Minelab Vanquish 340 a 540 – vánoční testování

Kategorie: Detektory kovů - Recenze a Testy , Videotesty, recenze, instruktážní videa , Detektory kovů Vanquish

test vanquish

Původně jsme tady měli mít detektory pouze na týden, ale nakonec se to tak hezky zamotalo, že jsme je měli téměř celý prosinec. Díky tomu jsme v sestavě Zukloš, Pilot, David a Elmara nachodili hned několik celodenních výprav.

Vanquish 540

Všude se píše, že je to malý Equinox a … je to prostě pravda. Pokud máte něco nachozeno s Equinoxem, okamžitě Vám dojde, že chování detektoru je velice podobné, v řadě případů pak zcela stejné. Dosahem a citlivostí je to asi jako když Equinox 600stovku nastavíte na 80-75% výkonu. Jelikož detektor v základu stojí 11.500 Kč s DPH, pak je to neskutečná pecka. Ovládání detektoru je extrémně jednoduché v podstatě tak detektor opravdu doslova stačí zapnout a jít.

Nejlepší výsledky jsme měli v režimu šperky, diskriminaci upravenou tak, že máte zavřené pouze dva dílky železa zprava, Iron bias nastavený na nižší úroveň (symbol hřebíčku) a citlivost dvě čárky pod maximem.

To, co se dá opravdu vypíchnout jako zcela mimořádné je, že Vanquish, stejně jako Equinox, používá multifrekvenční technologii Multi IQ. To, že Minelab tuto špičkovou technologii uvolnil i pro tuto nižší řadu detektorů je až nemravné a je jasné, že tím docela slušně zamotá hlavu všem na trhu. Určitě musím pochválit až snově klidný provoz, ten opravdu bude těžko hledat konkurenci a to jsme detektor testovali v nejpekelnějších podmínkách na rušení na které jsme přišli. Na jednom videu je to i hezky vidět, kdy stojíme doslova mezi dráty vysokého napětí a u detektoru jsou dva zapnuté telefony a je ticho. (testování s Pilotem)

Velice se mi také líbí nová konstrukce detektoru, která je nejenom krásně skladná, ale detektor se také velice hezky drží. I hledač s výškou 198 cm se nemusí bát, že by se musel hrbit.

Technické parametry

Pracovní režimy: Mince, šperky, All Metal, Relik a vlastní režim
Odrušení interferencí Noise Cancel: Automatický, 19 kanálů
Bluetooth, aptx™ Low Latency: technologie pro připojení bezdrátových sluchátek
Iron Bias: vysoký - přednastavený, nízký - volitelný
Citlivost: 10 úrovní
Hlasitost: 10 úrovní
Počet tónů: 5
Diskriminace, segmenty: 25
ID identifikce: -9 až 40
Houbková identifikace na LCD: 5 segmentů
Pinpoint: Ano
Podsvícení: Ano
Délka: rozložený 145 cm, složený 76 cm
Váha: 1,3 kg
Cívka: V12 - 12x10" (30x25 cm) 2D
Displej: monochromatický LCD
Napájení: 4x1,5 V dobíjecí baterie (součást dodávky)
Vodotěsnost: pouze sonda do hloubky 1m
Audio výstup: Vestavěný reproduktor, vstup - jack 3,5 mm, Bluetooth aptx™
Pracovní teplota: -10°C až +40°C
Klíčová technologie:  Multi IQ, Bluetooth, aptx™ Low Latency
Záruka - 3 roky

vanquish

Ovládání detektoru

Z leva do prava: Podsvícení, On/Off - zapnutí detektoru, nastavení hlasitosti, All Metal - Iron Bias, Pinpoint, Nastavení citlivosti, Nastavení diskriminace, Nastavení pracovního režimu, Zapnutí Bluetooth, aptx™.

Balení detektoru

vanquish

vanquish

Videa

Na prvním videu se můžete podívat na Jaccobuv lesík.

Na druhém videu je naše testování s Pilotem. V rámci hledačky jsem si pak dali soutěž 10 na 10. Kdy jsme soutěžili kdo dá na deset barev lepší věc. Je to tedy remíza a moje poslední cíle tam nenajdete, jelikož se Pilotovi povedl takzvaný Jaccobuv trik, kdy natáčel vždy, když jsme šli a když jsem dostal barvu kameru vypnul… no prostě profíci :)

vanquish

 

Na třetím videu je naše hledání na Silvestra.

Vanquish 340

Je to legrace, co se tak dá čekat od detektoru za cca 6.000 Kč? Zvláště, když hledáte 20 let a rukama Vám prošly téměř všechny detektory, které jsou na trhu? Popravdě nečekáte nic zvláštního. Detektory v této třídě se většinou značně podobají. Slabší nebo i vyloženě slabý dosah, špatná separace, vyhodnocení maximálně barva / železo, kdy v podstatě každé přejetí cívkou přinese trochu jiné ID (někdy také úplně jiné). Často také málo stabilní, a především v podstatě všechny dávají drobné barevné cíle do železa. A tohle vše je u Vanquishe 340 jinak….

Opravdu si nepamatuji, že by mě kdy bavilo hledání s takto levným digitálem. Tady to bylo opravdu jinak. Jelikož mi Zukloš lohnul 540, byl jsem nucen si dát dvě celodenní hledačky s 340 a byla to zábava. Chování detektoru naprosto neodpovídá své třídě. Detektor je klidný, na svojí cenu má neskutečné separační vlastnosti a dosah. Ostatně jsem s ním na Mělníku strávil řadu hodin. Nemá smysl se rozepisovat o nějakém nastavení, v podstatě není co. Nastavíte All Metal, citlivost jednu čárku pod maximum nebo na maximum a prostě jdete hledat.

Nastavení detektoru nemá smysl nijak zvlášť řešit, prostě nastavte All Metal (podkůvku) a citlivost buď na maximum nebo jednu čárku pod. Detektor používá stejnou konstrukci jako ostatní Vanquishe, což tedy opravdu kvituji s povděkem, jelikož je skvělá. Také samozřejmě používá stejnou multifrekvenční technologii Multi IQ, což je doslova sen.

K detektoru tak, pokud vezmu v potaz cenu, mám jedinou drobnou výhradu. A to je absence krytky sondy v ceně. Asi se tam s cenou již Minelabáci nevešli, ale v podstatě doporučuji zvážit zda ji dokoupit. Nejde o to, že by se sonda nějak poškodila, to asi ani náhodou. Kvalita materiálů a zpracování je dokonalá, ale sonda kvůli odlehčení má řadu komůrek a štěrbin. Tam se samozřejmě dostanete bordel a pak je to potřeba čistit .).

Technické parametry

Pracovní režimy: Mince, šperky, All Metal
Odrušení interferencí Noise Cancel: Automatický, 19 kanálů
Iron Bias: vysoký (přednastavený)
Citlivost: 4 úrovně
Hlasitost : 3 úrovně
Počet tónů: 3 (vysoký, střední a nízký)
Diskriminace, segmenty: 5
ID identifikce: -9 až 40
Houbková identifikace na LCD: 4 segenty
Délka: rozložený 145 cm, složený 76 cm
Váha: 1,2 kg
Cívka: V10 - 10x7" (25x18 cm) 2D
Displej: monochromatický LCD
Napájení: 4x1,5 V AA baterie
Vodotěsnost:  pouze sonda do hloubky 1m
Audio výstup: Vestavěný reproduktor, vstup - jack 3,5 mm
Pracovní teplota : -10°C to +40°C
Klíčová technologie:  Multi IQ
Záruka - 3 roky

vanquish

Ovládání detektoru

Ovládání a nastavení detektoru je velice jednoduché. Zleva do prava: On/Off - zapnutí detektoru, nastavení hlasitosti, nastavení citlivosti, nastavení pracovního režimu.

Balení detektoru

vanquish

vanquish

Závěr

Je jasné, že nová řada detektorů Minelab Vanquish hledače neskutečně nadchne. Minelab se toho prostě nebál a pustil do nejlevnější třídy svoji nejoblíbenější multifrekvenční technologii. Lze jim za to jenom říci díky :-).

Kdy přijdou první detektory do České a Slovenské republiky

Pro všechny, kdo mají detektory již objednané nebo obecně o nich uvažují máme konečně první konkrétní zpravy. První detektory jsou již na cestě. Na centrálním skladu v Holandsku budou v pondělí a pak by se měli rozesílat na jednotlivé distribuce.


Návody volně ke stažení ve formátu PDF

Návod pro detektor kovů Minelab Vanquish 340

vanquishNávod ve formátu pdf. si můžete stáhnout poklepáním na obrázek.

Návod pro detektory kovů Minelab Vanquish 440 a 540

vanquishNávod ve formátu pdf. si můžete stáhnout poklepáním na obrázek

Prohlédněte si i naše další detektory kovu.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

První detektory je dost sirokej pojem.Tudiz půlka ledna asi neklapne?Napriklad já jsem si obednal V540 25.11.,to se na mě dostane z prvni vlny?
Nebrat jako prudu,skoro měsíc jsem bez detiku a těším se na něj jak malý dítě

Supr video,článek ;-) Hoši děkujem :-D 8-) ;-)

Za sebe musim rict ze me testovani fakt bavilo,cekal jsem ze vzhledem k tomu ze uz jsem relativne zmlsanej z detektoru vysich trid ze je to relativne levnej detektor pro zacatecniky se toho moc nenajde a bude mit ty klasicke neduhy levnejch detektoru ,ale nic takovehonse nekonalo,chodilo se s tim fakt pekne,IDcka stejne jako u equinoxe takze jsme byli hned kamaradi a dokonce i celkem slusne nalezy napadali behem testovani 8-)

No konečně,my máme 440 už od 7.11.2019 a s mladým už není k vydržení.

Kurňá už jsem natěšenej a abstynuju už měsíc tak šup šup doufám že budu v první vlně. Jinak videa super. ;-) 8-)

To Jaccob: Stejně by mě pořád zajímalo to srovnání se Zerem II, který bezpochyby dobře znáš...po tom co jsi s V540 chodil celý den, máš nějakou představu, zda je V540 (340) lepší?

Zdravím. Mě by zase zajímalo jak je to třeba v porovnání s mojím Kruzerem 14..... Dostal jsem sice jedno info ( nebudu jmenovat), že ten Kruzer není vlastně žádný zázrak, což mě docela překvapilo. Ale budiž. Mám ho. Teď chci konečně koupit na něj tu sondu z Anfibia, kvůli dosahu který opravdu není nic moc. Ale jsem zvědavý, zda to má vůbec cenu, když tady tak prezentujete tu 540ku. Mám to prodat, nebo né? :-D :-D Díky.

WinX ,zero2 jsem dokonce pomahal osobne delat (cast elektroniky-iron vol. jsem dokonce navrhnul).Nicmene jsou to tak trochu dva jine svety analog-digital.Digital poskytne diky ID vice informaci o cili,analog bude mit zase vzdy okamzitou a takovou tu analogove procitenou reakci.Je to spis otazka vkusu co komu sedne,vzdy tu budou dve skupiny hledacu kde kazda bude uprednostnovat jednu variantu,Nicmene jak zero tak vanquish se radi mezi nejlepsi detektory co se tyce pomeru cena/vykon to u obou vychazi neskutecne.Jinak Vanquish 340 je v soucastnosti nejlevnejsi detektor osazany DD civkou.

Ještě k tomu dodám,jakej názor na to mám já.Tatik měl rok Zero II. 30 WS ...jak jistě všichni víte ,vyhrál jsem ho zde a dal mu jej ...a co sním našel se podívejte ke mě do klubu,nebo do nálezu ...je to šílené.Zero je neuveritelnej čmuchač malejch AG....kterejch s ním našel za rok 50 ks.Koupil jsem mu 800 Noxe a nemohl mu přijít na jméno,skoro půl roku.Ted na něj nedá dopustit,je to jinej svět jiná liga, jinej dosah.Můj mladej ,tak je ještě takovej... Janek ...objednal jsem mu 440 vanq.Chteli jsme mu dát Zero ...ovšem on ho nechce protože neukazuje čísla ...to píšu né,je to Janek :-D Podle mě bude na stejno se Zerem 440 a 340 o něco míň ,ovšem 540 bude vejš nad nima.Ale teda závěrem ...ta cena a kvalita je top.Zdar a Sílu všem přeje Richard

Zdravím LP tým a mám k tomu dvě věci, ačkoliv si žádný z těchto detektorů nekoupím.
Za prvé: děláte svou práci skvěle a s plným nasazením. Elmara má kolem sebe úžasný lidi, jaccob je špičkový odborník.
Za druhé: já osobně jsem přesvědčen o tom, že Vanquish není nic, co by mělo zvýšit tlak pokročilému hledači.
Např. hned první video, prvních pár minut: jaccob kope rýčem a kousek od díry leží cívka detektoru a detektor ani nemňoukne. Já ve stejném případě musím dávat svý Tesoro za záda, protože rýč tahá z poměrně velké vzdálenosti. Těch drobností v tomto stylu je tam více.

Nicméně o tom, že řada Vanquish si mnoho spokojených uživatelů získá nepochybuji a přeji všem hledu zdar.

To namor: Děkujeme za pochvalu. Ale nemohu si pomoci :). Pokud máš toho DeLeona, co tady máš napsaného... tak tě i 340 rozseká úplně na cucky ve všech směrech a o parník. To ti tedy mohu zaručit a to bez ohledu na to kolik ten detektor stál a za kolik je ta 340. :). To se opravdu nedá porovnat. ;-)

Mě by zajímalo jestli je ta 540 lepší než GM4 jak na hloubku tak na citlivost 🙂

Elmara - co je psáno, to je dáno :-D Nemám důvod ti nevěřit, protože Deleona si nějakou dobu chodil a vlastně na Tvou pozitivní reakci jsem si ho koupil. Ale na cucky snad ne? :-D :-D :-D

Podle mě je to jako se vším , technologie jdou stále dopředu což znamená u všech , nejen u minelabů že každý nový typ detektoru překoná výkon těch starších ve své třídě a pořád se to zvedá až nižší třída vyrobená teď překoná i nejvyšší třídu vyrobenou třeba před 15 lety . Dlouho jsem chodil s Explorerem SE Profesionál který mi vyhovoval ze všech minelabu co jsem měl asi nejvíc ( měl jsem ještě Quatro a Etraka ) ale s explorerem jsem našel nejlepší věci a proste mi sedl nejvíc . Teď jsem měl cca 2 roky pauzu kvůli nedostatku času a objednal jsem si 540tku , sice jsou tam použity jiné technologie FBS vs. iQ ale tak nějak doufám ze 540 na tom bude dosahově aspoň jako ten explorer .

Namcr: Cucky :)

Ke všem těm porovnávkám. Na jaře uděláme zase velkou hledací akci na Brandlíně (včetně soutěže). S Liborem tam obnovíme svahový polygon, co už trochu spadnul a také přidáme další "pevné" cíle. Vše se natočí a pak dáme na web.(s detektorem, jakýmkoli budeme moci přijet každý) Tak jako se to udělalo u Norda když přišly Equinoxy. Ať si každý udělá obrázek sám :)

Už se těším jak malé dítě na Ježíška ....doufám , že budu v první vlně... o:-) o:-) o:-) o:-)
První co udělám, až mi Van přijde....vezmu Terku a budu porovnávat , jsem zvědavej o:-) o:-)

Doby a ty víš něco víc než já?Já vím jenom to s pondělkem v Holandsku totiž.

To doby: docela dobrý test Terra - Vanquish udělali rusáci. Stojí za podívání :)

To video z ruska jsem videl a jsem rád,že jsem čekatel na 540tku ;-) to je abstacek sakra... :-O :-D

To Elmara...rusákům se nedá věřit, ty jejich fejkový hledačky plný zlata ...no sračky s nima tlouct....udělám si vlastní test ...na Vana se těším .....už abych ho měl ... o:-) o:-)

T doby: nijak nerozporuji :-). Ale to video je tam jediný a ten klučina je fajn. Je to hledač.

To já taky :-D :-D :-D :-D :-D
Pokusím se natočit test a dám vědět..... ;-) ;-)

To Doby: tak to se tedy těším :) Pak k tomu napiš pár řádků s hodnocením a dáme to na web ;-)

No Doby,vidím že víš stejný hovno jako já.

Zbrd: no to bohužel stále víme také. Datum doručení a počty stál nemáme... už se ptáme dvakrát denně :)

To by mě zajímalo, kam chodíte hledat, nebo jak to děláte, tolik pěkných nálezů. JÁ za víkend jen víčko fajky, no. :-D :-D :-D. Jinak detík dobrý,

Stejně jako Zbrd i já budu měnit Vaquero za 540 i když si Tesoro ponechám jako záložní. Co se týče nálezů jsem toho názoru, že pokud kápněš na dobrou lokalitu tak je skoro jedno jakej detektor máš. Spousta malých stříbrňáku zůstane v zemi už jen proto, že si nastavíme diskriminaci vysoko a nevidíme je. Nemluvě o lenosti po 3 hodinách chození a kopání, případně o obrovských cívkách, které titěrné cíle nevidí. Lokalita je základ neb jak se říká, kde nic není ani čert nebere.

Master 2 - to ještě nevíš co padlo o víkendu (viz. klub) :D Ale to už bylo s EQ, ještě to nafotím po očištění a přidám do katalogu.

sallyk : Co se týče ty lokality a detektoru,místo je samozřejmě základ.Ale s tím detektorom ti nevím,ani bych se nad tím nepozastavoval,ale máme s kámošem takovou loučku,jezdili jsme tam třeba před 8 lety fakt často,našli jsme tam dost a dost pěknejch věcí,to bylo s Garrettem 250 myslím.
No a v prosinci jsme šli les,s tím že jsme se nechali odvézt a šli zpátky.Byla to hrozná bída a cestou jsme právě šli kolem ni,a jen tak z nostalgie na ni vlítli s Vaquerama.A po chvilce jsme na sebe čuměli jak veky.Florin,stříbrnej knoflík jak prase,vyznamenání a spoustu dalších věcí,že jsme se tam druhej den ještě vrátili.A to jsme ji tenkrát fakt zpucovali.

To sallyk no právě člověk si je vydiskriminoval to si u 540 tu diskr.nemusis dávat a abys neslyšel železo prdneš tam hřebík a bude slyšet jen barva ale všechna i alobal atd. což se sice ukopem ale muže se zastribrit tak to si to teda myslím že to bude možný :-P

Už je nějaké info k vanquish 540? umírám :,-( :,-( :,-( :,-(

Psal Elmara že to odeslali dnes z továrny do skladu v Holandsku takže ještě chvilku tak týden typuji :-P

No, doprava je rychlá, spíše vždy záleží jak rychle to proleze celnicí. Tohle je navíc nová položka... ale můj odhad je stejný.

tak snad, jsem jako malé dítě :-P :-P

"Nejlepší výsledky jsme měli v režimu šperky, diskriminaci upravenou tak, že máte zavřené pouze dva dílky železa zprava, Iron bias nastavený na nižší úroveň (symbol hřebíčku) a citlivost dvě čárky pod maximem." Ahoj - jak mám rozumět -ZAVŘENÉ DVA DÍLKY ŽELEZA Z PRAVA ? Mám 540 měsíc a byl bychrád za nějaké video na nastavení. Děkuji, zdravím všechny!!!

Ahoj. Dnes Petr točí videa, zíta to budu stříhat a pak to bude na webu .).

Super, děkuji za opravdu rychlou reakci!!! ;-)

No, zrovna u toho sedím a viděl jsem to. Někdy je lepší napsat rovou do obálky, tam mi přijde upozornění a odpovím/e vždy ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru