Jak se mi chodí s Equinoxem 800 – první dojmy

Kategorie: Detektor kovů Minelab Equinox 800 a 600

Equinoxe mám asi 2 měsíce a rozhodně se s ním nenudím. Bez nadsázky mohu říci, že právě tenhle stroj restartoval mou hledačskou „kariéru“. Hledám už asi 10 let a rukama mi prošlo mnoho detektorů, které jsem podrobil poctivým testům a tak si troufám tvrdit, že mě jen tak něco nepřekvapí. Jenže loni na podzim Minelab představil Noxíka a já se opět zamiloval :-)

Poznámka úvodem: Tento článek není recenze – na to nejsem dostatečně kvalifikován, protože pouhé dva měsíce testování na kvalitní recenzi dle mého nestačí. Snahou je přednést mým (čistě subjektivním) pohledem zatím získané zkušenosti, které někomu mohou třeba pomoci v začátku eliminovat chyby, kterých jsem se i já dopouštěl.

Jak jsem potkal Equinoxe

Kdo mě zná, tak ví, že jsem několik posledních let chodil především s detektory Golden Mask, na kterých mě bavila vyváženost „svaté trojice“, jak tomu pracovně říkám: Tedy dosah, citlivost a nízká cena. Měl jsem možnost chodit dlouhodobě postupně všechny verze GM4 PRO a poté obě varianty GM5 a GM5+, testoval jsem i Zero. Tyhle detektory mě rozhodně bavily a čtyři roky s nimi považuji za výbornou zkušenost. Ale přišel čas na nové výzvy, objevy a zkušenosti o další levely výše.

V minulém roce jsem ze zdravotních důvodů moc nenachodil, přibral jsem nehezkých 12 kilo a na detektor se pořádně ani nepodíval. Proto byla investice do Equinoxu 800 trochu sázka do loterie – dovolí mi tělo chodit, bude mě to po letech stále ještě bavit? Musím říct, že od prvního dne, kdy mi Noxík dorazil, všechny mé pochyby zmizely…

Ten den jsem za 2 hodiny vykopal jenom 3 díry. Byla totálně promrzlá zem, zlomil jsem rýček a domů dorazil solidně zničený. Ale stálo to za to! Ta láska, která od září loňského roku byla pouze platonická, přerostla v čistou a nefalšovanou radost z hledání, jakou jsem už roky nezažil.

Po příchodu domů jsem ihned objednal nesmrtelný rýč Black Ada Gladius a v následujících týdnech s ním rozbíjel ledovou krustu takřka „permafrostových“ luk. Každý den jsem promrznul, vyčerpal se do ztracena, nakonec jsem to i omarodil, ale s Noxem jsem prostě ven musel. Když jsem zrovna nebyl v terénu, tak jsem u PC hledal v mapách, kde asi je nějaká přisluněná louka, jež by nebyla zmrzlá do 40 cm, ale díky slunci třeba „jen“ do dvacet. Z toho je vidět, jak moc mě ten stroj chytnul...

Samozřejmě, když vše rozmrzlo, vyfasoval jsem chřipku a nezbylo mi, než smutně na netu sledovat příspěvky ostatních noxařů, kterak chodí a loví a jsou spokojení a šťastní :-) Ale když jsem na Noxíka vydržel čekat půl roku, i tohle jsem přečkal a jakmile mi kašel umožnil alespoň trochu udýchat chození, vyběhl jsem na louky a hledal a zkoušel a testoval…

Hledání optimálního nastavení

Tyhle první „opravdové hledačky“, kdy jsem nemusel půl hodiny kopat jednu díru ve zmrzlém betonu, ale už jsem mohl regulérně chodit a zkoušet i nejisté cíle na větší ploše, mi daly docela zabrat. I když jsem věnoval manuálu pravděpodobně více času, než kdokoli jiný v ČR, to laborování s nastavením bylo zpočátku docela frustrující. Na každé mávnutí spousta drobných signálů; bylo to až rušivé a hledat se moc nedalo. Odladit půdu? V některých místech skoro nemožný úkol. Jak poznat, zda je půda kontaminovaná drobounkým železem a nebo to je zemní rušení?

Co citlivost? Samozřejmě jsem zkoušel hned maximum, tj. 24 – 25. Někde to šlo, většinou mi ale detík hrál. Ubrat na citlivosti a přijít o dosah? Hrozná myšlenka! A do toho výběr hledačského režimu, co je hlubší – pole nebo park? Jednička nebo dvojka? Jak pracovat s Iron Bias, resp. rychlostí zotavení? Chodit dvoutón, pětitón nebo multi? Tak zase kolečko: Manuál, YouTube, zahraniční diskusní fóra. Shledal jsem, že stejné „problémy“ řešili i další majitelé Noxíku doslova po celém světě.

Pak vyšly články na stránkách Minelabu. Následně i články a videa na LP od Marka a Petra Zuklína. Bylo toho moc, člověk chtěl všechno vědět najednou, ovládat a mít pod kontrolou, ale to samozřejmě nejde. Musel jsem zastavit, nabrat dech a zamyslet se. Vyhodnotit všechny ty informace, články, diskuse a taky dezinformace… Rozhodl jsem se poslechnout rady od Minalebu, „vytunit“ je doporučeními od Marka a Petra, srovnat to s dosud nasbíranými zkušenostmi a manuálem, rozhodně eliminovat všechna diskusní fóra. Výsledkem bylo zklidnění detektoru na všech dosud navštívených lokalitách při zachování parádních hloubek a citlivosti. Vše k mojí plné spokojenosti.

S jakým nastavením pracuji dnes

V prcních dnech jsem chtěl všechno hnát na hloubku, abych věděl, co detektor umí. Proto jsem „pochopitelně“ hned zpočátku nastavil co nejnižší rychlost zotavení a co nejvyšší citlivost. Tohle nastavení se ale nehodí vždy a všude. Resp. pro běžné hledání se nehodí skoro nikam. Nízkou rychlost zotavení a vysokou citlivost je možné využít na pomalé hloubkové hledání v čistých lokalitách a při dohledávkách. Navíc při maximání citlivosti ve srovnání s citlivostí kolem dvacítky nijak znatelně dosah neklesá. Spíše ubírá trochu citlivosti na nejdrobnější cíle typu broky a menší.

V drtivé většině využívám Park 1 s citlivostí běžně 22 – 23, ale nebojím se nastavit i pod 20, když je to nutné. Když to okolnosti dovolí, výjimečně dávám až 24, ačkoli jsem jednou hledal i na 25 bez problémů. Je to vždy o dané lokalitě a podmínkách. Rychlost zotavení jsem zvýšil na 5 – 6, ale občas i 7 až 8. To především proto, že chodím lokality s vysokou mineralizací a taky množstvím bordelu. Iron Bias jsem snížil na 1, protože se mi zpočátku v továrním nastavení režimu Park 1 (od výrobce nastaveno na 5) několikrát už stalo, že mi šel třeba dvouhalíř hodně do železa a to nejen v hloubce a nejen při postavení na hraně. Posunutím IB do menších hodnot jde vážení železa spíše k barvám a mince se pak hlásí opravdu čistě. V diskriminačním režimu jsem si vypnul železa -9 až -5. Tudíž slyším vše od -4 nahoru a spolu se zapnutým tresholdem (na 5 mi ve sluchátkách bohatě stačí) spolehlivě poznám menší železa. Do All Metallu přepínám jen výjimečně pro ověření signálu.

Odladění země je po těchto změnách úplně v pohodě. Už to nebrblá na každé mávnutí (Noxík je totiž extrémně citlivý při továrním nastavení i na vliv půdy, natož nejdrobnější milimetrové úlomky zkorodovaného železa). Zem pak vyvažuji zásadně poloautomatem, který funguje velmi přesně a není třeba hodnoty upravovat ručně. Automatické sledování už prakticky nepoužívám, to už musí být hodně zabordelená lokalita bez kousku čisté půdy, kde bych mohl odladit. Odladění vnějšího rušení používám po zapnutí detektoru, při změně frekvence a tehdy, když se detektor stává neklidným v důsledku např. jiného detektoru, pod dráty VN apod.

Moje nejpoužívanější nastavení pro pole a louky:

 • Park 1
 • Multi
 • Citlivost 22
 • Diskriminace -9 až -6 (při koksu také +1 a +2)
 • Treshold 5
 • Rychlost zotavení 5
 • Iron Bias 1

Postřehy a tipy v kostce:

 • Standardně chodím v diskriminačním režimu s povolenými ID -4 až + 25.
 • V místech s koksem, který se většinou hlásí pod ID 1 nebo 2 tahle ID diskriminuji. Šance, že zrovna na poli s velkým množstvím koksu bude také zlatý řetízek (jehož ID bývá nízké), je prakticky nulová.
 • Nastavil jsem si nižší hlasitost železa – více se tak věnuji barvám a bručení želez vnímám podobně, jako treshold. Tedy mě neruší, ale vím o nich.
 • V lokalitách s občasnými čedičovými kameny NEODLAĎUJI nad kamenem, je zbytečné se připravovat o dosah a přesnost ID. Naopak je dobré vědět, co mám pod sondou.
 • V lokalitách s velkým množstvím čediče ladím nad kamenem, snižuji citlivost, zvyšuji rychlost zotavení.
 • Pro ověření druhu cíle někdy používám přepnutí frekvence z Multi na 10 kHz. Mám to uložené pod uživatelským tlačítkem se stejnými hodnotami vyjma té frekvence, takže přepínání je rychlé. Vyplácí se to především v místech s velkým množstvím odpadu jako jsou velké hliníkové folie, víčka apod. Pokud po přepnutí na 10 kHz skáče ID příliš, jedná se většinou o odpad.
 • Podobně funguje také tzv. pumpování nad cílem. Pokud je cíl barevný, tak při pumpování uvidíte stejné nebo blízké ID jako při přejetí (mávnutí) nad cílem. Pokud se ID dramaticky mění a v All Metalu slyšíte bručení (resp. v diskriminačním režimu neslyšíte nic), pravděpodobně jde o rezavé železo: Např. pivní zátky, kulaté úlomky hřebů apod. Nicméně tyto dvě výše zmíněné metody nemám zatím v praxi ověřené natolik, aby se daly striktně považovat za spolehlivé a vždy dopadly se stejným výsledkem. Spíše je občas používám jen jako nápovědu a stejně drtivou většinu signálů kopu.
 • Po každé změně frekvence vždy ladím vnější rušení.
 • Potlačení vnějšího rušení – sondu je třeba držet vysoko nad zemí mimo dosah zemního vlivu a kovů, detektor držím stabilně bez hnutí – nesmí se klepat, vibrovat.
 • Po změně režimu ladím i zem.
 • Chodím pomaleji, než kdy dříve. Ne příliš, ale znatelně ano, především pokud jsem v lese a mám trochu sníženou rychlost zotavení. Eliminuji tím „vracečky“ k signálům, které při pomalejším švihu znějí přesněji.
 • V příliš zabordelených a mineralizovaných lokalitách využívám režim Park2 a vysokou rychlost zotavení 6 – 7.
 • Zásadně všude chodím s dodávanými bezdrátovými sluchátky – bez nich přijdete o značnou část zvuků a možnosti identifikace cíle se snižují.
 • Sluchátka používám i pro poslech hudby – nehrají vůbec špatně :-) Navíc mají zabudovaný mikrofon pro telefonní hovory, takže když mi někdo volá, nemusím ani vytahovat telefon.
 • Při vedrech a pokud chci slyšet okolí, posouvám sluchátka směrem vpřed ke spánkům – slyším výborně jak detektor, tak okolí a nepotím se. Naopak při větru sluchátka perfektně chrání, pak je nasazuji tak, aby mi nenafoukalo do uší. Dost na to trpím, i proto mi ta sluchátka neskutečně vyhovují.

Závěrem

To je asi tak vše, co jsem si dosud vyzkoušel a co mi vyhovuje, byť jsem nachodil zatím jen několik týdnů. Nox mi dal novou radost z hledání, vlil čerstvou energii do žil. Nejenže jsem si troufl hned zkraje na lokality, kde jsem si s ničím jiným tak pěkně nezahledal (v bordelu, lokality s čedičem apod), ale nacházel jsem opět i tam, kde je tzv. „vyhledáno“.

Už v době jeho očekávání (tedy někdy mezi zářím 2017 a březnem 2018) jsem tušil, že tenhle detektor bude opravdu zlomový. I u něj zafungovala „svatá trojice“, protože při jeho detekčních schopnostech, bezdrátové technologii a vodotěsnosti (což jsou vlastnosti, které všechny využívám) a za nabízenou cenu mi bylo jasné, že tohle je TEN detektor, který může změnit hledačský svět. Ukazuje se, že jsem se nemýlil.

Nelituji ani trošičku, že jsem ty peníze za něj dal, protože tohle je konečně detektor, který plní všechna moje očekávání a navíc mě každou chvíli překvapuje něčím dosud nepoznaným. Možná to přeháním, ale s rostoucí oblibou tohoto detektoru není vyloučeno, že se jednou (stejně jako kdysi u vysavačů začalo říkat „luxovat“) namísto termínu „hledání“ bude používat slovo „noxovat“ :-)

Roman Němec

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Pekne spracované. Nastavenia používam podobné ale 5 tón. :-) ;-)

:-D boha Ty už si se zase zamiloval ? Neuvěřitelný jak dokážeš bajkařit. Myslím že už to většinu starolovců tady na fóru ani nebaví o:-) :-D

Nechci jakkoli znevazovat tento clanek, nicmene po jeho precteni mam v hlave jen jeden obraz:

"Kolem nás skotačil bujný srnec se svou družkou a mně se tehdy tak prudce zachtělo se s někým polaskat... a pohladil jsem Tebe, můj věrný druhu, tanku T-34!" :-D :-D :-D

V prcních dnech? :-D které to jsou?.... Hádám středa? :-D

To Gringo: Rád bych si jednou přečetl něco od tebe. Ale musím se smát těm starolovcům. Vždyť sem chodíš 1,5..... Roman je na LPčku od roku 2013 nebo možná ještě o rok dřív. ... starolovci, mě normálně asi hrábne. :-D :-D

To je podobné, jako když Libor v Rudolci potkal jednoho, taky takového starolovce, který tedy vyprávěl, jak dlouho se sním zná, a že spolu chodily hledat už po revoluci. Psal to i na webu, tedy nejdojemnější části byly o tom, jak bezva byly staré srazy, kupodivu tvrdil, že se na nich nepilo. Což byla docela sranda, jelikož každý, kdo byl alespoň jednou v Tachově nebo v Penikově okamžitě věděl, že v životě nikde nebyl...... každopádně Libora jaksi nepoznal, tedy při osobním setkání. Byla to velká legranda.

Taky jsme u Poděbrad na políčku našli takové dva borce, co tvrdili, že mě učily hledat. Tedy detektory už měli dva měsíce. Kluci povídali a povídali, co že s tím Elmarou už našli. Já na ně s kámošem koukám a on říká, už to utni, vždyť to už ani není vtipný. To byly tedy zrovna ve fázi příběhu, kdy jsme si tak trochu řezali ruce jedním nožem, něco jako Vinetů a Olda Šetrný. Prostě pokrevní bratři.

Tolik asi ke starolovcům. Sám jsem tedy stále mladolovec a kurňa doufám, že mi to dlouho ještě vydrží :-) :-)

Když myslíš že sem chodím rok a půl tak Tě v tom nechám ;-)

Šlo by udělat i podrobný článek na Noxe600 s podrobným nastavením? Všude je jen 800ka.

Díky za čtení. Já sním byl zatím jen na chvilku a trápil jsem se. :-/ Takže za rady diky. o:-) ;-)

To Gringo: jasně že ne, určitě jsi sem chodil dávno před tím než vůbec LP bylo. Jenom pod jiným nickem :-)

Pikec, vydrž ! Nastavení je takto bezva, jde jen o zvyk.
Romanovi děkuji za pěkný článek, nenech se odradit rejpaly, kteří ani tento detektor nevlastní a hlavně do toho musí kecat, aby si zvedli svoje ego !
o:-) o:-) Sám chodím v Park 2 + Multitón, IBias 2, citlivost 22 běžně, jsou místa, kde to jde i 25. Běžně rychlost obnovy 5, více odpadu - zvedám na 6 - 7. Vyvážení země poloautomat, je to skvělé. A to nastavení od Máry, Petra a Pilota s otevřením želez od -5 nebo -4 je také skvělé. :-D :-D :-D
Předevčírem mi daroval 10 krejcar a 5K FJI, není si nač stěžovat. :-P :-D
Trochu mi vadí, že se nedrží tak, jak bych si já představoval a při odložení stranou se pokaždé převrací, ovšem, jiných předností má MNOHO ! ;-) :-D
To, co jsme všichni chtěli a očekávali, že hlavně bude hledat, se určitě splnilo ! Co je také nutno ohodnotit je rychlost ! A to je fakt ! Investice do tohoto přístroje se určitě vyplatí a kecalové ať si mlátí pantem jak chtějí, protože my, kteří s EQUINOXEM kamarádíme a chodíme, víme své ! :-P

Osobně nevidím nic špatného na tom se neustále znovu zamilovávat. Já to mám podobně už mnohokrát jsem měl detektor, že kterého jsem byl unešený, než jsem dostal do ruk zas nějaký jiný, že kterého jsem byl unešenější. Je dobré, když kdokoliv věnuje svůj čas a energii a napíše podobný článek. Děkuji za něj, není nad osobní postřehy uživatelů. A kdo ho číst nechce, tak přece nemusí. To nastavení 600 je velmi podobné, jen je třeba přečíst návod. Já sám momentálně chodím se 600 a jsem taky nadmíru spokojen. Je tam velmi jednoduché ovládání a nechápu, co tam je někomu k nepochopení, jsou mnohem, mnohem složitější detektory. Jo a taky se rád zařadím do skupiny mladolovců :-) Hezký víkend a ať to pípá :-)

A to jsem zapomněl napsat, ze Romanovy články mají hlavu a patu, dobře se čtou a hlavně jsou vždy o něčem, není to mlácení prázdné slámy :-)

A sakriš ! Chodím v multifrekvenci a 50 tónů, jsem to zase zvoral ! :-O :-/ o:-) o:-)

Tak já chodím jenom v multofrekvenci a jenom v 50 tónu :) Mildo, myslím že když to máš takto, tak jsi nic nezvoral ;-)

Mildas já byl jen chvilku, nebyl zatím čas, na mém testovacím místě jsem se pokoušel vyzobnout půlku grešličky. A v 13cm se to prostě nedařilo. Detech zapnu a je tam ;-) Ale díky pročítání informací zde na LP a tomuto pěknému článku, se určitě zadaří. Maximálně změní majitele 8-)

Elmara jen vo fous dýl :-D Jinej nick tam samože byl :-)

Registrace na netu neurčuje délku hledání.

Však tady se lidi škatulkujou podle toho kolik toho našli, jak dlouho chodí, s čim a nebo jak píšou..

To je jedno , já sú škatulka sám o sobě :-P :-D :-D
Romanovi články byly vždy o něčem a ví co píše. Jediný co mě mrzí , že jsem ještě neměl tu čest osobne.
S boxem se taky učím , chodím multi , učím se úplně nový tóny minelabu na padesáti a v poli dávám les a v lese pole . Ladění poloautomat a železo od -4 pryč . Prozatím jsem chodil hlavně starý lokality , který už mám vybraný a znovu taham domu dost barvy i železa . Sice je tam víc drobných věcí , ale pořád lepší než už nic .
Ano hodně bordela , ale jak sem řekl učím se poslouchat a taková tuba indulony , kterých sou tu všude plný pole se prostě kopat musí . Stejně tak i trhacky a podobný nesmysly ;-)

Cituji ......"V prcních dnech jsem chtěl všechno hnát na hloubku" ,....lidičky já to chci taky v prcních dnech hnát na hloubku , jen nevím které dny to jsou :-D :-D :-D

Dzondyre to jak u koho a s kým o:-) :-D :-D

Joe ....no já mám pravidelně prcní den v práci .....jak si mě povolá lordstvo je to jasný :-D :-D :-D
Ale to není vono :-D

jinak to pumpovaní bohužel nefunguje vyzkoušeno a barvu v klidu hodí do železa a naopak,jinak k odladeni,stahnout citlivost klido na 18 a ladit a odladis opravdu všude pak vrátit a rovnou davam mobil do letadla,s noxem se moc nemusi,vetsinou sem tam kde hleda signal a noxik pak hraje takze dam letadlo a pak teprve odladuju,na tech stejnych mistech místo kanalu 9 nebo -9 najednou už hazi kolem nuly a noxik je v klidu,nekde sem zaroven cetl ze krajni kanaly mají mit silnejsi filtr a brat na dosahu,takze radsi mobil vypnutej klidnej detik s vetsi hloubkou :)

John Deere tak tahle první dny sou úplně běžný a je úplně jedno esi je středa či jiné den :-D ;-)
Jinak napíše Zajda , mobil se s boxem opravdu nemá rád a zvlášť ještě se zaplymi daty ;-)

Jojo je ouplně jedno jak hledáš a co hledâš a co máš v kebuli. Já si zakládám na anonymitě. Mám okolo sebe dva hledače který hledaji plus minus jako ja a nezname se. Jinak gm4 píše pěkně a beru to, že je to urćeno pro začátečníky nebo tápající. Každá informace o nastavení detektoru je přínosná pro toho kdo tâpe. Já prodal před třema rokama detektor a rok nechodil. Vydržel jsem to rok. No a jsem zpátky. Od kolegy z UK mi došla pětasedmdesátka a já naśel znova smysl toho plahočení se ostružinama a chroštím. Romane piš dál, na první pohled to vypadá jako reklamní sdělení, na druhej pohled je to přínos.

Díky za článek, ono napsat delší text, co má hlavu a patu není jen tak ;-).

Díky všem za komentáře.
JohnDeeere: Prcní dny jsou samozřejmě boží. Čím více, tím lépe :-)
Joeblack: Taky bych tě konečně někdy rád poznal, ale akce typu Mistr hledač jsou na mou plachou povahu moc lidnatý :-/
waffen: Nebyl záměr ho propagovat, objednávek je prý tolik, že reklama snad ani nemá smysl. Jde čistě o subjektivní dojmy spokojeného uživatele a opravdu rád sdílím, co vypozoruji. Na skutečnou recenzi s testy a čísly bych si v tuhle chvíli zodpovědně ještě netroufl.
Zajda: To pumpování vcelku funguje u želez, tam to ID pak lítá. U barev to sice bručí, ale ID prakticky zůstává. Moc tomu ale taky nevěřím, chce to určitě delší čas a vlastní pozorování.

Postřeh k rušení: Včera večer (po odevzdání článku) jsem si vyskočil za barák na kopec. Prvně se mi s Noxíkem stalo, že jsem byl zarušenej nevím čím, ale brblal a střílel o stošest. Po marných pokusech s odladěním rušení a změnách režimu, snížení citlivosti apod., jsem se musel na chvilku vzdát multifrekvence a zvolil jedinou - bez potíží šla až 20 kHz. Nevím, co to bylo za rušení, ale táhlo se to v pásu širokém asi 30 m kopcem nahoru i dolů z obou stran. Skutečně velmi ostrá hranice, kdy rušení bylo a najednou klid. Tohle jsem ještě nikdy nezažil, ale pomohla změna frekvence, tak snad někomu poslouží jako tip pro tyhle případy.

Takže s přislíbeným testem na jednu z předchozích lásek GM5+ již asi bohužel nemůžeme počítat :-D :-D :-D

V "prcnich" dnech... to nehledám :-) diky za článek.

Naprosto.souhlasím.s vole54

Obi: Možný to je, pod kopcem fabrika...

Děkuji za moc fajn čtení ... a zároveň nastartování hledacího absťáku ;-) :-P

To pumpování nad cílem jsem ze začátku taky zkoušel, ale neosvědčilo se mi to. Lepší je ověřit cíl tak, že nad ním přejedu krajem sondy. Pokud je to železný kroužek nebo víčko od piva, tak půjde do železa. Nedávno jsem hledal na místě kde bylo plno železných kroužků a hlásily se jako jasná barva se stabilním ID 14 až 16, stačilo nad nimi přejet horním nebo dolním okrajem sondy a ukázalo se železo. ;-)
Jinak chápu dobře, že máš zavřená ID nad 25? Tak třeba tolar se mi hlásil nad 30 i některé měďáky mají hodně vysoké ID.

maciz, to určitě ne ! To by Romana ani nenapadlo. :-O :-D :-D

Maciz a Mildas: Ajeje, to se omlouvám. Vůbec nechápu, kde se tam vzala 25tka :-) Samozřejmě až nahoru, do 40 vše otevřený, vyjma toho koksu, když je ho na poli hodně.

Romane díky!!!A vy starohledači konečně sebou hodťte a napište alespoň takový článek jako je tento aby jste se mohli rovnat těm novohledačům!!! ;-)

Enki a proč? :-D Šak je zbytečný psát . Každej kdo hledá tak ví že strojem to není :-P

Gringo myslíš ?
Stačí když si uděláš pár cílů , v hloubkách , velikostech a kovu , v hraničním dosahu Tvého detektoru a prubni na tom jiné detiky , kolik jich na tvých cílech třeba aspoň jednou pipne a kolik jich naopak ty cíle označí jako samozřejmost s naprostou jistotou .
Například tenhle nox našel už víc než dost cílů , které zero ani nokta vůbec neviděli a s těmi jsem už byl hodně sladěnej , s noxem zatím vůbec neumím a přesto ty cíle dál úplně s jistotou . ;-)
Stejně tak relikvie porazil zerouse i když je to můj nejoblíbenější detik. Zlutaka bych už v rukách nikdy nechtěl , i když taky našel dost hezky h cílů , ale ještě víc přešel 8-) ;-)

Hele Gringo, nechtěl by jsi nám všem tady napsat pod jakým nickem jsi tady byl předtím? Jenom by mě zajimalo, co jsi za ikonu? :-)

Jak píše kolega Joeblack, Equík vosmikilovej, co našel víc než dost cílů, co pět strojků před ním (patnáctkrát prochozený místo) nevidělo. A se článkem se jako novohledač s dvanáctiletou praxí zcela ztotožňuji a velice za něj děkuji... ;-)
Soudným huntérům zdar, rejpalům zmar! :-P

kua chlapi a opět a zase gringo nikoho nenapadá má jenom jinej názor,kurva zatr satr doprdele mám to tady rád protože se respektujeme a je fakt jedno jak a s čím hledáme a já jako novonovohledač si myslim,že je to zbytečný 8-) 8-) 8-) 8-) :-D :-P :-P a jinak článek čtitelnej,díky Romane :-) :-)

Koukám to je zase handrkovačka :-D :-D :-D a to ještě nezazněl termínus-taktikus "středolovec" :-D ;-)

Já su nedělolovec . Středolovec už asi ne o:-) :-D

No taky k tomu něco písnu...článek se mi zdá velice dobře zpracovaný....prcní den fajn vždy se na něj dvakrát ročně těším o:-) nebudu novohledač chodím dva roky , tudíž budu něco jako embryohledač . Nox bude asi fajn , ale zatím je nad moje možnosti...počkám si na detik co mi řekne nad cílem ,, Dvouheller ošoupanej 1897, nekopat,, :-D :-D

Článek super! Měla jsem v plánu si ho pořídit tak za rok, až si trochu užiju Makra... Ale nejspíš se nechám strhnout lavinou, jak mě GM4PRO nalákal ;-) Budu muset využít nabídky na vyzkoušení a otestování ;-) :-P

Vážení přátelé ANO, hledání je o štístku a místě, ale s Equinoxem jdeme tomu štístku hezky pěkně naproti o:-) :-P :-P :-P Šel jsem pro klid v duši hledat s Noxem 600 na úzkou cestičku o délce slabých 100m, mnou tuším už 6x prochozenou se Zero 23/30 a GM4ProW. Měl jsem tu cestu za vyluxovanou neboť detíky už nevydaly ani tón, ale s Noxem 600 tam padlo dalších 6 koleček, jasná barva ;-) 8-)

To: Mach1 a já ti tam půjdu s Impactem a najdu ti další ;-) :-D

To je taky o způsobu hledání , ale když tam pudeš se žluťákem, tak stejně nenandeš ani jedno pokud to už vyluxoval zeroušem poctivě ;-)

to cobra ;-) možné to je. Učím se s pracovat tímto Minelab zařízením :-D a celkově jsem hledač-kojenec o:-) , takže bych se možná ještě divil.

Hele Emlaro. To bych teda nechtěl. K čemu by to bylo ? :-)

Já bych si s tím impactem tak nebyl jistej...stálo by to za srovnání,já bych noxe nemněnil ani za nic,co ho mám,tak najednou rostou drobná stříbra a dosahy nádhera

To: berret Spousta lidí Impact opustila jen z toho důvodu že jim přišel složitej a nedokázali mu porozumět. Vlastně ani pořádně neotestovali všechny možnosti nastavení. Jasně jednoduchej není ale pokud se naučí člověk používat všechny možnosti a variabilitu které má k dispozici a sám si je může i upravit k obrazu svému - je to pohodovka. ;-) Ostatně o tom jsem se přesvědčil i na srazu v Chabařkách. :-)

Ok,nezpochybňuji,každému sedí něco jiného,já osoně ho nezkoušel,ale makra jo,a nejsou to špatný detiky,je to jedna fabrika...no já mám za sebe jasno ;-)

cobra jedny testy impact vs nox probehli a to mel impact i velkou civku a jasne prohral a uprimne na impactu není nic slozityho nedelal bych z nej něco silene slozityho,je ta, jen hodne programu ale nijak extra nastavitelných,nerikam ze je spatnej,ale sam výrobce ho po vydani zaradil cenove tam kam patri :D

zajímavá diskuze tenhle strojek vytahal takových věcí na ústupovkách i jinde že se mu dnešní moderní mašinky /a je jedno jakej výrobce/nevyrovnají ani omylem...https://imged.pl/wykrywacz-metalu-metali-md-3009-saperka-gratis-7174926.html nebo starý dobrý Zetex....
protože na začátku milenia se ještě chodilo HLEDAT a bylo celkem prd důležitý co bylo na hledaní použito...dnes na ten paběrek už je to asi fakt šumák jestli "barevnej,černej,červenej atd." jde jen o to jak kdo chce jít hodně tomu paběrku naproti a s čím...
Posledních cca 11let chodím jen s jednou mašinkou pro blbce /3 čudlíky ale radši používám jen dva ten třetí už nezvládám ani nevím naco tam sakra je (O:/ale asi jsem blbej ale ani po 2 letech co jsem s ním chodil a chodím často bych nedokázal napsat objektivní článek o tom mém strojku...dnes možná jo ale to už nemá cenu loni ho přestali už vyrábět :-(Ale jedno vím určitě 100%tně je to nejlepší detík na světě!!!....protože ho mám já :-D :-D :-D

Souhlas se zajdou ,ale když to někomu vyhovuje a věří mu,tak proč ne...

Medvěd ;-) :-D

To: Zajda444 - myslím že jsem to i viděl - nicméně o nastavení na ten test to bylo tak trochu mimo. A stejně - neměnil bych :-/ :-P

To Gringo: bylo by to prospěšné, zejména pro znalce místních poměrů. :-D

Já už si ten nick stejně nepamatuju :-)

C4llix: Lol zdrbat něčí pokus o nezávislí test bez toho abys nabídl tvůj pohled na vec je dost trapný ;-). Test sem delal s nastavenim jak semto impact chodil přes šest měsíců, a ja faktnemohu za to ze u nas a ve zmrzle zemi mu to prostě nešlo. Někde jinde muze excelovat. Udělej vlastní testoči a pouc me, krytizovat umí kazdej..

to zajda: Impact jsi chodil ?

No u nas na severu me proste hloubs prisel klasicky DI2 režim, multiton u nokty jsem uzivatelsky nedal. Nox jde sice o chlup hloubs ale hlavne jak pises vyhodnocuje lipa barvu a to je pro me plus.

Detektor MD 3009 je kult! ;-)

S.T.W aspoň jeden co se vyzná v detektorech.Nejen kult ale legenda a modla.Vždy když se vypravím hledat modlím se MD3009 za úspěch byť už ho bohužel nemám ale zústalo mě to z dob kdy jsem s touto legendou brázdil hvozdy sudet... ;-)

Jediný co byla chyba, že se v rukách kroutil jak had. Takhle pružnej detektor snad nikdy nebyl, ale to bylo jediný a navíc " bezdrát" ! :-D

To: Wladislav&S.T.W Takové lejno co jsem našel letos,tak to ještě nepamatuji.Už pomalu zatloukám hřebík kam to pověsím.Kde nic není ani Minelab nebere i kdyby to bylo 4D!

S MD3009 sem před mnoha lety začínal koupil sem si ho u pana Moltáše a našel neskutečný věci, jak šla doba tak sem se taky posouval v detektorech, tět mám MD vystavený na čestném místě a když se na něj podívám vzpomenu si na ty časy.

S MD3009 sem před mnoha lety začínal koupil sem si ho u pana Moltáše a našel neskutečný věci, jak šla doba tak sem se taky posouval v detektorech, tět mám MD vystavený na čestném místě a když se na něj podívám vzpomenu si na ty časy.

Jojo, pan Moltaš. Taky jsem u něj párkrát pořizoval.

Lze to dohledat,kdy se hledalo na pytle a 30 stříbrnejch grešlí denně nebyl problém.Ty se tam vlastně nechávaly,bo tak titěrnej stříbrnej nikdo nestál.Jo bejvávalo. :-)

Tak tak, dřív pojem jako "mincičkář" prakticky neexistoval. o:-)

mmm nostalgie ...tenkrát když se našli na ůstupovce dokonce i "bandy" :-)...to byli časy :-)

Mam sice jen 600, ale co ta predvadi v ,,bordelu,,!? Ted chodim jednu ,,vyhledanou,, lokalitu, ne moc velkou. Pokazdy se vratim s plnou hrsti minci a knofliku, ag padaj... A hlavne..., uz neni zadny premysleni jako kopat nebo nekopat, uz zadny nejasny signaly. Nox me baviiiii! :)

To yoki. je to návyková věc, běhání s Noxem... to tedy mohu potvrdit. :-)

Ahojte
Dotaz...600stovka do slané vody..ano či ne??
Díky za info

Ahoj, ano.

Ahoj když z vesnice je hledač co chodil už v osmdesátých letech , tak je co? pralovec ? :-DD

Nene, pralovec v letech ;-) o:-) :-D

To už je jina doba a je to lovec kromanonsky o:-) :-D ;-)

Neaktivita na fórum nebo nelogování neznamená, že Vás lidi nečtou. Taky si pamatuji zaláskované recenze na GM5 a GM5+.

Taky jsem měl víc nicku a to vždy podle toho, zda bylo na hledání čas nebo ne. Vždy jste to tu prezentovali tak, že fórum je na obchodě nezávislé, a proto mě to donutilo se i přihlásit a vyjádřit podporu těm, kteří si neodpustili negativní komentáře. Ty se do krámu viditelně nehodí. Tak zase čau.

Zdar
Vysvětlete mi prosím někdo...co člověka vede k tomu aby si dával více nicku,má to nějaké výhody které jsem nepostřehl,nebo je to jen o zapomínání hesla...a nebo je v tom co ??? Mě myslim stačí jeden nick...

Hmmm maltezaku očividně se za své názory stydíš , když nedokážeš zůstat svůj a nemusíš nicky jak potrefenej. Negativní komentář tu nikdy nebyl na škodu , pokud byl objektivní a měl nějakej vypovídací charakter . Jj a osobně sem si tu pocetlvtaky pěkných pár upražení a dokonce výhrůžek , ale neskovavam se :-P
Napiš konkrétní poznatek a nemáš problém ani v negativu . :-P ;-)

Ketyv to neřeš , šou to duševně nevyzrali jedinci , kteří se musí ukrývat za jinými nicky při každém pohoršení 8-) ;-)

Více nicku má většinou troll, což já vzhledem k (ne)aktivitě na fóru nejsem. První nick zůstal na starém emailu (ano, jsou i takoví lidé, co mají více emailů), druhý jsem po dlouhé hledací pauze prostě zazdil a zaregistroval si tenhle. Tak takhle se to stane.

Komentáře o duševním stavu od hlavního PR managera a ambasadora LP Zero ponechám bez reakce.

o:-) 8-) :-D :-D ;-)
To je v pohodě uznám chybu kdykoliv a nejlépe v diskusi. Nejsem ani v částečně neomylný o:-) ;-)

Tiez si myslim ze ta dlho očakavana recenzia na GM5 tu mala byt-ci uz by bola pozitivna,alebo negativna..,-nie kazdy detektor sa vydary...kopec ludi na to cakal a tak, potom reaguju ,a stracaju doveru v urcite veci...

Název článku zní "Jak se mi chodí s Equinoxem 800 – první dojmy"
No já mám sice "jen" 600 a od soboty je doma i GM5+ a chodí se mě zatím dobře 8-) Ale času na chození z detíkama jaksi zatím moc není :-/ S 600 jen 3x, celkem cca 5 hodinek v lese a s GM5+ jen zahrada, ale ta mini (12,5cm) cívka je krasavice ;-)

Každá rada dobrá,zvlášt v temto věku kdy už jeden poslůchá víc než mluví. :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru