Jak na detektor kovů Minelab Vanquish 340

Kategorie: Detektory kovů Vanquish

vanquish

Detektor kovů Minelab Vanquish 340 je nejmenší z řady nových multifrekvenčních detektorů Minelab. Stejně jak všechny vyšší modely je ale osazený novu technologii Multi IQ, který pracuje současně s 5 frekvencemi v rozpětí 5 až 40 kHz. Ta dává detektoru jak mimořádnou hloubku, tak citlivost a přesnost. I když se jedná zcela základní model, jeho výkon při srovnání s detektory ve své třídě je cela mimořádný.

Ovládání detektoru je velice jednoduché. V podstatě je potřeba dodržovat pouze několik základních bodu.

  1. Nejlepší výsledky jsou v All Metalu - Mód označený podkovou. Navíc v tomto režimu daleko lépe rozeznáte i velké kusy železa
  2. Citlivost jeden dílek pod maximum - Samozřejmě se každý snaží používat detektor na maximální výkon. Pokud ale přístroj budete i v zarušených lokalitách trápit na maximum, lepších výsledků nedosáhnete.
  3. Pohyb v terénu - Sonda by měla vždy být cca. 2 cm nad povrchem. Pohybem byste měli opisovat necelou polovinu kružnice a rozměr cívky by se měl ideálně při pohybu vpřed o 50% překrývat. Rychlost chůze by měla připomínat staršího pána. Velký spěch, nepřináší lepší výsledky.

K detektoru určitě doporučujeme dokoupit krytku sondy. Není až tak drahá a nejenom že může zabránit poškození cívky, ale také brání, aby se do žeber dostávalo bláto a hlína. Původně jsme měli v plánu, že by krytka cívky byla u 340 v ceně detektoru. Bohužel, současný nárůst ceny eura to vylučuje.

Instruktážní video "Jak na detektor kovů Minelab Vanquish 340"

Na videu najdete jak ovládání detektoru, tak montáž a popis toho jak detektor vyhodnocuje cíle.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Díky za video!!!!! Bude i pro 440/540 ?

Tak tohle video odpovídá na otázky, úplně vše, předvedení perfektní a ukázka naprosto profesionální !
Děkuji za video a vám všem přeji mnoho zdraví a štěstí a také úspěšný prodej detektorů, všech značek. :-D Moc držím palce v překonání síly viru, který nám všem překazil tempo života, ale ne chuť, dále se věnovat hledání a radosti z pěkných nálezů historie naší země. Unitis Viribus, to už tady bylo, platí to tentokráte opravdu pro všechny, na celém světě ! Tak s chutí do toho ! ❤️😄👍

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, mám z Lovcepokladu detíka, Vanquishe 340.

Pročetl jsem si tu vaše forum a rady. Z toho mi vyšlo, že mám hledat na ALL METAL. Nejprve tedy někdo radil, že na režim ŠPERKY, ale v něm šly některé mince do mínusu! Např. 1 krejcar 1763 (Cu) nebo 3 krejcar 1828 (Ag). Naopak železa a strusky tam lítaly až do ID 30.

ALL METAL se mi líbí více, ale když se podíváte do tabulky níže, uvidíte, že malé stříbro (3 krejcar) tam probrukuje a hodnota jen 15. Když smíchám všechny mince spolu, létá to různě, cca 15-34. Pokud to mám režim ŠPERKY, tak měďáky se stříbrem dokonce lezou do mínusu. Příště vyzkouším reakci na pražský groš či dukátek.
Nemám to ještě tak moc naposlouchané, můj detík má mít tři tóny. Citlivost mám o jednu čárku méně.

** Můj dotaz zní: zkrátka když to probrukuje, tak nekopat? Za předpokladu, že mě zajímají zejména stříbrné mince. **

Občas mi to zapípá jak blázen, 33-40 nejvyšší tón, zaraduji se, ale pak máchnu znovu a už to občas probrukne. Po vykopání z toho byl pokaždé železný odpad.
Řekl bych, že také velikost mince hraje roli, viz ID a tóny. Myslel jsem, že jak slyším nízký tón, měl bych to nechat být, páč u toho bude železo (nebo mince z nedrahého kovu), ale co ten malý tříkrejcar? Možná už to bylo pančované stříbro, s větším procentem mědi…jakékoliv tříkrejcary bych nerad přecházel, zejména Ferdíky a Poldíky. Kopání je docela náročné a ještě nemám dohledávačku, takže bych se rád vyhnul zbytečným kopům. Na druhou stranu fakt nevím, jestli je moudré přecházet železo, mohou v té kategorii být zajímavé nálezy (šipky z kuší, bronzové sekyrky, prsteny, nějaká ta nazi přeska…).
Díky za případnou radu. A věřím, že mi nebudete psát, abych si pořídil LP Zero 2 :)

ALL METAL
MINCE/ROK/KOV VELIKOST ID TÓN
1 kr 1763 cu střední 32 vysoký
1 kr 1800 cu střední 27 vysoký
100 Kč 1949 ag velká 28 vysoký
3 kr 1828 ag malá 15 hluboký
1 tolar 1780 ag velká 36 vysoký
5 Fr 1994 mix velká 17 hluboký
2 h 1900 mix malá 19 hluboký, vysoký

Reggie, koukám, že ti nikdo neporadil. No je to problém, roli také hraje jak je předmět v zemi uložen, když je tam malá mince na výšku, tak nemusí pípnout. Ano, bohužel když to číselné létá vysoko a zároveň probrukne, znamená to, že je tam asi velké železo. Ale rozdíl také je, když je ta věc v zemi a když je vyndaná na povrchu (pak se tomu ID a tónu dá věřit).

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru