Hledačský příběh od Spaustolobiga

Západ slunce

Začátek vyprvy se trošku zkomplikoval, jelikož jeden kamarád to odpiskal a my nakonec musely jet vlakem.
Cesta byla dlouhá,samá vyluka, už jsem si jen řikal at jsme na miste i když jízda vlakem ma taky něco do sebe.
Tehdy jsme ani nepřemyšlely,kde ulehnem ke spanku,měl jsem sebou stan a to stačilo. Počasi se vyvedlo a byl krasny den i noc.

Přijely jsme nějak kolem oběda a z vlakače jsme jely taxikem zkoro až na misto, šli jsme pěšky asi 15.min.
Přisly jsme k poli a vidime že tam jezdi traktor,naštestí dělal poslední řádek,velká klika,nebylo zaseto jen rozbijel hroudy disky. Na to že jsme jely na blint tak to bylo velke štestí, ani šlapota. Počkaly jsme až odjede,tehdy jsem na tom poli byl poprve,ptam se kamaráda co se da na tom poli všechno najit. Odpověděl, že všechno a s tim pocitem jsem šel s chutí na svuj první řádek.

Neuplynulo ani pět minut a už jsem měl prvni minci,byla tenka tak jsem si rikal že to bude agečko, Asi za pul hodky jsem mel tři,jedna byla ohnutá,kamarád měl dvě o parminutove pauzičce jsme zjistily, že jsou to všechno moravske  denáry. To bylo radosti,do večera padly ješte tři římani. Setmělo se a říkam kamaradovi,,nepostavime stan, řekl že na to je čas, tak jsme chodily dal. Bylo kolem pulnoci a mě už padal jen samej alobal.
Pak jsem uviděl čelovku, přidal se k nam nějaky mistní hledač. Jsme chvili kecaly, řikal že vlitnul do pole a hned říman.

Nasledně jsme se vydaly do tmi každy svou cestou. Chvili na to padla germanska pinzeta. Koukal jsem na hodinky,další dvě hodky byly pryč a mě už padal jen bordel. Mistní hledač to už asi zapichnul, čelovka mi zmizela z dohledu a ja si pomyslel,že už toho mam taky dost. Chodily jsme bez mala už 14.hodin,už se mi podlamovaly nohy, tak jsem šel za kamošem že to pro dnešek zabalime. Rozhodly jsme se. že zalehnem,vyndal jsem stan z vaku, že ho postavime, ale unava byla velka, tak jseme položily spodek stanu,
lehly jsme a v mžiku usnuly. K ránu mě probudila zima, vlhkost a škrábáni v krku, začalo se rozednívat,slunícko se prodíralo mlhou.

Nohy jsem měl ztuhlé,ale chut do nového dne byla větší Vlezly jsme do pole, bez snídaně s novou nadějí
Pak přišel ten zvlaštní signal,chvíli to znělo jako železo, pak zas jak barva, ale rozhodl jsem se kopat.
Ve třiceti čislech jsem uviděl obrysy ornice, chtěl jsem ji zahrnout, ale vytáhnul jsem ji, nestačil jsem se divit,
byl na ni přilepenej říman, sice ojetej, ale počital se. Chvíli nic nepadalo krom pár mědaku a pak padla stříbrná stěhovacka naušnice a sponečka ptáčka u obou část chyběla.

To mi však vubec nevadilo, naopak mi to dalo novou chut a silu. Dopoledne k nam přijel jeden znamí, me ještě padla RU přezka, pak už nic,on však za par hodin neudělal vubec nic. Tak jsme jely jinam, trošku mě to mrzelo opouštět tak dobre pole. Na dalším poli se mi nedařilo, kamarad udělal pár stříbrnaku. Ja byl však ve finale naprosto spokojenej Do dnes to byla jedna z nejlepších vyprav vubec.
Je to věru krásny koníček,když člověk drží v ruce např,římskou minci hned si přectavuji přiběh k danemu předmětu. Všem tímto přeji hodně štěstí.
Přikládám par fotek
S pozdravem
Spaustolobig


První den


Druhý den


Denáry


Krasavci

Komentáře

Ten češtin je tragický....

ta čeština mě vubec nevadi 8-) nálezyluxusní gratulka

Ty jooo, kašlete na shody pdmětů s čímkoli. Jde o celkový dojem z příběhu. Je mi i jedno , jestli je skutečný , nebo je-li smyšlený. Pointa je důležitá a celkový náboj.... když to tu budete hanit kvůli blbostem , tak už nikdo nic nenapíše....a to by byla škoda. Mimochodem , mám také jednu povídku připravenou a špatnou kritiku neberu ! Jasné???!! :-D :-D :-D :-D :-D

T Doby, tak to pošli, ať je na víkend co číst :)

Maro, mám to zatím jen na papíře, ale budu se snažit. o:-) o:-) ;-) ;-)

Omlouvam se za chyby,cestina krom literatury mi nikdy nesla :,-(

Noc nechodím ale asi začnu když to taklen padá a je tam pohoda. Jinač parádní příspěvek gratulace...

Spaustolobig: to samozřejmě chápeme, ale když už ses rozhodl ten článek zveřejnit, mohl jsi alespoň poprosit někoho, kdo by ti ty chyby opravil ;-)

S tím článkem je to jako s mincí.....dokonalá je krásná, s chyboražbou vzácnější... :-P :-P :-P

Jj,pěkný ;-)

Je fakt, že ta čeština je otřesná.
Přijmout to jen proto, že je to web o hledání a ne o jazyku rodném je hloupost a diletantství.To všichni dobře víme.

Myslím, že by nebylo vůbec na škodu, aby administrátor každý text před puštěním na web zkontroloval.
Nejenom, že se zvedne úroveň Lovce ale dotyčný spisovatel pak nebude za blbce. Je to prosté.

Abystese nezblaznili skrs par pravopisnich chib...mislim ze toto spouste hledacu vadi neustale upozornovani na neci chibi v pravopyse...dit je to skoro v kazdym 2 him clanku..to je furt..precti si to po sobe..to je hruza ten cestin atd...ja text pochopim at s tvrdim y nebo s mekim i..at s carkou nebo bez a kdo ne tak at si to necha pro sebe...nebo je to tu plny ucitelu nebo cestinoonanistu??? ( chibi jsou zamerne) cekam kritiku.. Ale pribeh krasny..taky bych chtel nekdy prozit neco podobneho :-D

Ty římani mě berou,ještě nemám :,-( ;-)

tak příběh pěkný,ale možná jsi měl odvykládat historku jak jsi se stratil v lese a my jsme te potmě hledali na kolejích podle kilometrovníků,to byl taky adrenalin,mohl by jsi to nazvat hledání hledače :-P

tak ty zlaty denary,to je bomba. ;-) :-)

sakyl-caaau,to jo to bylo taky neco ;-)
Priste to dam nekomu precist,ja to sem jednim dechem nandal,bez rozmyslu ;-)

Čeština hrozná, příběh zajímavý... Jet taxíkem na pole je drsné. Není to to slavné pole před Mikulovem? Tam je taky všechno ;) A ze všeho nejvíc tam je hledačů, je to dost profláklá lokalita.

Tak profláklá že my domorodci jezdíme raději na Vysočinu,vinaři nám nemůžou přijít na jméno za ty rozrytý vinice :-(

dadla - svatá pravda.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru