Jak je to s neznačkovými značkami detektorů

Kategorie: No name detektory kovů

Lovcové,

komu by se nechtělo mít doma věc, která je suprová a sežene jí za zlomek ceny. Určitě to je dobrý pocit, vědět že mám to samé, a nezaplatil jsem víc než ten druhý, někdy jindy, někde jinde. Druhá věc je, že komu by se chtělo nechat se napálit, a koupit sice za zlomek ceny, ale mít doma věc, která je suprová akorát v tom, že je funkčně bezcenná.  Pěkná řádka lovců, kteří se dění v komunitě hledačů aktivně zúčastňují ví, i z vlastní zkušenosti, jaké to je palčivé, když někdo naznačuje, že jeho oblíbená hračka je šmejd. To neplatí ale jenom o hračkách velkých kluků, o detektorech. Srovnání cena a kvalita, funkčnost a  uspokojení, je určitě věc, kterou se zabývá každý. A do toho se vkrádají obchodní praktiky a globální ekonomika.

Jako celá řada z vás jsem zaznamenal, před drahnou dobou, že se nechají z Číny dovézt detektory, které jsou pokud jde o vzhled téměř totožné s řadou GPX od společnosti Minelab. Rozhodl jsem se, samozřejmě veden chtíčem mít tu věc za zlomek ceny, zjistit, co by se s tím nechalo dělat. Co když ta věc skutečně funguje přesně jako originál? Červíček zahlodal. Pátrání začalo.

Prvně jsem se začal seznamovat s informacemi, které se nechaly najít, kdekoliv na webu o těch přístrojích vyštrachat. Zjistil jsem, že se to nechá koupit přímo v Číně. To bylo někdy v červnu, v červenci. První kontakt byl přímo v továrnách. Poptával jsem se po technických specifikacích, a většina mých otázek byla, zda se jedná skutečně o PI detektor, jak to je s licenčními právy, jak to je s placením, s dopravou a se cly. Začnu od zadu, v Číně se vývozní clo neplatí. Doprava by vyšla někde mezi 120 až 270 dolary, záleželo na prodejci a na základní ceně kterou nabízeli, asi to tím kompenzují. To je legální, a k obchodu to patří, že. Našel jsem ale nejen jejich verze, co se vzhledem nechají považovat za GPX, ale taky něco, co vypadalo jako T2, s tím že se dušovali že to má pulsní technologii také. Malá poznámka, v současné době s informací, že se jedná o PI technologie u té jejich T2 už nesetkáte. Pokud jde o licenční a jiná autorská práva, sdělili mi, že to není problém, že to mají ošetřené a že se zatím nesetkali s tím, že by byl někde zádrhel. V časech, kdy jsem čekal na odpovědi na emajly, jsem brouzdal jednou za čas internetem. Hledal jsem, co si o tom po světě hledači myslí, jaké mají zkušenosti. Až na podzim jsem do toho ponořil víc.

Je to nebo to není detektor Minelab zní v diskuzi

1 Je to nebo to není Minelab zní v diskusi

Tak tohle byla první diskuse, kde jsem zaznamenal nějaký posun, nějaké informace. Američani o tom na findmallu spíš mlčeli, Kanada taky, Angličani taky v podstatě nic, co by vypadalo jako něco, co bych si nezjistil sám, spíš všude plky z druhé ruky. Na THuntingu taky nic. Vrátil jsem se tedy spět na Geotech, tam se víc řeší technické podrobnosti, je to trochu vyšší dívčí, ale je to moc dobrý web. No, a tam poprvé zaznělo bouchnutí do stolu, že to jsou totální šmejdy, čili fake.

První diskuze o čínských detektorech byly strohé a bez argumentů

2 První diskuse byly strohé výkřiky bez argumentů

Ty diskuse byly zajímavé, ale málokdy věcné, s tím, že zatím nikdo nenapsal natvrdo, že to je dutý, a že to nechodí. Že to měl rozebraný, a tak. Prostě, jedna paní povidala, by se dalo říct. Ale zpátky do Číny. Zjistil jsem, že když to teda dojede, tak si musím k ceně připočítat clo, včetně dopravních nákladů, tak se bude vyměřovat, a taky DPH. Takže, dvacet procent navrch DPH, a asi deset až šestnáct procent by bylo clo. Další prachy k ceně. Plus ještě to někde bude ležet, než to proclej v celním skladu, a tam se taky platí za proclení pár stovek, a kolem dvacky za každej den, a může to tam bejt třeba měsíc, prej to docela trvá. Celníci údajně už  nejsou naivkové, na prohlášení že se jedná o maketu pro natáčení filmu asi nepřistoupěj, rentgenujou to, rozbalujou to, a tak sem se bál, že když tam bude cena od Číňana, a bedna co vypadá jako od Minelabu, tak mi to můžou klidně vyměřit z 5.000 dolarů jako prd, což by vlastně zdvojnásobilo cenu detektoru. Oni se totiž tou cenou, co by byla napsaná na faktuře, řídit nemusej, daj to z ceny obvyklý, a ta čínská cena rozhodně obvyklá není. To byly mý další obavy. Pátral sem dál, a stanovil sem si cíl, že když to usmlouvám v Číně pod 1000 dolarů s cestou, tak to risknu. Vydetektívoval sem další informace. Tentokrát v Austrálii.

Australští hledači s detektory se tím zabývají asi nejvíce

3 Australáci se tím zabývají asi nejvíc

U protinožců jsem zjistil, že na jejich trhu jsou padělky v podstatě všeho, dokonce padělky padělků. Třeba padělaný zlatý cihly, neuvěřitelný. A nebo padělaný zlatý nugety, pro hledače..... Když už jsme u zlata, maj tam z poslední doby jeden hezkej příspěvek, je na něm několik nugetíčků nalezených GPX, originálem, celkem 1,6 gramu, ležej pěkně kolem mince, aby bylo vidět jak jsou veliký. A jeden z komentářů mimo těch palců a gratulek je: Jé, to je supr, že zase aspoň někdo něco našel.
Taky se to tam asi neválí jen tak, a nikde neni nic zadarmo. Protinožci jsou taky zvídaví, a zjistili další věci.

V textu spílají, ale reklama na čínu tam jede fest

4 V textu spílají ale reklama na čínu tam jede fest

Třeba že to nekomunikuje na displeji jako originál Minelab, že to má displeji obráceně barvy, čili světlý text, a že se to čile prodává na e-bay. (Poznámka-to už nyní čínští výrobci opravili....)  No, třeba si to tady někdo už koupil, z e-baye, když tady je to tak strašně drahý, že. Jenže na e-bay u nás jsem to nenašel. Ani na jinejch bazarech v ČR. Malá poznámka k australským kritickým poznámkám: Fantastický na tom bylo, že přímo nad tím vyjádřením běžela trvale reklama webu, kde se to v Číně prodává. Jo, prachy sou prachy, ideálama šrajtofli nenaplníš.

Vyjadřovali se tam taky k tomu, že psali do Minelabu, že s tím něco neudělají, ovšem zase bylo zajímavé, že tam padala označení výrobců jako malí človičci, pořádně je provětrat ty tamto, ty něco. A mě se líbilo, že se tam jeden ohradil, že bez ohledu na vážnost problému by v tom fóru neměli začínat s rasismem. Ten že s tím nemá nic společného, že jde o obchodní spor. To bylo hezký.

Minelab na to samozřejmě reagoval, kdo chodí na jejich stránky, může si povšimnout že přibylo před časem pod loginem černé klikací tlačítko na téma padělků.

Na stránkách výrobce detektorů Minelab se doklikáte k mnoha informacím

5 Na stránkách originál výrobce se doklikáte k mnoha informacím

Nic na tom není, i když to je v angličtině, tak google jako obvykle pomůže, a jsou tam jednoduchý věty, dá se to. Mnoho věcí je jasných, jak se padělky poznají, a je tam třeba i seznam výrobců a distributorů. Někteří působí i mimo Čínu, což je zajímavé, ale zboží téměř jistě pojede z Číny přímo k vám, takže clo a daň budete platit stejně jako mourovatý, když na to příjde. Jak jsem se tak prodíral internetem, tentokrát přímo tím jejich Minelabáckým seznamem firem co vyrábějí předměty, které se Minelabu vůbec, ale vůbec nelíbí, našel jsem dokonce společnost, který prodávala detechácký sefky, s tím, že jsou vyráběny v Austrálii (termín Place of origin), a ne v Bulharsku. No, tak to maj asi v Detechu radost, jestli je někdo napodobuje, nebo že by mě něco uniklo?
Minelab dodal na svoje stroje bezpečnostní kódy, zavedl online registraci, zavedli změny v rozpoznávání doplňků, třeba cívek, protože jsem při svých toulkách nákupními možnostmi světa našel i zboží, co vypadalo jako Coiltek, ale vyrobeno bylo v Číně. Mimochodem, výrobní závod Minelabu je Malajsii, ale to je jejich fabrika, pod jejich řízením, s jejich sledováním jakosti.

Originální detektory Minelab jsou chráněné kody i jinak

6 Originál Minelab se snaží chránit kódy i jinak

No, hlavně ale šlo nyní o to, jestli to, co tam nabízejí, funguje jako to, co to vypadá. Čili, pátral jsem dál.  Nebylo uplně snadné identifikovat správné informace, myslím že jsem to dokonce nejednou přešel, až jsem se konečně dohrabal k odkazu, který mě naznačil, že se do toho někdo skutečně podíval šroubovákem, a existuje o tom nějaká stopa.

Přes matné náznaky v jiných fórech, že někdo někde, jsem zachytil stopu v Rusku, na webu, co je podobný jako Geotech, čili málo napokuků a gratulek, a více technologických diskusí. Já samozřejmě nevím, zda to není podvrh, ta informace, a úsudek si každý udělejte sám. Ta diskuse v na ruskym bastlířským fóru začala docela peprným titulkem: No, tak ať teda ty firmy skončej, míněno zřejmě velké výrobce tradičních a renomovaných značek.

diskuze o padělcích detektorů kovů začala škodolibě

7 Diskuse začala škodolibě Že tak teda ty firmy skončej

A dále to těžko stravitelně hodně technicky, placama v ruskym slengu, pokračovalo, až sem se prokousal kyrilicí do podstatných informací. Když se pustíme do překladu kritické části, tak tam je zhruba: Tak sem se potkal s jednim, co říká, hele, tady ve státech se už prodává kopírovanej GPX 5000, cena je 3 kilobaksa (poznámka překladatele: To nevim kolik je, ale asi málo.) Řikám mu, hele, vem jeden.... (poznámka překladatele: až si někdo bude z mýho jazyka překládat tenhle článek třeba do francoužštiny, to si s gůglem dá. No co, ani Angličani nebo dokonce Američani (severo) taky nemluví vždycky jako z gramatický učebnice, a ty jejich nářečí, těch různejch alabamců, Skotů a podobně, a pardon, Skotové nejsou Angličani, vlastně...)

Konečně ten detektor nědo koupil vzal na test a na osciloskop

8 Konečně to někdo koupil vzal na test a na osciloskop

...takovej, je to potřeba rozebrat, podívat se co tam na co maj, vyjít si na políčko, zakopat pětníček... (Tady se mi to začalo moc líbit, poznámka překladatele, tetelil sem se radostí, že sem chodil do školy za Husáka a mám ten jazykovej bekround nějakej.)  Tak, a chlápek dál píše: Vzal sem sebou starou třiapůltisícovku, pro srovnání, jestli ten krám za něco stojí. Vyjeli jsme, zaryli pětník pěkně 47 čísel do černozemě. (Poznámka překladatele, google to Australákovi přeložil, tu černozem, jako humus, ten my spíše myslíme že to je to kyprý v lese, nebo to arabský moučný pálivý jídlo z těch krupek... jo, jak tam je nějaká automatika..., ale zpátky k tomu chlapíkovi z Ruska:)

  Připlác sem osmnáctipalcovou cívku, tříapůltisicovka to dává, slyšitelnej signál. Beru ten čínskej zázrak, a hned mě to praštilo do očí. Plasty se ohýbaj, v tyčce nejsou dírky, a je příjemně lehkej. Baterka je malinká, litiovka, nádhera. Displej pěknej, světlej. Zapnu to, maká to, ale tak nějak, jinak. Na cívce je napsáno mono. Zem; nóóó! Jen tak tak, hloubka žádná. Kroutim, točim. Dima to nedalo. (Dim - One dime, mince) Pěkně, říkám, jedem domů, pročtu manuál, jak se s tim vergluje, musim do toho trochu vniknout.

Pak mě něco trklo, vzal sem malou cívku, zatlumil odporem od induktoru, a připojil k osciloskopu. No co já nevidim, nepřerušovanej harmonickej signál... Tohle impulzák neukazuje. Hm, Čína, velká země. Kolik cucáků si koupilo takovej ňákej Mineláb, zajímavé...
Tolik k překladu podstatné části textu našeho ruského kolegy.    

Jenže, jak to teda prodávají, a jako co, když to není pulzar. V popisech uvádějí, že to má SETA, MPS, DVT, a to by asi na tom VLF nechodilo. Jestli to je skutečně VLF a kolega má recht.  Šel sem tedy ještě dál, protože co když, člověk nechce prohrávat, že.

S těžkám srdcem jsem si vybral zboží, bylo to velký riziko, je to jen na vás, co bude dál, nikdo Vás k tomu nenutí. To je fakt. V tu chvíli už koresponduju s čínskou firmou, kde jsem se dostal na cenu 890 dolarů bez přepravy, s mono jedenáctipalcovým čínským komanderem a s čínskejma kosákama. Jenže další komunikace není nic moc, už v předchozích pokusech z nich dostat technický informace co to je zač jsem narazil na problém, že nebyl technik, že byl svátek, ale nikdy mi to nepotvrdili, ani nevyvrátili, jestli to je nebo není pulzák. Shromáždil sem všechny podklady, kde o tom cokoliv psali, mraky stránek. A jeden ten přístroj jsem objednal, s přepravou to přelezlo mejch limitních tisíc dolarů, a k tomu by byly ještě ty cla. Klik, odeslal jsem prachy. No, potěš mě, jestli  to dopadne blbě. Začali se se mnou normálně bavit, konečně.

Takhle to tedy je, chápu. Prachy otevíraj dveře.
A komunikovali jsme dál. Musím ale říct, že jednali fér, prostě řekli, že mi to nemůžou říct, na co se ptám, jestli to má fakt v provozu SETA, DVT, MPS. Že to je technologie, a že je předmětem obchodního tajemství. A dvakrát se mě nenápadně zeptali, jestli to chci fakt koupit, i když mi to nemůžou říct, jak to funguje. Jo, a ještě že mi další cívku už nemohou přidat, i když jsem je tlačil ještě k dalšímu jednáctipalcovýmu Dédéčku. Protože byli poctiví, v té nabídce a obchodní praktice a nelhali, a já jsem se pečlivě snažil neudělat chybu za desetitisíce korun, a mluvím přiměřeně anglicky, dohodli jsme se na odstoupení objednávky a už z jejich systému přišlo, že peníze jdou zpět. Oddechnu si, až tady skutečně budou. Čili chci říct, že nikdy mi neřekli, že to je Minelab, a že to funguje jako Minelab. Dokonce na fotkách už ten znak Minelabu většinou rozmažou. Prostě, oni Minelab nenabízí ani omylem. No jo, ale GPX musí bejt přeci GPX, že.

Změnilo se rozmazání loga

9 Změnilo se rozmazání loga

Jenže, když jsem se ptal, řekli, že to je čínský produkt, jejich vlastní výrobek, Made in China, a jejich vlastní technologie. Což je klidně možný. Čili ten obchod se jistí, aby neztratil kredit. Je to skutečně na každym, co kde koupí, a je to jeho věc. Oni na oplátku prodají cokoliv, ale jenom když asi desetkrát potvrdíte, že to skutečně chcete. To je fér, to je pak vaše věc.

Zdar všem

litrfree

P.S. Ještě mezi řečí se na fórech spekuluje, že rozšíří nabídku o jeden francouzský produkt. Už nyní na tu T2 z velký země, po jejich GF2, existují na youtube videa, kde ji testují, a ta nějak funguje, řikám nějak, ne že je toT2 a funguje, ale něco jim z toho leze, takže uvidíme. Ale to ať si pronervuje někdo jinej.


Použité zdroje: findmall.com, THunting.com, metaldetectingforum.co.uk, canadianmetaldetecting.com, tecmetaldetector.en.alibaba.com, minelab.com, alibaba.com, aliexpress.com, golddetecting.4umer.net, geotech1.com, md4u.ru, dhlgf.cz, cz-ebay.cz, webtrh.cz, inchina.cz, forum.finexpert.e15.cz, ekonomika.idnes.cz..

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Musím Jirkovi za ten článek poděkovat. Problém různých padělků je známí a samozřejmě ty nejtechnologičtější firmy se vždy falšují nejvíce. To že ale soudruzi v Číně vydávají svoje prapodivná VLF za pulsní detektory o dost přesahuje běžný režim jejich podvodů.

Jirka také v článku zmiňuje celnice a to že clo se dnes platí asi ze všeho. Tady je potřeba říci že celní správa nás co by distributora řady značek poměrně často kontaktuje s dotazem jaké je obvyklá cena přístroje v ČR. V podstatě to asi funguje tak že pokud celníkovi odpovím že cena Tesoro Cortes je 18 900 kč napočítají clo s této částky, nikoli s nějaké falešné faktury, která je přiložená třeba na 50 USD. To se týká také padělků, kdy je celní správa schopná si vás pozvat aby jste posoudil zda se jedná o padělek nebo originální zboží. Pokud se ukáže že je to padělek, zboží nemilosrdně sešrotují a vy si můžete přijít pro hromádku nadrceného plastu.

Pěkný a zajímávý článek :-) :-) :-)

Jirko držím palce ať dostaneš prachy zpět.

Hodně dobrý a zajímavý článek :-D

Klobouk dolů,muselo to dát hodně práce a nervů.

baks je rusky dolar . 3 kilobaksa je 300 dolarů . typnul bych že je to cena detektoru

A jak poznám že ten můj od LP je originál? :-D :-D :-D

PS: to byl vtip... ;-)

Óda radosti vyznavačů adrenalinových sportů:)

Fake detektor bych nekupoval a druhá věc je že plno značek se stejně dělá v číně :-)

Moc zajímavý. ;-)

super detektivní práce,klobouk dolu,to muselo dát práce jako hrom. a i trochu odvhy za risk poslat penízky, z mojí strany chci říci ĎEKUJI 8-)

...fajn informace 8-)
...před časem jsem na fórech Geotechu a MD4U býval velice často, a často se i zasmál i přiučil 8-)
... roky zpět jsem dělal cívku na slavný to detektor řady GC.... blackbull, made in china, aby kolega neprováděl jen "povrchový sběr" , bylo to něco jako u china rádio stanice pmr typu: "dobře tě vidím, ale špatně slyším" :-D :-D :-D

zmiňovaná GF2 se už prodává, ale mě se to za necelých 10tis kč testova nechce. Výkonostně má být na úrovni T2, což i některý videa na youtube prokazují. Nicméně je to čína !

Toto je článek o nějaké drahé napodobenině detektoru. Co takhle článek o levných detektorech, které jsou např. dostání na činském Wish?

Na stránkách WISH nebo GEEK v češtině máte vzhledově T2 nebo garretty za směšné ceny v korunách za směšnou dopravu bez cla a nebo dohledávačky kolem 500Kč . Samozřejmě jak to funguje to je otáska ??? Ovšem na zkoušku je to alespoň za babku a né dávat spoustu dolarů to je blbost !!!

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru