Lovci historie 2012 část 8. - soutěž pro všechny hledače s detektory kovu

Kategorie: Hledačské akce publikované na LP

Francouzská revoluce

Byly popsány celé stohy papíru, pokoušející se zachytit tuto první republikánskou revoluci na Evropském kontinentu a nemělo by smysl znovu zde opakovat všechny útrapy krále, nebo strašlivý osud jeho ženy a syna. Revoluce to byla krvavá, přesto lidem přinesla svobody, o kterých dlouho snili. Jako konec revoluce je někdy označován nástup vlády pětičlenného direktoria a samozřejmě následné převzetí moci Napoleonem. Pro prostý Francouzský lid to ale byla dobrá zpráva. ustalo období neustálých poprav a v podstatě všechny revoluční vymoženosti zůstaly v platnosti. Bohužel pro Francii, i pro Napoleona, poprava krále, stejně jako snaha o “vývoz” revoluce, vedla k neustále se opakujícím vojenským koalicím jak proti republice, tak proti nově vzniklému císařství.

Lovci historie soutěž pro všechny hledače s detektory kovů

Napoleon Bonaparte

Možná se mu věnovalo více spisovatelů než samotné revoluci. I pro mnoho současníků je to stále fascinující osobnost, zejména coby vojenský velitel, vždyť svedl více jak 60 bitev a to je více než všichni do té doby známí vojevůdci, nevyjímaje osobnosti jako Alexandr Makedonský atd. Napoleon byl schopen ze svých vojáků dostat maximum. V období válečných kampaní s nimi doslova žil, zakládal si na tom, že ho každý francouzský voják mohl přímo oslovit. Také byl obrovský rozdíl v rozkazech, které udílel vlastním vojskům. Před začátkem bitvy tak v mnoha případech každý francouzský pěšák věděl kdo a jak stojí a jaký je bitevní plán. V tom byla možná jeho síla největší, protože na straně protivníka to mnohdy nevěděli ani sami generálové.

Lovci historie soutěž pro všechny hledače s detektory kovů

Napoleonovo dělostřelectvo

“Dělostřelecká jednotka mé gardy, rozhoduje většinu mých bitev”. (Napoleon Bonaparte). Napoleon, sám dělostřelec, rychle pochopil význam pohyblivého dělostřelectva na bojišti. Jednotky tak rozděloval do různých skupin a pomocí křížné palby ničil celé nepřátelské sbory. Jako velitel si byl vědom nižšího stupně výcviku u francouzských odvedenců v pěších plucích oproti profesionálním vojákům stojícím na straně Anglie nebo Pruska. Rychle se po bojišti pohybující dělostřelecké jednotky s výborným výcvikem tento hendikep pěšáků dokázaly snadno smazat a navíc často uvolňovaly cestu pro jízdu.

Základní dělo výzbroje dělostřeleckých jednotek francouzské armády typ "Gribeauval"
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* Rok začátku výroby 1776
* Válečné strany: Francie
* Období: Napoleonské války
* Vyrobeno kusů: Stovky
* Hmotnost dělové hlavně: 880 kg
* Délka hlavně: 2,29 m
* Hmotnost střely: 6 kg
* Ráže kanónu: 121,3 mm
* Délka hlavně: cca 1,2 m
* Vývrt hlavně: 32 mm
* Výška: cca 1 m
* Délka: cca 2,4 m
* Šířka: cca 1,3 m
* Přeprava: koňmo
* Kadence: 2 – 4 rány / minuta
* Zpětný ráz při výstřelu: 4 až 5 metrů (někdy je uváděno 1 až 9 m)
* Dostřel: 1.800 metrů

Co budeme hledat?

Hledat budeme odznak Napoleonova gardového dělostřelectva. Elitní jednotky, která rozhodla řadu bitev...

První nápověda - mapa

První nápověda - mapa

Druhá nápověda - kde zůstalo auto

Kde zůstalo auto

Třetí nápověda - dopravní značení

Značka ukazuje směr kterým je potřeba se dát, podobná je i na druhé straně. Je ale jenom podobná :). Důrazně doporučuji dopravní značení neporušovat, neb cesta je střežená :)

Dopravní značení

Čtvrtá nápověda - křižovatka

Šli jsme v levo :)

Křižovatka - šlo se v levo

Pátá nápověda - kudy do lesa

Kudy do lesa

Vítězové Kobra a Křemílek

Lovci historie soutěž pro všechny hledače s detektory kovů

Detektory kovů

Detektory kovů v akci

Kobra a křemílek

Konec akce

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Tak to je TÉMĚŘ za rohem :-D Takže Kobro,dáme to jednim autem nebo jim to necháme? "Tady se oddělujou muži od chlapců" :-D :-D :-D

hm,pěkná dálka :-O

Jo..jo..no a na Moravě se od těch dob zachovalo travičství až dodnes :-D
Enom kluci přijeďte vezmu vás na klobásku ;-)

No konečně je to i u nás. Zítra vyrážím :-D

Patrolem docela kousek :-(

Nehekej a řekni jestli jedem ;-)

já myslim že mu selhalo spíš něco jinýho :-D Tak cajk,ale zkus to sem hodit nějak dopoledne ať kdyžtak ukecám někoho místo mě do práce ;-)

to kobra a kremilek3: ani nejezděte, místo už známe ;-)

Do pr..., a já jsem dneska a celý víkend v práci jinak bych se taky zůčastnil :-/

Hodně povědomé místo za chvíli vyrážíme ;-)

Dnes ještě přijdou dvě nápovědy 8-)

Doufám, že ty další dvě nápovědy už budou k místu uložení jako takovému. Po pěti hodinách jsme trošku ztratili motivaci a přestávkujeme :-P :-P :-P

Tak přidána další a už jste u toho zprávného lesa :)

no tak je to lepší než nic, ale stále je to obrovská plocha :-P

To Corax: teď už víte kudy se šlo, už to je snadný :) Další až zase ráno :)

... no jo, špatnej les... to se může stát.... to vim sám. Všude se dá něco najít, tak co... držím palec, snaž se.

Co hekáš po pěti hodinách,počkej až tam budeš 9 hodin :-D Nenene hošici,jen ať vás taky bolej nožičky a okusujete stromky hlady :-D

No jo enže v minulé soutěži byla už 2 nápověda název vesnice tady byla 2 a 3 nápověda značka
4 strom a 5 průřez lesem ,se mi zdá že Corax je náhodou jediný,kterému toto náhodou něco připomělo :-D a proti hladu si vem příště svačinu :-D

Tak vyraž.

Tak pořád nic?Tam už musí bejt tma jak v lese :-D :-D

Já to tam znám jak své boty, ale ani další dvě a půl hodiny nepomohly :-( Pořád je obrovský kus lesa a ani ve dvou jsme to nedali :,-( :,-( :,-(

Když by se ta další nápověda objevila tak v šest ráno bylo by to super, třeba bych to stihnul jak najít orlici tak dojet zítřejší archeo akci :-P

Corax,mas na to do zitra do 15.00 pak si pro to prijedu a odvezu si to. :-) jsem puvodem z Gottwaldova,tak mam sanci. ;-) Bohuzel driv nemuzu,mas naskok. ;-)

tak to máš slušnou šanci, protože zítra od desíti jsme mimo :-(

to krejcar: co si to někdy zkusit, ale při tvym štěstí to bude v roští za zastávkou autobusu. Mám k těm hledačum respekt. Kolikrát na to v podstatě čuráš.... a nic.

Cemente v lese se přece nekouří ;-)

Co ? Kde ? Kdy ? Jak ? :-O :,-(

Možná by bylo dobré napsat zda opravdu máte nebo ne !!! :-/

Jo, maj to, buďte v pohodě, teď sem s nima mluvil, akorát se nedokážou z mobilů připojit. Gratuluju nálezcům, ostatní maj volno. Bude hezky, pěknou sobotu v poklidu přeji všem. Fotky budou až dojedou domů, neměli to přeci jen u nosu. ;-)

Jo,jak je to,ma cenu tam jeste jezdit?

Tak teda gratulace panove,jste fakt pacienti. :-D

Navrhuji udělit jim titul zasloužilý pacient pacient :-D :-D :-D

to pacient tam nemělo být dvakrát o:-)

Pokud jde o tuhle etapu tak, ne. Teď s nima mluvim, byli tam od od půl druhý ráno, v deset v noci vyjížděli, teď s nima mluvim. Dali cígo, kafe, udělali raní potřebu, zapli klacek a vyndali to. Dále káva. Prej to bylo nemožný nenajít. Holt dobrej oddíl. Jo. je to boj. Ještě jednou jednoduše, kobra a křemílek se vracejí domů, a maj to v automobilu.

Gratulka..sem nestačil eště ani vyrazit..herdek chlapci ste se nestavili na tu klobásku :-)

Tak to je tedy maso :) Každopádně se těším na fotografie :-P :-D :-D :-D

Klobouk dolu.To byl výkon,už jen ta cesta!! Tak gratuluju!

Tedy chlapci, jste opravdu dost drsný :) Máte mojí naprostou úctu, já jsme v tom lese sotva prolezl i za světla :-D

Gratulace :-) Bych to nenašel už ani za světla, a to jsem to na pokyn Máry zakopal :-D

Tak já nevim jestli vůbec psát komentář,asi bylo vše řečeno :-) Díky kluci za organizaci toho všeho a Kobrovi za noční vejlet ;-)

Podíval jsem se ještě jednou na komenty, pro tu radost, a ten první, ten mě v souvislosti s umístěním etapy, (a s jindy frekventovaným plkem... škoda že to není blíž...), a s výsledkem tohohle kola, uplně uzemnil. Hard cold fact!

No jen je skoda,ze ste to nenechali moravakum at taky neco mame. :-( Tolik penez nemam abych si mohl dovolit jezdit hledat k Vam do cech.Ale samozrejme,moznost ma kazdy,ze?

To salli: tady se musím zastat kobry. Pracuje za pár kaček, ale hledání je prostě jeho život. Nebreč a příště jdi hledat. Šanci měli všichni a to že to kluci dali podle takových nápověd..... to je prostě neuvěřitelné! Čekal tam na ně celý les, já bych to nedal :-D

Je to soutěž a má svoje velké finále na Mistru hledači. Velice brzy již zveřejníme pozvánku na letošní ročník. Bude myslím stát za to ;-)

Ještě proběhnou 4 závěrečná kola na přelomu července a srpna. Finále je blízko a myslím, že i cíle stojí za to. Tedy alespoň dvě již připravená kola jsou opravdu lahůdky. 8-)

Buď v klidu a dejchej... ;-)

Jo,tak to jste na tom s Kobrou s orientací potmě v lese stejně :-D :-D :-D Sem mu vymyslel na příště provázkovou metodu :-D :-D :-D

Kremilku dejcham,neboj ;-) hold kazdy mame sve prioryty a jak sem psal,driv jak dnes kolem treti odpoledne sem nemel narok na misto dorazit.Jen sem napsal,ze bohuzel nemam cas ani finance na to abych lital hledat do cech. Jste pacosi a to je v poradku,zijete pro tohle? Super.Ja mam tech zajmu vic a musim je tudiz nejak skloubit a tak ze me pacos nikdy nebude ale konicek to je,to teda jo.

To kobra: zamáčni slzu :-D Nevíš kam jdu zítra........hauuuu :-P :-D

Teda, tak to bylo docela blízko. Bohužel jsem to zjistil pozdě. Vítězi posílám gratulaci.

Gratulace vítězům ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru