asi neměl přístup na meil, psal jsem mu na něj 7.3 .16.33.
Mělo být hezky,tak jsem ho chtěl hned a před tím nějaké informace.
Stejně jsem se nikam nakonec nedostal-)) v neděli jsem se vzbudil a voda v uchu
Vím že je P.D v pohodě
Ps. Díky za info.

Cena v USA je docela nehorázně jinde https://www.metaldetector.com/fisher-f75-plus-metal-detector :,-(

Xrayz
.ono to neni tak jednoduche. Pripocti si dopravu cca 600-1000 pak clo cca 15% a pak dph 21% takze 13500 + 600 + 2000 + 2800= 18900 a zaruka jen v USA. Tady o 3000 vic,ale plna zaruka. Ja mam osobne Garrett z USA uz 4 roky a uplne v poho. Spis sehnat nekoho,kdo si to vezme do nakladu. Treba nejaky elektrikar. Tak to delam ja uz roky. Spokojenost. USA dobry ceny,ale starosti.
Neberte to nejak vazne ty cisla. To sem jen tak nastrelil. ;-)

Docela slabá reakce na Minelab, odsypat přísluško do fw dohrát fci z LTD a snížit cenu - vše s minimálními náklady :D navíc nedokážu pochopit, jak se někdo muže rozhodovat mezi jednofrekvencí se statickým display bez možnosti update, bez zvýšené odolnosti, bez bezdrátu, bez variability nastavení jako má Equinox. Fišer vstáváme hoši .... :-P :-P :-P

Cívka: proč bych měnil něco co funguje líp než Nox. Na sockačku jsem o celý cm lepší a to mám základní cívku a klasický nastavení. Ty tuhle australskou zvonkohru vyšponuješ a na normální chození to neni. Nechci ladit furt dokola jako magor. Nepotřebuju harmonický frekvence. Nepotřebuju update a už vůbec nepozřebuju jinej displej než mám. Neřešim pole, louka, les nebo pláže. Chodim okolo převaďěčů mobilních operátorů, pod drátama z Temelína a nic mě neruší. Mobil mi zvoní v kapse a já neslyšim békání ve sluchátkách. Nepotřebuju bezdráty protože je to další a velmi úspěšný způsob rušení. Když mi dojdou baterky sahnu do kapsy a dám tam jiný. Možná tě baví hrát si za nemalý peníze s novejma technologiema a čekat na update tedy na zâzrak. Kdo má pětasedmdesátku ltd v druhé verzi ví o čem píšu. Já sázím na klid a jistotu. Teď jsem to ze srandy počítal a mám doma devatenáctej detektor. Byly tam všechny věhlasný značky a teprbe teď mám to co jsem hledal. Holá 75 byla ukvákaná jako jako každej Minelab včetně novýho zázraku. Já chci klid, a když si nejsem jistej tónem, tak se mrknu na displej a tam je ze všech stran stejný číslo. Čili je to osvědčená mašina a je ve vrcholným segmentu detektorů. A když dáš velkou bílou cívku od Fishera tak je bezkonkurenční. Je to asi i tím, že nehledám polní a luční smetí. A když vlezu na pole tak dám naprosto srozumitelně bolševickou dvoukorunu ve 46 centimetrech. A to je kurva dobrý. Proto nebudu měnit. Na trhu zatím není za co. A jestli po něčem šilhám tak je to ctx3030. Určitě to není Nox. Tím ho ale nehaním, určitě si najde segment lidí kterým vyhovuje. Ale já to opravdu nebudu.

Na tu sockačku tam chybí číslo a je to 4cm. :-D

Waffen pekne jsi to napsal

Naprostý souhlas nenašle jsem na f75 ltd v2 jedinou mouchu oproti jinejm no dobře kecám našel a tou je váha přeci jen s 38cm je to už mazec s tím pár hodin máchat a kor s tenisákem :( v lokti. Dokence to zatím došlo tak daleko že jsem musel dát původní cívku předělat na nohu od mars vyházet 4 tužkovky a nahradit je 2ks lion akumulátorem abych dostal váhu ce nejníž ted s tím tak 2h vydržím chodit než se loket ozve ale nedal bych ho i když zvažuji že si a to mě tu ukamenujete :D pořídím na chvilku žabožroucké xp a to fakt jen kvůli té váze ale f75 ltd opravdu z domu nedám !!!! snad jen když udělaj nějakého nástupce v pulzním provedení s multifrekvencí ale stejně stabilní a přesný jako je f75 !

Můj první a poslední detík, Fisher F5. Chodím s ním rok a půl.Zatím mě neláká kupovat nic nového,ale neříkám,že bych si nezkusil zamávat s jiným Fíšou na lokalitách co jsem prochodil,jen ze zvědavosti,co by houklo.Chápu,že je asi už hodně překonaný,ale zatím mi to stačí.Mějte se a přeju hezký počasí a veselý tony. :-)

Začal jsem se teď s F75 pluskem seznamovat a budu ho měsíc testovat v různých prostředích při reálném hledání.Sám jsem velmi zvědavý. :-)

waffen A kde tedy hledate když né na poli a na louce a ani asi na pláži a s jakou cívkou ste našel tu dvoukorunu v 46 cm s tou velkou bílou ? 8-)

Ahoj Palavo. Ja jsem lesní hledač. Ta dvoukačka byla na louce. Vytahli me tam kamaradi na hoďku před večeří. Obças na pole vlezu ale pole a louky mě nebaví. Mrzí mě ty stavy nálezů i když občas je tam něco pěknýho. Lesy mám rád. Je tam toho sice trochu míň ale mám tam klid . Navíc nejsem mincičkář a proto louky a pole občas s kamarádama jen tak na prochajdu.

Jo a velká bílá je tohle https://www.detektorkovu.cz/products/sonda-fisher-15dd-pro-detektory-kovu-f75-ltd-f75-f70/

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru