Hledání pokladů detektorem kovu v západním Německu

Kategorie: Poklady

Tento příběh byl otištěn na stránkách Treasure Found v létě roku 1988. Hlavní postavou je hledač Ron Mayes…

Přemýšleli jste někdy, jaké by to bylo najít minci na území cizí země, jejichž historie je stará přes 2000 let. Západní Německo je právě tímto místem, kde by mohla pod detektorem zacinkat třeba římská mince a proto jsem se já (Ron Mayes) rozhodl hledat právě tady. V minulosti už se mně podařilo najít několik centů ze 17. století, ale musím se přiznat, že jsem nejspíše porušil všechny platné „hledačské“ zákony.

Ilustrační_foto

S kamarádem jsme hledali především v blízkosti vojenské kasárny, která byla vybudována již před I. světovou válkou. V okolí se navíc nacházelo mnoho dalších staveb vojenského rázu a také pozemky pokryté trávou. Tímto místem je Landstuhl, který se nacházel asi patnáct minut od místa, kde jsme se ubytovali. Navíc jsme předem věděli, že se zde v minulosti nalezlo velké množství stříbrných mincí. Dokonce i stříbrný půltolar (obrázek).

Ilustrační_foto

První den jsme se vydali ke kostelu, který byl za II. světové války zasažen bombou. Hned vedle se nachází pole v létě osázené pšenicí. Hned jsme se pustili do hledání a měli jsme docela štěstí. Našli jsme několik německých feniků s hákovými kříži a také mosazné části z konstrukce stanu. Následně jsme se vydali na kopec, z kterého byl nádherně vidět kostel, ale i přistávací plošina pro vrtulník, který využívala tamější nemocnice.

Ilustrační_foto

Potom jsme se vydali hledat i mimo pole. Asi 20 metrů od něj na mě začal můj kamarád křičet. Našel krásný pěší dvoudolar z roku 1944. Mince byla velmi dobře zachovalá a krásně se leskla na slunci. Já jsem popošel o kousek dál a hle, našel jsem další dolar. V této oblasti jsme hledali dohromady tři měsíce a našli jsme 700 mincí. Mezi nimi se nacházely například i krejcary a dokonce vzácná německá marka z roku 1964.

Ilustrační_foto

Nedaleko Landstuhl se nachází malá vesnice s názvem Haupstuhl. Je obklopena zemědělskou půdou a směrem na východ se tyčí obrovský kopec. Právě tady jsme nalezli hodně starých mincí pocházejících z období okolo roku 1700. Většinou se jednalo o měděné kusy. Pozoruhodný je především nacistický prsten nalezený na čerstvě pooraném poli, který patřil nejspíše členovi Hitlerjungend.

Ilustrační_foto

V Dexheim jsme zastavili také u jedné staré kasárny a lovili jsme u cesty. Právě tady se mně podařilo najít svou první římskou minci. Za nedlouho další, ale obě dvě byly z bronzu a v nepříliš dobrém stavu. Pak jsme se přesunuli na pole, z něhož byl vidět krásný hrad.  Na jednou se ke mně rozběhl kamarád s platovým pytlíkem, v něm se nacházelo třicet zahraničních mincí z let 1830 až 1986. Nejlépe byl zachovalý lotyšský S. S. R. v hodnotě (tehdejších) 32,50 amerických dolarů. Touto hledačskou akcí skončil i celý náš výlet…

Ilustrační_foto

http://www.hdwt.net/


 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Bomba článek.

Ty mince i ten prsten, vše je krásně zachovalé.

Parádní článek ;-)

Pěkné, ale co mě dostalo ;-)ale obě dvě byly z bronzu ,co bych za to dal 8-)

Hezkej článek Elmaro :-) Fota jsou z vlastní sbírky a nálezů, nebo originál k článku.. o:-) už abych taky někam zase vyrazil 8-)

Atos-Autor není Elmara,ale Viky ;-)

Jééé.. Tak to se moc omlouvam Viky. Díky Cortesi :-O To sem se splet, ještě se líp dívat... promiň ;-) a Viky.. ty fota jsou z vlastní sbírky? Moc hezké :-)

Zdravím :-) nene, to nejsou moje fota, to bylo k tomu textu přímo :-)

Ty jo.. :-) ale moc hezké. Bych nečekal tak kvalitní fotečky :-) A budeš mít ještě něaké takové počteníčko? Je to zajímavé počíst o dřívějších lovech :-)

Přemýšleli jste někdy, jaké by to bylo najít minci na území cizí země, jejichž historie je stará přes 2000 let.
Já jsem si to v "Rajchu" prubnul a asi 120km za hranicí jsem v lese kopl protektorátní dvacetník! Málem mě trefil "šlak"! :-)

když se mně podaří najít materiál, tak zas takový článek napíšu :-)

Parádně se to čte!

Super článek.Člověka to hodně namotivuje.Chci se zeptat zkušeného hledače,jaká je nyní situace v Německu a to zda se může volně hledat s detektorem a jestli ano,tak to musím jít nejdříve nahlásit na úřad?
Děkuji za odpověď. ;-)

Bydlím kousek od hranic z Německem kde se zjistí podmínky co se tam smí a co né díky Kocour :-) :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru